141 תשובות
לדתיים בלבד?
בשביל לשמוע את מה שאת רוצה לשמוע?
ברור שהיא צודקת
שואל השאלה:
אני לא מבקשת דעה מחילונים מכיוון שברור לי שהם חושבים כמוה.
אני רוצה לשמוע דעה של אדם מאמין
אנונימית
לא, את רוצה לשמוע את הדעה שלך מאנשים אחרים.
לא משנה מאיפה את מקבלת את התשובות כל עוד הן רלוונטיות.
הייתי ממליץ לשמוע את שני הצדדים.
שואל השאלה:
מי את שתגידי לי מה אני רוצה לשמוע.
אני מכירה את עצמי יותר טוב ממך
וכבר שמעתי דעות של חילונים ולכן רוצה לשמוע של מאמינים.
אנונימית
אין שום איסור הלכתי להטיל ספק. בתורה עצמה רואים שאברהם הטיח האשמות קשות באלוהים כאשר זה רצה להשמיד את כל סדום. למעשה היהדות היא אחת מהדתות היחידות (אם לא היחידה) שבספר התורה שלה מתואר שיח כזה כדבר לגיטימי לגמרי. אחד מגדולי פרשני התורה והפילוסופים היהודיים בכל הזמנים, הרמב"ם, עסק בהוכחת קיומו של אלוהים בספרו "מורה נבוכים" מתוך ההבנה הזאת של התורה.
ואגב אני אתאיסט.
שואל השאלה:
וואו תודה.
אז אם אתה יודע את זה למה אתה אתאיסט? מה גורם לך לא להאמין?
אנונימית
סרטן צודק, והאמת חברה שלך גם. להטיל ספק זה לא חטא, וזה סתם בולשיט שדחפו לך.
במה את מאמינה ומה לא זה עיניין שלך, ואם זה לא תוך וויכוח או הוכחה אל תתני לאף אחד לשנות את איך שאת חושבת.
אין דתי שלא מתמודד עם שאלות אמוניות. אם הוא לא ידבר על זה עם מישהו הוא רק ישקע במרה שחורה, תסכול ודיכאון. אולי הוא יהפוך לחילוני ואולי הוא יפחד ויהיה דתי שחי בשקר.
ידוע שיש שאלות אמוניות, וזה למה יש מלא ספרי אמונה. זה למה קיימים ספרים כמו הכוזרי. הרב קוק מדבר על זה גם כן. מותר להטיל ספק בהכול, ויש תשובות להכל. יש רבנים שרק בזה הם עוסקים.
לפרוטוקול, אני דתי
אנונימי
לשואלת השאלה- זה שהתורה מקבלת הטלת ספק כדבר לגיטימי לא אומר שהספק הזה בהכרח יוכיח שהתורה צודקת. אני הגעתי למסקנה שאין אלוהים מכיוון שלא ניתן להוכיח אותו באמת ובדרך אמיתית, אלא רק להביא תירוצים למה הוא יכול להיות קיים למרות הגילויים המדעיים החדשים של המאות האחרונות והבעיות התאולוגיות שנמצאו.
יש חילונים שהם מאמינים את יודעת.. לא כל מי שחילוני הוא אתאיסט
אנונימית
שואל השאלה:
אני חוזרת בתשובה מתוך אמונה באל ואמונה ביהדות ולאחר שאני חוקרת מה שאני רוצה לדעת... תודה.
אנונימית
להטיל ספק זה לאנשים חכמים.

מה אמרת?
אנונימי
שואל השאלה:
אני יודעת שמאמין יכול להיות חילוני.
אנונימית
שואל השאלה:
תדע שסינים לומדים גמרא, נראה אותך לומד את זה חכם אחד רק בגלל שאתה אתאיסט
אנונימית
שואל השאלה:
אבל בקבלה כתוב כבר שהמדע קיים, עוד לפני שאנשים גילו אותו.
ויש הוכחות כמו הפפירוס המצרי ולוחות הברית.
אנונימית
שואל השאלה:
איזה בעיות תאולוגיות?
אנונימית
אני אתאיסט. את לא רוצה לשמוע את דעתי. אז אני לא אביע אותה. אני רק אדגיש עובדות.

1. ממש לא מצאו שום הוכחות ללוחות הברית.
2. מן הסתם דתיים הם משוחדים. בדיוק כמו שחילונים משוחדים מהצד השני.
3. זה ממש לא ברור שחילונים חושבים כמוה, אתאיסטים, כן. אבל יש חילונים דתיים שמאמינים בתנ"ך, והרבה. אני אישית מכיר כמה.
ברור שאפשר לשאול שאלות, ועל הכל יש תשובות.
לגבי ההוכחות של הפפירוס וכו' אלה הוכחות שבכלל לא צריך להגיע אליהן.
הפילוסופיה, מאז היוונים (שאי אפשר לומר שהיו משוחדים כלפי האמונה באל אחד, שהרי להם היה פנתיאון מלא אלים הזויים, ע"ע פרסי ג'קסון) הבינה שקיומה של האלוהות הוא דבר מוכרח מעצם קיום המציאות, ויש לכך הוכחות לוגיות רבות.
ומעבר לפילוסופיה, מורכבות העולם, הסדרים שלו, והעובדה שרוב העולם האנושי היום, כלומר מאמיני שלוש הדתות הגדולות, מאמינים במעמד הר סיני כעובדה היסטורית, כל אלה הוכחות נוספות שעומדות כל אחת בפני עצמה.
מותר וצריך לשאול, מתוך ידיעה שלכל שאלה יש תשובה.
בנאדם צריך לחשוב לבד מה נכון ולהגיע למסקנות, אבל אסור להטיל ספק בקיומו של השם. אנחנו צריכים להאמין בגלל שיש לנו מסורת כזאת (מדור לדור), ואחר כך לחפש הוכחות.
אין הוכחות לקיום לוחות הברית כפי שמוזכרות בתנ"ך והפפירוס מתוארך לתקופה מאוחרת הרבה יותר מהתקופה שבה מתוארכות מכות מצרים.
בעיות תאולוגיות כגון הרוע בעולם, הצורך בתפילה, הצורך של אלוהים בעולם בכלל וכו'. אין ספק שניתן למצוא לבעיות הללו תירוצים רבים, אך הם ישארו בגדר תירוצים ולא תשובות אמיתיות וחד משמעיות. לפחות לדעתי.
שואל השאלה:
אתאיסט כן רוצה לשמוע את דעתך, לכן אני שואלת.
פשוט השאלה הראשית ששאלתי מכוונת למאמינים. אבל הלאה המשכתי לשאול אותך.
אנונימית
למה לא לשמוע חילוניים למה ההכללה הזו?
יש כאלו שחושבים כמוך. "אני יודעת מה חילונים יחשבו" שמעת את כול החילונים? לא. ממש לא אפילו לא קרוב. מי ישמע שמעת את כולם.
שואל השאלה:
הצורך של אלוהים בעולם זה פרדוקס
אנונימית
תראי - הוכחות שהיה קיים בית מקדש יש, ומלא
הוכחות שהיה מלך בשם דוד שהיה מלך ישראל גם יש
נבואות שהתגשמו כמו החזרה של ישראל לארץ ישראל ועוד גם יש

לגבי מה שבת דודה שלך אמרה - אין שום מקום ביהדות שכתוב שאסור לדון לדבר ולהטיל ספק... ממש לא
ההפך - בתנ"ך כתוב "וידעת את ה'" ולא רק "ואהבת את ה'" אבל רצוי שלפקפוק הזה יהיו סיבות מוחשיות אחרת בן אדם מפקפק "סתם כי בא לו"? זה לא חכם זה לא בוגר ובאופן כללי לא רצוי
לשאול שאלות תמיד אפשר - כשאתה מבין משהו בדרך כלל אתה מתחזק בו יותר ושומר אותו יותר כי את עוה את זה ממקום שלם יותר ובגלל זה זה טוב
per
אם אתה מתחיל מנקודה שאם תקבל על זה הסבר אתה כבר קורא לזה "תירוץ" כאן יהיה בעיה
per
אתאיסט לזה יש תשובות אמיתיות ונראה כאילו אתאיסטים מתרצים למה לא להאמין...
שואל השאלה:
תודה רבה, גם חילונים וגם אתאיסטים, באמת חיזקתם ועזרתם לי כל אחד בדעות שלו ובאמונה שלו, כדאי לשמוע את שני הצדדים
אנונימית
הם בעיקר שוללים ישר כי זה נוח - נוח להם
הכרה במשהו אחר יצרך שינוי באורך חיים, מחשבה ועוד שהם כבר נמצאים בהם

לא אומר שהם היחידים שעושים את זה - נתקתלתי בהרבה מאמינים גם שעושים את זה
אבל בהחלט נתקלתי במלא אתאיסטים שהתגובה שהם נותנים לך זה גיחוף או צחוק או ישר שלילה שזה לא התנהגות הגיונית או דיונית זה בדיוק אותו הדבר כמו ה"מאמינים" שהם מדברים עליהם רק מזווית אחרת של חוסר אמונה
per
שיטת הרמב"ם (שאני מסכים איתה) היא שמותר לשאול שאלות הי הכל אמיתי.
שואל השאלה:
תודה.
דרך אגב היא אמרה גם שאין איסור לאנוס בתורה... לדעתי זה לא נכון. האם בזה היא צודקת?
אנונימית
ממש לא... איפה מותר אינוס?

אם היא מדברת על הכלל בתנ"ך שאם גבר אנס בחורה הוא צריך לשלם כסף (שזה קורה גם בחתונה רגילה, זה נועד לתמוך במשפחה שגידלה את הבחורה כי בדרך כלל גברים יכלו לעבוד בעבודות הפיסיות שנצטרכו לעשות פעם ולכן אישה בעיקר עזרה בעבודות בית) ולהתחתן איתה - זה נועד אך ורק כי גם מאונס אישה עלולה להיכנס להריון ואז מה? שתגדל את הילד לבד?
ובחורה עם ילד יותר קשה הרי למצוא זוגיות נכון? אז היא תשאר לבד כל החיים שלה?
היא יכולה לסרב לנישואין אבל לא מומלץ כי זה אומר הרבה קשיים בדרך
ואותו בחור גם שאנס יהיה חייב להתייחס אליה טוב... זה לא עכשיו הוא יכול לעשות מה שבא לו - עונש המוות תמיד ירחף מעליו הוא יהיה חייב להיות בעל טוב
per
שואל השאלה:
תודה לכם!
אנונימית
בנוסף אם היא מדברת על המקרה שבו אבא זרק את 2 הבנות שלו לחבורת גברים שרצו לפגוע באיזה גבר כמו שמספרים אם אני לא טועה בשופטים - זה לא אומר שהתנ"ך מצדיק את המעשה
התנ"ך מספר הרבה דברים שהוא לא מצדיק
בנוסף נשים שבני ישראל תפסו במלחמה - הגברים היו מחויבים לתת לה להתאבל 30 יום ולא לגעת בה בכלל
ואחרי 30 יום הם מחויבים להתחתן איתה - לא לאנוס אותה, לא רק לשכב איתה. להתחתן
ואם לא הסתדר לתת לה מים ואוכל ולשחרר אותה שתלך לאן שתרצה
per
בכיף
per
לא, יש איסור גמור מהתורה, ובחלק מהמקרים עונש מוות.
שואל השאלה:
ואבא שלי אמר לי שכל ההוכחות כמו הפפירוס, אז שזה חייזרים כתבו את התורה והם טמנו הוכחות שיראה כאילו הכל אמיתי ושיש אנשים שמעידים שחייזרים ביצעו בהם ניסויים וחלק לא זוכרים גם
הוא אמר לי שאני מאמינה בחייזרים
: (
אנונימית
אני דתיה לאומית ומאמינה. חצי מהחיים שלי חיפשתי תשובות לשאלות באמונה וב"ה מצאתי (ספר הכוזרי, מסילת ישרים ומסכת אבות הם ספרים בסיסיים. מומלץ!) הייתי קוראת למה שאני אגיד לך עכשיו "שיעור 1" באמונה. אמונה היא דבר מדהים. בלי קשר לדת. העניין באמונה זה שפשוט צריך להאמין בלי הוכחות. אז בואי אני אגיד לך את זה חד וחלק, אנחנו לא יודעים. אנחנו לא יודעים אם התורה אמיתית, אנחנו לא יודעים אם הקב"ה קיים, חוץ מהתודעה שלנו שבה אנחנו בטוחים אנחנו אפילו לא באמת יודעים אם גם לאנשים שמסביבנו יש תודעה. זה העניין באמונה. אתה מאמין מבלי לדעת. יכול להיות שאנחנו טועים בדרך שלנו. יכול להיות שהתורה לא נכונה. יכול להיות שהמוסלמים או הנוצרים צודקים. העניין זה להאמין. גם המדע (כןכן אתאיסטים תתפלאו) מבוסס על אמונה. אני לא באמת יודע אם חוקי ניוטון זה חרטה. אני בוחרת להאמין למרצה שלי כשזה מה שהוא אומר. הוא אדם מכובד או שזה נמצא לי בתוכן הלימודי אז אני מאמינה לו. אין לך טעם לחפש הוכחות לאמונה. הן לא קיימות. זה לא שכלי. אבל זה גם לא רגש. השאלה שלך היא נורא רחבה ודורשת תשובה באורך עצום ואין לי ממש אנרגיות לספק לך אותה. אני אסכם לך את זה בכמה משפטים. אנחנו בחרנו לחיות ככה. בזה אנחנו מאמינים. אנחנו לא יודעים אם זה נכון. אבל אנחנו לא טיפשים. אם מישהו היה מנסה לתמרן אותנו, היינו יודעים. אם יש היום אנשים ש"תופסים טרמפ" על הדת כדי להונות אנשים, זה כבר בעיה נפשית שלהם וכמו שאת לא שופטת את כל הציבור החילוני לפי איזה אנס אחד או חולה נפש ככה גם את לא צריכה לתפוס את הציבור הדתי לפי הבודדים. אמנם מצפים מאיתנו ליותר בגלל זה כל פעם התקשורת קופצת כשאיזה דתי הטריד מינית או משהו. זה רק מראה על כך שיש לנו מעמד שונה בתור בני אדם, שהעקרונות והאידיאלים שלנו שואפים לדברים טובים ולא לפשעים (או בשפה שלנו, חטאים). בסופו של דבר הדרך שלנו לחיות את החיים היא בעיניי הדרך הטובה ביותר. החילונים יגידו שאנחנו מגבילים את עצמינו ומונעים טובות, אנחנו שומרים את עצמינו לשיא ולא מסתפקים מהנאה רגעית. לדוג' שמירת נגיעה, זה לא כי אנחנו "לא נהנים" ההיפך, אישה שומרת את עצמה כך שבעלה יהיה הראשון שיגע בה וכנ"ל בנוגע לבעל. פרו ורבו זו המצווה הראשונה שבה צוונו צריך לבצע אותה בצורה הטובה ביותר. יחס בין גבר לאישה זה אחד הדברים הקדושים ביותר ביהדות (בניגוד לאיסלאם לדוגמא) בתוך קודש הקודשים שלנו היה את הכרובים שהיו למעשה דמוי בעל ואישה. כל ה"התנזרות" (כביכול) שלנו מדברים היא למעשה כדי להגן עלינו עד שיגיע הטוב ביותר.
אגב שאלות באמונה זה אחד הדברים שלדעתי הכי כיף ללמוד יש בזה הרבה פילוסופיה.. כדאי לך לקרוא כמה ספרים בנושא (אפילו של חילונים שגם הם אגב בעד האמונה) או אפילו ללכת לשאול אדם שאת סומכת עליו (אני תחקרתי את אבא שלי)..
שבוע טוב, בשורות טובות, מעשים טובים, ישועות ונחמות :)
שואל השאלה:
למה שחייזרים יכתבו תורה כזאת טובה בשביל לבצע בנו ניסויים וכאלה? זה נשמע דפוק אבל אני חייבת לשמוע הוכחה:(
אנונימית
אל תשאלי אחרים על הלכות, אף פעם ובמיוחד לא פה, בא לך לבדוק איזשהי הלכה, תשאלי רב, אל תסמכי על כל אחד שאומר איזשהי הלכה כי יש מצב שהוא לא הבין את ההלכה נכון לכן תשאלי רב שמבין
אנונימית
שואל השאלה:
תודה רבה לך נועם!
אנונימית
איפה מצאו הוכחות ללוחות הברית חח?
אני לא מאמין באלוהים כי זה יותר הגיוני... מבחינתי אם יש אלוהים זה פיזיקה.
נועם הקוליצ- אני לא אתחיל להתווכח על מה שכתוב, בעיקר, כי קטונתי מזה. אבל דבר אחד יש לי להגיד, חוקי המדע מבוססים במציאות. הטיעון של הכותב חלש. המדע כן מבוסס על אקסיומות, אבל אלו אקסיומות הרבה יותר עמוקות מסתם אמונה אנושית. חוקי הכבידה של ניוטון קיימים במציאות, ניתן להוכיח אותם בקלות רבה. את קיומה של ישות עליונה לעומת זאת...
אפילו הפיזיקה והמדע מאמינים באלוקים..
לילה טוב.
אנונימית
איך פיזיקה ומדע יכולים להאמין? פיזיקה היא סדר של חוקים ששולטים ביקום. ואותו דבר גם מתמטיקה. חוקים הגיוניים שקיימים.
לא הבנת שהיא מתכוונ ת שחוקי הפיזיקה והמדע תומכים בקיום של אלוהים? בן אדם אל תתקטנן.. קרא בין השורות
per
שואל השאלה:
בבקשה תגידו משהו על החייזרים? כתבו על זה ספרים
כנראה סתם כתבו את הספרים על החייזרים כי רצו פרסום
אנונימית
the dark one- אני מסכים איתך.
*אבל* תסכים איתי שהמדע מבוסס על הנחה שהחושים שלנו, המציאות שאנחנו חווים, התודעה שלנו, הם קיימים ומבוססים במציאות. זו רק הנחה, אין דרך להוכיח אותה. המדע מבוסס על אמונה אחת בסיסית. האמונה שהאדם מסוגל לתפוס את המציאות.
חוץ מזה, נועם, המדע מבוסס על תיאוריות מחקרים ועובדות. לעומת זאת היהדות רק על תיאוריות.


נ. ב פעם הבאה לפני שאת כותבת חוקי ניוטון תקראי מה זה...
שואל השאלה:
היהדות לא מבוססת רק על תיאוריות
אנונימית
חייזרים זה תיאוריה שחייב להיות עוד צורות חיים ביקום - לא מוכח
מבוסס גם על כל מיני סיפורים של אנשים שום דבר חד משמעי עדיין
per
אמונה עיוורת זה הדבר הכי מסוכן בעולם.
הטלת ספק זה הדבר הכי טבעי שיש. כשלבן אדם יש זמן הוא חושב וכשחושבים מערערים על הדברים שאומרים לנו. את לא צריכה לקחת כל דבר שאומרים לך כמובן מאליו. לאף אחד פה, גם לך, אין דעה אובייקטיבית בנושא.
המדע ממש לא תומך באלוהים... אלא אולי לא שולל..

המדע מבוסס על אמונה רק בשלב התחלתי. אחר כך צריך להוכיח את האמונה..
אגב זה לא ככ משנה אם המציאות שלנו קיימת או לא כי היא בכל זאת מציאות ואנחנו חיים בה..
שואל השאלה:
צודק. לפי התורה אין חייזרים, נכון?
אנונימית
יכול להיות שאתה לא חקרת מספיק

"אבות אכלו בוסר שיני בנים תקהנה" אתה היום קורא לזה תורשה וגנטיקה
התנ"ך מבוסס על הרבה דברים שהיום בחלקם הגדול אתה ומדענים מוצאים בעצמכם
per
קודם כל נמצאו צורות חיים לא מפותחות מחוץ לכדור הארץ.. אני מדבר על חיידקים וכאלו.. דבר שני הסיכוי שאין חייזרים ביקום או אפילו בגלקסיה הוא כל כך קטן שזה לא רלוונטי בכלל לחשוב שאנחנו היחידים...
אין טעם בהם ואין פואנטה. על פי התנ"ך הכל קשור אלינו ולדברים שאנחנו עוברים ויגמר בזה
per
שואל השאלה:
אממ אז זה לא נכון שבקבלה כתוב שאין חייזרים?
מזתומרת שהכל קשור אלינו?
אנונימית
קודם כל תורשה וגנטיקה אלו דברים שנתגלו על ידי מדענים מחוץ לארץ חלק גדול מזה על ידי דרווין ואני לא חושב שהתנ"ך עניין אותם כ"כ..
אם אתה מדבר על חיידקים וכדומה אז מצאו במאדים ועוד
חיידקים יכולים לחיות כמעט בכל מצב (למיטב חקירתי האחרונה)

לגבי צורות חיים מפותחות - העניין שצורות חיים מפותחות קיימות הוא קטן כמו שהסיכויים שהיקום נברא כמו שנברא הוא ממש קטן. גם אני וגם אתה לא נוכל להוכיח את העמדה שלנו בעניין הזה אני רק מהצד שלי יכול רק לציין שכל העניין והסיפור מתחיל בבני אדם ויגמר בבני אדם ולכן הצורך ב"חייזר" שיפתיע אותנו לא רלוונטי
per
יש טעם ויש פואנטה.. התנ"ך זה בסך הכל ספר. לא יותר מזה.
נכון, זה לא משנה. לכן אי אפשר לטעון שהמדע הוא המציאות. ברגע שאתה מכיר בעובדה שיכול להיות שאנחנו לא חווים את המציאות, אתה מתחיל לפקפק בקיומה של המציאות עצמה. אני לא מאמין ששום דבר הוא "אמיתי". בסופו של דבר, בעולם האנושי, שום דבר הוא לא יותר מ"אמונה".
דארק וואן אם תמשיך להתקע על כל משפט בצורה כזאת יבשה ולא תבין בין השורות יהיה קשה לנהל שיחה - כתבתי איפשהו שדרוון קרא בתנ"ך? או אנשים בחו"ל?
כתבתי שבתנ"ך כתוב "אבות אכלו בוסר שיני בנים תקהנה" כמה אלפי שנים לפני צ'ארלס דרווין והיום אתם קוראים לזה גנטיקה. למה אתה מעוות את מה שאני כתבתי בהודעה?
per
שואל השאלה:
תודה רבה! שמחה שעניתם כל כך הרבה! תודה!
אנונימית
הסיכוי שיש צורות חיים מפותחות הוא ממש לא קטן... רק בגלקסיה שלנו יש 100 מיליארד כוכבים ויש בכל היקום יש 100 מיליארד גלקסיות וזה רק גלקסיות שנתגלו..
אז מבחינה סטטיסטית הסיכוי שאין צורות חיים מפותחות מלבדנו הוא נורא נורא קטן.
לא דארק וואן.. כאן אתה מתנהג כמו "מאמין עיוור". "בעיניך" הוא כרגע סתם ספר
אבל לא הוכחת שהוא ככה אז אל תבוא עם דעות משוחדות לשיחה
per
סקיילס - אתה מבלבל בין "תודעה" ל"תפיסת מציאות"
התודעה היא אמיתית - התפיסת מציאות היא שונה זה למה יש כל כך הרבה דעות ואמונות שונות בעולם. זה משהו אחר
per
אבל המשפט הזה ממש לא קשור לתורשה וגנטיקה...
הנה תראה מויקיפדיה.
אָבוֹת אָכְלוּ בֹסֶר וְשִׁנֵּי בָנִים תִּקְהֶינָה הוא ניב המביע סוגיה דתית-פילוסופית מרכזית ביהדות ובדתות אחרות, אשר דנה בענישה של צאצאים על חטאי אבותיהם. בניב זה אכילת הבוסר משולה לחטא, וקהות השיניים לעונש.

משמעותו של פסוק זה, המוזכר בספר ירמיהו, פרק ל"א, פסוק כ"ח ובספר יחזקאל, פרק י"ח, פסוק ב', היא שבנים נושאים בעונש על העוונות של אבותיהם. זהו משפט מוסרי הדן באחריות של בנים כלפי חטאים שחטאו אבותיהם. במשפט זה מוחים הנביאים על תפיסת הרווחת בעם, ששוב אין סיכוי לשנות את גורל החורבן שנגזר בעטיים של מעשי אבותיהם, שמקורה בפסוק:"פוקד עוון אבות על בנים, על שלשים ועל רבעים לשנאי" מתוך עשרת הדברות, שמות כ/ה.

גאונים יקרים וחביבים שלי. יכול להיות שאתם סתם מוח בצנצנת שמקבל אותות חשמליים. אין לך שום ביסוס למדע, את מאמינה בו. תשאלי פסיכולוג, פסיכאטר או כל אדם שעוסק בתורת הנפש והמוח. כן אולי עכשיו אני נשמעת מפגרת אבל תחשבו על זה. פעם בתקופת *חשבו* שהעולם מורכב מ4 יסודות. היום גילינו שבזה הם *האמינו* בזה, כלומר, זו לא המציאות. היום אנחנו *מאמינים* שקיימים מעל 100 יסודות וכו' אני מזכירה לכם שהכימיה המודרנית התחילה להתפתח רק לפני 300 שנה. יכול להיות שעוד 100 שנה יגלו שכל חוקי הפיזיקה או שכל היסודות שהתבססנו עליהם למעשה "לא נכונים". עכשיו זה מסתדר לנו טוב עם הסביבה אבל גם ליוונים התסדר מעוחה עם הסביבה שאוויר זה רק סוג אחד של חומר. רק לפני 300 שנה אחרי שהתחילה "העת החדשה" הומצאה בכלל המילה חמצן או מימן. עד אז קראו לזה אוויר דליק או אוויר נשים. בקיצור, בסופו של דבר את בוחרת אם להאמין למרצה או לא. אל תזלזלו בי אני לא מפגרת. ב"ה אני אפילו מוגדרת כמחוננת 5 יחל מתמטיקה ופיזיקה. אני חובבת מדע הדוקה בדיוק כמו שאני "מאמינה". ולכן המסקנות שלי מגיעות משני העולמות הללו ואני לא משלה את עצמי מבלי בסיס.
שואל השאלה:
צודק. גם אין הוכחות שהחייזרים זה נכון. גם אם יהיה חייזרים או היה זה לא אומר שזה נכון. אבל מדענים טענו שהיה פעם חייזרים במאדים: (
אנונימית
אתה צריך שכל כך הרבה משתנים ואלמנטים יתחברו על מנת שיהיה צורות חיים מפותחת הסיכוי הוא קטן

אם תטען שיש סיכוי שיתקיימו צורות חיים מורכבות פשוט בתנאים שונים תצטרך לציין באיזה תנאים - המדע לא יודע להסביר כרגע אך בתנאים שונים יוכל להיווצר צורת חיים מורכבת
per
נועם הקוליצ- מצחיק שאת עדיין מאמינה אפילו שאת מכירה בכול זה. פשוט אמונה עיוורת, זה דיי מדהים בעיניי.
dark one אני שמח שהלכת ובדקת אבל וויקפדיה זה לא מקור למאה אחוז מהידע האפשרי

היהדות לא מפרידה בין גוף לנפש. אם אדם חטא גם בעניינים שקשורים לבריאות הוא מעבר את החטא ה"גרגרנות" (אכילה תאוותנית) ועוד גם לילדים שלו
הכל מחובר - אין הפרדה. בגלל זה בין השאר ליהודים אסור לאכול מאכלים מסוימים - בגלל ההשפעה הפיזיולוגית שלהם שמפשיעה בסופו של דבר גם על הנפש
per
שואל השאלה:
נועם אז מה גורם לך להאמין?
אנונימית
חוקי פיזיקה שהתגלו לא יכולים להיות לא נכונים בעתיד כי חוק פיזיקה מתגלה על ידי הוכחה שהוא פועל -_-

זה לא קשור למשתנים... הסיכוי שיש עוד צורות חיים מפותחות מאיתנו הוא ענק.. אתה פשוט כנראה לא קורא בנושא.
אומרים על סמך השערות מסוימים אך העניין שהשערות כרגע על סמך דברים שקרו הם לא רלוונטים עד שלא מוצאים את התשובה המדויקת שלהם מאה אחוז מבחינה מדעית ובכלל.

זה בסדר שהם הולכים על פי ההשערה הזאת על מנת לבדוק אם זה נכון.. אך יש הבדל בין לקבוע שזה נכון ולשער שזה נכון ואז לגלות עוד דברים בדרך שישנו את זה
per
אוי נו זאת סתם פרשנות.. שבטח נוצרה אחרי שגילו את התורשה והגנטיקה..
אבל חוקי פיזיקה שמתגלים חייבים להיות מוכחים אחרת הם לא מתגלים. זה ממש כמו חוקי ניוטון ותורת היחסות.
קורא - בינתיים לא הבאת הסבר מדויק בשביל להסביר למה אני טועה בשביל שאני אוכל להגיב עליו


אני אגיד שוב - צורות חיים מפותחות שמתבססות על הצורה בה אנחנו חיים (גז מתאן, מים ועוד ועוד) דורש שהרבה משתנים יתקיימו במקביל שמקטין מאוד את הסיכויים גם ביקום ענק

במידה ויש אפשרות אחרת לקיום חיים מורכבים אתה תצטרך להסביר איזה אחרת זה "השערה"
per
אגב אתם יודעים שכמעט אף אחד ממכם לא באמת מאמין באלוהים.. רוב האנשים בעולם פשוט חונכו לכך, לא יותר.
לא זה לא... יהדות אף פעם לא הפרידה בין גוף ונפש
אל תגזים או תלך רחוק בשביל לנסות להצדיק את העמדה שלך זה בסדר גם להגיד "אוקיי יפה נחמד " גם אם אתה עדיין שולל דברים אחרים בתנ"ך. לא יקרה כלום לתת קרדיט איפה שמתאים
per
מצאו כוכב לכת במערכת השמש הקרובה אלינו "אלפא קנטאורי" שמבחינה אקולוגית ופיזית דומים לכדור הארץ וזה רק שניים מתוך 100 שכבר מצאו שקרובים אלינו
לא זה לא נכון...
אני מודע שאתאיסטים חסר להם את ה"רגש" של אמונה שקיים אצל מאמינים. כולל כאלה שהיו בעבר אתאיסטים. אבל זה לא נכון. זה רגש שאתה מרגיש שיש משהו גדול יותר

תמיד הרגשתי אותו, תקופה מסוימת פקפקתי בו, ואחרי שניסיתי להכחיש כי "כעסתי" על אלוהים התחושה שקיים משהו גדול יותר תמיד חזרה

אתה יכול לטעון שאנחנו יהודים בגלל שגדלנו כיהודים זה נכון אבל לא את עניין האמונה במשהו גדול יותר זה משהו אוניברסלי מתחילת האנושות
per
בתורה אין איסור לשאול על אלוקים וביהדות מותר לשאול הכל, אין פה ניסיון לטאטא ולשמור סודות כמו במצרות לדוג' וזה בעצמו סוג של הוכחה וכמובן יש הוכחות רבות אבל צריך גם לרצות לראות.
אם חילוני יבוא בהתהרה שאין אלוקים ואין לו שום עניין לשמוע צד נוסף בעניין לא יעזור לנסות להשמיע לו.
והדתיים משוחדים? אני צוחקת! למה האטאיסטים לא משוחדים?! הם הכי משוחדים שיש!
אם את מאמינה ואין לה כוונה לשמוע בשביל לדעת אלא רק בשביל להתריס אז באמת שאין לך מה להמשיך להתווכח. אם היא מעוניינת באמת לשמוע, יש מקורות אמינים.
זאת רק תחושה שנורמלית לבני האדם.. לרצות שיהיה משהו שיצר אותך ומגן עליך.. יש בני אדם שמצליחים להתעלות על זה..
קראתי - ועל כמה שללו כמה תנאים אפשרים בשביל שיתקיים חיים למרות שהם לא בטוחים במאה אחוז

זה עדיין בגדר "אפשרות" ובשביל להיות וודאים יותר צריך לחכות שהמדע יתפתח מספיק כי זה נבדק מרחוק ולא וודאי
per
בתורה יש איסור על שאלות של אמונה.. ואם לא אני לא מוצא סיבה למשפט נסתרות דרכי השם
לא
אין לי צורך במשהו שיגן עלי או שום דבר
פשוט הרגשתי תמיד שקיים משהו גדול יותר, גם כשניסיתי לדחות את זה בכוח
זה תחושה טבעית של בני אדם
אתהת לא מתעלה במצב של חוסר אמונה - אתה לוקה בחסר. ברגש ספציפי
per
אתה לא חוקר אז את האמונה באמת כמו שצריך ובתור אדם "מדעי" חבל כי אתה סותר כרגע את הדרכים המדעיות לחקירה שזה אומר לקיחת כל המשתנים

אתה יכול למצוא לי איפה בתנ"ך כתוב - "נסתרות דרכי השם"?
per
אני ממש לא לוקה חסר... אלא מתגבר עליו.. הרי כל הרעיון של אלוהים זה לחפות על החסר בחיים ולפצות על הקשיים.. במילה אחרת לא להתמודד עם המציאות ולא לקחת אחריות על מעשים.
לא אמרתי שזה כתוב בתנ"ך. אני מתכוון שאומרים את זה כל הזמן..
ממש לא
אני נשמע לך כמו אחד שלא לוקח אחריות על מעשים?
ההפך - הרבה פעמים זה דווקא הבנה שרע קורה לנו בחיים כש"אנחנו" לא עושים משהו כמו שצריך או מגיבים כמו שצריך ואז קורה הרע על מנת לעשות שינוי

זה לא "התגברות" אתה פשוט מסתגל לחיים בלי התחושה
כמו אדם שנמצא במצב של דיכאון - הוא ימשיך לחיות וינסה לראות אך חיים במצב של חוסר תחושה של שמחה


זה התבגרות על החוסר אבל לא התגברות על מצב שטבעי לבן אדם להרגיש לא משנה איזה דת הוא או ארץ
per
אולי אתה לא אבל שמעתי עשרות אנשים במהלך החיים אומרים שרק בעזרת האל יהיה טוב גם אם לא יעשו שום דבר ואם יקרה להם משהו זה רק בגללו..
שואל השאלה:
Per תבורך. תודה רבה, כל מילה זהב!
אנונימית
מי שאומר שרק בעזרת האל יהיה טוב לא פועל כמו שהתורה הייתה רוצה שהוא יפעל ומחלל את ה' במידה מסוימת. על האדם לעשות השתדלות לצד הביטחון באל שאמורה להיות בתודעתו רק כרשת ביטחון במקרה שהוא יפול.
אנונימי
שואל השאלה:
צודק אנונימי, מי שלא עוזר לעצמו אז השם לא יעזור לו...
אנונימית
תקום ותשנה - אתה מצחיק
אתה אומר "חאלאס על שיחות על אמונה" ואז זורק בסוף את הדעה שלך בנושא

per
the dark one - המסורת והתנ"ך אומרים במפורש שאם קרה משהו רע זה בגלל ש'אתה' הבן אדם עשיתה משהו רע ואם תשנה ותעשה טוב אז יקרה טוב

אז איפה אתה רואה את מה ש'אתה' אומר שאמרו לך אם אחד מהנושאים היותר מדוברים ביהדות זה העובדה שאלוהים מעניש אותנו בצורות שונות כשאנחנו עושים דברים בצורה לא טובה עד שאנחנו לא מכפרים עליהם?
per
כשאת אומרת שכל השיחות האלה על אמונה הם שטויות וכל אחד והאמונה שלו ואז בסוף אומרת משהו שגורם לדיון אז כן... זה סתירה במה שאת אומרת באותו המשפט
per
אני יכולה להגיד לכם בתור אתאיסטית.
אני אומנם רק בת 15 אך יצא לי פעם אחת לשבת ולדבר עם מישהו דתי בן 20+ (סתם על החיים ונגרר לאמונה) ולא, לא גיחחתי ולא הקשבתי. שתקתי כיבדתי והקשבתי לכל מילה שהוא אמר. ובסופו של דבר אחרי שיחה של יותר משעה לא היה לו מה להגיד לי כי היה לי תשובה לכל דבר. זה ברור שמאמינים יחשבו מה שהם חושבים ויהיה להם קשה לשמוע דברים אחרים כי הם גדלו לתוך זה.
הם רגילים למשהו מסויים ולכן מיותר להתווכח.
תמיד אפשר להגיד את דעתכם בנושא מסויים אך אל תזלזלו אף פעם באמונה של אדם אחר.
כל אחד והאמונה שלו.
שואל השאלה:
אני לא נולדתי במשפחה דתייה ויש גויים שמתגיירים. את טועה כאן
והייתי שמחה לשמוע גם את הצד שלו
כי בלתי אפשרי להכריע על סמך דעה אחת.
אנונימית
הכי מצחיק זה שכולכם בהלם מזה שהאמונה שלי "עיוורת" כביכול. אני במשך שנים לומדת מחשבת ישראל. מה שעד עכשיו הסברתי זה אפילו לא מה שנקרא "יסוד אמונה". זה כמו שאמרתי, שיעור 1 באמונה. באמת שאני לא יכולה להסביר לכם למה האמונה שלי לא מה שאתם מכנים "עיוורת". הרמב"ם כתב עשרות ספרים בנושא ואתם באמת מבקשים שאני אסכם לכם הכל? תקראו את הספרים. באמת. כל מה שהחילונים קוראים לו "הדתה" זה ניסיון שלנו שתחשפו לדברים העמוקים האלו. זה כמו שאני אקבע לילד בכיתה א לדוגמא את חוק שימור המסה מבחינתו אני לא מבוססת על כלום. זה נובע מחוסר הידע שלכם בנושא הזה ספציפית.. כי באמת אתם גאונים והכל אבל שום דבר לא יתחרה בחוסר ידע לעומת ידע. ובאמת איזה מין אדם ינסה להימנע מסוג מסוים של מידע בשביל שעמדותיו לא ישתנו? זה כמו החרדים שכדי לשמור על התורה הם מסתגרים. חלק מהחילוניים זה פשוט הקיצון השני. אנחנו לא נתקרב לגמרא הזאת וככה היא לא "תקלקל" אותנו. זו דרך חיים פשוט לא נכונה.. באמת אל תימנעו ממידע... אחר כך אתם לא מבינים אמונות אחרות. אני מבינה אתכם. אני מבינה את החרדים. אפילו את המוסלמים, כן גם אלה השהידים (אני גרה בירושלים אז זה עצוב אבל זו קצת השגרת חיים שלי) אני מבינה למה. אני פשוט חושבת שאופן הפעולה שלהם שגוי וסותר את העקרונות שצריכים להיות לנו בתור בני אדם.
הדעה שלי נראית לכם שונה כי אני בין הדתיים הבודדים בפורום הזה. מבחינתם זה פשוט ביזבוז זמן עם אנשים שלא מבינים עניין..
מצאו הוכחות לקיום לוחות הברית אבל אין לך שום הוכחה לקיום האלוקות
אני הייתי דתיה אבל מאז ומתמיד מרשה לעצמי לפקפק. אין שום דבר שאומר לי בביטחון שיש אלוקים. לוחות הברית, גם בני אדם יכלו להמציא וליצור בעצמם
אין לי דרך לדעת כיצד היהדות התחילה ואין לי דרך לדעת כיצד העולם התחיל
ללכת בכזה עיוורון וביטחון אחרי משהו שלא בטוח ב100% זה סתם חסר אחריות ולא הגיוני
אני בטוחה שאמונה זה הרבה מעבר לכסות עיניים וללכת לפי חוקים מסויימים
בכל זאת אנחנו לא רובוטים יש לנו את היכולת לחשוב לתהות ולנסות להבין
וכן לי דעתי זה נורא חשוד שאסור לפקפק כי בעצם מצפים מאנשים ללכת בלא מחשבה אחרי משהו
ולמה צער? אולי תתחילי גם את לחשוב מאיזה מקום את מאמינה
ממקום שככה זה ככה חינכו אותי ואין לי הסבר
או ממקום של הבנה ונכונות להאמין
השאלות האלה לא באות ממקום של כפירה הן באות ממקום של רצון להתקרב ולהבין.
אנונימית
זה קצת חשוד באמת.. אני אישית תמיד בעד הטלת ספק. הוכחות יש להרבה דברים אבל אפשר להטיל ספק גם בקיומו של השולחן שמולי אם ממש רוצים (להתבסס על זה שאת רואה אותו או מרגישה אותו מחייב אותך להסתמך על החושים שלך שעוד לא הוכחת את נכונתם.). כל טענה חוץ מקיום התודעה שלנו אפשר להפריך (לפחות לפי הבנתי). מה שאומר שקל מאוד לשחק עם האמונות והמחשבות שלנו ולגרום לנו להאמין בדברים לא וודאיים כי אנחנו בכל מקרה מתבססים עליהם בשביל לחיות.
"כל מה שהחילונים קוראים לו "הדתה" זה ניסיון שלנו שתחשפו לדברים העמוקים האלו."

נועם, לדעתי ולעוד רבים הדברים בדת ממש לא עמוקים אלא מגוחכים. ואם הייתי יכול הייתי מבטל את הקיום של כל הדתות

לדעתי תנ"ך לא יעזור לי בכלום בחיים כי אני חושב שזה רק אוסף של אגדות..

אני אוהב להיות משוחרר. אני לא אוהב להיות כלוא בדת שיש בה מלא חוקים כמו מה מותר לאכול ומה אסור ועם מי מותר להיות בזוגיות. לדעתי זה מטופש וחסר טעם ואחד הדברים הכי חומריים שיש בה בזמן שהיא (הדת) מתיימרת להיות רוחנית שזה משהו שהיא לא.
אז דווקא אתה מתנהג כאן בחוסר היגיון - אם אתה לא מודע או מבין שהגיוני שיש הגבלות וחוקים על מנת לשמור חברה מתפקדת אז אתה רואה את הדברים בצורה הלא נכונה
תן לילדים לעתיד שלך חופש בלתי מוגבל ותראה מה יקרה להם
per
והגבלות אכילה ועוד נועדו על מנת לשמור על איזון רוחני... כל הקטע שהבין השאר בין הרבה דברים הגיוני ביהדות זה שהיא מודעת שגוף ונפש הולך ביחד. חומר ורוח
יהדות לא טוענת להיות רוחנית 100% אלא רוחנית וחומרית ביחד. זה למה מיניות ביהדות זה דבר נפלא - בהקשר המתאים
כמו שסכין זה דבר פנטסטי גם - כשאתה משתמש בו בתזמון המתאים
per
שואל השאלה:
תודה לך per
אנונימית
בשמחה
per
אני מתנהג בחוסר הגיון?! אתם לא מבינים שאין הבדל בין פרה לחזיר או בין שרימפס לדג ומותר לאכול בשר וחלב? אף אחד לא מפקח עליכם..

הגבלות אכילה נועדו להחזיק אותכם קצר ולהביא עוד פרנסה לקצבים פה בארץ שמשתמשים בשחיטה "כשרה"

חוץ מזה מיניות ביהדות נחשבת ליצר רע. בגלל זה כל הקיצוניים מקימים את משטרת הצניעות.. ולא רוצים שחיילות ילבשו בגדי ספורט..
איפה מיניות נחשבת לטובה? בפרו ורבו? שדתיים מביאים כ"כ הרבה ילדים ואז נזרקים למעגל העוני?

יש הגבלות וחוקים.. שהממשלה מחוקקת והאו"ם לא החבר הדמיוני שלכם וספר בן 5000 זה סתם... אתם אפילו לא יודעים אם זה אמיתי..

אגב אימי גדלה אותי בחופש מוגבל ואני יצאתי בסדר גמור.

לדעתי ביהדות אין שום דבר רוחני. אף פעם לא ראיתי דת כ"כ חומרית ומגוחכת.
לדעתי דתות צריכות לחדול מלהתקיים כי העולם מתקדם והן נשארות מאחור.
וואלה בעיה לנהל שיחה עם בן אדם שקשה לו לקרוא משפטים פשוטים זה כמו לדבר לקיר...

על פי כל רפואה - מערבית, סינית, נטורפתית - כל מה שתרצה יש הבדל בין כל מאכל ואך הם עלולים להשפיע עליך ועל הצורה בה המוח שלך מתפקד... ואם אתה לא יודע את זה אז זה עצוב

אין קשר ל"מפקח" ואז שאלוהים יבוא ויעניש אלא עניין בריאותי שמשפיע על המחשבה - משפיע על מחשבה משפיע על מעשים

הגבלות שחיטה נועדו להחזיק קצר ולהביא פרנסה לקצבים בארץ...? ספר שנוצר לפני 3000 שנה החליט לחשוב על תעשיית הבשר בארץ אחרי 3000 שנה שהוא נכתב אתה מדבר ברצינות בן אדם..?


הקפדה על צניעות נועדה על מנת למנוע חטאים כמו בגידות ויחסי מין לפני חתונה... ולא על מנת למנוע יחסי מין. יחסי מין כל כך חשובים ביהדות שיש כזה דבר מצוות עונה - שזה מצווה שאם אישה לא מסופקת מינית היא רשאית לקבל גירושים על סמך הדבר הזה לבד

עזוב בן אדם אין לי מושג מאיפה חקרת דברים, קראת וספציפית בכלל את היהדות זה שיחה הזויה
per
הדבר היחיד שהמאכלים האלו משפיעים עליו זאת הבטן. ופשוט הגוף צריך להתרגל אליהם.

אין כאן שום עניין בריאותי.. תאמין לי אני אוכל מה שאני רוצה.

זה לא הספר עשה.. אלא רבנים ופרשנים שמעניין אותם רק כסף ושליטה..

ומה יקרה אם אישה תקיים יחסי מין לפני החתונה? מה? או שתאונן או שגבר יאונן? לא יקרה כלום כי זה טבעי. לא צריך לחכות עד החתונה אלא להתנסות לפני ולבוא מוכנים.
ממש לא בן אדם.. אין לך מושג בתזונה בגרוש...

קיצר עזוב אין לי מושג אך או מאיפה אתה חוקר את העניינים זה הופך לשיחה מיותרת
per
לך אין מושג בתזונה כי הדברים האלו לא משפיעים על המוח אלא על הבן בגלל מיצי הקיבה..
לא.. זה מתעכל בקיבה ומופרש לגוף ומשפיע על האיזון הכימי וביולוגי בגוף זה עצוב שאתה כביכול "מדעי" ואין לך מושג שאוכל לא נעצר בקיבה ו"נעלם" לו זה הבסיס של הבסיס בתזונה

קיצר לך לחקור קצת דארק וואן בן אדם שלא יודע שאוכל לא נעצר בקיבה צריך לעשות חקירה מאפס
per
הדברים האלו ממש לא משפיעים על האיזון הביולוגי כי זה לא קשור לאיזון ביולוגי. אתה סתם זורק מילים.
אם כבר שרימפס למשל מלא בחלבונים ואשלגן.
אין קשר בן אדם אתה זורק מילים שאתה בכלל לא מבין על מה אתה מדבר.. תשמע אחי, שיהיה יום טוב
per
חוסר איזון כימי מושפע מדברים כמו אלכוהול וסמים. כשאלכוהול למשל נכנס למחזור הדם ועובר "במחסום דם מוחי" גורם להפרשת סרטונין שזה חומר שגורם לעייפות ויותר מידי ממנו גורם לדיכאון וזה נקרא חוסר איזון כימי.
אתה רק ממשיך לומר אין קשר וכמה שאני לא מבין ובנתיים אתה פשוט לא מביא כלום כטיעון ומתייחס אליי באופן פרטי.
כי בן אדם שלא יודע שדברים פשוטים כמו חומרים שונים שאתה מכניס לגוף כמו ויטמינים שונים שמשפיעים על תהליכים שונים בגוף, שומנים וחלבונים שתורמים לבנית הורמונים שהורמונים זה בסיס לפקודות בגוף על ידי המוח. משפיע על יכולת של הגוף לחלק דם במקרה שיש עודף שומנים בגוף או חוסר שומנים ונוזלים שיוצרים יובש ועוד זה כל הסיפור

הבעיה שהביטחון שבה אתה מדבר כשאני יודע בוודאות שאין לך מושג על מה אתה מדבר זה בעיה כי אדם שלא יודע שהוא אטום כשהוא בעצמו יודע שהוא כנראה לא קרא כלום או אם בכלל ממש קצת זה בעייתי להתחיל להגיב לו כי הוא לא באמת ירצה לדעת להפנים או לנהל שיחה נורמלית
per
דארק וואן, אני אתאיסטית (פחות או יותר) ולא מסכימה עם רוב מה שאמרת... במקרה הזה אני מסכימה עם per, אם אתה רוצה להמשיך לדון בזה כדאי שבאמת תחקור קצת ואם לא אז בבקשה בואו נעצור את זה כאן זה דיון ממש מיותר (ובדרך כלל אני בעד דיוני אתאיסטים ומאמינים)
אני מסכים

תשמע תחקור - רציני כרגע - תקרא הרבה על הורמונים ויטמינים מינרלים שומנים (אומגה 3 אומגה 6 ) השפעות של ויטמנים שונים על הגוף והמוח סיבות שהם יוצרים דיכאונות או עצבנות או מצבי רוח אחרים תרצה תחזור ננהל שיחה בפרטי אם לא ואתה לא מסוגל להודות בחוסר ידע שיש לך הדיון הזה פשוט מיותר זה כבר לא קשור למאמינים אתאיסטים זה נטו תזונה למרות שאני בטוח שבמקום מסוים אתה אולי מגיב אלי ככה בגלל שאני מאמין אבל עזוב בן אדם זה סתם מיותר כרגע
per
סתם שאלה..
איך הדיון הגיע לדיון של תזונה?
דיברנו על חלקים בתנ"ך שמדברים על תזונה ואמרתי שזה בגלל שהתנ"ך לא מפריד גוף ונפש ויש לזה חשיבות גופנית והוא אמר שתזונה לא משפיעה על המוח ועל האיזון הכימי בגוף ומשם זה המשיך
per
אבל אתה לא מבין שהמאכלים האלו לא גורמים לחוסר איזון כימי? מאיפה הבאת את השטות הזאת? למשל אצל צמחונים יש חוסר איזון כימי כי הם צריכים ברזל. אבל מאכלים לא יכולים להביא חוסר איזון כימי אלא אם אוכלים אותם בכמויות ולא אוכלים דבר אחר חוץ מהם וזה תקף לכל סוג של מאכל.

דבר שני המאכלים האלו שהזכרתי כמו שרימפס למשל הוא מלא בויטמינים שהגוף כן צריך.

אם כבר מאכל שמשפיע כיום על ההורמונים זה חלב פרה בעקבות כל ההורמונים שמזריקים לפרות.

ההורמונים נחלקים לשתי קבוצות.

הורמונים סטרואידים שמורכבים מכולסטרול (כמו טסטוסטרון ואסטרוגן) אלו הורמונים שיותר מידי מהם יכולות להיגרם לחסימת עורקים.

והורמונים לא סטרואידים שמורכבים מחומצות אמינו, שהן אבני הבניין של החלבונים (כמו האינסולין והאדרנלין). אלו דווקא יותר בריאים אבל במידה.

וכל המאכלים משפיעים עליהם אם אוכלים יותר מידי לא רק מאכלים לא כשרים.
וואו בן אדם זה הזוי.. אם אתה לא יודע שכל מאכל יש בו ויטמינים ומינרלים באופן כללי וזה כל העניין שעודף או חוסר יוצר בעיות. בן אדם אין לי מושג אך להגיע אליך.. באמת.. אתה לא מודע לדברים שאתה כותב ולכמה חסר ידע אתה במקום ללכת ולחקור מעבר ל-2 דקות שטרחת לקרוא בויקיפדיה ולהעתיק אני לא יודע מה להגיד. אין לי את הכלים המילולים להגיע אליך בן אדם

יום טוב
per
אבל אתה אומר בדיוק מה שאמרתי.
"אם אתה לא יודע שכל מאכל יש בו ויטמינים ומינרלים באופן כללי וזה כל העניין שעודף או חוסר יוצר בעיות."

אני אמרתי
"אצל צמחונים יש חוסר איזון כימי כי הם צריכים ברזל." זאת אומרת חוסר מינרלים
זה מפתח בעיה


"מאכלים לא יכולים להביא חוסר איזון כימי אלא אם אוכלים אותם בכמויות ולא אוכלים דבר אחר חוץ מהם וזה תקף לכל סוג של מאכל. "
זאת אומרת עודף מינרלים וזה גם מפתח בעיה.

אמרת בדיוק מה שאמרתי.
אבל לפני שניה אמרת שרק סמים יכולים לגרום לחוסר איזון ושאוכל לא משפיע בן אדם.. וואי אחי יש לך בעיות חמורות..
per
לא אמרתי רק. אמרתי שזה משפיע ורוב המקרים של חוסר איזון נוצרים בגלל הדברים האלו.
לא אתה לא דארק וואן אתה במפורש אמרת שאוכל זה רק קשור לקיבה ולא יותר ובגלל זה גם ציז'ס הגיבה לך. אני דואג איזה אדם שפוי לא מסוגל להגיד "אני לא מבין בדברים האלה אני אחקור ואחזור אליך"? מה אתה מתעקש בן אדם זה לא התנהגות רגילה
per
תקשיב.. המאכלים עצמם משפיעים על הבטן. לא דיברתי על החומקים שהגוף מפיק מהם ואיך זה משפיע. אלא על המאכלים עצמם השילוב שלהם. יש מיצי קיבה שמטרתם היא לעכל בשר ויש מיצי קיבה שמטרתם היא לעכל חלב. השילוב בין השניים יכול לגרום לכאבי בטן אבל הגוף יכול להתרגל לזה. אני לא התכוונתי אין הוויטמינים והמינרלים שיש במאכל משפיעים על הגוף התייחסתי נטו לחומר.
אז אם כבר מדברים על ויטמינים מינרלים והורמונים זה משהו אחר לגמרי. אז לא אמרתי שזה משפיע רק על הבטן פשוט התכוונתי למשהו אחר.
ציזוס את רוצה לעזור לי פה? הוא עכשיו גם מטריד אותי בפרטי אני דואג לבן אדם
per
מטריד אותך בפרטי? אתה הזמנת אותי... אתה ממש לא שפוי..
בן אדם הזמנתי אותך אחרי שתחקור ותודה שאתה לא יודע כלום בנושא ולא שתמשיך את אותו הדבר גם בפרטי כבר כולם בשירשור ראו את הצורה ההזויה שאתה מנהל דו שיח פה
per
וואו אתה ממש לא שפוי. ותפסיק לנתח את האישיות שלי בפרטי ולהציע לי עזרה... זה מטריד.
שואל השאלה:
Per אני תומכת בך
אנונימית
תודה שואלת השאלה :)
per
שואל השאלה:
בשמחה ובאהבה
אנונימית