42 תשובות
את יודעת.. זה לא כזה קל לקום ולעשות משהו.
אולי זה נשמע לך קל ופשוט אבל יש כאלה שזה קשה להם.
אל תבקרי אנשים סתם.
אנונימי
את לא מבינה בגלל שאת לא עוברת מה שהם עוברים.
FML
זה תלוי, כי יש הרבה אנשים שאת לא יכולה באמת לדעת מה עובר עליהם, עלי החברה הכי טובה שלי חשבה ככה עד שהיא ידעה מה קרה הרגישה חרא עם עצמה והתנצלה אלף פעם,..
אל תשפטי אף אחד, בעיקר אם לא היית במצב שלהם. כל אחד והדרך שלו להתמודד עם דברים.
את נשמעת כמו מישהי שאומרת "אל תהיו הומלסים, תקנו בית".
זה לא כזה נכון יש כאלה שאף פעם לא קיבלו עזרה / תמיכה ואהבה מאף אחד שהם לא יודעים איך להתמודד עם זה וצריך להבין את זה אין מה לעשות לא כל בן אדם הוא מושלם. אף אחד לא יודע מה אותו אחד מרגיש ובגלל זה מתייחסים אליו כשונה ובגלל זה גם יש כאלה שיחשבו שהם סהכ מרחמים שבעצם זה לא ככ נכון.
בואי נראה אותך מתמודדת במקומי עם סרטן ובלי הורים. לכי על זה.
אנונימי
ממש ככה!
אז למה אתם שואלים שאלות אם אתם לא רוצים עזרה?
למה אתם מתבכיינים על המצב במקום להוציא את עצמכם ממנו?
רחמים עצמיים זה נוראי.

נ. ב. זה לא נקרא לשפוט, זה לא נקרא "לא לדעת מה הם עוברים" - אם אתה לא מרוצה מהחיים שלך רק אתה תוכל לשנות אותם. קחו אחריות. שום דבר טוב לא נופל עליכם מהשמיים.
שואל השאלה:
איך בדיוק אתם יודעים מה אני עוברת בחיים שלי ומה לא? אתם שופטים אותי בלי להכיר. אני באה מכוונה לעזור, ולפי דעתי, לתת לאנשים לשקוע ברחמים עצמיים לא באמת עוזר. נכון שזה קשה לשנות את המצב-אבל נחשו מה? שום דבר לא קל ואי אפשר לצפות שדברים יזוזו אם לא מזיזים אותם.
חוץ מזה, אתם לגמרי מזלזלים בעצמכם. תאמינו לי כשאני אומרת שיש לכם את הכוח להתגבר על כל מכשול בחיים.
אנונימית
"שום דבר לא נופל עלינו משמיים " golden, הדברים הכי נופלים משמיים, מה עם אונס? הורה שנפטר? עד שלא תיהי בעמדה כזו לא תוכלי לדעת מה זה לעבור את זה.
לא דיברנו על דברים כאלה! יואו איך אתם אוהבים להכניס מילים לפה של אנשים.

דיברנו על אנשים שאומרים שהם רוצים עזרה אבל הם מתחילים להתווכח איתך בתגובות על העזרה שלך. נו באמת.
קודם כל, יש הרבה שלא מודעים לאיך שהם מרגישים יש כאלה שגם לא קיבלו אהבה מאף אחד את לא יכולה לבוא ולהגיד " רק לי נמאס " אם אין לך מושג מה כל בן אדם מרגיש מבפנים נכון אם אנחנו לא נזיז אף אחד לא יזיז אבל לא כולם מודעים לכך ולא כולם יודעים לאן לפנות וכשאנשים באים ואומרים " אני לא יודע/ת מה לעשות יותר נמאס לי " צריך לדעת איכשהו כן להבין למרות שאין לך מושג ואת חושבת אחרת אבל זה לא נכון! לא כל אדם מרחם על עצמו רק בגלל שהוא מרגיש למטה וגם אם הוא בן אדם רגיש אז מה? זה לא דבר נוראי אין דבר כזה בן אדם מושלם
אוקי, אני לא הבנתי את השאלה ככה..
קל לך להגיד אבל את לא נמצאת במצב הזה אני מניחה, ומה רואים מכאן לא רואים משם את לא יכולה להבין אותם זה קשה מאוד להיות ככה.
שואל השאלה:
בדיוק מה ש Golden אומרת. יש פה אנשים ששואלים שאלות, מנסים לעזור להם והם מתווכחים איתך. אז למה ביקשת עזרה אם אתה לא מוכן לקבל אותה?
ולמה יש קטע באתר הזה לעודד רחמים עצמיים? קומו ותעשו משהו עם החיים שלכם.
אני לא מדברת על מקרים קיצוניים שבאמת אני לא יכולה לשפוט כי לא הגעתי למקום שלהם.
אבל יש אנשים שבמקום להתמודד עם בעיות יומימיות שכולם מתמודדים איתם, וגם אני, בוחרים לברוח. זה לא הפתרון ובטווח הארוך זה רק מזיק.
אף אחד לא בא להעליב אתכם או לפגוע בכם וזה משהו שאתם צריכים להבין. זו הדרך שלי לעזור, אני לא מכירה דרכים אחרות.
אנונימית
את בטוח לא עוזרת כשאת מטיפה להם
זה מאוד דומה למצב שאנשים היו אומרים פעם אני מקופח אני מסכן אני חיי כמת
ויש אנשים שלמרות הקשיים נלחמו בהם והצליחו להגיע למקומות גבוהים ביותר
דוגמאות בעדות המזרח
אז שוב, כי יש אנשים שלא מודעים לכך לא כולם יודעים איך להתמודד עם זה מנסים לעזור אבל יש כאלה שחושבים אחרת והם נכנסים בעצמם עוד יותר זה לא כזה קל להיפתח לבן אדם למרות שהוא מנסה לעזור יש כאלה שירגישו אחרת ויחשבו שזה בא נגדם רק בגלל שהם לא קיבלו יחס ותמיכה את לא יכולה לבוא ולשפוט על דבר כזה כי אין בן אדם מושלם ואין כל כך הרבה מה לעשות חוץ מלנסות להבין
מה זה ככ מפריע לכם שאנשים מרחמים על עצמם בכל מקרה? תנו להם לחיות ככה ולרחם על עצמם אם הם לא רוצים את העזרה שלכם אז זאת בעיה שלהם ואתם לא יודעים את כל הצדדים של הסיפור אז אל תתעצבנו על אנשים בגלל שיש להם בעיות! לא כולם יכולים לעזור לעצמם ולצאת מהמצב הזה וזה ככ קל להגיד "הם מרחמים על עצמם זה כזה מעצבן" כי לא יש לזה הרבה יותר מזה וזה לא קל לחיות ככה ואתם לא יודעים בכלל מה עובר על כל אחד ואחד
אננ גם חושב שרחמים עצמיים זה דבר נורא. זה רק מכניס אותל יותר עמוק לתוך החרא שכבר נכנסת אליו. במקום זה, צריל חעשות חושבים ולהבין איפה הבעיה. אחר כך כבר אפשר חנסות לפתור אותה ואם היא ממש כבדה, לפנות לגורם חיצוני שיכול לעזור (פסיכולוג, פסיכואנליטיקאי וכו.). על מה המינוסים? בן אדם מנסה לעזור, נתתי עצה מה לעשות במצב כזה שאתה נרחם על עצמך ומרגיש על הפנים.
שואל השאלה:
לא כל דבר זו הטפה. די כבר עם זה, באמת. אנשים מנסים לעזור לכם. קחן אחריות על החיים שלכם, ותתחילו לשנות דברים, כי אף אחד אחר לא יעשה את זה.
ותצאו קצת מהאתר הזה-יעשה לכם רק טוב. בכלל תצאו מהבית או משהו. תראו סביבה.

אנונימית
כל אחד מתמודד עם דברים שונים, את לא בעמדה לשפוט.
דווקא סתם לצאת מהבית בלי סיבה עלול לתת בדיוק את האפקט ההפוך. אתה יוצא, אין לך מה לעשות ואז אתה שוב שוקע במחשבות על כמה שאתה מסכן וכמה שאין לך מה לעשות עם זה. תנסו לראות משפחה, אולי להכיר אנשים חדשים, להעסיק טת עצמכם בדהרים שמעניינים אתכם ותמיד לנסות להיות מוקפים באנשים, זה תמיד טוב.
שואל השאלה:
טוב עזבו, תמשיכו ככה ונראה לאן תגיעו. נמאס לי לנסות לעזור לכפוי טובה.
אנונימית
מה קשור כפויי טובה? כפוי טובה זה מישהו שמשתמש בך ואחר כך עוזב אותך, אם מישהו לא רוצה את העזרה שלך הוא לא חייב לקחת אותה זה ממש לא כפוי טובה
אוליי יותר טוב שלא תנסי כי את מחמירה את המצב
חברים בואו נכנס לפרופורציות. יש פה דיון, לא צריך להתחיח עם כפויי טובה, לא כפויי טובה ולהתחיל להתבטא בכל מני דרכים שהוםכות את הדיון שנוצר פה למקביל של "קרב צעקות" או "מי צועק יותר חזק מה הוא חושב"
נסי לשים את עצמך בנעליים של מישהו / מישהי שמרגיש/ה בריצפה וכולם שופטים את אותו בן אדם רק בגלל " שהוא מרחם " על עצמו ובואי תגידי לי איך זה מרגיש את לא יכולה לבוא ולהגיד את הדברים האלו אם את בעצמך לא מבינה מה הוא עובר זה לא דבר כפי שכל אחד ואחד ישפוט אותך על משהו שאת לא יודעת מה הוא עובר את לא יכולה לבוא ולהגיד " וואלה הבן אדם הזה סתם צומי מרחם על עצמו ונותנים לו שפע של עזרה " כשבעצם אתו בן אדם נכנס בעצמו עוד יותר ועוד יותר לא כל אחד יודע לקבל את זה כי יש כאלה ששוב לא קיבלו את התמיכה הנכונה או אהבה כמו שצריך את חושבת שזה כיף לקום בבוקר לפתוח את העיניים ולשמוע " ממך לא יצא כלום " וללכת לבית הספר וקבל חרא מכל אחד ואחד? לא זה לא כיף אז שבן אדם בא ופורק לא משנה איך ושופטים אוותו ואומרים לו הוא סהכ מרחם על עצמו מבלי לדעת איך הוא באמת מרגיש אז תסלחי לי זה מטופש. כי שוב אין אחד שהוא מושלם
שואל השאלה:
טוב מצטערת, סליחה באמת על הניסיון לעזור.
תאמינו לי שאני הייתי באותו מצב. גם לי יש בעיות, זה שאני לא מדברת עליהן הרבה לא אומר שאין לי בעיות.
ואנשים צריכים להבין דבר אחד, עד שהגישה שלהם כלפי עצמם לא תשתנה, המצב ישאר בדיוק כמו שהוא ואני יודעת את זה מניסיון.
אני יכולה לומר למישהו כל היום שהוא מוצלח/חכם/יפה/ השלימו את החסר, אבל עד שהוא לא יגיד את זה לעצמו שום דבר לא יעזור.
מה שמפריע לי ברחמים עצמיים זה שבאמת אכפת לי, אני כן רוצה לעזור, אבל אני כבר לא יודעת איך. אני מציעה עזרה ואומרים שאני שופטת.
אנונימית
מסכנה הילדה באה בטוב היא סה"כ רוצה לעזור
היא לא היתכוונה לכאלה עם בעיות נפשיות עמוקות שצריכות עזרה מקצועית
לפי מה שאני מבין זו בטח חברה או קרוב שמתלוננים על משהו והיא מנסה לעזור זה קרה לכל אחד פה בטוח
שואל השאלה:
תודה לך אדון שוקו אחר.
אנונימית
גם אני
כאילו
גם אנשים שחולים במחלה סופנית, פשוט תחלימו!
ההומלסים, פשוט תקנו בית!
מתים, פשוט תחזרו לחיים!
נכים, פשוט תעמדו ותלכו!
אילמים, פשוט תדברו!
חירשים, פשוט תשמעו!את מבינה כמה מטומטמת את נשמעת?
מה שאמרת עכשיו זה כמו להגיד: "רק אני לא מבינה את הנכים האלה שלא קמים ומתחילים ללכת?"
נכון, יש אנשים שהם מגזימים ועושים צומי.
רוב האנשים שקועים עמוק במחלה/ הפרעה נפשית שלאף אחד בעולם ובטח לא לך אין זכות לשפוט.
את חצופה.
שואל השאלה:
באמת, אף אחד לא דיבר על דברים כאלה. התגובה הזו לגמרי מיותרת.
תקראו שנייה את התגובה של אדון שוקו ותפסיקו עם ההתנפלות שלכם עלי. אני אף פעם לא דיברתי על אנשים עם מחלות והפרעות נפשיות.
וזה לא אותו דבר. אני ממש לא מתכוונת להסביר לכם למה.
אנונימית
סליחה שהשאלה שלך חסרת טאקט לחלוטין
לא דובר על מחלות נפשיות. דובר על אנשים שעושים מעכבר פיל ומסרבים להתמודד עם בעיות קטנות בחיים.
יש אנשים שכבר נואשים מהחיים.
שהם חוו יותר מידי עצב וסבל בעולם שהם הפכו לפסימים מידי, חוששים מכל דבר, לא יכולים לסמוך על אנשים יותר מרוב כל החרא שהם קיבלו.
זה לא דבר פשוט לאנשים כאלו להבין בסוף שיש אנשים שבאמת רוצים לעזור להם.
מי את ובכללי מי אתם לעזעזל שתשפטו אותם?
שואל השאלה:
בינתיים היחידים ששופטים זה אתם. אתם שופטים אנשים שמנסים לעזור לכם, בלי להכיר אותם בכלל. תראו כמה תגובות נגדי יש בשאלה. אני חצופה, חסרת טאקט, מטומטמת. נחשו מה? גם אני נפגעת! באמת. אי אפשר לומר שום דבר באתר הזה בלי שיבוא המון זועם עם לפידים.
ושוב, אני מדברת על אנשים שעושים עניין מדברים קטנים. הגישה הזו של לתת לאנשים לשקוע ברחמים עצמים מפריעה לי, דווקא בגלל שהיתי במקום הזה, ואני לא רוצה שגם אחרים יגיעו אליו. אני יודעת מה זה כשאף אחד לא רוצה לדבר איתך, או מה זה כשצוחקים על המראה שלך, ואני יודעת גם כשאפשר לשנות. אתם כל הזמן חוזרים על המשפט הזה-"עד שלא תראי את המצב מנוקדת המבט שלהם-לא תוכלי לשפוט." אבל אתם עושים בדיוק אותו דבר.
אנונימית
השם אשם

אני מבינה את הכוונה שלך אבל הגזמת קצת, להשוות בין נכה שלא יכול ללכת לבין מישהו עם בעיות נפשיות שיכול לנסות לעזור לעצמו זה אחרת לגמרי.

בקשר לשאלה זה ברור שאנשים עם בעיות נפשיות צריכים לנסות לטפל בזה ולהבריא ולקבל עזרה מאחרים, אבל השאלה שלך יצאה די שיפוטית.
כל זה לא אומר שאנשים לא יכולים לרחם על עצמם, יש כאלה שעברו מצבים קשים בחיים או מתמודדים עם בעיות ואסור לאף אחד לשפוט ולהגיד לאנשים איך להתמודד עם הבעיות שלהם, לא תמיד קל להרים את עצמך שקשה ולא תמיד כולם מקבלים עזרה ותמיכה. להגיד " נמאס לי מהאנשים האלה " זה לא מתאים.
סתם מיותר לקלל אותך כי בתכלס את פשוט לא מבינה איך זה
שואל השאלה:
יופי, אז אל תקללו אותי ואל תשפטו.
אנונימית