19 תשובות
קווקזים
קווקזים
קווקזים הכי שווים ביקוםם
ונדמה לי שגם בוכרים
אנונימית
פולנים ובולגרים, חברימוס, קווקזים הם מזרחים ורוסים הם אשכנזים
בולגרים... השפה גם מאוד דומה
גרמנים, תמיד מתבלבלים, חושבים שאני גרמנייה
גרמנים הם מערב אירופה, איך בידיוק הם דומים למזרח אירופה?

והרבה קווקזים הגיעו מארצות שהיו בשליטת ברית המועצות.
פולנים ובולגרים
אם מדברים בכללי על גזעים. אז הפולנים הם הגזע הסלאבי כמו הרוסים. אבל אם מדברים על יהודים זה לא קשור.
שואל השאלה:
ומה הכי דומה פה לאוקראינים או שאין הבדלים בין רוסים לאוקראינים?
אנונימית
למי שלא יודע, הקווקז ממוקם בין שלושה מרכזים תרבותיים: רוסיה בצפון, טורקיה בדרום-מערב ואיראן בדרום-מזרח. כרגע איזור הקווקז מחולק בין מספר מדינות ורוסיה היא אחת מהן. מכאן יוצא שהאזור סובל מיריבויות פוליטיות, צבאיות, דתיות ותרבותיות במשך אלפי שנים.. בקיצור, חלק מקווקז הוא בשליטת רוסיה ולכן התושבים שם שומרים על התרבות הרוסית ונחשבים גם כרוסים ולא רק קווקזים.
סליחה על החפירה
אנונימית
בוכרים הכי דומים, גם הם באו מברית המועצות, הרב דוברים רוסית שוטפת, אוכלים מאכלים רוסיים ( צ'יבורקי, פירשקי.. ) שומעים מוזיקה ברוסית, נובי גוד.. מה שכן בוכרים נחשבים לספרדים ורוסים לאשכנזים ( כמובן שלבוכרים יש גם מאכלים משלהם ומוזיקה ושפה אך ציינתי את קווי הדמיון ). גם פולנים ובולגרים דומים אך הרבה פחות,
קווקזים פחות כי הרבה קווקזים לא דוברים רוסית..
גרוזינים בכלל לא דומים, מעט מאוד דוברים רוסית אך זהו כאן קווי הדמיון נגמרים...-.
מקווה שעזרתי
אנונימי
שואל השאלה:
קווקזים האמיתיים אלה שעלו מרוסיה יודעים שוטף רוסית
אנונימית
אני מכירה הרבה קווקזים שלא דוברים רוסית בכלל.
אני בוכרי האמנם דוברים את השפה הרוסית אבל ממש לא דומים לרוסים לא במראה ובטח שלא בתרבות וכל הרוסים כאן שתוהים לעצמם מאיפה הגיע השטיח על הקיר זה הגיע מאוזבקיסטן התרבות הזאת שייכת לבוכרים
אנונימי
בוכרים וקווקזים ממש לא דומים לרוסים, מניסיון. הם נראים יותר כמו מרוקאים או תימנים, יש להם חזות מזרחית ותרבות שממש דומה לתרבות המזרחית. מהיכרות אישית איתם גם רובם לא מדברים רוסית, אלא ניב שדומה. והם נראים כמו מזרחים.
לעומת זאת אני בהחלט מסכימה עם ~ פאפריקה ~, גרמנים הם הכי קרובים לרוסים, גם מבחינת מראה וגם מבחינת תרבות ומאכלים. אני אומרת את זה בתור אוקראינית עם שורשים גרמניים ועם משפחה בגרמניה. תמיד חושבים שאני גרמנייה, אפילו דיברו איתי גרמנית בחו"ל. דוד שלי חיי בחו"ל ותמיד חושבים שהוא ממוצא גרמני, יש לי משפחה בגרמניה וגם שם אני בטוחה שחושבים שהם היו שם מאז ומתמיד. בבית ספר תמיד קראו לי גרמנייה ואימא שלי מבשלת מלא אוכל גרמני.
לאימא שלי יש שם נעורים גרמני ועשיתי מחקר ורוב יהודי גרמניה עברו לברית המועצות לפני מאות שנים, עוד שזו הייתה קיסרות רוסיה. זה למה יש מלא רוסים עם שמות משפחה דיי גרמניים. מבחינת המראים גרמנים ורוסים נראים אותו דבר, גם מבחינת המנטליות, שותים הרבה, אוכלים מלא בשר ותפוחי אדמה וכד' וכד'. אין ספק למה יש כל כך הרבה מהגרים רוסים ואוקראינים בגרמניה, בגלל שהמנטליות הגרמנית והרוסית זה ממש אותו דבר, אפילו לשתי המדינות הוא סמל עם של נשר ובגרמניה של פעם זה היה אפילו נשר עם שתי ראשים כמו לרוסים! לשני המדינות היסטוריה ארוכה ביחד. לפעמים אני מרגישה יותר גרמנייה מאוקראינית, אצלי בבית יש מלא מהתרבות הגרמנית ואפילו רוב המשפחה שלי דוברת גרמנית כשפה שנייה
שואל השאלה:
רוב הקווקזיות שאני מכירה הן בהירות מזכירות מאוד רוסיות וגם יש כמה עם עיניים בהירות. וגם ההורים שלהם בהירים
אנונימית
קווקזים הם שחומים ושעירים בטירוף, על מה את מדברת?
ואני בוכרית שנראית אשכנזיה מאוד וכולם מוםתעים כשאני אומרת שאני בוכרית וכל המשפחה שלי דוברת רוסית שוטף, ההורים שלי עלו ארצה ב1991.
אנחנו אוכלים אליביה וויניגרט, עושים פילמני ( דושפרה), אוכלים צ'יבורקי..
רואים ערוצים בשפה הרוסית ( ערוץ 1 שהוא 181 ביס ועוד) שומעים מוזיקה ברוסית באירועים, אמא שלי מדברת איתי ברוסית.. ( כמובן שאנחנו גם אוכלים את המאכלים שלנו בלי קשר לכל זה)
אולי חלק מהבוכרים לא נראים כמו אשכנזים או רוסים, אבל אלא שלא ערסים וערסיות הם מאוד קרובים לרוסיה נגיד את זה כך, כי פעם זה לא היה רוסיה אלא ברית המועצות.
בסופו של דבר כל עדה היא שונה מהשנייה וכל אחת מיוחדת בפני עצמה :)
אנונימי
קווקזים, בוכרים, בולגרים ופולנים
קווקז זה ברוסיה ובוכרה זה היה שייך פעם לרוסיה ופולין ובולגריה דומים בהגיית השפות שלהם לרוסית.