24 תשובות
כן האמת שזאת התשובה משעמם להם בחיים+הרבה תסכולים של גיל ההתבגרות ומה יותר פשוט מלפרוק את זה באנונמיות כאן באתר.. אבל תמיד יהיו את המוזרים האלה שיכנסו לשאלה בשביל להתגרות בשואל. כבר התרגלתי.
אני בחיים לא לקחתי שאלה כמובן מאליו, לא אכפת לי בן כמה אתה. אם שאלת את השאלה כנראה שזה מפריע לך ואם אני יכול לעזור? מצידי תהיה גם בן 9
תלוי מה אמרת לדעתי, אני "אשפוט" אם מישהו בור לדעתי לפי התשובה, לא לפי הגיל, דיברתי עם אנשים בני 16 עם ידע עצום ובני 20 עם ידע של קופסת גפרורים.
אז גיל לדעתי לא מדד לכמה בנאדם חכם או לקחת אותו ברצינות או לא.
חחח הקטע פה שלהתנשאות על מישהו זה דבר של ילדים קטנים חחח שיוצא שאתה אשכרה ילד בן 14 שיותר בוגר מהם אתה צריך להיתלהב עלזה
נא, אנשים לא חכמים. לא צריך להיתייחס.
אני מסכים איתך ועם התגובות פה. גיל הוא פרט שולי לדעתי במקרה הזה.
אם התבגרת בגיל כל כך מוקדם, חכה שתהיה בן 20, אתה בטח תחזור להיות ילד כי אתה צריך את ההרגשה הזאת.
זה ששאלת את השאלה מראה על ילדותיות וצומי. למי אכפת מה אנשים חושבים?
כן.. מבינה אותךXD האמת גם אני בת 14.. פשוט אל תייחס לזה חשיבות :)
יואו אני שונאת שעושים לי את זה
אני מרגישה כמוך
אני בת 13
תמיד אומרים לי וואו את ממש בוגרת
ואז כשמגלים מה הגיל שלי מתחילים לרדת עלי
אז לכל אלו שחושבים שזה שהם קצת יותר גדולים אז זה אומר שהם יותר טובים
אז אתם טועים אוקיי?
העובדה שאתם רק יורדים על ילדים שיותר קטנים מכם עושה אתכם יותר רעים וההפך ממה שאתם חושבים.
אתה בסך הכל בן 14 מה כבר עברת?!
אתה עדיין ילד

יאללה מינוסים
כי בן 14 זה צעיר, כמה מבוגר שתהיה בן 14 עדיין לא התמודד עם לחצים של כיתה י"א למשל, ובספק אם נכנס למערכות יחסים רציניות. heck שום מערכת יחסים לא נחשבת לי רצינית לפני גיל 17 לפחות. נכון שלא צריך לזלזל בדעתך, אבל אני כן מבינה למה עושים את זה.
14 זה פיצקי. מי שאומר לך את זה נזכר בגיל הזה ושום בעיה שיש לו עכשיו לא הייתה לו שם. אז אנחנו בספק אם אתה בגיל הזה שנראה לנו חסר בעיות ותמים תוכל לעזור או לגבור עלינו בידע. קטע של התנשאות, אבל תאלץ להתמודד עם זה.
אנונימית
אני חושב שהם עושים את זה בגלל שהם לא מסכימים עם התשובה שלך ומחפשים לרדת עליך, אז הנה מצאו איך- בעזרת הגיל שלך. חוץ מזה הם עושים את זה כדי להרגיש טוב עם עצמם ולהרגיש כאילו הם רמה יותר גדולה ממך.
אנונימי
אני בת 15, אבל אני עברתי המון בחיים שלי, אפילו אם זה לא בגרויות או כיתה י"ב או מערכות יחסים. הלוואי שזה מה שהיה מגדיר את הבעיות בעולם, זה היה חוסך לכולנו כל כך הרבה. אבל עברתי קשיים בחיי ואני לא איזה רובוט בלי רגשות שלא צובר חוויות שמשפיעות עליו או אחת שלא נפגעת, אחת שלא נשבת או אחת שלא נלחמת רק בגלל שאני בת 15. אני יודעת שהשאלה על גיל 14 אבל האמת שאני לא רואה הבדל ביני לבין שואל השאלה.
אתם לא יכולים לדעת מה הוא עבר עם עצמו כי לא משנה בן כמה אתה יש מצב שעברת דברים, בעצם רוב הסיכויים שעברת דברים. בשביל לצפות לכבוד מאנשים צריך להתייחס אליהם בכבוד, וחלק מזה זה לדבר בגובה עיניים, אפילו אם התשובה שלו לא בדיוק עזרה לך להגיד תודה על זה שהוא לקח זמן ללנסות לעזור לך, זאת כבר חוסר הערכה אם מורידים מישהו בגלל שהוא בן 14 וניסה לעזור לך, גם לאחות בת החמש שלי אני משתדלת לדבר בגובה עיניים. למה? כי זה כבוד מינימלי שמגיע לבן אדם.
זה לא קטע בסטיפס זה קטע באופן כללי.. אנשים שופטים לפי גיל זה ידוע. לא כולם ככה, חלק כמוך הבינו על בשרם בדרכים כאלה ואחרות שזה מגוחך ופחות שופטים לפי הגיל אבל אין מה לעשות.. כשאתה רגיל שגיל זה משהו מכריע זה פשוט יושב לך בתודעה וקשה לתפוס שהוא לא באמת כל כך מכריע.
אלה שיורדים עליך כי אתה בן 14, מבינה אותך זה סתם אנשים משועממים.
אבל תכלס? נכון שאתה יכול לדבר ולחשוב בקטנה כאדם בוגר, אבל אדם בוגר הוא 18 ומעלה, שעבר הרבה יותר דברים בחיים, שהבין ולמד וחווה דברים על בשרו ושהוא יודע איך להגיב ומה לעשות כמעט בכל סיטואציה, נכון שיש ילדים בני 14 שיש להם חיים חרא כמו התעללות רצינית בבית או סרטן חס וחלילה שאת זה לא כולם מבינים, אבל דיכאון סתמי, מחשבות וכד' וכו זה די טיפשי להגיד שעברת הרבה בחיים.
אני אומרת את זה כמישהי שכשהייתי בגילך עברתי דברים מעל ומעבר וכיום אני רואה אותם כמשהו לא די פשוט אבל עצם זה שהתגברתי על זה כנראה שזה היה מינורי. (דברים מעל ומעבר-לא הייתי אמורה להיות בחיים כיום תבין לבד)
מה זה משנה כמה דברים עברו או לא עברו אנשים בחיים? וגם אם כן מאיפה לכם לדעת מה אנשים שאתם לא מכירים עברו? יש כל כך הרבה דברים שבכלל לא תלויים בזה.. וגם אני בספק אם תתייחסו למישהו בן 20 שלא עשה תיכון ולא היה במערכת יחסים אחת בחייו באופן שווה לילד בן 14 שלא חווה את זה (למרות שהוא לא בהכרח לא חווה את זה).
אני בת 17, נחשבת מאוד בוגרת לגילי על ידי כל מי שאני מכירה פחות או יותר, ומצאתי את עצמי נקלעת לשיחות מעמיקות עם בני 13 ו14 ואפילו עם בני 9. לפעמים יש ילדים שפשוט בוגרים לגילם ומחדשים לי ומלמדים אותי בגילאים האלה, מה אני יכולה לעשות עם זה? זה קשה לראות את זה כשיושבות בתודעה כל הטעויות והטמטום שהיו לנו בעבר ואנחנו משליכים את זה על הסביבה אבל אנשים תמיד גדלים ולומדים ומשתפרים ועושים טעויות, זה לא אומר שהם מטומטמים... לפעמים בעיניי בנושאים מסויימים ילדים הם אפילו יותר חכמים.
לא צריך לזלזל בך, אני מסכימה. אבל יש משהו בעובדה שאתה בן 14 שמשנה גישה ויחס. אין מה לעשות עם זה. בכנות, צורת המחשבה משתנה, מתבגרים יותר, עוברים יותר דברים ואתה יכול להעיד על זה בעצמך שמן הסתם התבגרת במשך השנים ולא תסתכל על ילד בן 12 באותה הצורה שתסתכל על עצמך. אז יש בזה שינוי כלשהו, אולי אנשים מסוימים לא יקחו אותך ברצינות וזה קורה.
כל בן 14 חושב שהוא בוגר לגילו, גם אני חשבתי ועכשיו אני מבינה איזה מטומטמת הייתי.
זה עניין של יחסי גילאים, אנחנו רואים אתכם אחרת ממה שאתם רואים את עצמכם.
כשהייתי בת 16 גם חשבתי שאני גאון עולם ואין עלי ועכשיו אני מסתכלת על זה שוב, טמטום.
כשתתבגר עוד אתה תבין למה הם מתכוונים.
כן גם עלי מתנאים הרבה בגלל הגיל לי וזה פשוט מציק אבל מצד שני ישמהרבה משתמשים גדולים ממני והם מכירים אותי אז הם מגנים עלי ולא שופטים על פי הגיל
ממש מבינה את זה.
גם אני בת 14, ובחיי שזה מעצבן אותי.
יותר גרוע? גם חברים שלי ככה.
הם לא באמת רואים את הצד הבוגר שלי.
זה באמת לא יפה. הגיל לא משנה.
אני יותר בוגרת מהרבה אנשים מבוגרים וכבר אמרו לי את זה.
ואל תגידו שבגיל הזה לא לוקחים ברצינות כי לא התמודדנו עם לחצים של יא, או שלא חווינו אהבה, מה זה משנה? כן חווינו דברים.
אצלי המשפחה ניתקה קשר בכיתה ו, שזו גם ככה שנה שבה לא היו לי חברים.
נהייתי ממש תלותית באחותי התאומה, ואם היא לא היתה שם אולי גם אני לא הייתי פה.
אני מתבגרת מהר מבחינה נפשית, ואני מודעת לזה. אני מבינה דברים שהרבה בגילי לא מבינים.
בכיתה ו כבר הבנתי את משמעות החיים, פירסמתי אותה באינטרנט באתר שהייתי פעילה בו, ואמרו לי בתגובות "42", "בלארג", "זה ארוך מידי לא היה לי כוח לקרוא".
ואילו היו ילדים גדולים ממני.
חברים שלי לא רואים את זה אצלי, אבל מבוגרים כן. ההורים שלי מודעים לזה עוד מלפני שאני הייתי מודעת, המורה האהובה עלי הבינה את זה, ואני כבר מודעת.
ואני לא מנסה להתנשא, אני פשוט יודעת שזה נכון.
ומצד נמאס לי מהחכמולוגים שחושבים שהם טובים יותר רק בגלל הגיל.
וכן, אני מתמודדת עם עומסים, אפילו יותר גרועים משל כיתה יא. אתם לפחות לא לומדים באוניברסיטה במקביל ללימודים.
יש לי יכולות מדהימות, שאין לבן אדם ממוצע, אני יודעת את זה. הרבה אמרו לי את זה. גם אתמול אישה שפגשתי פעם ראשונה אמרה את זה, כשהיא ראתה מה אני מסוגלת לעשות.

כל החכמולוגים שחושבים שהם טובים יותר מאיתנו רק כי הם נולדו שנתיים לפנינו, 132 ענק בפרצוף שלכם, כסילים!
וואוו לגמרי!!!
בגלל זה הגיל שלי לא רשום פה..
לפחות לא האמיתי
גם אני