5 תשובות
ותגידי רגע, איך את מרגישה לגבי זה שלא השתתפת בטיולים שנתיים, מסיבות, ויציאות?
אני גם גרוזינית אבל לא אמרו לי אף פעם לא להתגייס... נסי לשכנע את ההורים שלך...
אנונימית
עזבי רגע את המשפחה, העדה והמנהגים.
היית רוצה להתגייס?
שואל השאלה:
לא רוצה להתגייס, כפי שאמרתי, אני בעד לעשות שירות לאומי אם כבר ובלי לשאןל למה.
ובקשר למי ששאל איך אני עם זה שמעולם לא הייתי בטיולים שנתיים, איך נראלך זה מרגיש להפסיד חוויות, צחוקים, וגיבושים? בקיצור, מי שמבין יכול בבקשה לענות לי על השאלה ששאלתי בלי לסטות מהנושא?
אנונימית
אין צורך להתעצבן, העלית נושא מורכב והעובדה היא שמהפירוט שלך עדיין לא כולנו הבנו את כל הפרטים בסיפור. שאלתי לגבי הפעילויות האחרות שפספסת היא לא סטיה מהנושא (בדיוק כמו שעצם ההוספה שלך לגביהן אינה סטיה מהנושא), מכיוון שהיא מראה את הקיצוניות של משפחתך. תשובתך הסרקסטית מראה שאת לא ממש בעד אותה קיצוניות כלפי פעילויות שכבר הפסדת, כלומר כאלו שאת כבר יודעת מה "המחיר ששילמת" בעצם פספוסם. כוונתי היא שאם זהו המצב, כדאי לשקול שעם הצבא יהיה אותו דבר. את מקבלת את הקיצוניות של הורייך בנושא, אבל ייתכן ולאחר מכן שוב תצטערי על כך שבגללם פספת תקופה שעבור רבים מאיתנו היא כה משמעותית.
כבוד להורים הוא נושא חשוב ורחב, אך גם בו לא כדאי להקצין, והגיוס הוא לאחר שתהיי בת 18, כך שאני לא רואה מדוע דעתם צריכה להיות משקל מכריע בהחלטותייך.
כתבה גרוזינית שהיא לא מכירה את העיקרון הזה בעדה, ואני מכיר המון גרוזינים ששירתו בצבא ומעולם לא שמעתי על כך שגרוזיניות לא מתגייסות. זהו אינו מנהג עדתי (וגם אם כן, הוא כמובן שגוי), אלא יותר קרוב למשפחתי, ואני לפחות לא הייתי תולה את חיי בהחלטות של אחרים. אם אין לך סיבות טובות יותר - תתגייסי לצבא.