7 תשובות
זה בראש, פסיכולוגי, כשהגוף יוצא משגרה דלה ונכנס לשגרת שפע העין שלנו נהיית גדולה יתר על המידה

הפיתרון הפשוט הוא למזוג לצלחת כמות מתונה של אוכל ולאכול ביסים קטנים וללעוס לאט את האוכל, ככה את יוצרת למוח שלך מצב שאת אוכלת יותר מדי והמוח משדר לגוף תחושת שובע.
בדיוק כמו שאמרת "הרגלי"
תרגילי את הגוף שלך לתזונה מסויימת
תמיד שאת מרגישה צורך לאכול או ללעוס פשוט תאכלי דברים שהם יותר מזינים
השתדלי להימנע מסוכרים זה יעזור
יום נעים
שואל השאלה:
אני מנסה לאכול בכמויות סבירות אבל יש רגעים שאני כאילו לא שולטת בעצמי ואוכלת את כל המקרר על אף שאני כלל לא רעבה
אנונימית
זה נורמלי. אני גם "יצאתי" מאנורקסיה ובשנה הראשונה לא הפסקתי לאכול. זה בגלל שהגוף שלך מבין שפתאום הוא כן מקבל אוכל אז הוא מנסה להשיג כמה שיותר כי הוא לא יודע מתי תהיה הפעם הבאה שהוא יקבל אוכל. אם תמשיכי לאכול ולא תחזרי להרעיב את עצמך (אני מאוד מקווה) אז אחרי תקופה מסוימת הגוף שלך יבין שהוא כבר לא במצב שהוא צריך לנסות "להשיג" אוכל אלא הוא מקבל באופן סדיר והרעב יפחת ולאט לאט תלמדי איך לחזור להרגלי אכילה נורמליים. זה יקח זמן, זה לא הולך לקחת יום או שבוע, ואת צריכה להיות סבלנית. זה כנראה הולך להיות מפחיד וקשה אבל בסוף זה לטובה. אני מאמינה בך ואם תצטרכי עזרה, עצה או תמיכה את תמיד יכולה לדבר איתי :)
זה בסדר תאכלי זה לא יזיק אחרי ההפרעת אכילה שלך תחכי שזה יתאזן מעצמו
זה קורה להרבה שאחרי שהם חוזרים לאכול אז לפעמים הם אוכלים הרבה, זה יכול להיות מרעב מוגבר שחווים (זה לא משהו חריג, הדיאטנית אמרה לי שזה כנראה יקרה לי), זה יכול להיות גם בגלל שמנעת מעצמך אוכל הרבה זמן וגם כי הגוף מנסה לפצות על זה או אולי בגלל שנדפק המנגנון של הרעב והשובע.. אצלי זה גם קרה ולא הפסיק ככל שהמשכתי עם ההרעבות. יש כאלה שככה מתרחש אצלם מעבר מאנורקסיה לבולמיה.
גם אחרי שהפסקתי עם ההרעבות זה נמשך, אבל אחרי כמה שבועות/חודשים זה התאזן ועכשיו זה לא קורה לי בכלל :) את בטיפול?
אנונימי
את יצאת מזה בעצמך או עם עזרה? זה חשוב שעכשיו תהיה לך תמיכה כדי שזה לא יגרום לך להפסיק לאכול או לעבור להתנהגויות אחרות כמו הקאות.
אנונימי