11 תשובות
את עוד צעירה מכדי להגיד שאף אחד לא יזכור אותך, עוד לא הגיע הזמן שלך להשפיע בעולם הזה.
אני ממש מבינה אותך, רק שאני כל היום בבית.
מה שאני מציעה לך זה למצוא תחביב ( אפילו מהמוזרים ביותר, אני למשל מלמדת את עצמי היסטוריה) ולעשות דברים שאת אוהבת לעשות
תנסי להכיר אנשים אם את יכולה, אולי תתחילי להתנדב?
מה דעתך לצאת ממחשב? לשנות שגרה? להכיר חברים? אפשר לעשות דברים חדשים, להתנדב וכל זה. נסי למצוא ייעוד או תכלית או מטרה, את לא סתם בת אדם, את מישהי מיוחדת.
החיים הם לא סרט.
אין שום עלילה לחיים
חיים זה הדבר הכי משעמם שיש
גם אנשים שיש להם את זה
תאמיני לי משעמם להם
וואו, איזה דיכי, אה, החיים יכולים להיות דבר מעניין לפעמים, שיוצאים מהבית או ממקום נוח, מטיילים, מכירים אנשים חדשים, לומדים דברים, חווים דברים חדשים, משתנים ומשנים. בחיים יכולים לקרות הרבה דברים, אל תשללי את זה^ אמ לא, לאנשים לא משמעם בחיים, קורים הרבה דברים בחיים האלה, מחוץ לאתר הזה, מחוץ למחשב ולבית, איך אומרים, אם יוצאים מגיעים למקומות חדשים. החיים משתנים, אתה משתנה, חווה דברים, לומד, אף פעם לא משעמם למישהו שעושה דברים חדשים. אולי לך משמעם מסיבה כלשהי, יש כאלה שלא משמעם להם בחיים.
חשוב לשאול קודם מה מטרת העולם ואחכ לשאול מה המטרה *שלי* בעולם ואז להתחיל לצעוד לעבר המטרה.
אשמח לעזור בפרטי (:
באמת שני שגרה בחיים, החיים הם יותר מזה ממש.. לא לכולם משמעם בחיים, יש הפתעות בחיים לפעמים.
היי אנונימית את יודעת מהי הסיבה העיקרית שאנשים נכנסים לדיכאון? לא את לא יודעת אז בואי אני אגיד לך אנשים נכנסים לדכאון כי הם פשוט חושבים יותר מידי הם לוקחים את עצמם בכל כך רצינות.
לכל אחד יש משהו שהוא אוהב ואם לא אז בואי אני אתן לך עצה תלכי נגד הפחדים שלך תמצאי את התשוקה האמיתית שלך לחיים ו אני אוהב אותך את הכי טובה שיש ותמשיכי לחשוב מחשבות אופטימיות וקחי את עצמך בקלילות את תראי תוך כמה ימים שהכל ישתנה. ועוד דבר קודם כל תהיי כנה עם עצמך ועם העולם אם את לא רוצה לעשות משהו תגידי לא, אל תשני את השעה שלך או תעיפי אותה כדי להתחבב על אנשים תהיי כנה תמיד עם הכנות תבוא המוטיבציה שתמלא את החלל החסר ואני רוצה שתביני הריקנות הזאת גם אני הרגשתי אותה כל אחד ואחת מאיתנו הרגיש אותה.
מתישהו את תהיי בדאונים כי אי אפשר תמיד להיות למעלה הכי חשוב שלא תנעלי את עצמך תצאי מהבית ופשוט תתחילי ללכת סתם ללכת נכון את בטח חושבת מה הוא רוצה ממני אבל לא זאת תהיה הדרך שלך למלא את הריקנות אומר לך מניסיון אל תפחדי להיות לבד אוקיי אני חושב שאנשים שלא יכולים להיות לבד לפחות זמן מסוים ותלויים באחרים הם אנשים "חלשים" אז את תמשיכי להיות כנה ואני באמת רוצה שתעדכני אותי אוהב מתן.
את מוזמנת לעדכן אותי בכל דבר שאת רוצה
לא לאבד תקווה!
איך להיות מאושר? פונה לשני המינים :)

1. השתמשי בנוסחה של דר טל בן שחר
אושר = הנאה + משמעות.

בכל דבר שאת עושה, תמיד תשאלי את עצמך:
א'. האם אני נהנת ממה שאני עושה?
ב'. האם יש לזה משמעות?
המטרה היא ליצור את השילוב המנצח בכל תחום בחיים. יהיו גם מקומות וימים שבהם לא תצליחי להשיג גם וגם, אבל כל עוד זה החריג ולא הכלל את בדרך הנכונה. מעבר לכך, נסי לפצות על המצבים האלה כדי לאזן את המצב הנפשי בפעילויות פנאי. כלומר אם רע לך בבצפר, אל תמשיכי את זה בבית אלא תעסקי בתחביב; אם קשה לך בחדר כושר תפנקי את עצמך ביציאה אחרי כך; אם רבת עם אנשים בעבודה תקבעי להפגש עם חברה טובה. יתר על כן תיצרי לך הרגלים קבועים כל יום שאת נהנית לעשות, כמו חצי שעה קריאה לפני השינה, צפייה בתכנית ריאליטי כל יום מסוים, ציור, כתיבה וכו'- זה נשמע פשוט אבל מלא אנשים טובעים במטלות ושוכחים לעשות משהו בשביל עצמם עד שהם מותשים וחסרי מוטיבציה להמשיך בכלל ואז כל התחומים סובלים (בצפר, חברים, תזונה וכו').


2. תעדיפי חוויות על פני חפצים

כסף זה כמו הגיינה- אם את מלוכלכת זה מפריע, אבל אם את נקייה את כבר לא רוצה להיות נקייה יותר. בהקבלה אם אין לך מספיק כסף את מוטרדת אבל אם יש מספיק את כבר לא חושבת על זה יותר. מחקר גילה שלחוויות כמו הופעות, טיולים, וארוחות גורמים לאושר ממושך ואמיתי יותר מחפצים כמו בגדים, מכוניות, איפור ורהיטים יפים שגורמים לאושר קצר מאוד. אז אלא אם כן באמת חסר לך חפצים, את צריכה להשקיע יותר בחוויות.


3. אל תישברי מכשלונות

קחי לעצמך שעה וכתבי על כשלונות מהעבר בכל התחומים: מה הם היו, מי אחראי, ואיזה לקחים הפקת. כל פעם כשתחווי קושי תחזרי לדף הזה. זה סופר חשוב גם בקטע הנפשי וגם מפני שזה עוזר לסגור את הפרק של הכישלון שיהיה מאחורייך.


4. תציבי מטרות לפי 5 כללי סמארט.

לא משנה באיזה מקום את בחיים, את רוצה להגיע למקום טוב יותר. אז קחי את הכוונה הזו ברצינות ותקבעי לעצמך לפחות 3 מטרות בתחומים שונים (קריירה, גוף, בצפר, זוגיות, תזונה, משפחה, כסף וכו'). כדי שהם יהיו אפקטיביים, הם צריכים להיות לפי smart: מפורטת (specific), ניתן למדוד את ההתקדמות (measurable), ממוקדת במעשים (action oriented), מוגבלת בזמן (time bound), קשורה למציאות הנוכחית (realistic). מומלץ לכתוב על דף מול העיניים כדי שלא תסחפי אחר מטלות, שיעורי בית ושאר דברי יומיום ותשכחי ממה שחשוב באמת. בנוסף אם יש לך מטרה לקום בשבילה בבוקר יהיה לך הרבה יותר קל להתמודד עם כל הקשיים הבאסות האחרות.


5. תהיי אסירת תודה.

זה נשמע קלישאה אבל יש עשרות מחקרים שהוכיחו את הכוח העצום שיש ללהיות אסיר תודה. מדינה דמוקרטית, מים זורמים, אוכל, קורת גג, חשמל, משפחה, יש המון דברים מדהימים שלא כדאי לקחת כמובן מאליו! מספיק 20 דברים ברשימה וצפי במצב הרוח שלך מתרומם מיידית.


6. תיקחי אחריות על החיים שלך.

אנשים אומללים מרגישים חסרי סיכוי, מוצאים תירוצים כל הזמן, מלאים ברחמים עצמיים ולא פועלים לשינוי מצבם. וכתוצאה מכך הם טובעים עמוק בתוך הבוץ, נותנים לאחרים ולסיטאוציה לשלוט בהם, נהפכים לחלשים, וזה יוצר מעגל אינסופי של עצבות וכעס. קחי אחריות על עצמך: אל תתני לאנשים לשנות את האופי שלך, אל תאפשרי לאנשים לקחת את הכוח שלך, אל תתני לאנשים להשפיע על הרגשות שלך! זה דבר קטן שעם הזמן תהיי טובה בו וזה ישנה לך את החיים. כל דבר שקורה לך, תשאלי איך את תרמת ליצירה שלו ולמדי מכך להבא; אם טעית פשוט תתנצלי ( יעריכו אותך יותר אם את ישירה). אם תקחי אחריות על המעשים שלך ועל התוצאות שקיבלת מהחלטות, את תביני שרק את יוצרת את המציאות שלך ותקבלי מזה כמויות מדהימות של כוח. כך שתמצאי פתרון לכל בעיה וכל קושי, גם אם מישהו יפריע לך את תזיזי אותו מדרכך. ולכן אי אפשר לחכות לאישור מאנשים אחרים או לעזרה מהם- הכוח יבוא רק ממך.


7. תחיי בהווה ולא בעבר ועתיד.

אם את מודאגת, תחפשי פתרון פרקטי ורציונלי לבעיה מבלי לתת לרגשות ולשטויות לנהל אותך. אם זה משהו שאת לא יכולה לפתור, פשוט קבלי את זה והשלימי עם המציאות כי אם לא ניתן לשנות את המציאות צריך לשנות את הגישה. אל תתני לחרטות/קשיים לעכב אותך כי החיים תמיד קדימה. בלתי אפשרי להחזיר את הגלגל לאחור או לצפות את העתיד. תעשי מה שבגדר היכולת שלך איפה שאת נמצאת כרגע עם מה שיש לך כרגע, תוך השלמה עם החיים הנוכחיים.


8. תדאגי לבריאות.

לישון שמונה שעות, להפחית מלח/סוכר/קפאין, להעדיף אוכל אורגני וטרי ללא חומרי צבע וריח על פני אוכל משומר וממולח ומעובד, להתאמן 3 פעמים לפחות בשבוע, להגביל זמן מול טכנולוגיה, לצאת לטבע יותר, לשבת כמה שפחות, ולאכול יותר ירוקים הם המרכיבים של הבריאות. כדי למנוע מחלות וקשיים בעתיד, שכמובן פוגעים באיכות החיים ובשמחה, תדאגי לגופך כעת. ויש מלא מחקרים המוכיחים כי בעת האימון משתחררים הורמוני שמחה אנדרופינים במוחך.


9. תתעקשי רק על מה שחשוב.

את לא יכולה להכריח אנשים לאהוב אותך, את לא יכולה לתקן אחרים, את לא יכולה להדחף לקבוצות, פשוט תחתכי קשר אם ניסית הכל וזה לא היה הדדי. יש מעל 7 מיליון אנשים בישראל אז את בטוח תמצאי 3,4 חברות וחבר. מי שלא רוצה? לא צריך! על מה שאת כן צריכה להתעקש זה המטרות- לנסות להכנס דרך החלון אם לא פותחים לך את הדלת, להתקדם בכל צורה אפשרית, לא משנה כמה לאט, העיקר לא לעצור ולא לתת סיפוק לאויבים שלך.


10. תבחרי באושר מבפנים ואל תתלי אותו במשהו אחד ויחיד

אל תצפי שדבר אחד מסוים, כמו ניתוח פלסטי, 100 במבחן, בית גדול או נסיך על סוס לבן יגרמו לאושר. חיים מאושרים לא נוצרים מאירוע אחד דרמטי אלא מתוך שני דברים: בחירה פנימית והרגלים טובים ביומיום. זה דורש עבודה יומיומית- כלומר גם כשקשה תבחרי לשים חיוך על הפנים, תבחרי בגישה רגועה ולוגית ולא רגשנית ולחוצה, ותבחרי להעריך את חצי הכוס המלאה. וגם כשעצוב תבחרי להמשיך לעשות הרגלים חיוביים, לא ליפול לדיכאון, ולנצל כל יום עד הסוף.
כן יש לך מטרה. לכל בן אדם יש מטרה וייעוד השאלה אם הוא בוחר להגשים אותו.

יש מלא בעיות בעולם- סרטן, רעב עולמי, יערות הגשם הנכחדים, הכחשת שואה... יש לך מלא מה להציע ומה מה לעשות.

ממליצה בחום להתנדב! בינתיים זה ייתן לך תחושת סיפוק ומשמעות עצומה.
מה? באמת שתשנה שגרה, שתעשה דברים שלא עשתה, ושוב מה הבעיה בזה: מה דעתך לצאת ממחשב? לשנות שגרה? להכיר חברים? אפשר לעשות דברים חדשים, להתנדב וכל זה. נסי למצוא ייעוד או תכלית או מטרה, את לא סתם בת אדם, את מישהי מיוחדת." הצעתי לה לנסות דברים. החיים הרבה יותר מכל דבר, יש הפתעות בחיים, לא סתם אומרת, מעבר למחשב ואתר הזה
גם אני מרגישה ככה (אופס איחור של שנתיים)