20 תשובות
לול העתקת מהישראליות.
לאכול בשר זה חיוני לנו. לעומת זאת, לשנוא להטבים לא.
כי אתם עושים סיפור מאוכל לא טבעוני ואז בוכים שיורדים עליכם
יש המון הבדל בין מישהו שאוכל בשר ולא מודע או לא אכפת לו מה עושים לחיות לבין איש שמקלל אופוגע או שונא אנשים מסוימים!
אני חייבת להודות שאני צמחונית ומכבדת את הדעות של כולם
האמת שכן, לדעתי הומואים לא צריכים לפגוע בהומופובים (ברור שהם לא צריכים להסכים איתם, זה לא הגיוני) משום שהם הרי רוצים שיכבדו אותם.

ואני חושב שלצאת לי מהצלחת זאת בקשה לגיטימית לגמרי, אני לא אומר לך מה לאכול ומה לא לאכול ואתה לא תטיף לי.
חולת ישראליות כפרות עליהן
אממ זה כי זה "טבעי" לאכול בשר.
אני לא טבעונית אישית אבל יש לי חברה טבעונית ואני הכי מכבדת את זה, העניין שהדברים האלו נאמרים לך זה מסיבה שבדכ טבעונים הם אנשים בררנים יותר במזון שלהם והם תמיד ישאלו אם יש ביצים או חלב ודברים בסיסים אחרים שבאים מבעלי החיים ובצדק.. לפעמים זה מעט מציק השאלות האלו ולא נעים מהסיבה שבכל זאת ההשקפה של החברה הטבעונית שלי זה לומר לי בזמן שאני אוכלת "יש לך גופות בצלחת" (שזה נאמר לא פעם אחת).. קצת מבאס כי מכאן מגיעה הבקשה לכבד משום שזה מרגיש שנדחפים לך לצלחת.
אין שום קשר בין שני הדברים...
קרניבורים לא שונאים טבעונים או מתייחסים אליהם בצורה לא מכבדת, הומופוב כן יתייחס בצורה כזו להומו.
כן, מצפים מהומו לכבד הומופוב בתור בן אדם כמו שמצפים שההומופוב יכבד את ההומו בתור בן אדם. תתפלא אבל מצפים מאנשים לכבד אמונות של אחרים, לא להתערב בעיניינים שלא שלהם ולא לנסות לשכנע אחרים בכוח לעשות משהו שהם לא רוצים.
אני חושבת שאת צודקת ואני יודעת שאני הולכת לקבל על זה מינוסים אבל על הז*ן שלי. למרות שאני שונאת הומופובים במיוחד כי אני בעצמי חלק מקהילת הלהט"ב, אני חושבת שלאכול בשר זה יותר גרוע, כי אנשים שאוכלים בשר בעצם גורמים לסבל שאי אפשר לתאר ולרצח של מיליוני בעלי חיים תמימים וחסרי אונים בכל שנה. ואני כן חושבת שיש לטבעונים זכות להתערב לאנשים בצלחת כי אחרי הכל האנשים האלה אוכלים חלקי גופה אבל אני אישית לא עושה את זה ומעדיפה שטבעונים לא יעשו את זה כי אני יודעת שזה ממש מעצבן ויגרום לאנשים לשנוא טבעונים ולאכול בשר בכוונה בשביל להוכיח לטבעונית שלא אכפת להם.
זה שאני אוכל ואתם אומרים לי זה בשר זה גופה של חיה וזה מגעיל בוא תראה איך הרגו ואתה ועושים לי רגשות אשם אז כן זה לא מכבד והורס לי את האוכל הבעיה שאני לא יכול לברוח ממכם עם האוכל שאני מסעדה או במקום כלשהו כי זה מטומטם שאני אקח את האוכל בגללכם ויפסיק לאכול בגללכם לעומת זאת שהומופוב מקלל הומו אז ההומו יכול פשוט ללכת ולא לשמוע אותו איתכם זה קצת בעייתי אז פשוט אל תתערבו לנו בחיים כמו שמצפים מהומופוב לא להעיר לזוג גייז ברחוב
אני ממש לא רוצה להתחיל ריב, אבל כשאתם אומרים "אל תכנסו לנו לצלחת" זה נשמע בדיוק כמו הורה מכה שאומר "אל תתערב לי בחינוך". אני רואה מישהו סובל, אני רואה שזה לא בסדר, וגם אם זה חוקי צריך להתערב.
הגיע הזמן שתבינו שהזכות שלכם לאכול ולהתנהג חופשי לא תקפה אם מישהו אחר סובל ואפילו מת מזה. זה חוקי, כמו שהוצאה להורג חוקית במקומות מסוימים, כמו שעבדות וסחר בבני אדם חוקיים במקומות מסוימים. זה לא אומר שזה בסדר, זה אומר שאנחנו צריכים לשפר את המוסר והאנושיות שלנו.

עוד דבר, אתם יכולים להבין מאיפה ההטפות מגיעות? זה לא מרוע או שנאה כלפיכם, זה בא מהכאב והחוסר אונים. תנסו לדמיין שיש מישהו שכל כך אכפת לכם ממנו, והוא סובל, ואתם לא יכולים לעשות כלום כדי לעזור לו. אני רואה כל הזמן משאיות עמוסות ביצורים חיים מובלים לטבח, ובא לי לבכות. הם הולכים למות, ולאף אחד לא אכפת. יש לכם מושג איך זה מרגיש?
שמישהו מראה לכם שחיטה כשאתם אוכלים סטייק זה הרבה פחות גרוע מההרגשה הזאת.
אז כן, ההטפה הטבעונית לא מועילה, אלא רק מזיקה, אבל תנסו להבין מאיפה זה מגיע במקום לבכות על הרגשי אשם שאנחנו עושים לכם.
כי אתם (סליחה) כמו קרציות נמאאסס
The Distant Blue

אוקיי, ההטפות לא מגיעות מרוע. הן מגיעות מנאיביות ואולי אפילו מעט טיפשות.
אתם באמת חושבים שאם תגיד למישהו "רוצח, איך אתה יכול לאכול את זה?!" זה מה שיגרום לו להפסיק לאכול בשר? להיפך, זה יגרום לו לסלוד מעניין הטבעונות. אנשים כמוכם, שכופים את דרך החיים שלהם על אחרים, הם אלה שלא תורמים כלל למאבק שלכם עצמכם.
אנחנו מודעים לעניין הרצח, אנחנו מודעים לעובדה שמה שאנחנו מכניסים לפה פעם היה יצור חי, ובכל זאת - בוחרים לאכול אותו.
זה שתציגו בפנינו את מה שאנחנו יודעים שוב ושוב רק בעצבים ובלהט ובמילים פחות עדינות לא יגרום לנו "להתפכח" פתאום ולהבין "וואו, אני באמת אוכל משהו חי". לא, אנחנו כבר יודעים את זה. אני באמת לא יודעת כמה טיפשים אתם חושבים שאנחנו.
בכל אופן, אני ממש מקווה שמשהו ממה שאמרתי נכנס לטבעוני מטיף כאן לראש, כי ממש נמאס לי. קרו לי מקרים ממש לא נעימים עם אנשים כמוכם.
כבדו את דרך החיים של האדם שעומד מולכם, זה לא כל כך קשה.
לתגובה מעליי כשאתה מבקש לכבד את הדרך חיים שלכם אתה מבקש לכבד פאקינג רצח. איך אתה יכול לצפות לדבר כזה? וכן אני לא חושבת שאוכלי בשר טיפשים הם פשוט בהכחשה נוראית או פשוט חסרי לב ואנוכיים.
זה כאילו מה שאמרתי נכנס מאוזן אחת ויצא מהשניה, מדהים...
לא, ואתה יכול לקרוא את מה שכתבתי בתחתית התגובה. זה לא עוזר, ואני לא תומכת ההטפות והפגנות. אבל אם אתה באמת חושב שזה קל לראות את האנוכיות והאדישות הזאת לסבל של בעלי חיים, שבעלי חיים נרצחים ונטחים ואף אחד לא שם זין, סימן שבאמת אין לך לב. זה קשה, ואם אני פותחת את הפה כדי להגיד משהו, ישר אני מטיפה.

זה לא דרך חיים, לא עבורי, גם פדופיליה היא לא דרך חיים, וגם עבדות היא לא דרך חיים. אס גם רצח לא צריך להיות.
זו לא דרך חיים? מה תגידי למיליארדי האנשים שחיים בלא-דרך-חיים הזו?
את מתכחשת למציאות, וזה רק גורם לכעס מהצד השני. חמלה זה לא מעורר, את זה אני יכולה להבטיח לך.

אגב, אני בת.
סימן שאין לך לב " לא מזיז לי לראות פרות נרצחות לדוגמא, אומר שאין לי לב?
גם עבדות היא לא דרך חיים, למרות שבעבר וכיום חיים מלא אנשים ככה. גם רצח לא נחשב.

אם לראות מישהו סובל לא גורם לך להרגיש שום דבר, מצטערת, אין לך לב.
לבני אדם יש בדרך כלל משהו שמונע מהם להיות אכזריים כלפי מישהו אחר. זאת היכולת או הצורך להזדהות עם כאב של מישהו אחר. לא כל גבר יכול לאנוס אישה, כי תוך כדי המעשה הוא ירגיש את הכאב והצער שלה, ויסבול ביחד איתה. וזה גורם לו להמנע מזה. לא כל אחד יכול לרצוח, בדיוק מאותה הסיבה. אדם שחסרה לו היכולת להרגיש את צערו של האחר הוא לא אדם.
להיות אנושי זה יותר מללכת על שתי רגליים ולדעת לדבר.
באותו הנושא: