17 תשובות
תתרחקי ממנה או שפשוט תעמידי אותה במקום פעם הבאה שהיא מתנהגת אלייך ככה
תדברי איתה על זה.
תאמרי לה שזה מעצבן, פוגע ומוריד מערכך שהיא צועקת עליך מול כולם.
אל תרשי שהיא תתייחס אלייך באופן כזה.
אם היא עונה שלילי עדיין פשוט תנתקי איתה קשר.
אני ככ מזדהה, הייתה לי גם "חברה" כזו ולפני כמה שבועות החלטתי שאני לא מתכוונת להמשיך להיות חברה שלה, מגיע לי יותר וגם לך, תעשי את הצעד הזה לטובתך
שואל השאלה:
בבקשה תקראו, זה משהו שמפריע לי המון זמן, אני חייבת עצה של מישהו.. פליז.
כשאני מנסה לדבר איתה על זה היא תמיד מצדיקה את עצמה וחושבת שאני תוקפת אותה. היום, היא אכלה אז אמרתי לה בתאבון וסתם היא לא אמרה תודה, אז אמרתי לה בצחוק כזה "נהוג להגיד תודה" ואז היא לא ענתה, ושאלתי אותה מה יש לך? קרה משהו? היא צעקה בפני כמה ילדים ואמרה "כן את יודעת טוב מאוד מה קרה יאלה".. מסתבר, חברה אחרת אמרה לי שהיא אמרה לה שהתעלמתי כשהיא שאלה אותי משהו) ברצינות שלא שמעתי שום דבר! והיא כל הזמן עושה לי את הקטעים המגעילים והילדותיים האלו שמדכאים אותי.. אותה חברה כל הזמן אומרת לי ללכת אליה לבקש סליחה ושזה אגו אבל היא לא מבינה שאני זאת שתמיד ניגשת אליה ותמיד מנסה להבין אותה ותמיד מוכנה לדבר. היא לא מבינה. והיא מצדיקה אותה.. אם כבר היא צריכה לבוא לבקש ממני סליחה על כל הפעמים שאני סופגת את ההשפלות שלה ולא אומרת כלום. מה אתם חושבים?
אנונימית
שואל השאלה:
למה אי אפשר בלי כל הריבים והקטעים האלו, פשוט להיות סבבה עם כולם. אוף
אנונימית
אני לא מבינה למה לא פשוט להפסיק להיות חברה שלה, ואחר כך היא תוציא את העצבים שלה על החברה שלך שכל הזמן מגנה עליה והיא תישאר בלי חברים.
אל תוציאי על שתיהן עצבים.. הן לא מתנהגות כמו חברות, אם הן היו חברות שלי אז הייתי בועטת אותן לטיזינבי.
לא מגיע להן חברה כמוך..
השם שלך מתחיל במקרה באות ש?
אנונימית
יש לך שגיאת כתיב זה לא נכון לכתוב חברה
אנונימית, יענו את חושבת שאת החברה החרא שלה?
אנונימית
לא להיות חברה שלה/ לדבר איתה על זה!
הייתי כזאת בעבר, זה לי אישית נבע מדכאונות ודברים שעברתי שחברים לא היו מודעים לזה.. תמיד שפטו אותי בגלל זה. אל תמהרי לשפוט אותה תהי עדינה איתה ותבררי אם היא עוברת משהו
תקשיבי אני גם הייתי במקום הזה, ואני יודעת זה קשה.
מה שאני עשיתי ועזר לי מאוד זה הניתוק הקשר שלי ממנה -החברה-.
יום אחד נפגשנו דיברנו וניתקנו את הקשר מאז אני כבר לא מדברת איתה ואני מרגישה את ההרגשה הכי טובה שיש, שאני חופשיה וסוף סוף אני במקום טוב עם החברות הנכונות!
אני בטוחה שאולי זה יהיה לך קשה לעשות את זה אבל תאמיני לי זה שווה הכל!
כבר לא תפגעי, לא תרגישי מושפלת, תרגישי כאילו נפלה לך אבן מהלב, הקלה! בהצלחה!
שואל השאלה:
היי עברו כמה ימים ורציתי לספר לכם, אנחנו עדיין לא מדברות, היום, הייתה עבודה במחשבים, אז היא שאלה משהו את המורה, והמורה ענתה לה ובסוף אמרה " מקסימום (השם שלי) תסביר לך, המורה הלכה ואחרי כמה שניות היא אמרה " לא היא לא תסביר לי. נראה לך שאני רוצה ש (השם שלי.) תסביר לי (ועוד איזה משהו מגעיל) " כדי שאשמע, ועניתי לה " נכון.. אני לא. ותדברי יפה". (למרות שכן הייתי) ואז היא אמרה לי משהו שפשוט הכניס אותי ללחץ, כי הרבה זמן לא הייתי בעימות, אם בכלל? אני לא אחת שמחפשת ריבים.. היא אמרה " תגידי, את חושבת שאני ואת חברות? " אמרתי לה " לא ". היא אמרה " אז את לא מעניינת אותי " עניתי " גם את לא אותי" היא אמרה "נו אז יופי" ואמרתי "אבל עדיין את לא תדברי ככה" משהו כזה... בקיצור, בגלל שהיינו חברות כאלה טובות, ואני שקטה כזאת בביהס... הרגשתי ממש דפיקות לב פתאום, ופשוט התחילו לרדת לי דמעות, התחלתי קצת לרעוד כי הייתי מבוהלת, היא אף פעם לא דיברה ככה אליי. אף אחד לא ראה, כולם היו במחשבים, למזלי. הרבה זמן לא הרגשתי שנפגעתי ככה, או השפלה, ועוד ממנה.. איזו נחשה, לא להאמין. אני מפחדת שעכשיו היא תלך לרכל או דברים כאלה, היא אוהבת לעשות את זה, והיא אוהבת למרר את החיים לילדים שהיא רבה איתם, ודואגת לספר לכל העולם.
אני החלטתי כבר שאני לא רוצה איתה קשר והכל. אבל, בכיתה, רק היא ועוד ילדה היו החברות הקרובות שלי, עם השאר הייתי מדברת בקטנה, עכשיו כשנשארה לי חברה אחת אני מרגישה כל כך בודדה, ומתחילה להיכנס לדיכאון. מחר היא לא באה, ואני שוקלת אם לבוא. אני במצב רע מאוד, איך הגעתי לזה?
אנונימית
תנסי להתחבר לעוד בנות.
ואת לא צריכה לפחד שהיא תרכל, שתמשיך לנבל את הפה שלה.
כמו שאמרת סתם נחשה.
תבואי מחר לבית הספר, זה לא יכול להיות שאם חברתך לא תבוא אז גם את, תבואי ותנסי להתחבר לעוד בנות.
את צריכה להראות לה שזה לא מעניין אותך מה היא אומרת.
שואל השאלה:
אני מנסה לפתח שיחות עם בנות אחרות, אני שואלת סתם כזה "מה קורה?" או שאלות אחרות.. ומדברת איתן על דברים. הן עונות וזה, אבל הן אף פעם לא שואלות אותי כלום, כאילו אם אני לא אגיע לבית ספר לא ישימו לב ממש.. זה נראה שהן לא מתעניינות או לא יודעת מה, ובגלל זה, אני לא רוצה להרגיש נדחפת אולי, או מנסה יותר מדי.
אבל באמת שאם אני אבוא זה פשוט כל היום יהיה מביך ולא נעים
אנונימית
לא מאמי אני לא החברה החרא שלה רציתי לראות אם זאת מישהי שאני מכירה כי יש לשתי חברות שלי סיפור דומה. רוגע
אנונימית