15 תשובות
הרופאים עשו טעות, בצדק.
הם תובעים את בית החולים בצדק, אם הם היו מאבחנים את הבעיה שלו בצורה נכונה הרבה דברים מיותרים לא היו קורים.
אבל זה שהם הלכו לחוף לא מוכרז לא היה דבר חכם
אז כשאני הייתי בת 20 והגעתי לאיכילוב עם נפיחות חריגה בגרון, הרופא קבע בתוקף שנפלתי מהמיטה מתוך שינה ושכנראה לא הרגשתי והנפיחות היא תוצאה של המכה. כי משטח הגרון נקי ובדיקות הדם תקינות. (הגעתי למיון כי היה שישי בערב לא היו מרפאות והיה לי חום 40)
כששאלתי אותו איך ייתכן שקיבלתי מכה בגרון שגרמה לנפיחות ולא התעוררתי, הוא צחק ואמר "מי כאן הרופא מבין שנינו?"
אחרי חודש של החמרה הדרגתית במצב רופא משפחה תורן עשה לי בדיקות דם אחרות ואמר שיש לי חיידק בכבד. אמר לאמא שלי "טוב שהגעתן אני לא רוצה לדעת מה היה קורה איתה אם הייתן מחכות עוד קצת" ו"למה כבר אז באיכילוב לא בדקו לה את הדברים האלה בבדיקות דם היו מגלים שיש וירוס בגרון ומטפלים מיד".
בקיצור הגיע הזמן לעשות שם בדק בית רציני לגבי הרופאים שלהם... נכון הרבה פעמים החולה עובר סחבת עד שמוצאים ממה הוא סובל אבל ההבדל הוא שבסחבת הזו נעשות כל הבדיקות האפשרויות ובינתיים הטיפולים שניתנים הם רק להרגעת המצב בדרך כלל לא בר השפעה קטלני כמו כימותרפיה או כמו הרופא המפגר ששלח אותה הביתה בתוקף שאני מבזבזת להם את הזמן! במקום לעשות לי את כל הבדיקות שעשו לי רק אחרי שכבר הייתי על סף גסיסה אחרי חודש...
אם אני לא טועה הוא נכנס לחוף ללא מציל נכון?
אם כך דבר (רק אם כך) אז זה גם חוסר אחריות מצד אדם שהולך ושוחה בחוף ללא מציל שיודע שמצבו לא משהו.
אז נכון, הטיפולים פגעו בו, אבל אדם שיודע שהוא קצת חלש לא ילך לחוף ללא מציל כי אם חלילה קורה משהו (ולצערנו הרב קרה) יש מציל שיוכל להגיע במהרה לעזור.
צודקים במאה אחוז, כל הכבוד להם.
פשוט רשלנות מצד בית החולים שעלתה לבן אדם מדהים בחיים שלו.
זה רשלנות של בית החולים אבל גם שלהם
ללכת לחוף לא מוכרז ממש לא חכם
צודקים, אני ידעתי את זה לפני הכתבה הזו. זה ברור שבלעדי הטיפולים המיותרים האלה אמיר לא היה טובע למרות שזה היה בחוף לא מוכרז. הוא היה חלש מדי. זה רשלנות של איכילוב והם לא מוכנים להודות בטעות הענקית הזאת שלהם. זה מכעיס כל כך.
"הכינוי לא שלי"- להפך, אלמלא הטיפולים המיותרים האלו הוא היה מספיק חזק בשביל להציל את האחיינית שלו. כמה אנשים נמצאים בחוף ללא מציל ו (555) חוזרים שלמים הביתה
^זה לא מצדיק את זה שלא נכנסים לחוף ללא מציל.
ונכון, הייתה רשלנות. אבל אם ידוע לאותו אדם שבגלל אותה רשלנות הוא חלש אז מלכתחילה הוא לא אמור להיכנס לחוף ללא מציל.
את/ה טוען שהוא חלש ולא אמור להיכנס למים כי עלול לטבוע. רק להזכיר שלא הוא זה שבראש היה צריך עזרה. אפשר לצאת מנקודת הנחה שאם האחיינית שלו לא הייתה נמצאת בצרה, אולי הוא בכלל לא היה נכנס למים (כנובן שאני לא מאשימה אותה, זה רק לציין שהוא היה בסדר גמור עד המקרה)
^לא טענתי שהוא לא אמור להיכנס למים, טענתי שהוא לא אמור להיכנס לחוף ללא מציל כשהוא חלש.
בחוף מוכר יש מציל שיכול לעזור שם במקרה הצורך, בחוף לא מוכר אין מציל שיבוא ויעזור.
ככה שיש גם חוסר אחריות מצידו.
הרשלנות הרפואית היא פגעה בו אבל זה שהוא נכנס לחוף ללא מציל זו אחריות שלו.
הייתי עושה אותו דבר.
הטביעה שלו זה לא בגלל איכילוב אבל אני ממש מש מסכימה שאם לא הטיפולים האלה הוא היה יכול לחיות עוד הרבה יותר זמן (מה שגם ההגעה שלהם לחוף שבו הוא טבע הייתה כמו מסיבה שנה מאז שעלו על זה שזה בטעות)
אני חושבת שהבית חולים אשם, אבל גם אמיר.
נכון, הרופאים התרשלו ולא ביצעו את עבודתם כראוי ובגללם הוא היה חלש פיזית, אבל זו גם אשמתו של אמיר כי הוא היה צריך לקחת אחריות ולדעת שלא הולכים לשחות בחוף לא מוכרז במיוחד שהוא חלש ואין מציל.
אבל בית החולים אשם יותר מאמיר. זה פשוט תגובת שרשרת, מעשה (יותר נכון ההתרשלות של הרופאים) הוביל למעשה ולבסוף לאסון.
איך בנם המשותף רוי הגיש תביעה
אנונימית