7 תשובות
את יותר מידי מגזימה עם עצמך
יש לך בן זוג, למה את צריכה שכולם ימשכו אלייך? תגידי תודה שיש לך חברים, תגידי תודה שיש לך משפחה, מצבך טוב. את רק צריכה לקבל את עצמך כמו שאת לטוב ולרע, כולם צריכים לעשות את זה. מה הטעם בלשנוא את עצמך? גם אני חסרת ביטחון, אבל זה טבעי, אני משתדלת לא לייחס לזה חשיבות רבה מדי, הכל בסדר:)
אנונימית
את קשה עם עצמך. מאוד.

טוב, כישרון את יכולה למצוא, יופי נסי לאהוב את עצמך וגם לייפות את עצמך, קשב וריכוז, ישנן דרכים שיכולות לעזור לך להתרכז, נסי להשתפר בלימודים
חסרת שכל- אז קדימה תתחילי ללמוד! כל האינטרנט פתוח בשבילך על כל נושא בעולם. את מוזמנת להרחיב את ההשכלה בתחומי פסיכולוגיה, משפטים, כלכלה וכו.

לא יפה- אין דבר כזה, כל אחד יפה. אני רצינית, זה לא קלישאה. אם כבר את יכולה להתאים תסרוקת למבנה פנים, למרוח קרמים ומסכות, להתלבש יפה יותר, למרוח לק, לטפח את עצמך והתחושה שאת יפה תחלחל לבפנים.

הפרעת אכילה- חכי עם האשפוז, קודם כל לכי לפסיכולוג וליועצת.

גרועה בלימודים- אני כבר כותבת לך דרכי לימוד מצויינות.

תצאי מהרחמים העצמיים, זה לא יביא לך דבר. השינוי יבוא רק ממך!
אני בטוח שאת חמודה!
קודם כל תרגול כל יום, לא לצפות לשלמות או ל90 או 80, אלא פשוט להתחיל לאט עם 2 תרגילים או 2 נושאים כל יום, לקבל ציונים לא הכי גבוהים, ולהמשיך ולהתמיד כל יום.
זה לוקח זמן- לא תראי קפיצה של 20,40 נקודות מיד, אז אל תבזבזי אף יום.


דבר שני, להיות מרוכזת בשיעור: לאכול שוקולד או תפוח לפני, לכתוב דברים חשובים שהמורה אומרת מיוזמתך גם אם היא לא מכתיבה, לעשות שיעורי בית באותו יום שנותנים אותו, לישון 8-9 בלילה, ולשאול כמה שיותר שאלות בשיעור.
בסיס הלמידה צריך להיות בבצפר! בבית קשה עד בלתי אפשרי ללמוד בבית מאפס.


דבר שלישי, לא לחכות יותר מכמה שעות אחרי סיום הלימודים. אחרת את שוכחת מה שלמדת, נסחפת לכיף של הטלפון והבית, והמוטיבציה יורדת.
כשאת חוזרת הביתה, תאכלי, תנוחי, אבל אל תתחילי ללמוד בלילה. תנסי להתחיל ב5 או 6 אם נגיד את מסיימת ב1 או 2.
פער גדול מדי בין סיום בית הספר להתחלת הלמידה הביתית מזיק מאוד ללמידה.


דבר רביעי, זה טיפ יותר אישי: כשאני משתתפת בשיעור או עונה לשאלה אני זוכרת את החומר הספציפי הרבה יותר טוב. תנסי אם זה עובד גם לך.


דבר חמישי, אל תחסירי ימים. זה קשה, גם עכשיו בחורף כשבא להתכרבל במיטה- אבל אם את רוצה להצליח אין קיצורי דרך.
וכשאת מחסירה את מפספסת המון. מה שאני עושה, אני קמה ממש בזמן גבולי בדיוק שאספיק להתארגן- אם אני קמה לפני ויש לי זמן פנוי, אני מתחילה לחשוב יותר מדי ולהתעצל.
אם את ישר קמה, לא מורחת את הזמן בטלפון, ישר מתארגנת, ולא חושבת הרבה, יש פחות סיכויים שתחסירי.
אם את לא מרגישה טוב: שתי תה בחדר מורים, אל תעשי כלום בשיעור, אבל העיקר שתהיי שם.


דבר שישי לשפר אסטרטגיות למידה, לא מלמדים את זה בבית ספר לצערי, תראי בסרטון:
קישורים מצורפים:
https://youtu.be/23Xqu0jXlfs