14 תשובות
אסור לאכול עוף וחלב יחד בגלל מראית עין- שאם מישהו יראה שהוא אוכל הוא לא יחשוב שזה בקר ושמותר לאכול בקר עם חלב. לכן אסרו את כל סוגי הבשר כדי שלא יתבלבלו וכו
אנונימית
שואל השאלה:
יהודיה, אשכנזיה, דתייה גאה. - תודה רבה, הבנתי פחות או יותר.
אנונימית - לדעתי זהה לא קשור לראית עין בגלל שאם אני אחפור בור עמוק ואתבודד שם, או אהיה במקום בלי אף בן אדם, מה בעצם הבעיה?
אנונימי
יש הלכות שקיומן הוא חיוב מהתורה ויש הלכות שקיומן הוא חיוב מדברי חכמים ויש הלכות שקיומן הוא מדברי קבלה ויש הלכות שהקיום שלהם תלוי במנהג.

איסור אכילת בשר עוף בחלב זה איסור דרבנן.
ומבחינת ההלכה אין כל הבדל בין איסור בשר עוף לבשר בהמה כי שניהם אסורים.!
ובתלמוד הבבלי במסכת שבת מובאת דעתו של רבי יוסי הגלילי שלא נפסקה להלכה שמותר לאכול בשר עוף בחלב. אבל חכמים לא קיבלו את עמדתו ודעתו ולא השתכנעו מהראיה שהוא הביא לדבריו ולכן נפסקה ההלכה שגם בשר עוף בחלב אסור באכילה.
קודם כל כתוב 3 פעמים
אחד לאכילה
אחד לבישול
ואחד להנאה
כלומר יש איסור גם על עצם הבישול ויש גם איסור להנות מזה בדרך שהיא לא לאכול (כגון למכור)
עכשיו האיסור עצמו הוא רק על גדי בחלב אימו
אבל רבנן החמירו ועשו גדרות כמו הרבה מצוות ועבירות אחרות בתורה
מבחינת התורה גם כל האיסור זה לאכול ביחד אבל לא צריך לחכות בין לבין שום זמן... אלא שרבנן החמירו ועשו גדירות
בעיקרון, הסיבה האמיתית לכך שאסור, לפי מילות הפסוק המקורי, "לאכול גדי בחלב אימו", היא שבעידן התנ"כי, היו עמים שהאמינו באלילים ואחד מהטקסים שהם היו עושים הוא הקרבת תבשיל גדי וחלב עיזים לאלילים שלהם. האיסור המקורי היה בעצם אמור להוות אזהרה לאיסור עבודת אלילים (מלבד אלוהים האל הכל יכול), אבל במשך השנים הפירוש התעוות לצורה שלוקחת המילים של הפסוק כמשמעו, וכך נוצר איסור בשר (גדי) עם חלב (בחלב אימו).
תאכלי מה, למרות שכתוב בתורה שאסור, זה גם עושה כאביי בטןן חזקים, אכלתי כמה פעמים בטעות וכאב לי הבטן את סתם תקיאי, לא יודעת איך האמריקאים אוכלים ככה יש להם קיבה של סוס החראותהאלה
זו מצווה בתורה. אני כחילונית מאמינה חושבת שכל אדם יעשה מה שנכון לו. אני מאמינה בה' אבל לא אוכלת כשר. כלומר אני משתדלת ואני לא אשב בכח ואוכל צ'יזבורגר או משהו אבל אם אני בחו"ל אני לא אתחיל לתור אחרי מסעדות כשרות.
אני מאמינה שה' ישפוט אותי על מי שאני כאדם לסביבה שלי ולא אם אכלתי או לא אכלתי כשר פעם אחת...
אסור לאכול בשר וחלב כי ככה ה' ציווה 3 פעמים בתורה, יהודים לא צריכים הסברים וזה מה שיפה בנו כעם יהודי, יהודי אמיתי אומר "נעשה ונשמע", אני יהודיה ואתה?
ה' לא סתם מצווה אותנו ציווים כי משעמם לו, הוא דואג לשמור עלינו מנזקי העולם שהוא ברא, ה' יודע טוב מאוד מה טוב עבורנו ומה רע, אדם שיש בו ענווה זוכה להינצל, אדם
שיש בו גאווה, נשאר עם הגאווה שלו ורק אחרי שהוא מגיע לבתי חולים הוא נזכר לפנות לה' (יש כאלה שגם אז לא נזכרים מסכנים) בכל מקרה, אם אסור אז אסור! הרמב"ם כתב שיש בזה חשש ע"ז שנהגו לערבבם בחג מחגיהם או במהלך הע"ז.
ושמרתם את חוקותי ואת משפטי אשר יעשה אותם האדם וחי בהם" (ויקרא יח', ה')
כאן אנו רואים הבטחה אלוקית שמי שיקיים רצון ה' יינצל מנזק וממוות (צער הגוף)
אנונימית
את יכולה לאכול מה שבא לך. זה רק פסוק מטופש מספר אגדות. אל תאמיני.. הרי אם תאכלי לא יקרה לך כלום, אז אין סיבה לפחד..
מבחינה בריאותית הגוף פשוט צריך להתרגל לזה.
קודם כל זה לא בריא
אין איסור, אבל ההלכה חדרה כל כך לתוך החברה שכולם חושבים שיש, ד"א, שניצל עוף שעבר השריה בביצה אמור להיות אסור, שכן זה ביצה (אפרוח) ותרנגול (הורה של אפרוח).
שואל השאלה:
קודם כל תודה רבה לכולם על התשובות.

חושבים - אבל מה הסיבה לכך? למה מבחינת הקבלה זה אותו דבר? למה החכמים לא קיבלו תשובה זו?


נדרתי נדר לאלוקי בארסה אהבתחיי - מה הסיבה חזה? למה החמירו עם זה? אחרי הכל אני למשל אני אוכל עוף (תרנגול) ואז אשתה חלב (רק לצורך הדוגמא), אני לא אבשל גדי בחלב אמו, לא אוכל גדי בחלב אמו ולא נהנה מגדי בחלב אמו. מה הסיבה שהחמירו עם זה?

נואלי ;) - לא הבנתי אותך כל כך. עם האיסור המקורי בא כאזהרה על עבודת אלילים, איך זה מתקשר לתקופתינו? לא כל כך הבנתי למה את/ה מתכוון/ת.

הנורמלית היחידה פה!? - מסכים איתך חלקית. לא שאלתי את השאלה הזאת בגלל שאני לא מקפיד על זה ורוצה שתשכנעו אותי. שאלתי את השאלה הזאת כי אני כן מקפיד על זה, לא אוכל ביחד אבל חשוב לי לדעת למה בכלל אני לא אוכל עוף ואז שותה חלב? עזבי את הכאבי בטן, על פי המסורת, מה הבעיה לאכול עוף ואס משהו חלבי?

חנוש89 - כפי שרשמתי למעלה, אני כן מקפיד לא לאכול בשר עם חלב. אבל חשוב לי לדעת למה אני עושה דברים ולא סתם כי אמרו. בתנ"ך רשום בברור על גדי בחלב אמו, מה עם תרנגול וחלב?

אנונימית - אני כן יהודי. כפי שרשמתי מעליי אני כן מקפיד על זה. ולכל איסור יש הסבר מן הסתם, גם כאן אמור להיות הסבר. אני בת" ך רשום 3 פעמים שאין לאכול, לבשל או להנות מגדי בחלב אמו (תודה למי שרשם את זה), מה הסיבה שהאיסור הוא גם על תרנגולת למשל עם חלב? לפי דברייך רשום שאסור אז אסור? לא נראה לי הגיוני, חשוב לדעת למה יש את האיסור ולא כי אמרו שאסור. חוץ מזה בתנ"ך יש איסור רק על גדי בחלב אמו, לא מעבר. אז מדוע אסור לאכול תרנגול ואז משהו חלבי?

מילקי גולד - מסכים. אבל כפי שרשמתי מעליי, הסיבה ששאלתי את השאלה הזאת היא שאני שומר כשרות, אבל חשוב לי לדעת למה בכלל אני שומר על בשר וחלב עם האיסור רק על גדי בחלב אמו?

The Dark- One - זהו שאני כן מקפיד על זה, רק לא ברור לי הסיבה שהחמירו עם זה.


Skyxd - תקראי אחד למעלה, אני יודע שזה לא בריא. אבל מה הסיבה לאיסור?

Damn_Daniel - אני מסכים איתך, אז אתה אומר שמותר?
אנונימי
אני ערבי אז מותר לי חח
אנונימי
כן, אני מסכים שמותר, אבל כאתאיסט זה מגרד לי את הביצה, ההלכה עצמה בנויה על החמרות מגוחכות ופירושים אידיוטים.