14 תשובות
את חיה מהסתות ושקרים בואי אני אסביר לך משהו החרדי הזה שאת קוראת לו חרדי הוא יהודי כמוך שה1300 המסכנים האלה שהולכים אליו לא נותנים לו לחיות על שום מדינה את רק שוכחת שהוא לא נהנה מכדורגל נכון? את יודעת כמה משקיעים בענף הספורט? מיליארדים ושלא נדבר על עוד המון דוגמאות שלבחורי ישיבה בקושי כמה מיליונים מהמדינה למה את לא פונה לאלפי אנשים חלקם פולטיקיאים והמון לא שחיים על חשבון המדינה ומרוויחים 80 אלף לחודש על זה אף אחד לא יספר לך קל לשמוע לתקוף אניגם חשבתי כמוך והבנתי שזה לא נכון ואני חילוני כמוך אז תחשבי עם עצמך שוב ותיכנסי להיגיון
אנונימי
לא חושבת שהממדינה צריכה לתת כספים לצערים שלא עובדים שלא תורמים או תרמו למדינה בעוד שיש אנשים עניים שאין להם ממה לחיות.
ואל תשווה השקעה בענפי תחום ותרבות לכספים שעוברים לאנשים פרטים חרדים
ישווה הוא לא נהנה מזה ומעוד אלף דברים שאת נהנת הוא חי בעולם שלו לא מפריע לך שאת משתלטת לו עם אלף דברים כמו הדוגמאות שנתתי
אנונימי
אחי מה הקשר עכשיו ספורט ודוגמנות לאנשים שחיים על חשבון אחרים?
היא צודקת אם המצב ככה אז זה ממש לא בסדר, למה הם מקבלים סכום כזה בחינם כשאנשים נכים וחולים בכל מיני מחלות צריכים לגסוס בשביל שביטוח לאומי יתן קבצה קמצנית שגם בקושי עוזרת? איפה הצדק פה?
אנונימית אחרת
ככה זה מותק
יש כאלה שנועדו לשרת ויש כאלה שנועדו להנות
כל איד ומה שהקדוש ברוך ה' בחר לקיומו.
אנונימית
הם תורמים!.. אייך? בזה שהם לומדים תורה ומתפללים ועושים את רצונו של מי שברא אותך אתה לא מאמין? זה כבר בעיה שלך.. אך כך חיו עם ישראל מאז ומעולם.. הם ואבות אבותך מאמינים שבזכות הלימוד תורה וכו, העולם קיים! והם לא אומרים שלא צרייך צבא.. צרייך, אבל עם זאת צרייך גם את לומדי התורה שלא יהיה קטרוג בשמים וימותו חיילים כך הם מאמינים זה לא התחיל עכשיו זה כך מאז ומעולם 3300 שנה.. הם מאמינים אמונה עמוקה ובילתי מעורערת כמו סבא שלך ואחורה עד בריאת העולם.. שהתורה המצוות והתפילות וכו.. מגנים על עם ישראל.. ןכשאין תורה זה מביא צרות לעם ישראל.. אז באיזה זכות אתה מבקש מהם לסכן את עם ישראל.. זו התחושה כך הם חיים.. ותנסה ללמוד 10 עד 18 שעות ביום כל החיים, הם מוכנים לעשות זאת בתמןרה של 600 שקל לחודש! הם חיים בעוני תכנס למשפחות בבני ברק אתה תבכה אז הם לא עושים זאת בשביל להשתמט אלא שזו אמונתם! (אני לא דתי)
הם תורמים יותר ממה שנדמה לך את פשוט חיה בבועה שלך ומקשיבה לכל מה שאומרים בתקשורת
צבא העם הוא לא יותר מאתוס.

הכרתי חייל שהיה במצב חמור מאוד, בדיכאון רציני, הבן אדם בקושי תפקד, עשו לו את המוות וגם אז לא שיחררו אותו. והכרתי חייל אחר, שהכל היה בסדר גמור איתו, בריא וחייכן, אבל הוא היה בן משפחה עשירה ופשוט שילם את דרכו לפטור.

ככה זה, אלה שיש להם פוליטיקאי בכנסת או אבא עשיר מקבלים פטור, ואת אנשי מעמד הביניים הפשוטים דופקים.
סתם נצלנים של המדינה.
אחוז החרדים שלא מתגייסים, נמוך בהרבה מהאחוז המשתמטים מהצבא על רקע אידולגי ( עלק), אחוז החרדים שלא התגייסו לשנת 2016 עמד על 4.8% לעומת 11.1% שלא התגייסו על רקע אידולוגי ומצפון (עלק) ועוד 3.1% שלא התגיסו על רקע רפואי.
אבל זה פחות מעניין את הציבור מה עוד שהתקשורת מעדיפה לשסע בעם ( למעט, ישראל היום וערוץ 20, ואתר ערוץ 7 בהם מראים נתונים מלאים מהלשכה המרכזית לסטטיסטיקה). נתון נוסף ומעניין בשנים האחרונות 2015 - 2017 ישנה עליה של 8 אחוז מהחרדים שיוצאים להתגייס.

נתון נוסף מעלה שלא משתלם כלכלית למדינה
לגייס את החרדים ( אבל מה לא יעשו בשביל רעש תקשורתי, אה?) בעוד חייל נקרא לו "רגיל" שמתגייס בגיל 18 לצבא ( עתודאים נניח 19/20). ומקבל משכורת חודשית שנעה בין 400 ל 1000 (תלוי בשיבוץ שלו) חרדי מקבל 4800 ולמה? כי הוא נשואי לרוב + ילד. ככה שכלכלית מי שנפגע ישירות זו המדינה.
ועל מה? על מישהו שגם ככה לא תורם בתור דחליל צבאי.

נ. ב הייתי לוחם בגולני, גדוד 13 שמשון
את צודקת. צריך להוריד את תפקיד הישיבות לעשות הפרדת דת ומדינה ולשלב אותם במעגל העבודה והצבא ולהחזיר להם את מקצועות הליבה.
סבבה אז שלא יגייסו אותם לצבא
אבל שילכו לעבוד כמו אנשים נורמלים ועל זה יקבלו כסף לא סתם
אנונימית
מי אמר שהם לא הולכים לעבוד? מלא חרדים הולכים לעבוד רק שתדעי לך
באמת? לא יצא לי להיתקל באחד עד עכשיו
אנונימית
באותו הנושא: