31 תשובות
כי קשה להתווכח עם ילדים וגם ילדים הם ואני מצטט: מפונקים, חצופים ומגעילים.
שואל השאלה:
זה הכל חינוך.
הם יכולים להתנהג כמו חיילים אם יחנכו אותם אחרת
אנונימית
אני לא חושב שאפשר לשפוט את ההורים ככה..
אם היית במצב שלהם אז יש לך זכות לומר את הדברים, אבל לפי מה שאני יודע, זה די קשה להשתלט על ילדים ובטח לשמור איתם על קשר טוב (בעיקר כשהם מתנהגים ממש מנותקים היום עם המחשב והפלאפון וכו')
תראי ילדים בצפון קוריאה תראי מה זה חינוך ומשמעת.
שואל השאלה:
זה קשה להשתלט עליהם אחרי ההרס.

את ההרס עוד אפשר למנוע

אנונימי- צודק. לדעתי צריך לחנך ככה את כל הילדים
אנונימית
איזה השוואה לא נכונה.
החינוך בצפון קוריאה הוא בכלל לא חינוך טוב..
והם הורים חלשי אופי, קשה להם להשתלט על הילדים שלהם.
אבל אני אין לי זכות דיבור, גם אני הייתי מפונקת ברמות שהייתי קטנה (כאלו לא אייפבדים וטלפונים כי זה לא ממש היה קיים בתקופה שלי אבל שטויות של שנות 90), אבל ההבדל שההורים שלי בכלל לא התלוננו שאין כסף..
אנונימית
בצפון קוריאה יש משמעת לא אומר ומציין זאת לטובה אבל יש משמעת ברמה גבוהה.
גם אני ילד ואני מפונק אבל להורים שלי לא אכפת כי אני לומד ומשקיע.
ושהם גודלים הדרישות גודלות לקנות להם רכב לכסות להם ת'מינוס לניתוחי פלסטיקה..
כי כל הורה רוצה שהילדים שלו לא יתאמצו ושיהיה להם הכי נוח שבעולם ולעשות להם הכל בצורה מהירה ובטוחה וכי מביאים להם עוגייה, שוקו ופוצי מוצי על כל דבר קטן שקורה להם...

זו דרך נוראית לחינוך, יאכלו אותם כשהם יגדלו, אף אחד לא ישים עליהם וזה לא יעניין אף אחד..
מסכים איתך. היום הרבה הורים נהיו העבדים של הילדים, לא שזה צריך להיות הפוך אבל הורים צריכים לדעת לשים לילדים גבולות ולחנך אותם כמו שצריך כי בסופו של דבר הם אלה שקובעים ולא הבית ספר או כל דבר אחר.
האמת שקשה להאשים את ההורים, יש ילדים שיודעים "למרר את החיים" בצורה כזו שגם הורה מחנך יישבר. אני לא בעד כמובן, אבל זה שילוב של עייפות, רצון שהילד ירגיש "חלק מהחברה", רצון לשמח את הילד ואולי גם הקושי בלהחדיר לילד ערכים אחרים בנושא כי היום כבר בגיל 7 הם נחשפים לשיט הזה בכמויות.
מה שכן לתת לילד להחזיק גם נייד וגם אייפד וגם מחשב זו כבר סתם עצלנות של ההורים להתמודד איתו...
תנו לילדים להיות ילדים...
הם נהנים משטויות זוהרות, הם נהנים מפסטיגלים, הם מפתחים יצירתיות כשהם עושים בלאגן.
לא צריך להכריח ילדים להיות רובוטים אבל גם לא לאפשר הכל, צריך לקנות ולאפשר אבל במידה.
זה לגמרי חינוך
אני נגיד למדתי מתי צריך להפסיק לבקש דברים ולהפסיק לחפור להורים
סבבה מודה שגם אני ביקשתי ורציתי דברים, אבל למדתי לקבל לא ולהסתדר בלי זה. יש ילדים לא מחונכים בשיט שההורים הם הכספומט שלהם, הם גם חא מנומסים בדרך כלל וחושבים שהשמש זורחת להם מה***
סליחה אבל פה ההורים אשמים
אנונימי
אני מסכימה שחשוב מאוד לחנך אבל להפוך ילדים לחיילים זה מוגזם.
גם אני כשהייתי קטנה הלכתי לפסטיגלים ורציתי את הדברים הזוהרים, אז ההורים שלי הסבירו לי פעם אחרי פעם בסבלנות גם בפעם המיליון שזה יהרס בקרוב וסתם עולה המון כסף בלי סיבה, והיום אני עדיין נהנת משטויות אבל גם יודעת לא לקנות דברים שאני לא באמת צריכה.
זה נקרא חינוך, אבל ממש לא הייתי חיילת, ואני עדיין לא חיילת, ואני מרחמת על הילד שההורים שלו יחנכו אותו כמו בקוריאה.
זה לא שהם "חלשי אופי"
לא מעט הורים שהיו הדור הראשון בארץ התחילו מעוני
עכשיו הם מנסים לעשות הכל כדי שהילדים שלהם לא ייסבלו ככה
זה לא בהכרח החינוך מהבית - זה לחץ חברתי, שמגיע בכיתה, או בגן, או בכל מקום - ולחנך ילדים כמו חיילים זה הדבר הכי רחוק מפתרון - השכנה שלי ( שאני מכירה אותה מאז שהינו בנות 6 ) באה מבית כזה - שכולם שם כמו חיילים, ולא תאמינו איזה צלקות נוראיות זה עשה לנפש שלה, כשאתה מחנך ככה ילדים - אתה באמת דופק להם את הנפש, ואת החשיבה. ההורים פשוט צריכים לומר לילדים לא - ולתת להם פתרונות אחרים, זה לא עוזר לילד שסתם אמרת לו - אני לא קונה לך אייפד, ואז הילד יושב בבית - משועמם לגמרי, לבד, בזמן שההורים עובדים עד מאוחר, ואז מה הוא חושב? '' אם היה לי אייפד - לא היה לי משעמם, איזה הורים מעצבנים יש לי '', ואתה לא יכול להאשים את הילד על זה - כי לא צריך להגיע למצב הזה מלכתחילה - שהילד יושב בבית לבד משועמם, אם למשל ההורים יקחו את הילד ליער בן שמן - יטיילו איתו יום אחד - במשך כל היום הזה הוא יהיה מאושר ולא יחשוב לדקה על האייפד, או על הפסטיגל, אבל היות ולהורים אין זמן, הילד נשאר בודד בבית, במקרה הכי טוב נפגש עם חבר אחד, וחושב רק על כמה טוב יהיה עם יהיה לו אייפד
רוב ההורים לא יודעים לחנך טוב וזה מה שקורה. גדל לנו דור מגעיל שצריך להבין שאם הוא לא יקח את עצמו בידיים, אף אחד אחר לא יעשה את זה. גם לא אמא ואבא.
למה שהם לא יקחו אותם לפסטיגל
שואלת השאלה היית רוצה שיחנכו אותך לחיות בפחד?. כאילו מישהו מושך לך בחוטים ושולט בך? אסור היה לך להגיד מה שהיה בדעתך, ודברים פשוט מפגרים כמו ללבוש גינס או ללעוס מסטיק?
מה אכפת לך מה ההורים עושים לילדים שלהם,? אנחנו ב2018 אל תצפי שכולם ירוצו לשחק ברחובות. זה לא ככה. ההורים משקיעים בילדים שלהם, נותנים להם להפתח לאפשרויות מגוונות ונותנים להם את הזכות להנות ולחוות אושר של פסטיגל, של הדברים המופלאים שיש באייפד וכו', אז כן, לא נשאר להם כסף אבל לפחות הם שימחו את הילדים שלהם.
אגב, לכל אחד אושר אחר. אם לילדים מסויימים האושר נמצא במופעים גדולים ובעולם התקשור והמשחק דרך המסך אז זה האושר שלהם. וזה לא אמור להיות עניינך. בושה שאת בעד שיחנכו פה את הילדים כמו בצפון קוריאה
צוחק מי שצוחק אחרון חמודה.
ארחם על הילדים שלך אם ככה תתנהגי אליהם.. ואם כך, את לא ראוייה להיות אמא לילדים
הורים רוצים שגם הילדים שלהם יהנו, ופסטיגל אחרי הכל זאת חוויה.
זה לא בהכרח ככה. די עם הסטיגמה הזאת. יש הורים שרוצים שהילדים שלהם ייהנו או מנסים למצוא דרך להעסיק אותם ביום-יום (ילדים זה השטן), וזהו. למה צריך ישר לשייך את זה לחולשה?
הרבה הורים רואים טכנולוגיה בתור בייביסיטר, אין להם כוח לקחת את הילדים שלהם לחברים - דברו דרך הטלפון, אין להם כוח לדאוג למידע וספרים - תבדקו באינטרנט, אין להם סבלנות להיות עם הילדים שלהם - שחקו במחשב.
יש גם הורים שעובדים הרבה, אז אין להם זמן ואין להם הרבה שליטה על מה הילדים שלהם נחשפים, הם יחקו מה שהם רואים אצל אחרים.
ולשאלה ההורים חלשים מול הילדים כי הם פוחדים שאם הם לא ירצו את הילדים הילדים יבכו יכנסו לדכאון. הפרנואיה של ההורים יותר חזקה מהצרכים של הילד. כי הילד רק בודק את הגבולות של ההורים וההורים נכשלים במבחן ומרוקנים את הכיסים ללא גבולות.
אני לא חושבת שצריך לחנך אותם כמו חיילים אבל כן צריך לשים להם גבולות והרבה. אבל לא צריך להגזים.
אנונימית
הורים שנותנים הכל לילדים שלהם.. זה חינוך שלדעתי לא בסדר
הילדים נהיים חצופים ומרשים לעצמם הכל כולל להתנהג מגעיל לאנשים בסביבתם ולהשתחצן במה שיש להם.
ובכלל אני לאחושבת שצריך לחלק לילדים בני 10 11 אייפדים כמו סוכריות
אנונימית
אני מקבל הכל כן (אני גם בן יחיד) ותמיד כל מה שרציתי קיבלתי ואף פעם לא זילזלתי באמא שלי חוץ מהפעמים שרבנו אבל לא התכוונתי לזה באמת, ולא צריך להפוך ילדים לחיילים את בכלל רואה מה את כותבת? אולי אני יהפוך אותך לחיילת שלי איך תרגישי? ילדים לא צריכים להיות חיילים ועבדים של מישהו אבל צריך גם לשים להם גבולות.
כול הורה והצורת לימוד שלו
למה לא?
מה זאת הקנאה הזאת?
מה הבעיה שילד ילך עם ההורים שלו להצגה?
שיהנה קצת?
שיחייך?
שייקח קצת זמן איכות עם ההורים?
ממתי לקבל דברים הופך את הקונה לפראייר או חלש אופי?
ומה הבעייה שיהיה לילד אייפד אם הוא נהנה מזה במידה הנכונה ולא מכור?
מעכשיו להנות ממה שנותנים לך זה רדיפת בצע? מה הבעיה בילדים שנהנים מהצגה ואייפד בדיוק כמוכם? לפעמים זו בחירה של ההורים ולפעמים הילדים מכריחים אותם אבל לכל הורה יש זכות בחירה ובסוף הןא זה שקונה ולא הילד, וכל הורה שלכאורה "נכנע" לילד שלו בסוף נותן לן הנאה.
יש הורים שמהבוקר עד הערב בעבודה ואין להם איך לספק את הילדים ןבנוסף, כל חיבוק או נשיקה או "תודה אמא" או "אני אוהב אותך" אומרים הכל בשבילם, כי זה המעט שהם יכולים לקבל.
אז די להחליש הורים שגם ככה לא יודעים איך להתמודד עם מה שיש להם.
ישנם ילדים שמערכת החינוך אצלם לקויה
מפני שהם לא הורגלו להציב גבולות לכל דבר, זה יכול לנבוע מכך שההורים לא מספיק חינכו את הילד שלהם מה מותר ומה אסור, מתי כן ומתי לא. וללא ספק ילדים צריכים לדעת מה זה "לא" ולהתגבר על הרצון שלהם והרבה הורים נופלים בפח הזה.
שהילדים שלהם לא ירגישו היחידים שאין להם, לדעתי. כי היום לכל ילד כמעט יש פלאפון יקר והולך לפסטיגל. ולפעמים אין כוח להתווכח איתם.
לדעתי זה לא חינוך נכון.
אנונימית
אני לא מבינה למה יש כל כך הרבה פלוסים על התגובה השניה (מה שהשואלת כתבה)
ילדים לא יכולים להתנהג כמו חיילים- כי הם לא פאקינג חיילים!
הם ילדים קטנים שקיים בהם יצר
זה כמו להגיד לתינוק לא לבכות כשהוא רוצה חלב או סתם תשומת לב
לוקח זמן לילדים לדבר, לזחול, להתגלגל, ללכת
וגם לוקח להם זמן להבין מתי לצחוק, מתי להיות בשקט ומתי להעיר. זאת הסיבה שילדים קטנים מצביעים על אנשים ואומרים דברים שהם לא תמיד במקום, כי הם פשוט לא מבינים את המשמעות
תחשבו שהחינוך מתחיל מאפס ואתה עושה את השינוי וכמה שתנסה הילד תמיד ינסה לחקור כי האדם הוא סקרן מטבעו
אם תגיד לילד לא לרוץ בבית, אולי הוא לא ירוץ אבל יסקרן אותו לדעת מה יקרה כשהוא ירוץ בבית ובגלל זה הוא עושה את זה
ילדים לא יכולים להיות כמו חיילים כי קיים בהם יצר מסויים שאי אפשר לשנות, כמה שתנסה לחנך
אני לא אומרת שצריך לתת לילד לעשות מה שהוא רוצה, ברור שאפשר לחנך אותו לצורת חיים מסויימת ואיך להתנהג אבל הוא לא חייל בצבא!
הורים הם לא חלשים, הם רוצים לספק את הילדים שלהם ולפעמים זה מאוד קשה להתגבר על ילד, לא משנה באיזה גיל אתה
קודם כל, לדעתי פסטיגלים זה מפגר אבל ילדים נהנים מזהף זה מעביר להם את הזמן וזה נותן להורים מה לעשות איתם בחנוכה- שזה יותר קשה ממה שאת חושבת
וכל הקטע של הטכנולוגיה אני גם לא ממש בעד זה אבל אין מה לעשות, זה העולם שאנחנו חיים בו ולפעמים צריך למצוא לילדים תעסוקה שקטה שלא תפריע לך
כל עוד את לא הורה אני לא חושבת שיש לך זכות בכלל לדבר כי לא יודעת כמה זה קשה ומה זה דורש
גם אני לא אמא וגם לי אין ילד אבל אני נמצאת מספיק שעות ביום שלי עם ילדים שאני יכולה להבין טיפ טיפה מה זה דורש