10 תשובות
ספרי לנו על זה...
מה?! את יכולה לספר עוד?
זה לא אפשרי
אם הוא גילה אותה אז זה לא יכול להיות שהוא גילה אותה לפני שהוא גילה אותה
הידעת שזה לא נכון?
והמשפט "גילה את יבשת אמריקה עוד לפני שגילו אותה" הוא גם לא נכון, אם הוא גילה אותה אז זה לא יכול להיות מבחינה לוגית "לפני שגילו אותה"
זה כמו שאגיד "אכלתי מהעוגה לפני שאכלו ממנה"
שואל השאלה:
לא התנסחתי נכון, הוא גילה אותה זמן קודם לזמן שבו אמריגו ואלו גילו אותה.
שלמה המלך הכיר את יבשת אמריקה עוד לפני הגילוי, מסופר בתנ"ך ששלמה היה שולח אניות לחוץ לארץ (לאמריקה), ובמשך 3 שנים היו יוצאות למסע וחוזרות עמוסות זהב. ויבשת אמריקה הייתה צמודה ליבשת שלנו כי כתוב "ויאמר אלהים יקוו המים מתחת השמים אל מקום אחד ותראה היבשה" זאת אומרת שפעם הייתה יבשת אחת ואוקיינוס אחד (יענו הכל היה מחובר) לאתאיסטים, במדע זה תופעת נדידת היבשות, יש קישור.
אנונימית
1 - אפשר להגיד אבל שהוא גילה אותה אחרי האינדיאנים, שלפי מחקרים הגיעו אליה דרך מצר ברינג.

2 - מסופר שהוא שלח אוניות להרבה ארצות, מסופר על אינספור מלכים במהלך ההיסטוריה שהם שלחו אוניות, לא איזה משהו מהפכני.
מאיפה לך שאוניותיו של שלמה הגיעו דווקא לאמריקה?

3 - פרשנות מעניינת, אבל רוב הרבנים לא יסכימו איתך מכיוון שלפי הזרם המרכזי בתאולוגיה היהודית לאחר הבריאה העולם לא השתנה (עד כדי כך שאפילו כמה דברים פלאיים, כמו למשל אתון בלעם, נבראו במהלך השעות האחרונות לפני סיום הבריאה ולא בעת הופעתם)

4 - לפי התאוריה הזו היבשות שאנחנו מכירים כיום נוצרו בתהליכים שארכו מיליארדי שנים.
עדיין מסכימה עם התאוריה?

נב - עדיין לא הוכחת את טענתך
שואל השאלה:
1 - אמת, שבט בני המאיה הקדום שהו בה עוד בזמן המבול, אני מדברת על גילוי, לא מי חי שם קודם. כנו שאומרים שאמריגו גילה את היבשת הזו, זה נכון, אבל שלמה המלך ידע עליה לפניהם.

2- (בפירוט תבין)

3- האמת זה קרה במבול

4-לפי היהדות העולם היה קיים מאז ומתמיד, זאת אומרת שגם אם המדע יבוא ויגיד שהעולם קיים טריליון שנה, לא תהיה לי בעיה עם זה.
כי המושג זמן נוצר רק בבריאת העולם, לפני 5778.במקורות של אגדות המהרש"א ו'תוספות ישנים', כתוב שציון (א"י) ובתוכה אבן השתייה הן מרכז העולם. בסקירה של יבשת פנגיאה, תראה את ארץ ישראל בקצה המזרחי של היבשת הענקית.
במפה של 'יבשת בראשית' יש מיקום מדויק של ארץ ישראל במרכז.
בניגוד ל 'פנגיאה' בה אוסטרליה ואיים נוספים, ממוקמים במיקום אקראי,
'יבשת בראשית' היא פאזל מושלם. הדבר המשמעותי הוא שא"י במרכז היבשת. עד כאן אידיליה מושלמת, יבשת אחת מישורית, בעלת נהרות, מזג אוויר- אבל היא התקיימה רק 1000 שנים.
יריית הפתיחה של המבול נחתה בדמות שני אסטרואידים, הקוטר כ150 ק"מ, שהתנגשו בכדור הארץ. הם גרמו לביקוע והתפצלות היבשת. אטלנטיס, היבשת ששקעה לפי כתבי אפלטון, מעלה תהיות- כיום כל קרקעית האוקיינוס ממופה, ואין זכר ליבשת שקועה.
אז אטלנטיס לא שקעה היא רק התפצלה והתרחקה מאוד, עד שגילה אותה בטעות יורד ים העונה לשם כריסטופר קולומבוס (:
פסל הארד הירוק (פסל החירות) הוא שער הכניסה לאטלנטיס, אפלטון והשאר לא האמינו שהיבשת התרחקה למרחק עצום של כחמשת אלפים קילומטרים, ולכן הניחו ששקעה.
לאחר ניתוקה ונדידתה למרחקים, התגלתה היבשת רק לפני כחמש מאות שנה. אם כי יתכן ששלמה המלך ידע ממנה, וזוהי "אופיר" שממנה הביאו זהב במסעות ימיים שארכו שלוש שנים.
אנונימית
שואל השאלה:
...
אנונימית
שואל השאלה:
הייתי צריכה את הפסוק מהתורה ההוא^^ בשביל לעזור למישהו עם החומר לבגרות, כאילו על בראשית פרק א. (לגבי הפרשנות)
וגם לעוד משהו עם תופעת "נדידת היבשות", שכחתי איך קוראים לזה
אז הגבתי כדי שזה יישמר לי בתשובות/ נעצים אבל זה לא.
אנונימית