64 תשובות
כן ליחידות שלא מצריכות כוח פיזי מאוד כמו שיריון או טייס אבל ממש לא חיר זה מוריד מהאיכות של היחידות
אני גם נגד גיוס נשים לצבא ולא מבחינות דתיות או שאני שובינסט, פשוט תחשבו על זה אם חוטפים לוחם אז הוא נשאר בבונקר עד שעושים עסקה אבל חוטפים לוחמת עוד יכולים לאנוס אותה שם! (תחשבו על זה זה מחבלים חרמנים שיושבים כל היום בבונקר ולא ראו אישה מלא זמן) ואם היא תיכנס להריון...
אני אומר אל תתנפלו עלי ותקראו לי שובינסט כי זה לא קשור לזה..
אני איתך חחח לא צריך לגייס אותן בכלל
אנונימית
למה להגן על המדינה? על כל הגויים שיש והחזיר? סליחה אבל ראית איך המדינה ניראית? למה כל הלוחמים מתו? בשביל שדוב תיהיה הסלמה? למה לא מסיימים עם הערבים וזהו?! אז נקודה זה לא שווה את זה! ובנות ישראל בכלל לא צריכות לעשות צבא יש כאלה שלא רוצות גם מבחינה נפשית יש כאלה שלא יכולים ואז הם מתאבדים בצבא כי ההורים לחצו עליהם להתגייס או שהצבא גייס בכל זאת, ואז מה זה שווה? ועוד בת בקרבי? את יודעת מה זה לחכות לאוטובוס לבד בתחנה בחושך? יכולים לחטוף אותך ולאנוס אותך ונס שלא קרה דבר כזה! אז תחשבי פעמיים לפני שאת רוצה אני באה לטובתך לא נגדך!
אנונימית
אני בעד גיוס נשים ליחידות קרביות ואסביר את דעתי.

קודם כל, אני *נגד* זה שיקלו עליהן במבחנים של הקבלה שיש שם, יש נשים שרוצות להיות ביחידה קרבית מסויימת אבל לא מסוגלות לכך פיזית או נפשית או סיבה אחרת שיכולה להיות.
אבל אישה שרוצה להיות ביחידה קרבית מסויימת, ומתאמצת בשביל זה ומפתחת את החוזק הפיזי והנפשי שלה שיתאימו לתפקיד שהיא רוצה, אני לא רואה שום סיבה למה שלא יגייסו את *אותן בנות* ליחידות קרביות. ( חוץ מסיבות מאוד ספציפיות שעלולות להיות בלי קשר לזה )

דבר שני, זה לא כאילו שגברים לא יכולים למות, העצב הוא אותו דבר בין גבר מת או אישה מתה.
דבר שלישי, גבר שאומר שגברים יותר חזקים מבנות פיזית ( לא כולם אבל עדיין ) לא שובניסט אלא ריאליסט כי זאת באמת עובדה. אבל ברגע שגבר רוצה לאסור על נשים להתגייס ליחידות קרביות בכל זאת נחשבת שובניסטיות כי הוא אוצה למנוע מהן זכות מסויימת.

דבר שלישי, תקן אותי אם אני טועה אבל יש מחקרים שמראים שדווקא לנשים יש חוזק נפשי יותר גדול.

דבר רביעי, אני לא ארצה עכשיו להכריח נשים להתגייס לקרבי רק בגלל שאני חושבת שהדעה שלי נכונה, מי שמסוגלת שתעשה את זה ומי שלא אז לא.

אגב, אני יודעת שיש הרבה כמוך.
לכל אחד יש את התרומה שלו.
יש דברים שנשים יותר טובות וחזקות בהם מאשר גברים וזה שגוי לחשוב שעדיף לגייס רק את הגברים
אני חושבת שנשים יכולות להתגייס לקרבי בדיוק כמו גברים. מה הקטע לחשוב בכלל שלא?! זה 2018...
חוץ מזה, מה אכפת לכם שבנות שבא להן לתרום יתגייסו לקרבי?!
חוץ מזה, אני אישית יותר חזקה מהמון בנים שאני מכירה ואני בטוחה שאין סיבה שבעתיד לא אהיה ביחידה קרבית כי אני אישה.
אפשר לראות את ההדלפה של המחקרים האלו?
לצערי אתה לא היחיד שחושב ככה. למזלי אף אחד לא שם על מה שאתה וחברייך חושבים :)
למה אתה מתנגד לזה שאנשים ישמרו על הארץ שלך ויתנו לך לישון בשקט?
חוץ מזה שלקרבי מתקבלות רק בנות עם היכולות הפיזיות והנפשיות המתאימות, וגם בנים יכולים למות בקרבי בדיוק באותה מידה
לדעתי צריך לגייס נשים ליחידות קרביות ואני גם אהיה אחת מהן
זה לא שמגייסים נשים שלא מתאימות ליחידות קרביות הם בודקים לפני זה את הכישורים ואם היא ממש טובה למה לא?
בעיני הן כן צריכות להתגייס פשוט לא ליחידות קרביות בעיקר מהסיבה שאמרו כאן,
בנות נחטפות זה אחרת מבנים ולא רוצים לקחת סיכון ולכן הן באמת לא קרביות מדי. אסור.
אולי זה נכון, אבל אתה שוכח שלכל כלל יש יוצא מין הכלל, תמיד יהיו בנות שמתאימות לזה אפילו יותר מחלק מהבנים, אז למה לשלול להן את האופציה בגלל שהן בנות. מי שלא מתאימה פשוט לא תהיה שם...
^^ בנים לא מסוגלים להיות להתענות בחטיפות גרוע יותר מנשים?
אני בעד. מאוד בעד.
היי,
אני חושבת שאתה טועה..
מינוסים חכו רגע..
תראה לבנות יש כוח נפשי ופיזי
אני *אישית*חזקה הרבה יותר מבנים רבים שאני מכירה..
אגב סתם שתדע נכון בנות *לרוב חלשות מבנים וזה הוכח מדעית* אז אין לי מה לעשות עם זה אבל יש בנות שיותר חזקות מבנים. (כמוני וכמו עוד הרבה)
אני חושבת שלא צריך לעשות לבנות הקלה בכניסה לקרבי...
אני חושבת שצריך שתהיה אותה רמה בקושי של הקבלה בין בנים לבנות...
ככה אני חושבת..
עוד משהו אני אומנם רק בת 11 אבל לי יש כבר שאיפות בנוגע לצבא...
ואני יספר לך רק על אחת מהם..
אני רוצה להיות בחייל הטייס ביחידות הקרביות שם..
אני מאמינה שאם אני יתחיל לעבוד עכשיו על הכושר שלי אז אני יצליח להתקבל..
ואתה יודע עוד משהו אני שברתי את היד לפני שנה בערך וזה מנע ממני לעשות ספורט במשך חצי שנה (זה היה שבר מאוד מורכב מי שרוצה אפרט בפרטי)
זאת בשבילי הייתה חצי שנה קשה...
אבל נשארתי חזקה ועשיתי פיזיותרפיה ואתה לא יודע כמה כוח היה לי בידיים לפני השבר אבל זה מנע ממני להתאמן (אני משחקת כדורגל אנח עושה
אקרובטיקה אווירית מאמנת את עצמי בכושר בכללי וגם רוכבת על סוסים) באמת שאנח נחשבת לחזקה.. עכשיו חזרתי לכוח שהיה לי ןאפילו יותר ואני יודעת בקרבי אנח יהיה אם ארצה ואם אני ירצה גם אלחם בקרבות כח אנח עומדת על שלי!
ואני לא אומרת רוצו לקרבי שכל אחת תעשה מה שהיא רוצה אני מדברת רק על עצמי
אני ממש מקווה שאתה היחיד.
צריך לגייס לקרבי את מי שעובר את המבחנים ללא הקלות, בלי קשר אם זה גבר או אישה, אם אישה עוברת את המבחנים הפיזיים והנפשיים אין סיבה שהיא לא תתקבל לקרבי, אתה לא יכול להתאים גם כל גבר לקרבי כי למשל מישהו שהוא כל כך חרדתי כמוני וישימו אותו בקרבי למרות שבת עברה אותו בכל מבחן אפשרי כי "צריך בן" זו סכנה הרבה יותר גדולה לצבא, מאשר גדוד שמורכב מגברים ונשים שמסוגלים לכך, מישהו כמוני בקרבי עם החולשה הנפשית והפיזית שלי או שיעבור התמוטטות נפשית באמצע הקרב או שפשוט ימות, ומה עשינו בזה? למה לא לקבל אישה שמסוגלת לזה פיזית ונפשית (אגב הדעה שלי היא לכל עבודה שקיימת, בין אם יש בה רוב גברי או רוב נשי, זה בדיוק כמו שתגיד שגבר לא יכול לעבוד בגן כי נשים אמורות לטפל בילדים)
וכן, קוראים לך שובינסט, כי זאת דעה שובינסטית. םמיניזם זה בעד שיווין ולפי זה שאתה קורא לפמינסטים מזדיינים ואומר שנשים לא צריכות להתגייס, אנחנו מבינים שאתה כנראה שוביניסט.
אתם תוקפים כאילו הוא אמר משהו לא בסדר
זה ממקום שהוא לא רוצה שאנשים יפגעו
מה זה 'מה אכפת לך שמגנים על המדינה שלך?'
אם הוא רואה את ההגנה בסיכון חיים של מישהו אז למה שלא יהיה אכפת לו?
ולשאלה.. לדעתי כן
אם יש מישהי שמספיק רוצה ובטוחה בעצמה וכשירה לעשות את זה אז אין סיבה שלא
הצבא לא יתן למישהי שלא תעמוד בזה ללכת לזה.. אז אם מבחינתה ומבחינת הצבא זה מסתדר אז אין סיבה שתדאג או שתתנגד
וגם אם בנים יותר חזקים פיזית. לא אומר שבנות לא חזקות ולא יכולות לבצע את אותם הדברים.

מה שכן הסיכון לפגיעה בפוריות שלהן גבוה יותר.
אנונימית
שואל השאלה אתה צודק לחלוטין - כל מי שממציא מחקרים ומשתמש בביטוי פמיניסטיות מזדיינות הוא שוביניסט, גזען ומטומטם.
מה הקשר בגזען?
אגב, אני לא מסכים אם הטיעון שאפשר לאנוס אישה, תמיד יכול להיות מחבל הומו שיאנוס חייל בן, ובקשר לכך שאישה יכולה לאבד פוריות, כדור אחד לאזור הרגיש וגבר מאבד את הפוריות, מלחמה זה דבר מאוד מסוכן, לכן צריך לגייס לשם רק את מי שבאמת מסוגל/ת ולא לבחור בבן כי הוא בן
אה, אוקיי אחי
אז למה שלא תיקח תתחת שלך מהכיסא וקום תעשה צבא?
מי אתה שתחליט לי לאן להתגייס?
אנונימית
איפה ראית שיש מחקרים שמוכיחים שיותר טוב לגייס בנים מאשר בנות?
ומן הסתם שלא יגייסו סתם בנות שרוצות להיות בקרבי וישלחו אותן למלחמה, בוחרים בקפידה רק את מי שמתאים בדיוק בגלל הסיכון שאתה מדבר עליו
ואם כבר מדברים על חוזק נפשי לרוב הבנות יש חוזק נפשי יותר גבוה משל רוב הבנים.
לדעתי פשוט צריך לגייס את מי שמתאים לקרבי בלי קשר למין שלו, תתפלא לגלות כמה בנות יכולות להפתיע אותך ביכולות שלהן
מי שבקרבי, גם בנים וגם בנות הם אנשים שנבחרו בקפידה ומתאימים לשם, אז די לדבר שטויות.
אנונימית אחת
אולי יש המון בנות שקשה להן פיזית אבל יש כמובן גם את אלה שאפילו חזקות יותר מבנים אז מה הבעיה שהן יתגייסו? זה מפריע לך? זה מאיים עליך באיזשהו מקום? שאני אבין
זה ממש מטומטם לחשוב ככה... לדעתי אם מישהו או מישהי מסוגלים לעמוד בסטנדרטים שהיחידות דורשות מהם הם זכאים להיות היחידה, כל הקטע עם לוחמות במעורבים ובאיסוף זה בשביל היכולת של צהל להגיד שיש לו לוחמות למרות שהן לא עושות כלום כי הסטנדרטים לביצוע אצלך ממש נמוכים יחסית אצל הבנים..
כל אלה שאומרים שהם באים לטובת הבנות, אז בואו אני אחדש לכם משהו - לא אכפת לי להאנס אם זה אומר שאני מגנה על המדינה, קבלו את זה כמו שזה. ויש בנות שהן פי שתיים יותר חזקות מבנים, חאלס להכליל, נמאס מהחרא שלכם. תדאגו לעצמכם, לא לאחרים, אתם לא במקום של לקבוע מי מסוגל ומי לא. ולמה להגיד שבגלל פמיניסטיות הרבה נשים נהרגות בזה? הן בחרו לקחת את הסיכון, הן לקחו על עצמן את הסיכון שכל דבר עלול לקרות להן, אז אל תאשימו פמיניסטיות. גם גברים נהרגים בזה, אז את מי תאשימו עכשיו? אולי פשוט נמחק את הצבא כי גברים נהרגים ונשים לא מסוגלות להתמודד עם "הקושי" שבזה? דבר אחרון, גם גברים יכולים להאנס, אז אל תקחו אונס בתור דוגמא, כי זאת דוגמא גרועה.
אריק שם בדוי
גם גברים יכולים להאנס, צר לי לבשר לך זאת אבל זה קיים.
זה נכון שגברים יותר חזקים מנשים, אבל לא צריך לקרוא לפמינסטיות מזדיינות כי יש הבדל בין פמניסטיות לפמינאציות שהן חושבות שהן יותר מהגבר ומתכחשות להבדל בין גברים לנשים.
ממש מגעיל אותי, מה אכפת לך שנתגייס ליחדיות קרביות? אני בעצמי רוצה להתגייס לעוקץ ואני אעשה הכל כדי להתקבל לשם, יש הרבה בנות חזקות פיזית ואפילו יותר מבנים אז אל תעופו על עצמכם, זה שאתם בנים ונחשבים חזקים ןהכל לא אומר שאתם יותר טובים מאיתנו וחוץ מזה יש לבנות המון כוח רצון ומוטיביציה ולפעמים זה יותר חזק מהכל אז אנחנו נמשיך להתגייס ליחידות קרביות ולכם אין שום דבר לעשות עם זה.
ועוד משהו ברור שזה נחשב שוביניסטי
בתור בחורה שמתגייסת עוד חודש לחיל קרבי, אני ממש חולקת עליך.
ואני יכולה להבטיח לך שהכושר שלי גבוה יותר מהרבה גברים שאפגוש בחיי.
אם אני משקיעה, רוצה, ומוכנה לתת מעצמי (בדומה להרבה בנות אחרות).. למה שתישלל ממני האופציה?
אם זה כל כך יותר טוב שבנים יתגייסו.. שיתגייסו גם הם! למה יהיה לנו עודף של קרביים? חלילה לא!
סלח לי אבל האגואיסטית פה מנצחת אצל הרבה, כאשר הם מתלבטים היום בין אם לשרת ביחידה קרבית 3 שנים ולתרום למדינה שלהם, או לשרת במשהו אחר 3 שנים כדי שזה יתרום לעתיד של אותו אחד.
ומה עם אותם חיילים וחיילות שמתו בשביל המדינה הזו, כדי שאנחנו נוכל לחיות פה בבטחון.. אתה חושב שהם חשבו לרגע כמו אותם חברה של היום?
אז אסכם לך ואומר- כל עוד יש לך כוח שמוכן להקריב עצמו; לא משנה בכלל מין, נצל אותו ואל תמנע ממנו.
אתה לא היחיד יש עוד מלא כמוך..
אני רוצה להיות חובשת קרבית אני מאמינה שיש לי את היכולות... כמו שבת יכולה למות בקרבי גם בן יכול ולדעתי במבחנים לא להקל בשןם אופן על המבחנים כי בכל זאת חיים עומדים כאן
וכן בנים יותר חזקים מבנות אבל בנות גם חזקות מאוד והן יכולות לעמוד במבחנים ובכלל ביחידה קרבית
אנונימית
כל כך הרבה טמטום בשאלה אחת ובמיוחד התשובות פה. מי שאמרה למה להגן על המדינה כל כך הרבה גויים פה? תגידי מה את רצינית? רוב הצבא זה גויים! נראה את רוב הדתיים והחרדים שלא מתגייסים וטוענים שללמוד תורה ולהתפלל זה להגן עלינו.
דבר שני אני חיילת בקרבי אני לא פחות טובה פה מאף אחד, נכון פיזית גברים נולדים יותר חזקים אבל תאמין לי כשאישה מתאמנת היא תחטיף מכות כמו גבר.
בנוגע ללידה שמעת על המכונה שגורמת לגבר לסבול כאב של לידה? כל הגברים בסרטונים התקפלו שם מכאב כאילו אין מחר ונפסיקו באמצע, אז אל תגיד שאין לנו כוח נפשי ופיזי, אל תזלזל בנשים תיתן קצת כבוד. תזכור אנחנו סובלות גברים כמוך כל יום.
אנונימית
יואו בדיוק אתמול הייתה לי שאלה על זה במבחן באזרחות
אפרוס את כל משנתי בנוגע לסוגיה הזאת כאן בתקווה שזה גם יענה על כל הטענות שהועלו בשאלה, שחלקן פשוט נובעות מבורות מוחלטת על השירות ביחידות קרביות.

קודם כל: *אין כזה דבר מבחני קבלה לקרבי*. יש כזה דבר מבחני קבלה ליחידות מיוחדות, סיירות וכו', אבל עקרונית שיבוץ לקרבי מתבצע נטו על פי שיקולי הצבא ונובע רק מהפרופיל הרפואי והקב"א שלך. אין לצבא שום דרך לבדוק האם בת שמתגייסת לגולני נניח, באמת כשירה מבחינה פיזיולוגית לעמוד באתגרים העומדים בפניה. למעשה הסבירות היא שהיא לא תוכל לעמוד בהם, וגם אם כן- עלולים להיווצר לה בעיות בלתי הפיכות בעתיד שבין היתר קשורות בפריון. כך לדוגמה, 46% מהנשים שמשרתות בגדודים המעורבים עם כל ההנחות וההקלות שעושים להן מכל הבחינות, כולל בסרגל המאמצים, נפצעות במהלך האימון ברמה שלא מאפשרת להמשיך את המסלול. או במילים אחרות הצבא בזבז עד אותו הרגע של הפציעה עשרות אלפי שקלים בשל ההרגשה של אותה בת שהיא יכולה לעמוד באתגרים הללו. וזוהי דוגמה מהגדודים המעורבים שבהם רמת ההכשרה נמוכה מה זאת שנהוגה במרבית היחידות הקרביות האחרות, בתוכן גם חטיבות החי"ר. הסבר נוסף על כך תמצאו בקישור שמצורף.
"אז אפשר לעשות מבחני קבלה לקרבי בשביל לבדוק האם הבת כשירה או לא!"- כלומר הצבא צריך להשקיע הון תועפות של כסף על בדיקת כל בת שרוצה להתגייס לקרבי באופן אינדיבידואלי רק מפני שהיא רוצה להתגייס לקרבי?! לצבא יש מטרה אחת: הגנה על המדינה. ברגע שהצבא משקיע כסף באנשים שמידת הסיוע שלהם למערכת יורדת מהתועלת, יצא שכרו בהפסדו. הצבא לא נועד לשרת אג'נדות של ארגונים חברתיים למיניהם. מדובר בבזבוז כסף נוראי.

סיבה נוספת שאסור להכניס בנות ליחידות קרביות, היא שבסופו של דבר מדובר בבני אדם. ובמקרה הזה ילדים בני 18. אתם צריכים לחיות באשליות מטורפות בשביל לחשוב שעצם ההמצאות של נשים וגברים בגיל הזה ביחד בסיטואציות הכל כך קרובות ואינטימיות האלה, כמו למשל ישיבה בנגמ"ש 24 שעות ברצף בשבוע מלחמה (או לחלופין כמה ימים ברצף במלחמה עצמה), לא מורידה מהמקצועיות של החיילים בשטח. בני אדם בגיל 18 שבמקרה הטוב בדיוק סיימו את גיל ההתבגרות, ובמקרה הרע הנפוץ בימינו עוד בעיצומו, עסוקים הרבה מאוד במין השני ולא צריך להסביר לכם כמה דברים מטופשים אנשים יעשו בשביל להרשים את המין השני. נכון, מדובר בילדים בוגרים ולא בכיתה ח'. אבל המתח הזה עדיין נשאר ובגדול. ושוב: הצבא נועד להגן על המדינה, ברגע שנוצר המתח הזה והמקצועיות והריכוז של החיילים בשטח אוטומטית יורדת, מדובר בסיכון עצום של החיילים ולמעשה של המדינה כולה שחייה תלויים בהם.
אירוני בעיניי שלצורך כתבה בערוץ 10 לפני כשנה בערך, ראיינו מפקד בגדוד קרקל שאז היה נחשב כמפקד מצטיין וכאדם בוגר ושקול מאוד, ולפני מספר חודשים אותו אדם הודח מהגדוד בשל קיום יחסים עם פקודה שלו ועוד מספר סעיפים. זוהי המחשה מעולה לשילוב הגרוע בין לוחמים ולוחמות בצבא ההגנה לישראל.
במובן הזה תחשבו על עניין נוסף: בת שנמצאת בנגמ"ש עם בנים ונאלצת לחרבן מולם בקסדה כחלק מתרגיל או בלחימה. *כל* הנמצאים בסיטואציה הזאת ירגישו מובכים מאוד ועלולים לאבד את הריכוז והפוקוס מהלחימה עצמה. ותחשבו מה אם הבת בדיוק במחזור? זאת עוד בעיה רצינית. מובן שגם כאשר בן מחרבן ליד בן אחר בנגמ"ש זה לא הכי נעים בעולם, אבל כזה בת זה סיפור אחר לגמרי ואני לא צריך אפילו לפרט מדוע.

רפרפתי וראיתי פה מישהו שכתב שלנשים יש חוסן נפשי גדול מלגברים. האמת היא שבדיוק ההפך. מאות אלפי ומיליוני שנים של אבולוציה הפכו את הגבר לחזק יותר גם פיזית וגם נפשית מהאישה, פשוט כי הוא היה צריך את זה הרבה יותר. הוא הלך לצוד כל היום בשעה שהאישה התעסקה בבית עם הילדים. וכך גם היה בזמני מלחמות.

הנימוק האחרון שלי הוא על אונס נשים בשבי. אונס בחברה שלנו נחשב כאחד הדברים החמורים ביותר שניתן לבצע באדם, כאשר אונס אישה נחשב אפילו חמור יותר מאונס גבר ואני גם יכול להסביר מדוע אם תבקשו. הטענה שגם גבר יכול להיאנס מופרכת לחלוטין שכן אם תסתכלו בסטטיסטיקות, רק 10-15 אחוז מהאוכלוסייה העולמית הומוסקסואלים. מה שכבר הופך את הסבירות של אישה להיאנס לגבוהים לאין שיעור. תוסיפו את זה שמדובר במקרה שלנו בארגוני טרור בעלי אידאולוגיה דתית עמוקה שמוקיעה כל סוג של הומוסקסואליות, שמן הסתם לא הצטרפו לאף אחד מהארגונים האלו הומוסקסואלים בארון או מחוצה לו, ותקבלו הסתברות של אולי מליונית האחוז לגבר להיאנס ע"י גבר אחר בשבי של אחד מארגוני הטרור שעמם אנו נלחמים. כמובן שהשובים ינצלו את הרגישות שיש לנו כלפי הנושא הזה ויגבו מחיר כבד הרבה יותר על חיילת שנופלת בשבי מאשר על חייל. ושוב- יצא שכרנו בהפסדנו (המאוד מאוד מאוד גדול).

חכם היה הרמטכ"ל שלפני כמה ימים הצהיר שהוא לא רוצה לראות נשים משרתות באחת מחטיבות החי"ר. מדובר בשיקול מקצועי נטו.

אני תומך גדול בשירות נשים בצבא. אך לא ביחידות קרביות.בקרוב יהיו רובוטים מבוססים בינה מלאכותית שילחמו במקומינו
מסכימה
לזה שכתב את המגילה בתגובות^

גברים יכולים להיאנס גם על ידי נשים ולא רק על ידי הומוסקסואלים, אז אנא אל תיקח את זה בתור דוגמא.

דבר שני, ברגע שיש מלחמה או מטרה מאוד חשובה לקבוצה, אף אחד לא ישים ז*ן על זה שבחורה תחרבן בקסדה, ואם כן אז למה לקבל את האנשים האלה?

חוץ מזה, יש גם הרבה גברים שלא יהיו מסוגלים לעבור את ה"מבחני קבלה", אז לקחת בחורה שלא מסוגלת לעבור אותם בתור דוגמא ל- "סיבות ללמה בחורה לא צריכה לשרת בקרבי" זה ממש לא חוכמה.

כמו שנאמר, צריך לקבל לקרבי רק את אלה שבאמת מסוגלים לזה פיזית ונפשית, שום מבחני קבלה לא נחוצים כל עוד הפרופיל גבוה מספיק.

זה לא משנה איך החברה תגיב לגבר שנלקח בשבי לבין אישה שנלקחת בשבי, לשניהם יש סיכוי להאנס, לשניהם יש סיכוי להירצח, לשניהם יש סיכוי לצאת משם עם טראומות או אפילו בכלל לא לצאת משם, אז למה להשתמש בנשים *החלשות* בתור דוגמא לכל הנשים? בעיקר כשאישה וגבר שווים במקרה של שבי?

מה שחשוב זה שלצבא של המדינה יהיה כוח מול האויבים, זה לא משנה אם הכוח הזה הוא רובו גברים או נשים. אם אישה מסוגלת להלחם, אז למה לא? למה בכלל מלכתחילה להחשיב אותה לנוצה ולקחת ממנה את הזכות? למה לעשות אפליה?
סרטן
תקשיב רגע..
לא מסכימה איתך אני חושבת שאם בת יכולה ורוצה אז היא יכולה ללכת
אז אתה אומר שצריך לאסור על בנות להלחם בקרבי כי הן יותר חלשות מבנים ואז אתה אומר שאתה לא שוביניסט...

אם אתה לא שוביניסט אז תחשוב בהיגיון רגע, אם בנות לא יתגייסו לקרבי זה אומר שמונעים מהן אפשרות מסויימת על רגע מגדרי.
נכון בנים יותר חזקים מבנות, אבל זה אומר שהן לא יכולות? שזה יותר מסוכן להן?
שזה אומר שצריך לאסור להן לעשות עבודה מסוימת רק כי זה פיזי ודורש מאמץ?
ומה עם הבנות שרוצות להתגייס לקרבי? זה פשוט מונע מהן אפשרות
זה מונע מבנות באמת לתרום משהו למדינה הזאת ונותן להן לעשות עבודות סתמיות שלא דורשות מאמץ פיזי. זה לא שובינסטי?
תתפלא או לא אבל גם לבנים זה מסוכן להיות בקרבי ולא פחות,
והחלק של החוזק נפשי זה פשוט טמטום ושטותי ולא נכון ממש, זה פשוט תלוי באישיות.
בונה כל ילדות סטיפס החלקתן על השכל?
בואו נראה אישה סוחבת 40 קילו על הגב חמישים קילומטר בוא נראה אישה מאחורי קווי אויב עם מחזור אחרי יומים הכל שם דלקות
אוקי סיכמנו שאישה ממוצעת חלשה יותר מגבר ממוצע וזה בלשון המעטה אני מניח שזה יותר משהו כמו אישה חלשה יותר מ95% מהגברים בממוצע נגיד מה יקרה עם ערבי בא ודוקר חיילת מה עושים?
חיילת תמות בגלל אידיאולוגיה פמניסט מטומטמת חוצמיזה ש70% מהבנות נפצעות בטירונות שהיא מעל 02 אז ילדות סטיפס אל תזיינו תשכל
אני לא מוכן לשרת אם אישה בחיר זה ככה פשוט
יש כבר נשים בקרבי אם אני לא טועה, יש לך הוכחות חיות.
אגב, מעניין אותי מאוד מאיפה השגת את האחוזים האלו.
גם גבר יכול להידקר על ידי ערבי ולמות בגלל האידיאולוגיה שלו לשרת באיזו יחידה קרבית, אז מה?
גבר יכול להדוף אותו או לפחות להאבק בו כמות זמן מסוימת שתספיק לחברים ליחידה לעזור לו ברור שגבר יכול למות אבל אישה תמות בכל פעם שזה בזבוז של חיים ופוגע באיכות היחידה
למטה קישור לאחוזים
https://he.m.wikipedia.org/wiki/שירות_נשים_בצה"ל#%D7%A4%D7%A6%D7%99%D7%A2%D7%95%D7%AA_%D7%91%D7%A7%D7%A8%D7%91_%D7%9C%D7%95%D7%97%D7%9E%D7%95%D7%AA
סטיפס מפגר אני לא מצליח לשלוח קישור קיצר כתוב שבתותחנים זה מגיע ל70%
אז למה לתת להן אם הרוב נפצעות ועולות כסף לצבא זה בזבוז כסף בשביל אידיאולוגיה לא נכונה
אני מהטלפון ולא יכולה להיכנס, תעשה את בצירוף קישור.
אגב, אישה לא יכולה לנטרל אותו?
יש נשים שמסוגלות ויש נשים שלא.
מי שלא אז לא מי שכן אז כן.
אני לא מבינה למה צריך לדפוק את הנשים שכן מסוגלות ורוצות.
לא עובד לצערי אני פשוט אשלח לך תפסקה
כן אם היא מטר שמונים חיה בחדר כושר ואלופת העולם באומנות לחימה מסוימת
ברוב המוחלט של המקרים לא היא לא יכולה
איגרוף אחד שלי למשל לרוב הנשים יגרום להם לאבד את ההכרה

בחודש יולי 2015 פורסמו נתוני הפציעות ושברי המאמץ של נשים לוחמות בזרוע היבשה. על פי הנתונים, שנלקחו מתוך מחקר שהתבצע בזרוע היבשה, לוחמות נפצעות פי שניים מגברים בתפקידי לחימה, עקב נתוניהן הפיזיולוגיים טרם הגיוס ובמהלך ההכשרה. עוד נתגלה כי 46 אחוזים מקרב הטירוניות הקרביות נפצעות במהלך הכשרתן, זאת לעומת 25 אחוז מהלוחמים שנפצעים. כשליש מהלוחמות נפצעו יותר מפעם אחת במהלך ההכשרה הקרבית אותה הן עוברות בתחילת השירות הצבאי. על פי ממצאי המחקר, שיעור הפציעות בקרב לוחמות "קרקל" עומד על כ-40 אחוזים, ובחיל התותחנים הוא מטפס לכ-70 אחוזים.
כי אחוז הנשים שמסוגלת לתפקד כמו גבר ממוצע הוא אפסי ברור שאחת למאה או חמישים כן תוכל אבל השאר לא יעמדו בטירונות של גולני גבעתי צנחנים במיוחד ובטח ובטח סיירות ששם אני מאמין שולי אחת לכמה אלפים רק תוכל פיזית
סוגשלמלך
בנות יכולות לעשות דברים שאתה לא
אז סתום את הפה הקטן שלך כי מחר יש לך בית ספר
טוב? טוב
אנונימית
כן בנות יותר חזקות כי הן יולדות נכון שחכתי מצטער
עצם זה שאת מקללת אומר שאין לך בכלל טענה את סתם ממורמרת
מקבלים נשים לקרבי *בגלל* שהן חזקות מספיק בשביל להלחם במחבל או מי שיתקוף אותן. גם גבר יכול לאבד שליטה ולהפגע או לההרג.
גם אם זה אחת לחמישים שמסוגלת לתפקד כמו גבר, למה גם ממנה לקחת את הזכות הזו?
אני אגיד לך מה, אני רוצה כבר ארבע שנים שלמות ללכת לקרבי, ואני לא אוותר על זה בכלל שמוק כמוך. מבחינתי להיהרג, אבל אם זה אומר שאני מצילה לפחות נפש אחת או לוקחת את הפגיעה במקום מישהו אחר, אז סבבה.
אנונימית
אתן חוזרות על אותם הטיעונים שוב ושוב וחושבות שזה יהפוך אותם ליותר נכונים. אבל לא.

אונס של גבר על ידי אישה הוא דבר שקורה בשיעורים מאוד מאוד נמוכים, וכך גם הסיכויים שיקרה בשבי. ארגוני הטרור לא משתמשים בנשים בעת שבייה של חיילים מהסיבה הפשוטה שהם דואגים לכך שכמה שפחות אנשים יהיו באזור של השבי עצמו כדי שסיכויי התגלות המקום יהיו מאוד נמוכים. כך היה לדוגמה עם גלעד שליט.
וגם אם כבר כן החליטו להביא נשים שיאנסו גברים בשבי (דבר שלא תועד בכלל באף אחד מהמקרים של חייל שנשבה אצל ארגון טרור ואפילו מדינת אויב), זהו מצב שונה לחלוטין שכן באונס אישה הגבר מחדיר את איבר מינו לאיבר המין של האישה כאשר הוא יבש ובדרך כלל גורם להרבה מאוד דם ולצלקות נפשיות לכל החיים לאישה שגם ככה סטטיסטית, בעקבות אבולוציה של מאות אלפי ומיליוני שנים, חלשה נפשית מהגבר. זו גם אחת הסיבות למה החברה תופסת את האונס של האישה כאחד המעשים החמורים ביותר שניתן לבצע באדם. מדובר בפגיעה נפשית ופיזית בלתי הפיכה בחסר ישע סלחו לי על התיאורים האלה אבל זאת האמת והיא צריכה להיאמר.
לא ברור לי מה גורם לאחת מכן פה להכחיש את העובדה שהגברים לרוב יותר חזקים נפשית מהנשים. מדובר בעובדה מוכחת שנובעת מסיבות היסטוריות-אבולוציוניות ברורות מאליהן. אוכל להביא גם מחקרים שתומכים בכך אם תרצו.

גם במצב מלחמה ובשעת אמת אנשים יפעלו שונה לחלוטין כאשר הם נמצאים בשלב בחייהם שבו הם מנסים להרשים וקיים מתח מיני בין שני המינים. מדובר בדבר טבעי לחלוטין שאין שום סיבה להתכחש לו, ולכן גם הרמטכ"ל בעצמו אמר לפני מספר ימים שהוא לא יאשר לבנות להיכנס לחטיבות החי"ר בעת כהונתו כרמטכ"ל. מדובר בסיכון גדול מידי שפשוט אסור לקחת. צירפתי לתגובה הזאת מאמר על התוצאות של גיוס נשים ליחידות קרביות בארה"ב בנוסף למחקרי בריטי מחקר בנושא זה, ממליץ לקרוא.
וגם אם הטיעון שלך היה נכון ובשעת מלחמה כולם היו פועלים ביחד בשביל להציל את המדינה שהם כה אוהבים בלי התחשבות במתח הטבעי שקיים ביניהם, בכל מקרה זה לא המצב בתרגילים שבהם אמורים להתכונן לאותם תרחישי אימה. לא משנה כמה תתכונן, האדרנלין והתחושות בקרב עצמו יהיו שונות לחלוטין מאשר בכל תרגיל שתעשה. מציאות שבה בת נמצאת בנגמ"ש עם 10 בנים למשך 24 שעות רצוף יכולה להוביל להרבה מאוד אי נעימויות וחוסר מקצועיות גדולים מאוד.
ומה עם הרעוּת? מה עם אחוות הלוחמים? איך הערך הצה"לי החשוב הזה יבוא לידי ביטוי כאשר היחידות מעורבות בנים ובנות? אי אפשר להשוות אחווה שקיימת בין 10 גברים שמתנהגים כמו אחים אחד לשני ולעתים אף יותר מכך, מאחווה בקבוצה של בנים ובנות מעורבים ביחד. זהו סוג שונה לגמרי של קשר שאותו צה"ל לא צריך בשדה הקרב. מובן שיכול להיות קשר של ידידים בין נשים לגברים אבל לרוב, החברים הכי טובים של הגברים הם גברים אחרים וכנ"ל גם לגבי נשים. כלומר האחווה שכה דרושה בשדה הקרב תמצא הרבה פחות בקרב יחידות שבהן נשים וגברים משרתים ביחד.

כפי שכבר כתבתי- לרוב היחידות הקרביות אין בכלל "מבחני קבלה" וגם לא צריך להיות. הכל מסתמך על הקב"א והפרופיל הרפואי. ומה לעשות שלפרופיל הרפואי אין שום דבר לבחון לך את החוסן הנפשי (חוץ ממקרי קיצון של בעיות נפשיות מאובחנות) ואין לו דבר וחצי דבר עם נזקים ארוכי-טווח שיכול לגרום השירות הצבאי, שבחלקם אף בלתי הפיכים. החל מבעיות פריון שנשים יוכלו לסבול מהן רק כסחיבת משקלים כבדים לאורך זמן ודרך שלל בעיות אחרות שכפי שאמרתי, חלקן הפיכות וחלקן בלתי הפיכות. בשירות בתותחנים ובשריון לדוגמה, מקומות שבהם צריכים לסחוב פגזים כבדים ולעתים לחזור על הפעולה מספר רב של פעמים בזמן קצר, ישנו אחוז מטורף של 70% פציעות בקרב נשים (בתותחנים), שחלקן הלא מבוטל הינן פציעות שקשורות לצוואר הרחם ומאוד קשה לטפל בהם אחר כך. אם כבר דיברתן על זכויות, הזכות היחידה שהמדינה צריכה לשמור עליה היא הזכות החברתית לבריאות של הנשים האלה ולמנוע מהן להתגייס למקומות כאלה. עם כל הרצון הטוב שיש לנשים שרוצות להתגייס לשירות קרבי שאני בכלל לא מטיל ספק בקיומו, זה לא מה שמנצח מלחמה. "אף ממזר לא ניצח אי-פעם במלחמה כי מת עבור ארצו. הוא ניצח אותה על-ידי כך שגרם לממזר טיפש מסכן אחר למות עבור ארצו."- חכם היה הגנרל פטון שאמר את זה והמבין יבין.

עוד דבר, הצבא מעצם הגדרתו כצבא איננו גוף דמוקרטי. הצבא הוא גוף היררכי, ולכן לא מובן לי איזו זכות אתן טוענות שנפגעת לנשים שרוצות להתגייס לקרבי בעוד שהמניעה הזאת היא מקצועית גרידא ולא קשורה בשום צורה לאפליית נשים פסולה. אם כבר ישנו צד פה שמונע ממניעים אידאולוגיים ולא מקצועיים אלו אתן, שכן לא משנה כמה עובדות ונתונים נציב בפניכן, אתן תמשיכו בשלכן ותטענו לאפליה פסולה כאשר ברור לכל שהיא לא קיימת.
סרטן, יש מילה אחת שחוזרת אצלך המון - לרוב. גם אם כל מה שכתבת הוא מדויק (והוא ממש לא), עדיין המילה לרוב כשהיא חוזרת פעם אחר פעם, מראה שגם אתה מבין שיש נשים שלא עונות לתאור המצב שרשמת. באותה מידה יש גם גברים שאינם עונים ליחס הכוחות שאתה מתאר. למה שהיחידות הקרביות לא יורכבו מכל מי שמתאים להן ובלי אף אחד שלא מתאים? ולמה לבחון את ההתאמה הזאת רק על גברים? נבדוק אותה על כולם, ומי שמתאים ייכנס. אם היחס בין גברים לנשים יהיה50/50 או 95/5 זה ממש לא העניין, רק טובת היחידה עצמה. בלי להוריד קריטריונים (זה צבא לא חוג פיסול), אך גם בלי הדרה (זהו צבא העם לא צבא גברברי העם) - מי שמתאים מתאים.
צריך לגייס.וקוראים לך ולדומייך שוביניסטיים כי אתם באמת כאלה.אתם נגד שנשים ישרתו בצבא ו/או בקרבי בפרט רק בגלל הרקע המגדרי שלהן.זו אפלייה מינית.
שואל השאלה:
התכוונתי בגלל היכולות הפיזיות שלהן, בגלל שהכמות טסטוסטרון שלהם הרבה יותר נמוכה, לכן ברוב המקרים הן לא יכולות לעמוד בדרישות המתאימות להיות ביחידות קרביות
אנונימי
למה לעזאזל עדיין עונים על זה
אנונימי אתה בעצמך אמרת "ברוב המקרים הן לא יכולות" אז מה? אז צריך עכשיו להעיף לכולן את הזכות להיות לוחמות אם יש להן את היכולת לזה רק בגלל כמה בנות שלא יכולות לעמוד בזה? יש גם מלא בנים שלא יכולים לעמוד בזה ועדיין אף אחד לא יפלה אותם על סמך המגדר שלהם
אוקיי תקשיבו בת יוכלה להיות לוחמת אנחנו ב 2019 סבבה עזבו עכשו בת בגולני או בצנחנים לא יוכלה להיות זה דורש כוח פיזי מאוד גדול וזה עסק לגברים בנוסף יש הבדל בין הגופים של נשים לגברים זה הכל עם בת תיחטף חס וחלילה ותיפול בשבי יוכלים להתעלל בה מינית אבל זה סיכויים שהם בינוניים חוץ מזה יש בנות מאוד חזקות וגאבריות (גאבר מישהו חזק כזה) חוץ מזה יש את קרקל אריות הירדן לביא הבקעה ששם הבנים זה בעצם בנות אנחנו מביאות משהו שונה בגלל זה יש את החיר קל וכן גם בנים משרתים שם ותרשה לי לומר לך בת בעתיד תהיה אפילו בשייטת 13 ואפילו בגבעתי וגם בנחל אנחנו כבר חא במאה ה 21
אל תסתכל על זה שהיא אישה תסתכל על היכולת שלה