12 תשובות
מה שאני כן אשאל כי זה מעניין זה:
מאיפה לילדה בת 13 יש כל כך הרבה כסף שהוא שלה והיא הרוויחה אותו לבד?
כי תכלס בגילך את יכולה לעבוד כבייביסיטר לא מעבר וכל מה שכתבת עולה *המון* אז לא הגיוני לי פשוט.

באופן כללי תעשי מה שאת חושבת לנכון, את לא צריכה לקחת את התשובות שלנו כמה לעשות בחיים, את אוהבת את זה? תעשי את זה (למרות שאני חושבת שזה יותר מידי איפור אבל סבבה)
אם את שואלת אותי אם אני אבזבז על כל הדברים האלה את הכסף אז ממש לא כי אני לא אוהבת איפור ולא מתאפרת בכללי.
אם זה משמח אותך אז תהני (אבל גלי לנו את סודך מאיפה הכסף)
אני לא חושבת שזה בסדר. זה מאוד עמוס יחסית לגיל הזה, וזה סתם יהרוס לך את עור הפנים. כשאני הייתי בת 13 ניסיתי פעם אחת למרוח מסקרה של אמא שלי, ושם נגמר הניסיון שלי באיפור, אז אני לא ממש מתחברת לזה.
גם אני בת 13 ואני לא מתאפרת אף פעם כי זה לא הקטע שלי... אם כיף לך ואת אוהבת את זה שימי פס על כל האחרים. חברה שלי (גם בת 13) מתאפרת קבוע ואין לי בעיה עם זה.
שואל השאלה:
יש לי פרוטקציות בחנות של אבא של חברה הכי טובה שלי. הם לא מקבלים מתחת לגיל 14 אבל פרוטקציות... אני עובדת שם איזה 3 שבועות... אבל לפני זה עשיתי עבודות בבית... אני לא מדברת על לפנות את המדיח, אני מדברת על להוציא למקרר לנקות מאחור, חדר ארונות של ההורים, עלית גג, חלק זה ממתנות אבל חלק מאוד קטן... אני עובדת בבית בדברים שאם לא אני הייתי עושה אמא שלי הייתה מזמינה מנקה...
אנונימית
גם אני הייתי ככה לפני שלוש שנים ועכשיו אני מסתכלת על זה וזה גורם לי קרינג משום מה
אנונימית
שואל השאלה:
להרחיק מהישג ידם של ילדים,
את כל המבקשות שלי אני שוטפת אחרי כל שימוש, אני מסירה את כל האיפור, ואני שמה פריימר, בעיקרון העור שלי כן נוטה לאקנה אבל מאז שהתחלתי עם האיפור לא ראיתי שינוי (לא פחות חצ'קונים אבל גם לא יותר). בגלל שהפרצוך שלי בעייתי אני קונה מחברות שהן יותר יקרות מייקאפים וכדומה...
אנונימית
לדעתי זה מוקדם מידיי.
את רק בת 13 תהני מהגיל שלך הוא כל כל יפה
לדעתי זה ממש מגניב שאת מרוויחה כסף וקונה לך איפור, עם השנים גם בטח תשתפרי וזה אחלה תחביב אם את אוהבת.
מי שלא מבין באיפור זה נשמע לו הרבה אבל זה לא..
וזה מעולם שיש לך את הכסף ואת היוכלת לקנות ממאק סמאשבוקס וכו זה ממש איכותי ולא מתפשרים על הפנים!
אני גם בת שלוש עשרה ויש לי מלא איפור.. מה לעשות זה הדור שלנו וכל מי שכתב פה כנראה לא חווה את הדור הזה עכשיו.
לדעתי זה מיותר לגמרי אני יודעת שעכשיו יש את כל היוטיובריות האלה שכאילו גורמות לך לחשוב שאיפור זה הכל אבל לדעתי זה כל כך מיותר בימיוחד בגיל שלך אני בתור מישהי עוד שניה בת 20 לא מסוגלת להתאפר כל כך הרבה כמו בפודרה וכל האבקות האלה זה מרגיש כיאלו את שמה מעל עצמך מסכה תהיי שלמה עם עצמך ותאהבי את הפנים שלך יש לי אחות בידיוק בגיל שלך לא מוכנה שהיא תשים טיפה של מייקאפ אולי באירועים ובפורים אבל חוץ מזה פשוט שום דבר הפנים כל כך יפות בלי איפור את לא מבינה כמה ואם נגיד את רוצה להסתיר קצת את הפיצעונים אז תשימי קצת מייקאפ ומסקרה ולדעתי זה מושלם באמת ולגבי הכסף אני חושבת שתחסכי אותו אני נשבעת לך שזה מאוד יעזור לך בעתיד
טוב תיראי.. אני אומרת לך מתוך ניסיון לחלוטין.
אני יודעת מה זה להיות קטנה מבחינת גיל ולא לדעת אם זה בסדר להתאפר או לא. בכללי מבחינת בריאות אני אמליץ לך ביוםיום לא להתאפר, זה לא משנה אם החברה יקרה או לא העור צריך לקבל ויטמינים מסוימים ואויר צח זה לא בריא לעור יותר מדי איפור וזה גם מייבש את העור ועושה קמטים ( אל תתווכחו איתי אנשים אני עברתי קורס איפור ואני מקצועית).
בתחילה שלמדתי זאת שהעבירה את הקורס הסבירה למה זה מייבש את העור ומה צריך לעשות אז דבר ראשון הכי חשוב בשביל להימנע מהיובש והקמטים במיוחד אם את מתאפרת המון חשוב כל בוקר איך שאת קמה ואיך שאת הולכת לישון לשים קרם לחות לפנים.
תיראי בסופו של דבר כרגע העור שלך הוא בתהליך של התפתחות וכשאת מתאפרת את מכניסה חומרים שלא בהכרח תורמים לעור ויש מצב גדול שכרגע את לא רואה את הנזק אבל את תיראי אותו עוד כמה שנים. זה היה מבחינת בריאות. וזו החלטה שלך לגמרי מה לעשות עם המידע הזה.

עכשיו מבחינת גיל, את יכולה להתאפר גם אם את בת 13 20 או אפילו 3. אין שום חוק שאומר שאסור לך במיוחד אם את אוהבת את זה אף אחד לא יכול למנוע את ממך גם לא אנחנו כי בסך הכל אלו החיים שלך ואת תפסיקי להתאפר מתי ש*את* תחליטי שאת לא רוצה.
אבל הדברים כאן משתנים מתי שאת נותנת ביד החברה להחליט לך ומכאן נובעת השאלה, בשביל מי את מתאפרת? בשביל עצמך? בשביל להרשים בחור? בשביל להרגיש גדולה? בשביל לרצות את החברה?. את תצתרכי לחשוב על התשובה בשביל עצמך. כי בסופו של דבר שורה תחתונה את צריכה להתאפר אך ורק בשביל עצמך, בין אם זה גורם לך להעלות ביטחון עצמי או שאת פשוט אוהבת את זה או שאת פשוט מאוד אוהבת לשלב צבעים וחושבת שיש לך טאץ' בסופו של דבר זה צריך להיות קשור בך.
במידה וזה קשור ללרצות מישהו או מישהם או בכללי את החברה אז אני יכולה להגיד לך שזה לא רלוונטי כי את מבזבזת את הזמן שלך בלרצות בסופו של דבר את לא תצליחי לרצות אף אדם כי לכל אחד יש דעות שונות בנושא, כל אחד חושב אחרת. אז אדם אחד יגיד לך שזה יפה אדם אחר יגיד שאת קטנה מדי ואדם אחר יגיד שאת נראית גדולה יותר עם איפור אבל זה לא רלוונטי בגלל שני סיבות:. לאנשים תמיד יהיה מה לומר לך על זה לא משנה מה תעשי תמיד בעיני מישהו זה יראה רע וזה לא בגלל רוע זה בגלל שהם אנושיים.2. זה לא עניינם, זה לא חיים שלהם. הם לא חיים איתך כמו שאת חיה עם עצמך הם לעולם לא ידעו מה טוב לך כמו שאת יודעת כי את זו שחיה עם עצמך כל הזמן ואת זו שתדעי בסופו של דבר מה הנטיב הנכון לבחור לעצמך ואחרים בדרך כלל לא יבחרו את מה שירצה אותך הם יבחרו מה שירצה אותם כי גם הם יודעים הכי טוב מה טוב בשבילם.

מקווה שהצלחתי לעזור לך בהבנה לעוד שאלות בנושא או אפילו בנושאים שבהם תרצי להתייעץ או אפילו סתם לדבר את מוזמנת לפנות אליי 3>
באותו הנושא: