13 תשובות
אתה חייב שתהיה לך מזוזה גם אם אתה לא מאמין. מה אם מישהו דתי ירצה להכנס לחדר שלך ואין מזוזה. זה למה בכל בית בישראל יש מזוזה לא משנה מי גר שם
אתה צריך לכבד את ההורים שלך.
וזו זכותה לעשות בבית שלה מה שהיא רוצה.
זה טוב שיש מזוזה בחדר שלך.
לפי דעתי אתה חושב רק על עצמך וזה ממש לא מתאים, ודבר שני, לגבי המזוזה, מה אכפת לך? גם אני לא דתי אבל זה 2 סנטימטר על הקיר שאף אחד לא מסתכל. אם יבוא אלייך חבר מסורתי. מה הוא יעשה? אמא שלך רק מנסה שיהיה לך טוב. לגבי השלט כניסה, גם אם הוא מכוער, אין לו משמעות כל כך חזקה כמו המזוזה. פשוט תזרום עם זה...
אגב, לא - רובנו לא דתיים
זה לא כזה גרוע, יש מקרים גרועים יותר.
גם לי יש מזוזה בחדר ואני לא מאמינה, נו אז?
זה סתם חתיכת פלסטיק ללא משמעות בשבילי, תתייחס אל זה כאילו זה לא קיים.
זה הבית שלה, זכותה לעשות בו מה שהיא רוצה, אם לא נאה לך אז בבית שלך אתה תחליט את החוקים.
היא אמא שלך, היא עושה הכל לטובתך!
היא אוהבת אותך!
אמא היא דבר החשוב ביותר לכולנו, לפעמים יש מקרים שאנו כועסים עליה אבל זה לא אומר שאנחנו לא אוהבים אותה והיא לא אוהבת אותנו!
אמא יש רק אחת לכל בן אדם, אתה צריך לכבד אותה. אני מבינה שאתה מעוצבן, אבל תנסה לדבר איתה.
אתה צריך לכבד אותה!
ואם אתה לא מאמין במזוזה, אז מה, זה לא אמור להפריע לך.
ובדיוק כמו מי שכתב מעליי, זכותה לעשות דברים
אבל אני מזכירה לך משהו חשוב-
אמא זה אדם חשוב!

אני עוד שנייה עם דמעות בעניים על זה, אני רגישה לדברים כאלו.
אז אני אומרת לך... תנסה לדבר איתה ולהסביר את הרגשות שלך.
אנונימית
שואל השאלה:
לא ביקשתי את דעתכם אם צריכה להיות לי מזוזה בחדר או לא, זה החדר שלי, זה המקום הפרטי שלי, ואני אחליט אם אני רוצה בו מזוזה או לא, לגביי אם זה טוב או רע שיש שם מזוזה זה תלוי אם אתה מאמין או לא, אני לא מאמין ולכן אין שום צורך במזוזה בחדר שלי. ולא יבוא אלינו מישהו דתי הביתה, וגם אם כן לחדר שלי הוא לא ייכנס. הפואנטה היא שאין התחשבות בכלל בדעה שלי לגביי דברים בבית למרות שגם אני גר בו בדיוק כמוה.
אנונימי
שתבליג.. מה זה משנה? והיא שאלה אותך אם זה יפה.. לא אם לתלות תכבד את זה שזו אמא שלך והיא שואלת בשביל עוד דעה זה לא אומר שמה שתגיד ישנה לה.. ומזוזה לרוב תולים.. לא משנה דתי או חילוני.. לנו יש מזוזה בבית ולי אין בחדר אבל זה סתם כי ההורים שלי חילוניים והעדיפו לא לשים.. מקובל עלי לגמרי.. החלטה שלהם למרות שחברים דתיים שירצו להיכנס לא ירגישו עם זה בנוח זו החלטה של ההורים
סליחה אבל אתה ממש חצוף, תגיד תודה שמנסים לעזור לך פה.
עניתי מה שהיה צריך לענות, זה הבית *שלה* ואתה תצטרך להקשיב לחוקים *שלה* ולכבד אותה.
בבית שלך תעשה כרצונך.
זה קצת חוצפה מה שהגבת.. זה שאתה "מתגורר" בחדר הזה לא הופך אותו לשלך. רוצה שלא תהיה לך מזוזה? תשלם את החלקה שעליה יש לך חדר תשלם על החפצים שבחדר וזהו אחרי זה תכניס לשם מה שנראה לך.. אמא שלך יכולה גם להחליט לצבוע לך את החדר לורוד אם היא רוצה..
שואל השאלה:
לאנונימית,
לא אמרתי בשום שלב שאני לא אוהב את אמא שלי, אמרתי רק שהיא מתחילה לעלות לי על העצבים לפעמים. אני מעריך מאוד את מה שהיא עושה בשבילי תאמיני לי, ואני גם עוזר לה בכל מה שהיא צריכה, זה לא קשור בכלל לעובדה שהיא לא מתחשבת בדעה שלי בשיט למה שהיא עושה בבית. זה לא שהיא שינתה מיקום לרהיט או משהו זה לא אכפת לי, לתלות משהו מכוער לגמרי וישן שתופס חצי קיר מול הדלת כניסה, זה מפריע לי.
אנונימי
שואל השאלה:
אני חוצפן? זאת לא צביעות לדעתכם להכין שרימפס ובייקון בבית, לנסוע בשבת, לא לעשות קידוש אף פעם, אבל להכריח אותי לתלות מזוזה בחדר? אתם הזויים לגמרי אנשים.
אנונימי
מה זה בכלל אכפת לך כולה מזוזה ביג דיל
שואל השאלה:
כי אני ***לא*** מאמין בדת היהודית, אז אכפת לי, מבחינתי מזוזה זה סממן יהודי דתי ובגלל שאני לא מאמין בו אני אישית לא רוצה את זה אצלי בחדר. בקשה הגיונית סך הכול.
אנונימי