79 תשובות
לסנן את הנאמנים טוב טוב כי הם לפעמים עושים יותר הרס מאשר תועלת.
וזהו;) אני חדשה פה. שלא אדע עוד צרות.
HOH
לפעמים, אנשים כותבים תשובות / שאלות שכן יש בהם היגיון ופשוט מוחקים ללא סיבה. זה לא כל כך הוגן.
צריך לעקוב אחרי הנאמנים יותר טוב, לראות שהם עושים עבודה כמו שצריך, הייתי מציע אולי תקופת מעקב לנאמנים חדשים שבו נאמנים בכירים יעקבו ויאשרו את המחיקות, העריכות, וההערות של הנאמנים החדשים.
אני בעד נאמנים, אבל שיהיה סינון שלהם. שלא יתנו לכל משתמש לקבל את התפקיד. בנוסף, שהמענה של מערכת האתר יהיה יותר יעיל בקשר לתלונות על עבירות של נאמנים פה, כי גם אם מערכת האתר תדבר עם אותו משתמש, לרוב זה לא באמת משנה משהו.
אנונימית
תפרידו חזרה למבוגרים בנפרד ונוער בנפרד
למה אני אונינימי._.
אנונימי
לדעתי עדיין יש צורך בנאמנים, פשוט להגביר את האכיפה ולשנות מעט את דרכי הענישה, להוסיף אופציות "טובות" כמו שחזור שאלות/תשובות והחזרת נקודות אמינות בצורה מיידית שלא תדרוש את התערבות המערכת, כדי שזה יהיה נגיש יותר ומהיר יותר.
להוסיף אופציה מהירה יותר מצור קשר שתכלול את הנ"ל, במקום שגולשים יחכו שהפנייה שלהם בצור קשר תיענה, הם יקבלו תשובה ישירה ע"י בעל סמכות אחר - שייבחר ע"י המערכת.
Aro
יש כאן ניצול הכוח לרעה של חלק מהמאמנים כאן, לדוגמא: תשובה הכי פשוטה והגיונית שאני אכתוב והם פשוט יימחקו לי אותה וירשמו איזו סיבה טיפשית, חייב לעשות עם זה משהו, בה מרגיש כאילו הם ממש מחפשים להציק בכוונה
צריך לעשות סינון קפדני של הנאמנים ולפקח על הפעולות שלהם. יש נאמנים המנצלים את כוחם לרעה וחלקם פשוט מעלימים עין בנוגע למשתמשים פוגעניים המנצלים את חופש הביטוי כדי לפגוע באנשים.
לעיתים המחיקות לא מוצדקות וחשוב שיהיה מישהו שיפקח אחר פעולת הנאמנים. הפניות ב"צור קשר" כמעט ולא נענות וגם אם כן, הן מאוד איטיות.
יש תחושה של אטימות וחוסר הקשבה מצד המערכת.
כל הכבוד לך נדב, על הפנייה.
חושבת שהנאמנים עושים עבודה התנדבותית יפה, ובאמת סופגים פה ביקורת רבה מאוד, מהחברים.
אין לנו דרך לשלוט על מי שגולש ומקלל, מטריד, ומבטא סטיות וחוסר כבוד לאחרים- אלא על יד קבוצה של מתנדבים, שבודקים כל מקרה לגופו, ומנקים את האתר.
בהזדמנות זו, רוצה להודות לנאמנים על עבודתם.
ביג שאפו.
עפרה.
אני חושבת שכדאי לעשות מקום בצד לדיווח
נגיד אם נאמן מחק לי שאלה ואני חושבת שהוא טעה אז אולי אפשר לעשות ערעור על זה ואז שמישהו יבדוק את אותו נאמן
אנונימית
כל האנונימים, אתם מבינים שאתם לא באמת אנונימים בשבילו... כן?

ולשאלתך, לפעמים יש לנו תשובות שהן גם דיי מצחיקות אבל הן בכל זאת עונות על השאלה ומוחקים מהסיבה שאסור לצחוק על שאלה או משהו בסגנון, ולא צחקנו בכלל על השאלה אלה ממנה (בדרך כלל קורה בספאמים שאגב גם חלק מהנאמנים זורמים איתם.)
בתור נאמן סטיפס. בן 23, 8 שנים באתר.

ברצוני להביע את דעתי ובכללי על האיחוד בין המבוגרים והנוער הוא אכן רעיון טוב כדי לאחד בין המחשב הבוגרת והמחשבה הצעירה. אבל האיחוד קצת יוצר הפרדה בין השאלות וההתנהגות הלא רצינית לגבי מבוגרים ששואלים שאלות על ילדהם, והתשובות יותר מדי מזלזלות ומטעות את שואל השאלה.

בקשר לנאמנים שהם בני 14-16 היתי מציע אולי לתת לבוגרים יותר לנהל את הנכון והלא נכון חלילה שאני מזלזל ביכלות של הנוער אבל זה עדיין מציק, רמת הדיבור, הבנת הנקרא, הבנת השאלה אצל נוער זה נראה כמו לעג וציניות ונוצר בין נאמן נוער ושואל השאלה ריב, שההרשאות של הנאמן מובילות עליו - כגון עריכת תשובות, מחיקת שאלה ללא סיבה לשואל השאלה ובכוונה.

מפה לשם ההתנהגות לנאמן נוער היא לא ראויה כלל!
לכן אפשר היה להוסיף דרגות לתפקיד נאמנות או בכללי כפי שנזכר למעלה "לתת לבוגרים לנהל את העניינים"

למשל כמו נאמן נוער בגיל מסוים אפשר היה רק לשלוח אזהרה - ולא מחיקת שאלות או עריכה.

היתי מאמין שדבר זה יפחית רמת הכעס אצל הגולשים ללא תפקיד מסוים. כי הרמות בין הגולשים לנאמנים הוא "לא פיר" ככה לפחות אני מקבל הודעות אישיות ותלונות על מחיקת שאלות ללא סיבה אבל אין בהיותי לעשות עם זה כלום.

אנא ממך לשקול את ההצעה כי המטרה היא שכולם יהיו

שווים בשווים.
אני לא חושב שאפשר לשמור על הסדר באתר בלי כוח אדם שיפקח במקרה הזה זה "נאמנים/ות", הייתי אומר להעלות את הקריטריונים לנאמנות אבל כבר עשיתם את זה, אני חושב שצריך אולי טיפה יותר כוח אדם אחראי שיפקח על הנאמנים/ות זה הכל.
יום הספאם השנתי! פעם בשנה שאפשר לעשות ספאם בלי הפסקה!
אם לא נאמנים אז אפשר לעשות שמדווחים על שאלה ואז שיש מעל לX דיווחים, נניח 10, אז השאלה או התשובה נמחקת
נו אבל די להגיב סתם
^ או אישור על ידי כמה נאמנים
לדעתי הנאמנים צריכים להיות יותר וותרנים כשזה מגיע לתשובות ציניות ושטותיות, יש כאלה שלא יכולים להתאפק וחייבים לזרוק איזו בדיחה פה ושם...
לדעתי הסדר באתר לא ישמר ללא נאמנים.
אני מסכימה עם זה שיש אין ספור מחיקות לא מוצדקות ושצריך לעשות סינון נאמנים חדש, אבל האתר לא יכול להתנהל בצורה תקינה ללא נאמנים.

אני קודם כל בעד אפליקציה לאתר. הגישה מאוד לא נוחה דרך הדפדפן.

לדעתי צריך גם להוסיף אפשרויות מתקדמות לנאמנים הבכירים (שחזור שאלות שנמחקו, החזרת אמינות וכו') זה לא הוגן שתהיה אפשרות רק להוריד אמינות ולא להחזיר במידה וזה מוצדק.

אני חושבת שזה יהיה ממש טוב אם יהיה פיקוח נוסף על הנאמנים הפעילים באתר. יש הרבה מקרים של התנכלויות למשתמשים מסוימים, וחסימות ללא הצדקה כלל.

לדעתי צריך להוסיף אפשרות ליותר מ10 שאלות ביום, כי סך הכל זו המטרה של האתר.
היי נדב (זה הכי "פלצני" ורשמי שאני יכולה לחשוב עליו כרגע)
אני אישית הייתי רוצה שיהיה לנו אפשרות למחוק את השאלות שלנו אבל הן ישארו אצלנו כקובץ כלשהו או משהו בסגנון במקרה והדבר מפליל - כי יש שאלות שלא תמיד אנחנו גאים ששאלנו ורוצים שימחקו וכו'. וגם שברגע שיש שאלה מסיתה ובוטה ואין נאמן פנוי ומנוסה - יהיה מעין כפתור שהשאלה תדווח ישירות למערכת כך שהם יוכלו להתמודד איתה.
בנוסף, אני חושבת שלפני שהופכים משתמש לנאמן (בגלל כמות פרחים) צריך לבדוק שהוא באמת יודע לענות על שאלות בנושאים מגוונים יודע להתבטאות - כי חלק סומכים על אותם נאמנים רואים בהם "גדולה" ולצערינו - חלקם מנצלים את זה לרעה...
תודה מראש
היי נדב, תודה שחזרת אותי מהחסימה לצמיתות.
אז ככה, לדעתי צריך עוד נאמנים בכירים משום שכשיש רק 2 נאמנים בכירים אז רוב הכוח רק אצלם ואצלך.
ואני חודש שמוטב שיהיו 5 נאמנים בכירים שהכוח יתפזר ושנאמן בכיר אחד לא יחשוב שהוא מעל כולם וכל זה..
ואני חושב שצריך לדלל כמה נאמנים שאת שמם לא אגיד בתשובה (בטח ובטח שיש סיבות והכל.) ואם לא לדלל אז להוסיף עוד נאמנים ולעשות שצריך לפחות 501 פרחים בשביל להיות נאמן ולא 1000...
תודה על ההקשבה.
מילקי עם חלב! :)
שיהיה מנוע אוטומטי שיזהה קללות והעלבות ולא יאפשר לשלוח שאלות / תשובות כאלה
אני חושב שצריך להוסיף אופציה שכאשר שאתה מדווח על שאלה/תשובה שעוברת על חוקי האתר והיא נמחקת, אז שיעלו בנקודה את האמינות. זה יתן למשתמשים יותר מוטיבציה לדווח על שאלות שעוברות על החוקים (ויש מלא שאלות כאלה שהנאמנים מפספסים וצריך את העזרה של המשתמשים בדיווחים כדי שזה ימחק).
אנונימי
^אני בטוחה שיהיו המון שאלות שידווחו עליהן סתם, זה רק יקשה על הנאמנים וגם על המשתמשים
אנונימית
שלום נדב, לדעתי אין "לפטר" את הנאמנים, זה יצור המון כעס ועצב בגין הקהילה, יש להשאיר את הנאמנים מבלי קשר לגיל שלהם, אך לדעתי חשוב שתצרו "דרגה" חדשה, נאמנים שהם פה כבר די הרבה זמן, ושמקבלים עליהם באמת תגובות נחמדות כנאמנים - יקבלו דרגה שהיא בעצם פיקוח על שאר הנאמנים הרגילים + ההרשאות של הדרגה הקודמת, אין לקחת יותר מדי אנשים, אחרת זה יצור קנאה וריבים, אולי רק עשר, לא יותר מזה.
בנוסף, אני מקווה שתעשו פה סינון נאמנים, יש פה המון נאמנים שמנצלים את מעמדם, או כאלו שלא יודעים אפילו את חוקי האתר.
(לדוג' - לא פעם חסמו זמנית והורידו אמינות לידידתי מהאתר, בלי שום סיבה מוצדקת, פניות חוזרות ונשנות למערכת לא עזרו לצערי)

כמו שכתבו, אני מקווה שתוסיפו מערכת שמסננת מילים גסות אוטומטית, זה יחסוך מעט עבודה לנאמנים.
(אם זה יהיה גם בצאט ובחברים לעט זה יהיה נפלא!)

אני ממש אוהב את האתר, עוד טיפה עבודה פה לא תזיק, אני מצפה בקוצר רוח לעדכונים החדשים שיהיו פה, תודה:)
מסכימה עם האפשרות לתת לנאמנים הותיקים כאן תואר חדש
שכולל יותר הרשאות..

או לפחות לתת יותר הרשאות לנאמנים שעברו את גיל 18.
אנונימית
פעם נאמן פנה אליי בפרטי ואמר שהוא מחק בטעות את התשובה שלי והוריד לי מהאמינות במקום למחוק את השאלה ולהוריד מהאמינות של שואל השאלה, הכל טוב ויפה אבל ההתנצלות לא החזירה לי נקודות אמינות (או את הפרח שקיבלתי על התשובה הזאת) וזה ממש חבל שאין אפשרות לתקן את הטעות הזאת.
אז 1. אפשרות להחזיר נקודות אמינות, תשובות
ופרחים במקרה של טעות.
2. שאלה שיש עליה יותר מ10 תגובות של 'ספאם' תימחק אוטומאטית.
3. סטיפס מבוגרים ונוער- למה ביחד? אמנם המבוגרים בקושי מורגשים פה אבל לפעמים יוצא שמישהו כותב שאלה על הדיכאון שלו ושקשה לו להתמודד וכל זה ונשמע פחות או יותר בגילי ואני מציעה לו, מתוך הזדהות, לדבר איתי בפרטי. ואז פתאום אני מגלה שזה גבר מבוגר בן 20 או אפילו יותר ואני מרגישה לא ככ בנח להתכתב איתו ומתחרטת שהצעתי.
וזה מביא אותנו ל4. אפשרות למחוק תשובות ושאלות בעצמינו, לפעמים יש שאלות שאנחנו מתחרטים ששאלנו או כבר לא רלוונטיות או שיש תשובות שאנחנו מתחרטים שכתבנו ואין לנו אפשרות למחוק את השאלה בלי נאמן.
5. לפעמים יש שאלות שיש בהן דיון בנושא שמעניין אותי והייתי רוצה להביע עליו דעה אבל אני לא רוצה להגיב כי אז אני אקבל מיליון התראות של מגיבים אחרים לשאלה הזאת, נכון שיש אפשרות לבטל את זה אבל אז איך אני אדע אם מישהו הגיב לתגובה שלי? לכן צריכה להיות האפשרות לתייג משתמשים או להגיב לתגובות ואני אקבל התראה רק לאלו שהגיבו על התגובה שלי ולא על כל תגובה של אותה שאלה.
6. לפעמים יש שאלות שאני רוצה לראות את התשובות עליהן כי לי אין תשובה עליה ואני רוצה גם לדעת אותה, אפשרות לעקוב אחרי שאלות תפתור את הבעיה הזו.
7. בקשר לבעיית הנאמנים- כדי למנוע טעויות של נאמנים, למחיקת שאלה או תשובה ידרש דיווח של שני נאמנים לפחות (עם סיבת מחיקה זהה). כדי להוריד נקודות אמינות יידרש דיווח של ארבעה נאמנים לפחות או מספר מסויים של עבירות באתר כשהמשתמש שעבר אותן יקבל התראה על כך בכל פעם (נגיד 'עשית ככה וככה וזה בניגוד לחוקי סטיפס, במידה ותעשה עוד ככה וככה עבירות, תאבד מספר מסויים של נקודות אמינות').
8. פעם אחת נחסמתי מהאתר ליום בגלל שאלה ששאלתי שהייתה בניגוד לחוקי סטיפס, הבעיה הייתה שבגלל שראיתי שאלות כאלה בדיוק בעבר לא ידעתי שהיא בניגוד לחוקי סטיפס ולא הייתה לי שום דרך ליצור קשר עם הנאמן שחסם אותי או לערער על ההחלטה, כדי למנוע מקרים כאלה עדיף אולי לתת אזהרה מראש לפני שחוסמים ישר משתמש, אני לא אומרת שהחסימה לא הייתה מוצדקת (לא שמה שעשיתי היה ככ נוראי), עברתי על החוקים וידיעת החוק אינה פוטרת מעונש אבל בכל זאת זה לא בית משפט כאן ואזהרה אחת מראש תהיה נחמדה.
9. במקרים שבהם משתמש נחסם מהאתר לפרק זמן מסויים, שזה יהיה כתוב ליד המשתמש שלו. משתמשים אחרים שולחים הודעות ואז חושבים שהמשתמש החסום מסנן אותם ולמשתמש החסום אין אפשרות להגיד להם בכלל שהוא חסום.
10. ראיתי שאלות שבהן התשובות לא היו מסודרות על פי סדר כרונולוגי, אני לא בטוחה בדיוק איך הן היו מסודרות, אולי לפי פופולריות התשובה, וזה היה מעט מבלבל כי לא הבנתי על מה מדברות התשובות למעלה עד שקראתי את התשובות שלמטה.
והרי לכם Top 10 של הדברים שבעיני צריך להוסיף לסטיפס ולא אמרו כבר.
הו ומשהו שלא ממש חשוב אבל יהיה נחמד- אפשרות להגיב לתשובות בקיר שלך בלי לכתוב בקיר של המשתמש שהגיב בקיר שלך.

והכי חשוב- הבאג שמונע מחלק מהמשתמשים (ואני בניהם) לשאול או להגיב מאנונימי, בבקשה תתקנו את זה.
תודה רבה שהקדשת זמן לקריאת כל זה כשיכולת בעצם לקרא משהו יותר מעניין כמו נגיד ספר.
- להגדיל את הגיל המינימלי לקבלת דרגת הנאמנות באתר למינימום 16
- להסיר את דרגת הנאמנות בשם "נאמן בכיר" כך שכל נאמן ירגיש שהוא שווה לשאר הנאמנים ולא תהיה תחושה של נחיתות.
- להסיר את ההגבלה של תווים זהים בהודעה
- לתקן את האפשרות להציב כל גיל שרק מתחשק לך בפרופיל
- לתקן את האפשרות לתת פלוס לתשובה של עצמך אפילו אם לא כותבים את התשובה מאנונימי
- לעשות משהו עם מערכת סטיפס כך שפחות יסננו את מה שכותבים להם בצור קשר
שלום לך!
קודם כל, אתה איש מענייו מאוד מבחינת תחומי העיסוק ויכולתך להפוך ידע מסוגים שונים למועיל וריווחי. מעניין שהאתר הזה הוא חלק מהרזומה שלך.
לעניין:
1. יצירת היררכיה של נאמנים כאשר הרמה הנמוכה יכולה רק לדווח לנאמנים על פירסומים ספציפיים.
2. יכולת לשחזר מחיקות
3. איפשור של השארת תוכן ציני כשאינו מעליב/גס וכו
4. הגבלת גיל גבוהה יותר.
5. משתמש שנמחקה לו שאלה יקבל את שם הנאמן שמחק ואת סיבת המחיקה על מנת שבמקרה של חוסר הגינות יוכל לערער על העניין.

הדרך ארוכה.
אנונימי
הייתי רוצה שיתחילו לקחת דברים בפרופורציות.
אם יש תשובה צינית פה ושם (שכמובן לא פוגעת באף אחד) או צחוקים אין עם זה שום בעיה! הרי בסופו של דבר אנחנו אתר כיפי מעבר לכל העזרה והיוזמה, אפשר לצחוק, זה בסדר, זה מותר, זה כיף, זה משחרר, אנחנו לא צריכים לפחד להביע את עצמנו בגלל הידיעה שיבוא נאמן וימחק. אחרי הכל כולנו בני אדם.
לרגע חשבתי שזה ספאם עד שנכנסתי לפרופיל שלך><
אני חושבת שצריך שהאפליקציה תצא כמה שיותר מהר ושלא תהיה מהאפליקציות האלו שהן אותו דבר כמו האתר (לדוגמא ראש אחד) אלא שהאפליקציה תהיה נוחה עם התראות לנייד
צריך שתהיה אפשרות למחוק תגובות שלנו או שאלות
צריך לשים הגבלת פרחים לשאלות של כן או לא כי זה סתם דפוק (לדעתי) לחלק פרחים לאותה תגובה מליון פעמים
יהיה נחמד אם תהיה אפשרות להוסיף אמוג'ים לא רק בצ'אט אלא גם בשם משתמש (בשאלות או תשובות זה יראה לא רציני אז אפשר להימנע מזה)
ציניות זה לא תמיד משהו רע ואני לא חושבת שצריכים למחוק למישהו תשובה צינית לשאלות ספאם כמו "הוא נשם לידי הוא אוהב אותי?"
אם כבר הזכרתי ספאמים צריך שמישהו יהיה אחראי לכל העניין של הספאמים ואולי שיהיה כפתור מיוחד לדיווח על ספאם והדיווח הרגיל ישאר לדברים אחרים (קללות, איומים וכאלו) ושמישהו יהיה אחראי לספאמים וימחק אותם וזאת בקשה גדולה אז אולי פשוט לדאוג שהנאמנים/המערכת באמת עוברים על הדיווחים ששולחים להם
לגבי שאלות על התאבדות ופגיעה עצמית אני חושבת שלנאמנים צריך להיות סוג של אפשרות שיפתחו תגית מיוחדת שאותה רק הנאמנים והמערכת יראו ויטפלו במקרה בהקדם האפשרי וזה יהיה פלוס אם יהיה שם מישהו מעמותת סהר/ער"ן ושיפעלו מהר עם המשטרה וככה גם שאר המשתמשים לא יחשפו לרעיונות אובדניים כלשהם ואני יודעת שיש את הקטע שאפשר לעזור להם אבל לרוב אין לנו מה לעשות כשאנחנו יושבים מאחורי המסך בלי לדעת מי הבנאדם איפה הוא ומה מצבו

חפרתי טיפה הרבה והבאתי רעיונות מוזרים אבל יהיה נחמד אם תקרא אותם.
חוץ מזה, תודה על ההשקעה באתר נדב לילה טוב:)
אני הייתי רוצה שףחות ימחקו שאלות גם אם הן לא ממש כתובות כמו שאלה. לי מחקו כמה שאלות כבר.
אנונימית
נגיד שמוחקים תשובה או שאלה, שלא יכתבו הערה שמזלזלת בנו או שמוציאה אותנו "מפגרים" כאלה כי זה קורה. שהנאמנים ירשמו בכבוד את ההערה ושתיהיה מוצדקת גם בלי כוונה ללפגוע במישהו, יש אנשים שמשקיעים בתשובות ובשאלות שלהם.
להחזיר את ההפרדה של המבוגרים נוער שהנאמן סטיפס יחזור להיות נאמן נוער. כמו אז. לעשות שבפעם הראשונה שמוחקים שאלה או תשובה שהיא לא בכוונה או בוטה לא יהיה אפשרות להוריד אמינות כי זה ממש לא פייר אני סך הכול התבטאתי לא נכון בשאלה והורידו לי אמינות לא עשיתי פשע או דווקא
ד"ר נדב דפני אתה אגדה!

אני ממש מקווה שתקרא את תגובתי למרות מספר התגובות הרב שיהיה.

כמו ש"שטויות באתר מובילות לחסימה" אמרה, הנאמנים יותר מדי קשוחים.

כמו כן, במקרה ומתפתח דיון לאחר השאלה, הנאמנים מוחקים את התשובות מכיוון שאינם עונים על השאלה.


נ. ב: יש לי התערבות עם חבר שלי האם מנהל האתר יכול לזהות אנונימי, לפי דעתי אתה כן יכול, וחבר שלי סובר שלא. בבקשה נדב! התערבנו על 200 ש"ח! בבקשה תשלח לי הודעה או מסר שחבר שלי ידע שאתה כן יכול לזהות אנונימים!


מעריך אותך עד מאוד
אםאתהיכוללזהותאותיפליזשלחהודעה
היי נדב,
בתור משתמש קבוע כבר שנתיים, אני מאוד מרוצה מהאתר.
לדעתי מה שיוכל הכי לעזור לאתר זה מקום שנוכל לקבל בו מידע על העדכונים/שינויים האחרונים/חדשים באתר ולמה עשו אותם, זה יוכל לעזור לדעתי להרבה משתמשים פה וימנע שאלות מיותרות שמציפות את האתר בכל שינוי הכי קטן.
אני רוצה שתדע שעזרת לי ולעוד הרבה בני נוער עם הפלטפורמה המיוחדת הזאת שהרבה בני נוער רואים אותה גם בתור רשת חברתית אקסלוסיבית לבני נוער ואנחנו באמת מוקירים תודה על הזמן והמחשבה שהשקעת ואתה משקיע באתר.
הייתי רוצה שהאתר יהיה בסגנון פייסבוק רק בלי תמונות כאילו צאטים, רגשות, לייקים... זה יהיה מעניין..
שיהיה דרגות לנאמנים.
שיהיה אפשרי למחוק לעצמינו את השאלות.
תוסיפו את המגדר הג'נדרקוויר.. תודה רבה:-)
אנונימי
להחליף נאמנים שהם רציניים ובוגרים כמוני וככה יהיה מקום יותר טוב אנחנו נחשוב אנחנו נעזור ולא נדווח כול כך מהר אלא לבדוק ואז לדווח לרדת ממש לפרטים הקטנים וגם לגדולים ונקשיב גם לדיווחים של משתמשי האתר אני מוכנה לעזור לאתר ניפנה מקום לתשובות אמיתיות שעוזרות לאנשים נמחוק ספאמים על ידי שאנשי סטיפס יתנו דיווח
שלום נדב והמשתמשים באתר.מומלץ לקרוא את ההקדמה, אך אפשר לדלג עליה ולעבור ישר לתוכן הענייני יותר - "הצעות לשיפור".

* התוכן מנוסח בלשון זכר מטעמי נוחות אבל מתאים ומתייחס לשני המינים כאחד.


-------------------- הקדמה --------------------

אני לא יודע איך מתבצעות המחיקות, אבל אני חושב שייתכן שהסיבה שהמחיקות מאוד מפריעות לחלק מהגולשים היא שהן מתבצעות בקלות רבה מדי.
אני משער שלנאמנים ישנה אפשרות לבצע מחיקה, ואני לא יודע איך התהליך עובד בדיוק, אבל במידה והוא פשוט ונאמן יכול למחוק כל שאלה שדווחו עליה בלחיצה על כמה כפתורים, הוספתי בהמשך את הצעתי לשיפור.


בנוסף, לעיתים עולה הצורך מצד משתמשים לבצע מחיקה של שאלה שהם שאלו, ואין באשרותם לעשות זאת:
לדוגמא, כאשר משתמשים שואלים שאלות בנושאים מאוד אישיים או רגישים, כיוון שהם עובדי עצות, לאחר קבלת מענה וסיוע הם חשים הקלה ולא מעוניינים שאנשים נוספים יראו את שאלתם כיוון שהיא עלולה לפגוע בפרטיותם יותר מאשר לעזור להם.

כיוון שתפקיד השאלות הוא לשרת את השואלים ולא לספק את סקרנותם של השואלים, לפי דעתי ראוי שלשואל השאלה תהיה האפשרות לבצע מחיקה אם הוא מרגיש שזה הכרחי.

בנוסף, לעיתים בגלל הצורך למחוק את שאלתם לעיתים שואלים יערכו את השאלה ובכך יבצעו מעיין מחיקה. דבר זה לא באמת מוחק את השאלה ויוצר ספאם באתר, אך אין להעניש את השואלים משום שדבר זה נעשה בלית ברירה.והנה סופסוף הגענו לחלק המעניין, הצעותי לשיפור:


-------------------- הצעות לשיפור --------------------

אעבור בהמשך על הנושאים:
-1- שינוי *תהליך המחיקה* של פריט על ידי נאמן.
-2- הרחבת אפשרויות המשתמשים הרגילים.


- 1 -------------------- תהליך המחיקה --------------------

פירוק תהליך המחיקה לכמה שלבים באמצעות מצב ביניים: "הוצע למחיקה".
במהלכו:

0) נאמן שחושב שפריט כלשהו באתר, בין אם זו "שאלה", תגובה או "מסר לעולם", עובר על חוקי האתר, רשאי להעלות "הצעה למחיקה" שתכלול את תיאור העבירה שביצע המפרסם ואת "ההצעה לענישה" (אם נדרשת).

0.5) ביצוע הפעולה יהיה פומבי, כלומר: תוצג ההצעה למחיקה שתכלול את ההצעה לענישה ויוצגו האישומים כמו גם כן יוצג *קישור לפרופיל "המציע למחיקה"* לשאר הנאמנים. בתקווה שהתנהגות חריגה מצד נאמן תגרום התייחסות כלפיו משאר הנאמנים.

1) ניתן יהיה לדרג את אמינות הפריט הנמחק ובפרט את "הצעת הענישה" על ידי גולשים שזו סמכותם.

2) תוצג לשואל התראה בנוגע לעבירה שביצע (במידה ואינו אנונימי לחלוטין).

3) קיימת לשואל האפשרות לערער על האישומים בתיאור נוסף של השאלה המיועד לכך (במידה ואינו אנונימי לחלוטין).
הסבר זה נועד לפתור אי הבנות, וכבר התרחשו אי הבנות באתר.
המדרגים יכולים לקרוא הסבר זה.

4) סף של זמן וגם/או סף של כמות מדרגי אמינות:
בהגעה לסף זה, עבור הצעת המחיקה ולהצעת העונש *בנפרד*, מתקבלת קבלת החלטה אוטומטים של המערכת כמתואר ב- (5) והשאלה תוכל להמחק, העונש יוכל להכנס לפועל, או ש"הצעת המחיקה" ואיתה העונש ירדו מהפרק.

5) קבלת ההחלטה על ידי סף דירוג אמינות למחיקה וסף דירוג הסכמה לעונש:
אם מדד דירוג האמינות עובר בערכו השלילי סף דירוג אמינות למחיקה כלשהו אז השאלה נמחקת.
*בנפרד* *ובתנאי* שהפריט עתיד להמחק, אם דירוג ההצעה לעונש עובר את סף דירוג הסכמה לעונש אז העונש מתקבל ומבוצע.- 2 -------------------- הרחבת אפשרויות המשתמשים --------------------

1) הוספת אפשרות לביצוע מחיקה של שאלה על ידי השואל.

-------------------- דברים אחרונים --------------------

כל הכבוד על היזמה לבקש את עצות המשתמשים.
אני משער שאולי חלק מהדברים יתפספסו ויקראו בעיקר את התגובות המדורגות יותר כי להמון אנשים יש הרבה מה לומר.
אבל אני מקווה בכל זאת שתשקול חלק מהדברים שבצעתי אם הם רלוונטיים ושזה יקבל תמיכה.


ודבר אחרון, תודה על סטיפס! (אף על פי שזה כנראה ממכר מדי..)
נדב דפני תגיב פה בבקשה שנדע שבאמת מקשיב לנו זה יתן מוטביציה להמשיך להגיב
היי נדב, אני מעריך מאד את הזמן שאתה משקיע בשבילנו ואת הפנייה האישית למשתמשי האתר (:

בגדול אמרו את עיקר הדברים בתגובות שמעלי, ובולט לעין שיש מספר דברים שחוזרים על עצמם כמעט אחד לאחד בין כל התגובות, וביניהם -
תחושת התנכלות מצד הנאמנים, תחושת תסכול מכך שילדים בני 14 מחזיקים בכוח הזה ומסוגלים להשתמש בו ללא שיקול דעת, הרגשה שגם הבוגרים יותר משתמשים לפעמים בכוח שלהם בצורה מופרזת ומנצלים אותו לרעה, חוסר היענות מצד המערכת לתלונות בנושא, וחוסר הבנה בין נאמנים למשתמשים שנובעת מחוסר היכולת לדבר על המחיקה עם הנאמן שמחק או עם גורם מוסמך אחר ולפשט את חוסר ההבנות בין הצדדים.

יש יותר מכמה דברים שארצה לומר, אני קצת מבולבל אז פשוט אתחיל ונראה איך יצא בסוף.

קודם כל, לפני הכל, בואו נבין מה זה נאמן.
נאמן הוא אדם שהמערכת נותנת בו אימון שיעזור לה לשמור על האתר נקי מכל הזוהמה שבחוץ באמצעות הכלים שהיא מעמידה לרשותו.
יש קריטריונים לנאמנות מהסיבה היחידה שאנשים כאלה צריכים להיות אחראיים, אמינים, רציניים, בוגרים, ובעיקר בעלי ראש גדול.
אבל לצערי זה לא המצב היום, ויש חלק נכבד מהנאמנים שאפילו לא קרובים לתיאור הזה, ולמה? כי היום נוצר מצב שבו נאמנות הפכה לכלי שימושי ביד משתמשים כדי להציק או להתנכל למשתמשים אחרים, או סתם להרגיש טוב עם עצמם כבעלי סמכות בלי קשר למה שהם עושים איתה.
ולכן - היום כל משתמש בגיל 14 ומעלה שמעוניין בכוח הזה, שומר על עצמו שנה אחת לא לעשות שטויות ואז שאר הקריטריונים הם בדיחה, ופשוט חוגג על החיים וגורם לאחרים תסכולים ועצבים.
זה כאילו נהייה פרס, סוג של - "תתאמץ שנה אחת, ואז תקבל מתנה ותתפרע איתה כמה שבא לך".
חברים, זה לא זה, פשוט לא!
נאמנות היא אחריות, נאמנות זה כוח, ואסור לתת כוח למי שלא יודע ולא מוכשר להשתמש בו, כי הוא עלול לנצל אותו לרעה ולפגוע באחרים.
נאמנות היא תיק כבד על הכתפיים שלך, ואם אתה רץ לבקש אותה בתור ילד בן 14 אז זה מכריח שאתה לא מבין את כובד האחריות שאתה לוקח על עצמך, ושכנראה יש לך מניעים נוספים חוץ מ"לעזור" לנקיון האתר.
אבל כמו שנדב כתב בשאלה שלו - אנחנו אינטרנט אחר, ואנחנו נישאר ככה בכל מחיר!
ובשביל זה צריך לוודא שהזוהמה שבחוץ לא חודרת לנו לבפנים מהדלת האחורית, כי מה עשינו בזה אם בסוף זה גורם רק למריבות בין משתמשים, לכעסים ותסכולים, לחוסר צדק וחוסר אונים של הצד הנפגע, ובכללי לתחושה של חוסר רצון להמשיך לשהות באתר ולסייע לאחרים?
שזו המטרה העיקרית של האתר אגב, ושלגמרי הוחמצה על ידי רוב המשתמשים כאן. הרי אנחנו מגיעים לאותה תוצאה כמו אם לא יהיו כאן נאמנים.

השינוי הראשון שצריך להיעשות לדעתי הוא פשוט לתת סמכויות רק אם יש צורך לתת אותן, ולא לתת לכל אחד שמבקש, כי אם אין צורך זה יוביל רק לשימוש בכוח לרעה.
ואפילו אם יש משתמשים שהגיעו לכל הקריטריונים ומבקשים נאמנות -
אין שום צורך לתת להם את זה, הקריטריונים לא מחייבים נתינת סמכויות ע"י המערכת, אלא תנאי לקבלתן במידה והמערכת מעוניינת לתת אותן.
לדעתי האישית אין צורך ביותר מכארבעים עד 50 מתנדבי מערכת (נקרא להם כך לבינתיים), ובתנאי שכשלושים מהם לפחות בוגרים ומעל לגיל 18, וזה כולל את כל התפקידים של נאמנות בכל הרמות וההגדרות.

אז, כמו שאמרתי בפתיחת התגובה הזו,
אם אנחנו מתייחסים כרגע לבעיות באתר בעניין הנאמנים בלבד, וזה מה שאני מתכנן לעשות כרגע, אז אלו הנושאים העיקריים (ולא אתחיל לפרט עד הקטנות ממש כי לא אסיים עם זה, והתגובה הזו הולכת להיות ארוכה מאד גם ככה) -

- תחושת התנכלות למשתמשים מצד הנאמנים.
- תחושת תסכול מכך שילדים בני 14 מחזיקים בכוח הזה ומסוגלים להשתמש בו ללא שיקול דעת.
- הרגשה שגם הבוגרים יותר משתמשים לפעמים בכוח שלהם בצורה מופרזת ומנצלים אותו לרעה.
- חוסר היענות מצד המערכת לתלונות בנושא.
- חוסר הבנה בין נאמנים למשתמשים (שנובעת מחוסר היכולת לדבר על המחיקה עם הנאמן שמחק או עם גורם מוסמך אחר ולפשט את חוסר ההבנות בין הצדדים).
- אוסיף עוד משהו משלי, לדעתי הקריטריונים לנאמנות יחסית קשים להשגה במצב הנוכחי של האתר, אבל הם קשים וזה מיותר, זה לא שהם קשים ואז זה מצדיק את מי שנהיה נאמן כי הוא עבד קשה, לא!
הם מצריכים עבודה קשה שמיותרת לחלוטין מהסיבה שהיא לא עוזרת לסנן את אלה שלא ראויים, צריך לדעתי לשנות במעט את הקריטריונים לנאמנות, ארחיב על זה בהמשך.


לדעתי, הפתרון לבעיות האלה ולבעיות רבות אחרות נוספות הוא דיי פשוט אם חושבים עליו, אבל מצריך שינוי יסודי באתר וזה תלוי מה רמת המאמץ שאתה מוכן להשקיע, נדב.

המשך בתגובות הבאות..
הפתרון הוא כזה - אדם כלשהוא, משתמש באתר שמכיר את האתר כמו שצריך, אדם שמוכן להשקיע באמת למען האתר ומשתמשיו, ושטובת האתר ומשתמשיו היא היחידה שעומדת לנגד עיניו, לא פוליטיקות ותככים ומריבות עם משתמשים.
אדם שאכפת לו מהאתר בלב ובנפש באמת, ולא כי הוא מחפש לקבל תואר או הרשאות, אלא כי הוא באמת רוצה לשנות.
אדם אמין, בוגר, וחכם דיו - שימלא תפקיד בסגנון אווטאר, כזה שמגשר בין הצדדים המרוחקים כל כך, כזה שבעצם לא מערכת בעצמו אבל עם הרשאות חלקיות, ומצד שני משתמש רגיל שנמצא באתר לפחות כמה שעות כל יום, בהתחייבות!
האדם הזה צריך להיות נבחר ציבור, שזה אומר שיהיה מקובל על רוב המשתמשים באתר שהוא יקבל את הסמכויות המדוברות, וכזה שיאמינו בו שהוא מתאים למלא את התפקיד הזה.
אני לא אומר לתת לכולם לבחור כי כך לעולם לא נגיע להסכמה מוחלטת, ולכן מה שאני מציע זה שהמערכת תבחר שניים או שלושה מועמדים אופציונליים והבחירה ביניהם תינתן למשתמשים לפי הצבעה.
האדם שייבחר יהיה בערך מי שישנה את המצב, וזו אחריות ענקית!
הוא יהיה אחראי לרוב הבעיות באתר וזה יהיה מתפקידו לטפל בהן!
אין לזלזל באחריות הזו שהתפקיד נושא איתו, זה בערך פי 20 קשה יותר ומורכב יותר מנאמנות רגילה, ולכן זה חייב להיות אדם בעל כתפיים רחבות, רציני ובוגר מספיק כדי להחזיק את זה, ומצד שני שלא יהיו לו יותר מדי מחויבויות לדברים אחרים כדי שיוכל לתת את עצמו לתפקיד ברמה מספקת.
הוא זה שימלא את החור הזה בקשר בין המערכת והמשתמשים.
אליו יופנו כל תלונות המשתמשים לגבי תפקוד לקוי של נאמנים, ובעצם אפילו כל בירור אם המחיקה מוצדקת או לא.
אדם שיהיה שם בסבלנות למען המשתמשים, ויענה להם בסבלנות ובנחמדות על כל שאלה, ובעצם יתן לאנשים כאן חוויה מתקנת בכל מה שקשור לסמכויות.
אני חושב שהגיע הזמן שהמשתמשים כאן יתחילו לקבל תשובות לגבי מה שקורה כאן!
אז אולי בשבועות הראשונים הוא יהיה מפוצץ מרוב פניות כי כולם ירצו לברר כל דבר הכי קטן, אבל אחרי חודש כשיהיה פיקוח על כל נאמן ונאמן בשבע עיניים על ידי אותו אדם או מי שיוסמך לכך, ויגיע מצב בו כל פנייה מטופלת מייד או לאחר מספר שעות בודדות, אנשים יתחילו להרגיש בטוחים ויתחילו להיות רגועים בידיעה שיש מי שעושה צדק, ואם קרה משהו אז אפשר לפנות אליו במיידית והוא יטפל בזה תוך 24 שעות ברוב מוחלט של המקרים או 48 שעות במקרים קיצוניים.
משתמשים כבר לא יכעסו על כל מחיקה או הורדה של ניקוד - כי הם יוכלו לגשת ברוגע לאדם המוסמך לכך עם פרטי המחיקה והוא יבדוק להם אם היא הייתה הוגנת, אם כן הוא יסביר להם בסבלנות מה הסיבה ולמה זה מוצדק, ואם לא אז הוא יוכל להחזיר להם במיידית את השאלה/תגובה והניקוד והפרחים.
ואם אותו נאמן מוחק יותר מדי פעמים שלא בצדק - אז אותו אדם שיוסמך לכך מהמערכת ידע להזהיר אותו ולכוון אותו ולטפל בו, ואף לדאוג שהמערכת תסיר אותו מנאמנות אם יש צורך.
אגב, תוספת קטנה, לדעתי אותו אדם גם צריך להיות מעורב בבחירת נאמנים חדשים, מכיוון שהוא גם משתמש רגיל באתר אז הוא יוכל להכיר את המיועדים לנאמנות מקרוב יותר ולבדוק אותם בצורה אובייקטיבית יותר, ומכיוון שהציבור בחר בו ומאמין בו וסומך עליו - לדעתי הוא גם המתאים להיות מעורב בבחירתם של הנאמנים החדשים.
כי הרי אם כרגע המצב הוא שהמשתמשים לא סומכים על המערכת ועל הנאמנים, אז בהכרח שגם קשה לסמוך על כל נאמן חדש שנבחר לתפקיד ע''י וועדת הנאמנים שזה תפקידה כיום (ואני מקווה מאד שישתנה), וכך ממשיכים ליצור שרשרת של חוסר אימון.
לכן לדעתי צריך לעשות את זה פעם אחת עד הסוף כמו שצריך, וכך ברגע שנחזיר את האימון למצב תקין - ימשיך האימון גם לנבחרים הבאים, שהם הרי נבחרים ע''י אנשי אימונם של המשתמשים.

בהמשך אפרט גם איך לדעתי אמור להיות כל העניין הזה של נאמנים, מי אחראי על מי ומי מפקח על מי, מי מקבל סמכויות ואילו, ומה תהיה החלוקה בתפקידים.

לאדם הזה שתיארתי מקודם ינתנו סמכויות של נאמן מהדרגה השלישית (תבינו בהמשך), ובנוסף סמכויות מערכת חלקיות - כמו השבת נק' אמינות ופרחים בצורה מיידית, החזרה של שאלות ותגובות שנמחקו ללא סיבה מוצדקת, הצגת השם משתמש בשאלות ותגובות אנונימיות של משתמשי האתר כדי לברר בוודאות תלונות של משתמשים וצדק של נאמנים, וכמובן האפשרות לראות את כל המחיקות (כולל מסרים בחברים לעט ובקירות התודות) וההורדות אמינות של כל הנאמנים כולל הבכירים.
האדם הזה יהיה נתון לפיקוח ישיר של המערכת בעצמה, וכל פעולה שלו תהיה מבוקרת על ידך - נדב, או על ידי מי שעובד איתך בניהול המערכת, ואף תדווח ותירשם במסמך מסכם שישמור את הסטוריית הפעולות שלו ויהיה זמין ונגיש לך בכל עת.

היתרונות של התפקיד הזה הם כדלהלן -
1) הפחתת הלחץ מהמערכת, כך שיהיה לה זמן להתעסק בדברים חשובים יותר כמו שיפור האתר ובדיקת הנאמנים.
2) תהיה אפשרות לדווח על ה"נאמן הבכיר - מאושר מערכת" אך ורק ישירות למערכת, ומכיוון שהיא תהיה פנויה סופסוף מכל ההודעות של כל סטיפס, היא תתפנה לטפל בתלונות החשובות באמת, כמו לבדוק את עבודתו של האדם שאותו תיארתי מקודם, ולעקוב בקפדנות אחר פעולותיו.
בחשבון פשוט - כרגע המצב הוא שהמערכת מקבלת מלאא פניות בכל דרגות החשיבות, אבל מרוב עודף תלונות וחוסר זמן, רובן לא מטופלות בזמן או בכלל, וכל שכן שאין זמן לעקוב אחרי הנאמנים כמו שצריך אם בכלל, מה שיוצר מציאות מלאת בעיות עם פחות ממינימום פתרונות.
אך ההצעה שהעליתי תשנה את התמונה לגמרי, כאשר רוב רובן של הפניות הרגילות ירדו מכתפי המערכת, ומה שישאר לה זה לטפל בדברים הרגילים כמו שיפור ותחזוק המערכת, בתלונות ובבקשות שמעבר לסמכותו של אותו נבחר, במעקב אחר עבודתו ופעולותיו, ובתלונות הבודדות שיהיו על התנהלותו.
כך מובטח בעצם שינוי מקצה לקצה בכל ההתנהלות של האתר המדהים
בפוטנציה הזה.
3) זה יביא תחושת הקלה עצומה לכל המשתמשים, לביטחון בין הנאמנים, ולרוגע למערכת שהאתר מתנהל בצורה הטובה ביותר ושהדברים מתבצעים על הצד הטוב ביותר.


המשך בתגובה הבאה..


לדעתי זה אמור להיראות כך, כל הסדר החדש:

דרגות הנאמנות מחולקות לשלוש, כאשר הדרגה הראשונה ניתנת לבעלי 16 עד 18 בלבד אשר יעמדו בקריטריונים (שיפורטו בהמשך) ותיקרא "נאמן/ת נוער".
הדרגה השנייה תינתן לבעלי 18 ומעלה אשר יעמדו בקריטריונים
(אשר יפורטו בהמשך) ותיקרא "נאמן/ת סטיפס".
הדרגה השלישית תינתן לכל היותר לשלושה עד חמישה משתמשים באתר ותיקרא - "נאמן/ת בכירה", כאשר על שלושת עד חמשת הנאמנים הבכירים יפקח האדם שימונה מטעם המערכת להיות נציג המערכת בשטח, זה שתיארתי מוקדם יותר, והוא יכונה "נאמן סטיפס בכיר - מוסמך" או "נאמן מערכת סטיפס".

הסמכויות יהיו כלדהלן - נאמני נוער:
שליחת התראות ואזהרות מערכת.
עריכת שאלות ותגובות (שינוי טקסט).
שינוי משאלה להתייעצות.
הסרת מסרים בחברים לעט ובקירות התודות ומחיקת שאלות ותגובות, כאשר באף אחת מהאופציות אין את האפשרות להוריד ניקוד אמינות ובמידה ויש צורך ממשי הם יכולים לבקש ע"י שליחת קריאה מנאמן סטיפס או בכיר להוריד נקודות והוא יוכל לאשר את זה.
מכיוון שבמידה וזה יכנס לתוקף כל הנאמנים יתחילו להיזהר פי 3 במחיקות שלהם, אז במקרה של התלבטות במחיקות, תהיה לנאמני נוער אפשרות של - "השהיית" שאלות ותשובות עד לעיון של נאמן סטיפס או נאמן בכיר שיחליט על מחיקה או החזרה לשגרה (שאלות או תגובות מושהות יהיו חצי שקופות וניתנות לצפייה אך ורק לנאמנים מכל הדרגות, אך אם נמחקה ע"י נאמן סטיפס או בכיר, תתאפשר לשיחזור רק ע"י "נאמן סטיפס בכיר - מוסמך").

נאמני סטיפס: כל ההרשאות של הדרגה הקודמת, בנוסף ל -
הורדת ניקוד בהתאמה (1-3 בשאלות ותגובות, 5 בקיר התודות ובחברים לעט).
חסימות ל - שעה, שלוש שעות, ו-24 שעות כפול 3 פעמים במקסימום.
אין להם סמכות לחסום נאמנים אחרים.
שחרור ומחיקה של שאלות מושהות.

נאמנים בכירים: כל ההרשאות של הדרגות הקודמות בנוסף ל -
- חסימות ליותר משלושה ימים - עד חודש.
- הורדת ניקוד גבוה יותר מהרגיל (*ללא הגבלה בעיקרון) במקרים חמורים.
- חסימה של נאמנים אחרים במקרה הצורך.
- אפשרות למינויו של אחד/ת מביניהם להחלפת "נאמן סטיפס בכיר - מוסמך" במקרה הצורך ליום או יומיים.
- לא יאופשר להם לראות מי המשתמש מאחורי האנונימי, אלא במקרה מיוחד באישור המערכת.
- לא יאופשר להם לראות מחיקות של נאמנים אחרים, אלא במקרה מיוחד באישור ה"נאמן סטיפס בכיר - מוסמך".

הנקודות שלדעתי השינוי צריך להתחיל בהן הן אלו.

א) גיל הנאמנים -
אני חלילה לא בא לפגוע באף אחד, אבל עם כל הכבוד שאני רוחש לבני 14, אי אפשר לצפות מהם להבין הומור של מבוגרים בני 20 ו-25, ובוודאי שלא התבטאויות כאלה ואחרות שעלולות להתפרש אצל הילדים האלה כקללות או העלבות, וזה כמעט על גדר המשפיל שלאדם בוגר בן 20+ נמחקות תשובות טובות ובעלות ערך ע"י ילדים שפשוט לא מבינים ואז הוא צריך להתחיל להתווכח עם המערכת או עם נאמנים שהם בקושי חצי מגילו לגבי שתי נקודות אמינות עלובות באתר וירטואלי, זה לא מכובד, הם באי לעזור ולסייע.
ושלא נדבר על זה שהם הרבה פעמים פשוט לא מבינים מילים פשוטות ואז חושבים שהתגובה לא עונה על השאלה או במקרה הגרוע יותר - שהיא צינית, פוגעת, מעליבה או מקללת.
אז, בשורה התחתונה - לדעתי גיל המינימום לנאמנות צריך להיות 16, וגם אז בסמכויות מוגבלות עד לגיל 18.
ועם כל העצב שבדבר, לדעתי זה אמור לכלול גם כן את הדחת הנאמנים הקיימים שבני 16 ומטה, אני מצטער על זה, ויודע שהיה מפריע לי לחוות את זה בעצמי, אבל בגילי (21) אני מבין שזה הדבר הנכון לעשות וכנראה שלא הייתי מבין את זה בגיל 14.
בסופו של דבר עומדת לנגד עיני טובת האתר ומשתמשיו בלבד! (וגם המערכת קצת XD)

ב) טיפול וסינון בשאר הנאמנים הקיימים -
זה נושא מסובך ומורכב מאד, כי כמו שאמרת בעצמך, נדב, אנחנו לא מעוניינים להטיל ספק באף אחד ובוודאי שלא להסיר, גם אם זה לא לחינם ויש הצדקה.
אי-לכך אני מציע 2 אפשרויות:
הראשונה - הקשה והמסובכת יותר, היא תצטרך לכלול את הסרת הנאמנים הבעייתיים, גם אם הם הנאמנים הכי ותיקים והכי מוערכים ומקורבים למערכת.
כן, זה חלק שיהיה קשה לבצע אותו, אבל זה לא ייקח יותר מדי זמן.
יש לי ולעוד מספר משתמשים ומשתמשות כאן באתר המון מידע על נאמנים, כולל תיעודים מלפני הרבה זמן יחסית, צילומי מסך, מספרי שאלות ופרופילים וכו'
אני בערך יודע מי יש סיכוי שיהיה בעייתי, ומי בעייתי בוודאות.
זה בסה''כ ידרוש עבודה מסיבית של כמה ימים מהמערכת שתעקוב אחרי כל המידע שאתן לה, ובאמצעות הכלים שיש לך אני מבטיח לך שזה ייגמר מהר.
האופציה השנייה קלה יותר ותתן תוצאות טובות, אמנם מעט פחות משמעותיות מהקודמת אבל עדיין...
היא דיי פשוטה, בסה''כ צריך להתחיל את כל הדרך שפירטתי לך, לצעוד ולהגשים את החלום הזה, לתת לתהליך לתפוס תאוצה ולהתחיל לתפקד, ואז אותו נבחר מערכת פשוט יסנן את כל הנאמנים אחד אחד ואחת אחת, ובאמצעות הכלים שיהיו לו הוא יעקוב אחרי הפעולות שלהם למשך תקופה קצרה כמו תקופת נסיון של נאמנים חדשים, ויכיר אותם יותר לעומק ובאופן אישי, כך שתהיה להם בעצם הזדמנות חדשה להשתנות במידה והם לא היו מתאימים, וכך לשמחתנו הרבה הראויים יישארו, ומי שלא יוכיח את עצמו מספיק - לצערנו יודח.

המשך בתגובה הבאה..
ג') הקריטריונים לקבלת הנאמנות -
לדעתי האישית 1000 פרחים לא מעידים על אדם טוב יותר או בוגר יותר מאחרים, אלא על כמות גבוהה במיוחד של תגובות לשאלות, ואני לא מכליל אבל ידוע שלרוב ככל שעולה הכמות - יורדת האיכות.
90 או 100 אחוזי אמינות זה תלוי נטו בשגעונות הנאמנים, אם אתה פעיל בשאלות -
קשה מאד שלא להיתקל בנאמנים לא הוגנים שלא מפסיקים להוריד ניקוד בצורה לא מוצדקת, ומכיוון שכולם התייאשו מזמן מלפנות לצור קשר הלא יעיל הזה - יוצא שפשוט נשארים עם ניקוד נמוך ואפילו נחסמים לפעמים בעקבות כך וזה מרחקי סיכויים להגיע לנאמנות.
שנה מהחסימה האחרונה זה לדעתי מוצדק למרות שגם יכולה להיות בעיה מצד הנאמנים בעניין אבל זה נדיר יותר שזה יקרה שלא בצדק, למרות שזה קורה לא מעט, מנסיון.

לדעתי הקריטריונים צריכים להיות כאלה:

1) שנה באתר, לוודא היכרות מספקת עם הסביבה.
2) 500 פרחים (זה מספיק כדי לוודא פעילות מספקת באתר).
3) גיל 16 לנאמנות נוער, 18 לנאמנות סטיפס ולבכיר (למרות שלדעתי לבכיר עדיף 20+).
4) דירוג אמינות של 90 אחוז, ושזה יהיה גמיש, שזאת אומרת שאם יש משתמש בעל ניקוד של 70 אחוז אבל בבדיקת מערכת מתברר שהורדו לו נקודות אך ורק על סעיפים קלים או ללא הצדקה - שזה לא יעכב.
5) תנאי של 30 יום נסיון, שבהן הוא יהיה נתון לפיקוח צמוד של ה"נאמן בכיר - מאושר סטיפס" (פירוט בהמשך).
6) הקריטריון החשוב מכולם! לא עוד נאמנים לא ידועים, הסוף לנאמנים שמשיגים את הכוח בשביל מטרות שליליות!
על כל מועמד לנאמנות תיערך בדיקה בקרב כמה משתמשים באתר, כדי לוודא שאין לו יריבים או אנשים שהוא מסוכסך איתם באתר ושיקול הדעת שלו עלול להיפגע מכך לכשיקבל סמכות.
בנוסף - החלק השני של הקריטריון הזה, שאני מודע לכך שהוא מעט קיצוני ולכן אני משאיר אותו לשיקול דעתם של שאר המשתמשים, הוא - שלפני נתינת סמכויות נאמנות למשתמש שעומד בכל הקריטריונים, תישאל שאלה באתר האם יש מישהו שמתנגד לכך שפלוני יהיה נאמן, ואם כן אז שיתן סיבות לכך ויצרף ראיות מוצקות.
הרווח יהיה גדול, נרוויח שלושה דברים -
A) אם הוא לא יהיה מקובל על משתמשים כי יש לו מריבות איתם או שהוא לא מספיק נאמן בשביל התפקיד - המערכת תדע מזה ותדאג לברר את אמיתות הנושא, כך נימנע כמעט לחלוטין מנאמנים שאינם ראויים וכאלה שמסוכסכים עם אחרים ועלולים להיות מושפעים מרגשות ובעקבות כך לנצל את כוחם לרעה.
B) המשתמשים הרגילים ידעו מי הוא זה שעובד בשביל לשמור על אתר נקי בשבילם והוא יהיה מאושר על ידם, זה יהיה ידוע מי קיבל נאמנות ומתי, ברגע שהנאמנים הם נבחרי ציבור ויש לציבור השפעה על בחירתם - הוא יהיה מרוצה הרבה יותר מהתפקוד שלהם, וגם במקרים בהם יכאב להם לקבל הורדה באמינות או חסימה - הם יבינו שזה בצדק וידעו מה המטרה של זה, והיא לא פגיעה! אלא ניקיון ושמירת הסדר.
C) זה יגרום להרבה פחות משתמשים לא ראויים לבקש נאמנות, כי יש שקיפות, וכשיש שקיפות אתה לא מציע את עצמך אם אתה לא מספיק טוב, ולכן יגיעו רק הטובים והשאר ימנעו מלגשת לחינם, ולהיפך - יתאמצו יותר להיות ראויים בעצמם, וכך נרוויח משני הכיוונים

ובסופו של דבר, הרווח כולו של בעלי האתר והמשתמשים.
האתר יהיה נקי? כן.
האתר יהיה שקוף? כן.
יהיה כיף לגלוש באתר? כן, מאד.
כולם יהיו מרוצים כולל המערכת? כן.

לעומת זאת -
יהיו עדיין כעסים ועצבים? לא.
יהיה עדיין חוסר צדק? לא.
ומה לגבי תסכול ורצון לפרוש? גם לא.

איזה יופי, כמה טוב (:


נדב, השקעתי 5 שעות (!!!) בתגובה הזו, קח אותה ברצינות, שקול אותה מכל הכיוונים, אם יש בה חורים - תגיד לי, אני אשמח לשמוע וגם לתקן.

משתמשים יקרים - אהבתם? חושבים שזה יוכל לעזור לשנות המצב?
חושבים שאוכל לעזור בכך? אני מוכן להשקיע המון ולתת הרבה מעצמי.
תפציצו את המערכת ואת נדב דפני בבקשות שיקבל את התכנית ויסכים להתאמץ למעננו ולשנות את האתר הזה, הרווה הזה יהיה עצום לכל הצדדים!


-סוף-

וואו, זה היה ארוך... פיוו
אני לא מסכימה עם אלו שכתבו למעלה ש"נאמנים צריכים להיות רק מגיל 16 ומעלה" ההבדל בין 14 ל16 הוא לא כזה גדול. מי שלא צריך להיות נאמן לא מקבלים אותו. ויש נערים בני 14 שדווקא כן בוגרים ורציניים. אז למה לשלול מהם את הזכות הזו? לדעתי צריך להגיד לנאמנים שעדיף לערוך מלמחוק. אולי להוסיף חוק לסטיפס שאומר ככה. לדוגמא השאלות שמוחקים מחוסר תגיות. שואל השאלה השקיע ובסוף מוחקים לו בגלל תגיות... אז הנאמן יכול לשנות את השאלה במקום למחוק וחבל שרובם לא עושים את זה ואז שואלי השאלה מתעצבנים. יש גם מקרים בהם נאמן "נטפל" למישהו מהאתר שלאו דווקא מספים ומוחק לו שאלות ומתרץ למה הוא מחק, נתקלתי בכמה מקרים כאלה. לא לי אישית אבל אני מכירה ילדים שנאמן מסוים "נטפל" אליהם. אולי שואל השאלה באמת עשה משהו לא בסדר וזו בכלל אשמתו. אבל זה לא חשוב. הרי כולנו יודעים שיש פה הרבה מחיקות לא מוצדקות ושלא תבינו אותי לא נכון. אני בעד נאמנים ואני לא חושבת שהם מוחקים בכוונה לפגוע ומרוע, הרי בכל זאת. הם עושים את זה בהתנדבות. אבל יש מקרים באמת לא הוגנים של מחיקות פה באתר. ופה מגיע השלב שצריך לשאול את עצמנו למי מגיע להיות נאמן ולמי לא. לדעתי צריך לעקוב יותר אחרי הפעילות של הנאמנים. אם זה הנאמנים הבכירים או אפילו המערכת. אפשר שהמערכת תכנס לאתר ותבדוק את הנאמנים כמה פעמים מתי שהם לא יודעים ואם יראו משהו חריג ישלחו אזהרה ואם זה חוזר כמה פעמים יסירו מהנאמנות. הנאמנים הבכירים יוכלו גם לעקוב אחריהם ואם רואים משהו חריג לדווח למערכת. ואגב לגבי כל אלה שכותבים על התיוגים של משתמשים. אתם מודעים לשה שאין לדון על משתמשים באתר נכון? תודה על ההקשבה :)
שאפו לד'ר נדב דפני, ותודה על האפשרות להתבטא.
גם לי כנאמנת מפריע לראות מחיקות לחינם, של נאמנים שהעברית שלהם אינה מספיקה כל כך, (ולא רק נאמני נוער)
להבנת הנקרא, הנאמר ואפילו הנרמז מתחת לפני השטח.
לא תמיד השאלה או התשובה הן כפי שנראות, צריך עומק והתבוננות לפרש נכון טכסטים, ולא פעם מהווה האג'נדה האמונה (או החוסר אמונה במקרים רבים) למחוק טכסטים טובים שהעזו לדבר נגד 'אמונתם' או לא בשווה לה.
צריך להעביר את הנאמנים השתלמות מהירה של הבנת הנקרא מטכסט מאתגר, בעברית לפחות. וצריך חמלה, אלה נוער בסה''כ ומי מאיתנו אינו טועה?
אנונימית
מדויק^
ובמילים אחרות - "ראש גדול".
מסכימה עם כל מה שחריף אש כתב!

למי שאין כוח לקרוא חבל, תוך כמה דקות כבר מסיימים לקרוא, אז הינה הרעיון הכי חשוב לדעתי מהתגובה של חריף אש:

"שהמערכת תבחר שניים או שלושה מועמדים אופציונליים והבחירה ביניהם תינתן למשתמשים לפי הצבעה."

כלומר, אנחנו נבחר מי יהיה נאמן, מבין הבחירות הכי טובות של המערכת.

למה? כי אנחנו מכירים אותם מקרוב, מכירים אותם הכי עמוק שיש יותר מהמערכת (לא נראה לי שאתה או עמיתיך מבלים כל יום שעות באתר).

אני רוצה להוסיף, שכדאי מאוד שהנאמן שמחק את התגובה, הכינוי שלו באתר יופיע בהתראה כדי שיהיה ניתן לפנות אליו.

אף אחד לא באמת חוזר אלייך מהצור קשר כך שאם מתלוננים על מחיקה לא מוצדקת או מעשה אחר לא מוצדק, אין מענה ואין סיוע!

אגב, אשמח מאוד אם תוכלו לפרט מה הסיבה למחיקה גם לעונים, ולא רק שהשואל יקבל התראה עם הסיבה.
לד'ר נדב דפני בהמשך להצעותיו של "חריף אש" - (*אני בן של מלך*).
ציטוט מדבריו:
''על כל מועמד לנאמנות תיערך בדיקה בקרב כמה משתמשים באתר, כדי לוודא שאין לו יריבים או אנשים שהוא מסוכסך איתם באתר ושיקול הדעת שלו עלול להיפגע מכך לכשיקבל סמכות'' סוף ציטוט
+++-תשובתי-בקרב אלו משתמשים בדיוק תיערך אותה ''בדיקה''? מי הם אותם אלה שיכשירו אנשים אחרים?!
מי הם כסמכות שיפוטית חפה מכל כעסים טינה קנאה ותחרות, להמליך מלכים כאן? הרי הם בני נוער כועסים ומתפייסים לסירוגין, נתונים להשפעה בקלות חברתית ואחרות.. אז לא טוב הסעיף הזה..
המשך ציטוט מדבריו ''בנוסף - החלק השני של הקריטריון הזה, שאני מודע לכך שהוא מעט קיצוני ולכן אני משאיר אותו לשיקול דעתם של שאר המשתמשים, הוא - שלפני נתינת סמכויות נאמנות למשתמש שעומד בכל הקריטריונים, תישאל שאלה באתר האם יש מישהו שמתנגד לכך שפלוני יהיה נאמן, ואם כן אז שיתן סיבות לכך ויצרף ראיות מוצקות'' סו'צ
-+++תשובתי-זו הצעה להעלות על המוקד, לראווה, לטוב ולרע, משתמשים כאן ועלול לגרום להם מבוכה והלבנת פנים, אולי הם איכותיים ועדיין לא צברו מספיק אוהדים, או שאינם מנסים להתחבב אך שיקול דעתם נאמן ויציב? גם סעיף זה לא טוב.

מה שכן אפשר לדרוש מנאמן שיפרוס את היסטוריית הקשר עם מי מהגולשים כאן, ומהותו, הנראים לו בעייתיים, ועלולים להפריע לשיקול דעתו.
*תודה על הצל''ש לתשובתי.
אנונימית
אני חושבת שצריך לעשות יותר נאמנים בכירים, יש ממש מעט ורובם בכלל לא פעילים.

ולגבי הנאמנים שכבר יש, צריך לעקוב אחרי כל מי שחדש יחסית, לראות את הכמות מחיקות הלא מוצדקות לעומת הכן מוצדקות ולפי זה להחליט אם הוא צריך להישאר בתפקיד או לא.

צריך גם לתת לנו, לנאמנים אפשרות לעזור למשתמשים שמדווחים לנו בפרטי על משתמשים שקיללו אותם בפרטי ( ושלחו צילומי מסך כמובן) וכדומה.
לדעתי יש צורך לסנן נאמנים. דרך נאמנים בכירים! אלו הכי מכירים את כולם והכי מכירים את המשתמשים ואת דרך האתר.
עם כל הכבוד לוועדת הנאמנים.. שמעתי ממנה במשך שבוע בערך ולאחר מכן שקט.
לצערי כנאמן אני רואה המון מחיקות לא צודקות והמון נאמנים שצצו משומקום בין אם מינו אותם לפני שנתיים ואז לא היו פעילים במשך הזמן הזה או שרק עכשיו מינו אותם לנאמנים והם לא באמת יודעים את החוקים וסתם "מאגניב" התואר.
נראה שאין ממש אכיפה בנושא וכל אחד שעבר ה-1,000 פרחים יכול לבקש להיות נאמן.
לשים נער בן 14 בלי לדעת איך הוא, מה הוא זה לדעתי חוסר אחריות לחלוטין!


לדעתי צריך להודות בדרך יותר פעילה למשתמשים אשר מדווחים על שאלות ועוזרים לנו בצורה ענקית לשמור על האתר נקי. אולי שיזרז את העלייה בנק' אמינות או אולי תואר מסוים. היו פעמים שמשתמש רגיל עזר לי בעת עומס כשהייתי לבד וזה משהו שצריך להכיר לו קצת יותר תודה מרק הערה נחמדה.
כמו כן.. חושב שצריך להיות לנאמנים אפשרות לחסום ממשתמשים לדווח.
לא פעם קרא שמשתמשים הספימו את תיבת הדיווחים ויצא שהיו איזה 4 דפים של דיווחים שלא הייתה בהם שום בעיה.

באותו נושא - במידה וכמה משתמשים מדווחים על אותה שאלה אז שפשוט יהיה כתוב בצד למשל "4 משתמשים דיווחו על שאלה זו" במקום להספים את אותה שאלה בכל הדיווחים.

המערכת צריכה להיות יותר מהירה ובמידה נאמן מחק שאלה ב-00:00:01 אבל עוד נאמן בא ומנסה למחוק את השאלה ב-00:00:02 אז שזה לא יתן לו! כל כך המון פעמים ראיתי מחיקות שמחקו איזה 4 נאמנים וזה מוריד המון נק' לא צודקות. או שפשוט לחסוך את הזמן לסדר את זה וזה חוזר לתת הרשאות לשיחזור נק' אמינות לנאמנים בכירים.

חושב שצריך לתת לנאמנים בכירים יותר הרשאות. למשל לחסום נאמנים, להחזיר נק' אמינות אם הייתה הורדה לא מוצדקת, שיחזור שאלות בעת מחיקות לא צודקות... כל מיני דברים שכיום הנאמנים צריכים לפנות למערכת שיטפלו - וכמו שיודעים.. זה לא הדבר הכי מהיר.
כמובן לא שופט.. זו לא עבודה ויש עבודה ומשפחה.. אבל זו בדיוק הסיבה שאתם צריכים לתת יותר הרשאות לבכירים בשביל שנוכל לטפל במקום להטריד אתכם.
כמובן הבכירים אלו רק משתמשים אשר הוכיחו את עצמם בלי שום ספק.

כמו כן.. שתהייה למשתמשים אפשרות לדווח במידה ולדעתם המחיקה לא צודקת. לא פלא שיש כל כך הרבה שאלות על מחיקות (שאותן אנו צריכים למחוק ד"א). הם לא יודעים לאן לפנות.
לדעתי צריך לשים לחצן קטן בהערה של המחיקה למשל "לדיווח על מחיקה לא צודקת נא לחץ כאן" ואז זה יפנה את הדיווח לנאמנים הבכירים אשר יוכלו לפנות למשתמש, לראות את המחיקה ובמידה ובאמת לא צודקת לשחזר אותה ולהחזיר נק' אמינות.

שתיהיה לנאמנים בכירים אפשרות לתת "אזהרות" לנאמנים. במידה ורואים שמנצלים לרעה את ההרשאות מחיקה או שאולי ההפך.. לא מוחקים למרות שצריך.
ולאחר כמה אזהרות לתת "עונש" למשל הורדה מהרשאות למשך X זמן.*נער\בן או משזה לא יהיה שרשמתי... הכול מנוחות ומופנה גם למין השני.
אה עוד דבר חשוב, כשמדווחים על שאלות כפולות, שהמדווח יצרף לינק לכפולתה, או ליותר, כי קשה למצוא לבד, הם משנים את התגיות.
אנונימית
נדב, האם קראת את התגובות?
נשמח לשמוע אם כן ועוד יותר נשמח לשמוע את דעתך בעניין.
מחכים 3>
מקווה שאתה עדיין קורא את התשובות...
אז ההצעה שלי היא כזאת.
נאמן שמוחק שאלה\תשובה יהיה אפשרות לשואל השאלה\עונה התשובה לפנות לנאמן זה (כמובן שהנאמן ישאר באנונימי) ולבקש ממנו להסביר ביותר פירוט את סיבת המחיקה ואף לנהל דיון קצר והנהאמן יחויב לעשות כבקשתו ואם הנאמן יסנן\יענה שטויות יהיה אפשר לדווח על זה
נדב תוכל בבקשה להגיב לנו כאן?

נעריך את זה מאד
אנונימית
שואל השאלה:
יופי של התייחסות. ובהחלט - אני קורא ומעבד את זה. זה לוקח זמן כי זמני קצוב וחלק כתבו כאן באריכות רבה, אבל אני על זה ומנסה, עם אנשי, לקבל תמונה כוללת ומדויקת שתאפשר קבלת החלטות. בינתיים הרבה תודה!
ד"ר נדב דפני מומחה סטיפס
תודה רבה נדב, ממש תודה!
אני באופן אישי מעריך מאד כל תגובה שלך,
וכל דקה שאתה משקיע מזמנך באתר.
זה נותן תחושה שיש מישהו בצד השני, גם אם זה רק לפעמים.

לילה טוב!
נדב דפני תודה, אני מקווה שתיקח את מה שאמרנו לך ברצינות כי זה באמת חשוב לנו.
לילה טוב :)
לגבי בעיית הנאמנים באתר:
כמו שאמרו בהתחלה נאמנים חשובים מאוד להתנהלות האתר אבל צריך לדאוג שהם מבינים מה הם מייצגים כי מעבר ל"וואסאח" שמתווסף ליד הכינוי - "נאמן/נאמנת סטיפס" יש לזה אכן חשיבות הרבה יותר נעלה.

גם לאחר העלאת הדרישות - קל מידי להיות נאמן באתר ויש יותר מידי נאמנים שחומקים מפיקוח.
-כאשר הפיקוח הראשוני לא תקין, אנשים עוברים הלאה ומכאן עומס בפניות למערכת שגם הן לא זוכות למענה ראוי.

כל מי שמגיע לשלב הזה (של להיות נאמן) יכול לעשות כל העולה על רוחו בחסות המערכת וללא פיקוח כי "מי כבר ידע?"
ו"מי יכול לעשות משהו בנדון?"
הרי אף נאמן לא יכול לבדוק מי מחק, או מי העיר בחסות המערכת בצורה לא תקינה ובכך חלקם מתחמקים מפיקוח.

אחוז גדול מנאמני האתר כלל וכלל לא מכירים את החוקים של אתר סטיפס באופן מלא- כי אין באמת דרישה כזו כדי להיות נאמן באתר - וזה צריכה להיות אחת הדרישות.

חלק מהנאמנים אוכפים את אותם "חוקים" שהם לא מכירים באיזה אופן העולה על רוחם - גם אם זה לא באופן תקין וחוקי - וגם אם מדובר בחוקים מומצאים.

ולכן צריך לדאוג לפיקוח חיצוני גם על הנאמנים
מה שמביא אותי לנושא הבא:
בממשלה יש אופוזיציה ולמשטרה יש מח"ש - אסור לתת לגוף מסויים כוח חופשי ללא צד המאזן אותו.

כדי לקיים פיקוח כזה וגם באותה הזדמנות לאפשר מתן ביקורת כנה יותר בין נאמנים צריך למנוע את היכולת של נציגי האתר (נאמנים) להסתתר:

זאת אומרת שכל הערה, מחיקה וכל פעולה של נציגי האתר צריכה מלווה בכינוי שלהם באתר.
כמו ששוטר מחוייב להציג תעודה אם אזרח מבקש - כך גם צריך להתנהל כל גוף אוכף (ביחוד במחיקה בה המשתמש בקצה לא יכול לבקש לדעת מי מחק).

בדרך זו אף אחד לא יוכל לנצל לרעה את המערכת מבלי שידעו שזה הוא - ואם הוא חוזר על כך מספר פעמים יהיה קל למצוא את הבעיה/להתלונן עליו/ לפסול אותו מהתפקיד.
(ובנוסף יוכל ללמוד מטעויות בהנחה שמדובר בשגיאה)

מה שיחסוך בעצם הרבה פניות למערכת בכך שהאתר באופן תמידי יאלץ להשתפר מהסיבה הפשוטה שלא יהיה ניתן לעשות מה שרוצים כי יש תיעוד להכל.

אני חושב שצריכה להיות גם מערכת אוטומטית בה נאמן שעובר על החוקים מספר מסויים של פעמים יכול להפסל מנאמנות באופן אוטומטי.
(לצורך העניין ירד מדירוג אמינות מושלם)
ומי שנפסל מנאמנות מסיבות כמו אלימות/ הסתה וכל דבר דומה לא צריך קבל אופציה לחזור לתפקיד.

לסיכום: מה שכתבתי מתאר הרבה מקרים שנחשפתי אליהם לאורך השנים שעיקרם התרחש בשנה האחרונה.
אני באופן חד משמעי חושב שרוב הנאמנים מבצעים את עבודתם באופן לא רע אבל יש מעטים שמשחירים את שמם של אלו שבאמת עושים עבודת קודש - ותמיד אפשר להשתפר ולהתייעל (אין מצב בו מישהו מושלם ועושה הכל 100%)

אני בעד שיהיה צוות שתפקידו היעודי יהיה נטו פיקוח על התנהלות הנאמנים - ולו יהיו היכולות הבאות:
- לראות שאלות מחוקות, תשובות מחוקות, והערות שנשלחו למשתמשים (כמובן מאיזה נאמן).
-אופציה להוריד אמינות, למחוק תשובות ושאלות של נאמנים וכמובן שיהיו מחויבים להסביר לנאמנים מדוע.
- יכולת לשחזר שאלות, תשובות שנמחקו.
-אופציה לתקשר עם המשתמשים הרגילים באתר ולקבל הערות על נאמנים באופן שוטף.

בנוסף מערכת בה נאמן שיורד מאמינות מושלמת יאלץ להיות מושהה מתפקידו.

אני באמת מאמין בלב שלם שנאמן פה עושה תפקיד חשוב וחבל שזה מגיע עד לכדי זלזול אצל חלק מן הנאמנים.

לילה טוב נדב,
לילה טוב קהילת סטיפס.
N/A
^מסכימה עם N/A.
לשנות את זה שהתשובות מופיעות לפי מינוסים או פלוסים, נגיד אם יש לתשובה הרבה פלוסים, היא מופיעה אחרונה.. למרות שהיא נכתבה לפני תשובה אחרת, וזה מבלבל. עדיף שזה יהיה לפי התאריכים.
ולטפל בנאמנים שלא ראויים להיות כאלה.
אנונימית
אמונימית^ יש שני אפשרויות בצד שמאל בתחילת השאלה
מיין לפי זמן\דירוג
כנראה שאצלך זה על פי דירוג... תלחצי על הזמן
אוקי תודה ^
אנונימית
שואל השאלה:
לגבי סטיפס בטוח, אנחנו משתדלים שיהיה בטוח, אבל כמו כל דבר בחיים הוא אינו מושלם. יתכן שבהמשך נצליח לפתח אלגוריתמים משופרים בשבילו. בכל מקרה הוא לא מיועד לגילאים צעירים. סטיפס הוא לגיל 13 ומעלה ולצעירים יותר הקמנו את אאוריקה האהוב עליהם מאד ולהפתעתנו גם על מבוגרים רבים. אולי בגלל שאנו כותבים לילדים לא כמו לילדים אלא כמו למבוגרים עם גוף קטן ופחות שנות חיים. אז בבקשה מכם - הפנו את האחים הקטנים רק לשם ולא לכאן.
ד"ר נדב דפני מומחה סטיפס
נדב, אתה יכול בבקשה להוסיף לתאריך בשיחות כאן גם שנים? אני באתר פשוט כבר כמה שנים ולאחרונה אני פותח מחדש שיחות עם משתמשים ומעניין אותי מאיזו שנה השיחות הקודמות שלי איתם.
תודה
לדעתי, הצעד הטוב ביותר לשיפור האכיפה באתר יהיה ניסוח מחדש של חוקי האתר, כך שהוא יכסה באופן מלא את המקרים שבהם מותר ואסור למחוק, באופן שלא משתמע לשתי פנים.

הבעיה ב"קשיחות" של הנאמנים נובעת מכך שחוקים רבים שמנוסחים באופן מעורפל, כמו "שטויות באתר מובילות לחסימה", יכולים לשמש עילה למחיקה שאינה מוצדקת, כמו במקרה של שאלה שנשמעת מאוד לא-שגרתית אבל היא יכולה להיות מציאותית וכנה (כתוב גם בחוקי האתר שצריך להתייחס בכבוד לכל שאלה, גם אם היא נראית הזויה למדי).

ב"קללות ועלבונות", צריך לפרט מה בדיוק נחשב ל"קללה" ו"עלבון"; היו נאמנים רבים שמחקו והורידו אמינות על דברי ביקורת שלא כללו בתוכם גנאי או "קללות" מפורשות.
זה גם לא בהכרח נובע מכך שהנאמנים מרושעים או משהו, יכול להיות שנאמן כלשהוא פירש משהו כעלבון ומחק אע"פ שלא הייתה כוונה להעליב.

בגלל הסיבה "שאלה ללא מהות" נמחקות *המון* שאלות מהותיות, או שאלות בעלות תוכן ועניין; נמחקות שאלות רציניות רק מפני שהן נראות טריוויאליות (יש דברים רבים שנחשבים לתקינים אף שאפשר למצוא אותם בויקיפדיה למשל, כמו "מה זה
נבדל בכדורגל") או לא משמעותיות.

ניסוח מחדש של החוקים, עם הגדרות ברורות לכל סעיף וסעיף, מקרי בוחן ודוגמות לשאלות שעוברות על החוקים ושאינן עוברות על החוקים (למשל, הגדרה ל"מהות" בשאלה, דוגמה כמה שאלות שונות שאינן בעלות מהות שצריך למחוק ודוגמה לכמה שאלות שנראות שאינן בעלות מהות אולם אין החוק מסמיך את הנאמנים למחקן).

הדבר ייעל גם את הליך הגשת התלונות נגד נאמנים שמנצלים את כוחם, מכיוון שיהיה ברור מאוד על איזה חוק עברה שאלה ולכן מחיקתה הייתה מוצדקת או על איזה חוק עבר הנאמן.

שאלות ותשובות רבות נכתבות יכולות לעבור על חוקי האתר בתום-לב, אולם ניסוח ברור ומחוור יסייע גם למשתמשים עצמם לדעת מה לשאול ומה לא לשאול.

כמו-כן, כללים ברורים לגבי הורדת אמינות, שיהיו שקופים וחשופים גם למשתמשים הרגילים, יוכלו לסייע גם בכך שנאמנים לא יורידו חמש נקודות על שאלה תמימה שלא "באה להם טוב בעין" ויסתפקו באזהרה על עלבונות חמורים כלפי משתמשים, וגם בכך שתיווצר הרתעה בקרב המשתמשים הרגילים, שידעו בדיוק מה תהיינה ההשלכות לעבירות על החוקים.

אני מקווה שתיקח את זה לתשומת לבך.
להחזיר את סטיפס הישן לפחות למי שרוצה
דבר ראשון לא יודע מה כל האתר הזה חושב אבל אין פה מספיק נאמנים וזה עובדה, כל כך הרבה ספאמים מגיעים לעמוד הראשי שנזכרים למחוק אותם אחרי 200 שנה ובגללם שאלות רציניות לא מקבלות ייחס, דבר שני- למרות שיש מעט נאמנים הרבה מהמעט הזה הם לא טובים, אז חלאס כבר להתעלם מדיווחים, יש נאמנים שאני יודע בפירוש שהתנקלו לי ולכמה משתמשים ושגם כמה משתמשים דיווחו עליהם ולא התקדם כלום, אם אתם רוצים לטפל בזה, זה נטו להתייחס לדיווחים שלנו ולא יותר מזה, במקסימום לבקש מהמשתמש הוכחה לדיווח לכן אני מקווה שרשמת את זה כדי להתייחס וליישם ולא רק כדי לצאת בסדר בתאוריה ולהסתכם ברק דיבורים כמו שזה עכשיו
לשפר את צור קשר כי אין מישהו שעונה שם באמת המייל שלי אבוד ואם לא המחשב הסטיפס שלי יעלם כי פה זה שמור על פרטים שזה דבר כל כך חשוב לא מתייחסים אז תבדוק את הצוות שעובד איתך כי זה גרוע מאוד שלא מתייחסים לעזרה כזאת
אם אפשר אני יודע שעברה שנה כמעט-לבטל את ההגבלה של האותיות
אני רוצה לרשום משהו ויש הגבלה
נגיד חחח-רק 3 פעמים אפשרי
למה ההגבלה הזו?
אנונימי
I remember u
בשביל זה אפשר לדווח!
פשוט אני מדווח ומוחקים
תדווח וימחקו
העמוד הראשי אמור להיות לעזרה אמיתית ולא לספאם..
זה נכון
אנונימי
אחרי שאני מדווח לוקח להם שנה להימחק
ונדב אני פעיל פה רק חודשיים אך כשנכנסתי בדצמבר 2017 לאתר פעם אחת עניין אותי האפשרות של התייעצות ושאלה
אם תוכל להחזיר את האפשרות זה יהיה טוב
אנונימי
בבקשה בבקשה בבקשה, להוריד את כל הקטע הזה של המינוסים והפלוסים
אף אחד לא מיישם את המטרה שלשמה שמו את זה
וכרגע זה רק כדי לעשות דווקא ולסמן מינוס לתשובות שאתה אישית לא אוהב בגלל שהדעה שלך שונה - ולדעתי המטרה היא לסמן תשובה שגוייה.
מה שסימון מינוס לתשובה מסויימת גורם זה שאנשים אחרים חושבים שזה טעות
ואנשים גם מצטרפים למינוסים סתם ככה כי זה מצחיק... וראיתי את זה קורה מלאא
והאמת היא, שאני מכירה פה מלא ילדים שנעלבים ממינוסים והאתר הזה אמור להעלות את הביטחון העצמי

בלי קשר, האתר הזה נועד לעצות וטיפים, אני לא מבינה מה קשורים המינוסים והפלוסים לעניין...

מקווה שתראה את זה למרות שעברה שנה וחמישה חודשים
אם אתה עדיין פעיל, קודם כל אני מעריך אותך.
דבר שני, הייתי ממליץ להוריד את המינוסים, אנשים לא מצליחים לקבל דיעה של אחרים, אז שהתשובה תשאר על 0 פלוסים.
תשובה שהרבה אהבו ? שיתנו פלוסים.
אנונימי
אני הייתי מוסיף לכל הודעה לפני ששולחים שההודעה תמאר לך את בטוח שאתה רוצה לשלוח את ההודעה כי יש כאלה שלא שמים לב ושולחים משהו לא נכון או שיהיה אזהרות בכל פעם שמורידים נקודות אמינות כי את אלא שצריך להרחיק לצמיתות לוקח יותר מידי זמן להסיר אותם מהאתר אז עדיף לעשות גם שאם יורד לך 5 נקודות אמינות בשבוע אתה מורחק לכמה ימים
אנונימי
לדעתי אני חושבת שצריך שיהיה דף דיווח על נאמנים שמגזימים בתגובות שלהם.
נגיד פעם רשמתי משהו ואמרו לי שאני צריכה לשלוח את זה בחברים לעט כי זאת לא שאלה והורידו לי נקודות אמינות, ולא קיללתי או משהו רק בגלל שרשמתי את זה בשאלות. אז נגיד אם היה מקום דיווח על נאמנים אז כאלה שהיו מורידים לו סתם היו בודקים את התלונה על הנאמן ובמידה והוא צודק להחזיר לו את נקודות האמינות, ואם הנאמן מקבל מספר מסוים של דיווחים אז הוא לא יוכל להיות נאמן.
מה עם זה בסוף? מה שיניתם?
אמלה מצאתי שאלה של מקים האתר ר ר כבוד
ואני מצטרפת לשאלה של זה שמעליי
והרגע הזה שאתמול הגשתי בקשה לנאמנות בעצמי
אנונימית
כלום לא השתנה לפי מה שאני רואה...