5 תשובות
הייתי הולכת אפילו אם לא עברה שנה.
הייתי הולכת, כמובן. אני לא מאמינה באמונות טפלות וכאלה. אם מישהו קרוב אליי היה מת חס וחלילה, הייתי הולכת לבית העלמין כל יום עד שאני אמות.
היי
אמא שלי נפטרה לפני 3 חודשים, אנחנו פרסים ואצלנו במשפחה הקרובה לפחות, נוהגים ללכת כל שישי, או שישי כן שישי לא, לכל הפחות פעם בחודש ללכת, ויש בזה הרבה דעות, לבסוף כל עדה והמנהגים שלה, ובנוסף כל יום במשך שנה הבנים של הנפטר שזה אני והאחים שלי אומרים כל יום פרק משנה שנקרא "יש מעלין" שזה מעלה את נשמת הנפטר, והבנות אומרות 10 פרקי תהילים כל יום עד שגומרות ספר שלם ושוב מתחילות מחדש ככה במשך שנה, אבל שוב כל אחד והמנהגים של העדה שלו.
כל אחד אומר משהו אחר
פשוט תלכי לפי מה שאת רוצה ומאמינה
S.c
את דתי'ה? מאמינה? כי אם לא אז מה אכפת לך? מה את שואלת בכלל? גם ככה לא תקבלי את דעתי שכנראה תהיה שונה משלך, פשוט תעשי מה שאת רוצה.

אם את כן רוצה ללכת לפי מה שאומר אלוקים שהנשמות באות ממנו לא לשכוח - אז תדעי שבעיקרון זה משתנה ולכל עדה יש את המנהגים שלה, את יכולה לשאול כל רב שתמצאי לנכון והוא ידריך אותך, ואת יכולה מצד שני לשלוח שאלה לרב באתר הידברות או באתר כיפה או באתר ישיבה ותקבלי שם תשובה תוך כמה שעות בד"כ, או אם יש לך קרוב משפחה דתי הוא בוודאי ישמח להדריך אותך.

בהצלחה, ושתהא נשמתו צרורה בצרור החיים.