17 תשובות
דיאטות כסאח זה לא בריא
שום דיאטת כסאח לא משתלמת בטווח הארוך.. מניסיון את רק תזיקי לעצמך
אנונימית
שום דיאטת כאחס לא תעזור לך, מה שכן יכול לעזור לך זה לפנות לדיאטנית ולעשות כושר בצורה בריאה.
שואל השאלה:
אני אמרתי שאני מודעת להשלכות, יודעת שזה לא בריא וכו' וכו'.
אל תגרמו לי לחזור על עצמי פעמיים, סתם מיותר.
אנונימית
גם לעשות דיאטת כאסח זה סתם מיותר.
ממילא את תעלי כפול את מה "שהורדת" והבטן שלך תתנפח.
שואל השאלה:
אני מודעת ל*הכל*
אני רק צריכה לתקופה קצרה להוריד כמה קילו, מה הבעיה לעזור לי?
אנונימית
כי זה לא בריא...?
למה שיעזרו לך לפגוע בעצמך?
אם את יודעת אז מדוע לך? בשביל לך לעשות את זה? אם את הרי יודעת שזה מזיק לך. דיאטות כאחס לא תמיד עוזרות וגם גורמות להפרעות אכילה. עדיף לך דיאטה בריאה ולעשות כושר, עזבי אותך מקיצורי דרך, זה אף פעם לא עזר, יש אנשים שהרעיבו את עצמם או הקיאו בכוונה כי גם הם חשבו לעשות דיאטת כאסח ולהוריד דרך זה, ומה שיוצא בזה שהם סבלו מזה, עוזר זה לא, כל קיצורי הדרך האלה רק הורסים ומקלקלים, אם זה לא עזר לאף אחד פה, למה שזה יעזור לך? הדרך היחידה להרזות זה רק דרך דיאטנית וכושר בצורה נכונה, זה מה שצריך לעשות. יש לי הרגשה שאת הולכת לנסות הרעבה עצמית או סוג של זה.. אם את רוצה להוריד, אז אפשר לפנות לדיאטנית שתעזור לך לאכול נכון ותעקוב אתך בתפריטים, וגם אפשר לעשות כושר, יש המון תרגילי כושר שיכולים לעזור לך להוריד במשקל, ריצה או הליכה, איגרוף וכל זה. אפילו אירובי.
שואל השאלה:
מה סהכ ביקשתי? שתעזרו לי להוריד כמה קילו? רק לאיזה עוד יום מסכן בעוד שבועיים שאני אראה בו פצצה ואז מבחינתי להפוך לטנצר המניאק כפול 3, מה שבחיים לא יקרה עם פעילות רגילה בזמן ככ קצר, מה שגם אין לי כסף לחד"כ.
אז תודה לכן, כי עכשיו בלי העזרה שלכן עם דיאטה קטנה שתעזור לי אני פשוט ארעיב את עצמי כדי להגיע ליום הזה, ואף מינוס שבעולם לא יוריד אותי מזה.
אנונימית
תבדקי את המטבוליזם שלך באינטרנט. לפי הקלוריות שרשומות שם תדעי כמה את צריכה לאכול ביום ברמה בסיסית. פשוט תורידי מהתפריט שלך כמה קלוריות שאת צריכה. אבל אל תגזימי! אני מזהירה מראש ומניסיון אישי. תיזהרי עם הדברים האלה
אנונימית
הרעבה עצמית לא תעזור לך, ואנו דואגים לך! אמרו לך שזה לא יעזור לך לעשות דיאטת כאחס! אמרתי לך שתעשי כושר ותפני לדיאטנית, מה הבעיה לעשות כושר? אל תחשבי על הרעבה עצמית, דואגים לך פה ולא רוצים שתגיעי להרעבה עצמית. גם אם תרזי דרך הרעבה עצמית, את עדיין תחשבי שאת לא רזה ואת תסבלי בגלל זה, חבל לך לחשוב על זה, מנסים פה לעזור לך להבין את זה, למה את לא מבינה שאנו רק לטובתך פה ודואגים לך ולבריאות שלך פה?
דיאטת כסאח זה בכללי לא בריא אבל הכי בריא זה דיאטת הנוזלים כאליו שבוע שלם את אוכלת רק נוזלים (הרבה מרקים )
אנונימית
עזרה בטווח הקצר ואצלי זה לא היה בכוונה אלא מחוסר ברירה בגלל וירוס בבטן. מה קרה אחריה? עליתי בחזרה את כל מה שירדתי עם תוספת וההשפעה העיקרית- 3 שנים של הפרעת אכילה. אף אחד לא מצפה להגיע לשם וזה קורה לבד. כולם חושבים "לי זה לא יקרה", מדמיינים את זה כמשהו הזוי וזר שקורה רק למי שרוצה להיראות כמו דוגמניות בפרסומות וזה ממש ממש לא נכון. לאט לאט נכנסים לזה עמוק יותר בלי לשים לב, ואחרי שקולטים שכבר נמצאים שם זה מאוחר מדי.
אני הייתי בהיי מטורף מהירידה במשקל, מההרגשה של להיות רזה, הרגשה שכל מי שמסתכל עלי רואה שאני רזה לשם שינוי (יש לציין שהגעתי למשקל נמוך מדי) ואז הגיעה העלייה במשקל והרגשתי מזעזע בגוף שלי ושוב פעם הפסקתי לאכול, הפעם בכוונה.. רק רציתי להרגיש שוב טוב עם עצמי ולרדת כמה קילו. התמכרתי להרעבות, למדתי מה זה קלוריות (טעות ענקית וחמורה) נכנסתי למין עולם משלי שבו ככל שאכלתי פחות הייתי יותר חזקה ויותר בשליטה וככל שהלכתי לישון יותר רעבה הייתי יותר גאה בעצמי ומסופקת. הדברים האלה שנותנים לך הרגשה טובה עם עצמך הופכים את כל ההשפעות והסיכונים ללא רלוונטיים וללא מעניינים בכלל. אז מה אם לא קיבלתי מחזור כבר חצי שנה? לפחות אני אהיה רזה ואני מצליחה לרדת במשקל. אז מה אם אני ישנה כמות מטורפת של שעות כל לילה מרוב עייפות ואז מה אם הלב שלי נחלש? אסור לי להיות שמנה, אני חייבת לרדת במשקל. זה הופך לגיהנום. כל חריגה מהתפריט המצומצם שאתה מקצה לעצמך הופכת לסיוט של רגשות אשמה וחרטה. המצב הנפשי מזעזע! תוקפנות, דיכאון, חוסר סבלנות, תשישות, אין חשק לכלום, חושבים על אוכל משקל וקלוריות 24/7. לא אפרט יותר מזה, אבל מזהירה שכמעט אף אחד ממי שנכנס להפרעת אכילה ממש לא חשב שהוא יגיע לשם. אחרי שהוא הבין שהוא הגיע לשם זה כבר לא היה כל כך קל לצאת מזה.. ברגע שהיית שם זה ילווה אותך לכל החיים.
אולי זה נראלך דיאטת כאסח חד פעמית, אבל את לא יכולה לדעת אם זה יהפוך להרגל או אפילו לדרך חיים.
את חושבת שאת יכולה לשלוט על זה "רק ארד קצת כי אני רוצה להיראות רזה יותר עוד שבועיים ואז שיהיה מה שיהיה" אבל אז מה יקרה אם יהיה עוד אירוע כזה? "טוב זה עבד פעם אחת אז אני אעשה את זה שוב" ומה יקרה אם תחליטי סתם לעשות את זה שוב כי את מרגישה לא טוב עם עצמך? את אולי רוצה לרדת נגיד 3 קילו אבל אז גם אחרי שתרדי אותם את תגידי לעצמך "זה מצליח לי ואפילו ממש קל לי לא לאכול אז למה לא להמשיך עוד קילו? שניים? זה לא יזיק"
עכשיו זו כבר בחירה שלך, אבל קחי בחשבון שאת לא יכולה לשלוט על אם הדיאטה הזאת תידרדר ותאבד שליטה ותהפוך להרגל.
אנונימי
שואל השאלה:
לא רוצים לעזור? אל תעזרו.
ביקשתי משהו ואתם מנסים לשכנע אותי לא לעשות את זה, אבל אין מה לעשות, אם זה לא בא במוח זה יבוא בכוח.
אנונימית
אני עניתי על השאלה שלך.. כתבתי שבטווח הקצר היא עזרה אבל בטווח הארוך גרמה לי לעלות במשקל והכניסה אותי להפרעת אכילה. אם זה שווה לך את הסיכון הזה את תחליטי בעצמך. ובטח שישכנעו אותך פה ללכת בדרך הנכונה. אני נכנסתי לדרך השגויה- 3 שנים של גיהנום, ואם יש לי אפשרות הכי קטנה למנוע ממך או מאחרים שקוראים את זה להיכנס לשם אז ברור שאני אעשה את זה. ולמה את מתכוונת יבוא בכוח? זה איום כאילו? היחידה שתיפגע מזה זו את בלבד.
אנונימי
את כאילו מאיימת עלינו...? לול.
ברצינות, תעשי מה שאת רוצה. אחר כך את תבכי ותצטערי על זה
good night hunty :)
אנו רוצים לעזור לך להבין שזו לא הדרך, אנו מנסים לשכנע אותך שזו לא הדרך להרזות ככה.-. למה את חייבת להיות עקשנית? קשה לקבל את האמת ולהבין שאנו לטובתך פה? מה הבעיה להבין שאנו לא רוצים שתעשי צעד קיצוני כמו דיאטות כאחס \ הרעבה עצמית כי אנו לא רוצים שתהיי עם הפרעות אכילה, כולל אנורקסיה, כולל לסבול מזה ולחשוב שאת עדיין לא רזה או יפה, כולל בקושי לאכול משהו ולהיות שלד וכולל להיות באשפוזים אחרי שמצב שלך מחמיר בגלל זה? כולם פה לטובתך, מנסים להאיר אותך, קבלי את זה בטוב, בחורה: