9 תשובות
נהוג לתת 10% מהתשלום שיצא טיפ למשל אם סה"כ עלה לך 100 שקליםאז נותנים 10 שקלים
10% מסך מה שאכלת
דוגמא אכלת ב 100 ש"ח מגיע למלצר 10 ש"ח
וכל המוסיף הרי זה משובח:)
יש מסעדות שדורשות אפילו 30% כי בזה עיקר הפרנסה שלהם, מזה מתקיימים
מקובל לתת 10% ממחיר הארוחה..
חסוי!
10% מסכום החשבון. לדוגמא:
אם החשבון הוא ע"ס 370 ש"ח, הטיפ יהיה 37 ש"ח.
ציפי קרניאלי מומחית סטיפס
בארץ יש חוסר מחשבה והבנה במתן ה-טיפ
מחיר הארוחה מכיל בתוכו מע'מ והמע'מ מוחזר לבעל המסעדה כל חודש.
כאשר נותנים טיפ על פי הסכום הסופי, בעצם נותנים למסעדה כסף פטור ממס שהוא טיפ הגדול (הטיפ בלבד) כ-17 אחוז ממה שבאמת רצינו לתת מתוך כבוד למלצרים ולצוות.
לכן, אם החשבון הוא 100 שקל המחיר האמיתי הוא 87 שקל בסוף החודש מחזיר מע'מ לבעלים 17 שקל. לפי זה 10 אחוז טיפ זה 8 שקל 70 אגורות.
בחו'ל מציינים את המשבצת של הטיפ בחשבון לפני משבצת המע'מ ואתם רשאים להכניס בה כל סכום שתמצאו לנכון, אם בכלל. בצורה זו הבסיס לטיפ הוא מחיר ללא מע'מ
וכמובן שזה נכון מאד.

המטייל
סליחה על הטעות בחשבון
הסכומים הם כמובן
100 שקל סכום כולל
83 שקל - מחיר לפני מע'מ
8.30 שקל טיפ
המטייל
נהוג להשאיר 10 אחוז מהחשבון, אבל אני אישית משאיר לפי השירות. לרוב הטיפים הולכים למלצרים, ואם השירות היה טוב במסעדה, אין לי בעיה להשאיר גם יותר מ10 אחוז. במידה והשירות גרוע, אני לא מתבייש להשאיר גם פחות מ10 אחוז.
יש מסעדות שהטיפים הם בשליטת בעל העסק וקודם כל נכנסים לכיס שלו. למלצרים מובטחת משכורת מינימום ורק אם הם לא עוברים אותה בטיפים בעל המסעדה מוסיף את ההפרש. זאת אומרת שבמקום שבעל המסעדה ישלם משכורת, הוא ממתין שהלקוח ישלם את משכורת המלצר במקומו, ורק אם הלקוח לא משלם את משכורת המלצר המעסיק ישלים את ההפרש.
בדקתי השבוע בבית קפה בקניון עיר ימים בנתניה. וכשהסתבר לי שכך הדבר, לא השארתי טיפ כלל. אתן טיפ מכל הלב למלצר, אבל לא אתן יד לגזל של המעסיק.
א.