40 תשובות
42.
זה מסרט אלוהים -,-
גם לדעתי אין משמעות
^^ואולי תפסיקו עם ה42 הזה כבר
אנונימית
אוכל. פשוט אוכל.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
סתם, סתם.
אין להם אחת כזאת

עריכה: חח מה אכפת לי מהמינוסים.. לכו על זה. אתם פשוט יודעים שאני צודקת..
זאת שאלה פילוסופית, אין לזה תשובה נכונה או לא נכונה, רק דעות לפה ולשם.

לדעתי זה רק עניין של איך מסתכלים על זה - הרי אם אנחנו רק חלק מאיזשהו מנגנון, אז אפשר להסתכל על זה כ"אנחנו סתם בורג (אין משמעות)" או "אנחנו בורג שצריך שיתקיים במקום המסויים בזמן המסויים כדי למלא את התפקיד של בורג (יש משמעות)".
*גם בדברים שאתה כתבת אפשר למצוא משמעות אם רוצים*

כן, אנחנו נולדנו פה, זה נתון.
כן, כדור הארץ ייכחד מתישהו, גם זה נתון.
אבל אם אנחנו ניכחד פה או לא אי אפשר לדעת.
אנחנו ניכחד מתישהו, אבל זה לא בהכרח יהיה פה בכדור הארץ (כבר יש תוכניות להתיישבות בכוכבים אחרים).

אני חושב שמשמעות יכולה להיות גם החלטה, כלומר אתה יכול להחליט שלחיים שלך יש משמעות ולהחליט מהי המשמעות הזאת.

אגב, אם מעניין אותך פילוסופיה, תנסה לחשוב על השאלה הבאה:

מה אם המשמעות של החיים היא לחפש משמעות לחיים?
אין.
כל מה שנגיד ישכח, כל מה שנבנה יהרס, כל מה שקיים יגמר. אנחנו נמות, וכל מי שהכיר אותנו ימות, ואנחנו נישכח. אנחנו חיים כאילו לעולם לא נמות ונמות כאילו מעולם לא חיינו. כל הזוועות שקרו בעולם יטשטשו וישכחו, וכל האנשים שסבלו לא ייזכרו, וכל הסבל שלהם היה לשווא. ויום אחד האנושות תיכחד וכדור הארץ יגיע לקיצו והיקום ישאב לתוך עצמו וכל דבר שהאנושות גילתה או עשתה ישרף וימות יחד עם הכל. אז אין באמת טעם לכלום.

בוקר טוב גם לכם.
אין כזאת
משפט נדוש כלשהו,
אם ערכת במיוחד וטרחת לציין שלא אכפת לך מהמינוסים, סימן שכן אכפת לך מהמינוסים. אם באמת לא היה אכפת לך לא היית שמה לב אפילו, או שהיית שמה לב ולא היה אכפת לך מספיק כדי להגיד על זה.
Knife Called Lust - לוגיקה מעניינת.
אבל לפי הלוגיקה הזאת, זה אומר שאם את עצמך כתבת שאין משמעות, סימן שאת חושבת שיש משמעות.
במילה אחת, להתאמץ.
אנונימי
אני מאמינה שאנחנו קיימים בשביל משהו, בשביל מישהו. יש לנו משמעות. כל אחד ואחת מאיתנו ישנה משהו, בין אם זה שינוי גדול או שינוי קטן.
גם לתפוס מקום בעבודה כלשהי זה שינוי בשביל מישהו מסוים, אולי הוא ממש רצה לעבוד בה ועכשיו כבר אין מקום. לשנות דעות של אנשים זה גם שינוי, וגם למכור לילד קטן גלידה ולראות תחיוך זה לשנות את ההבעת פנים שלו.
יום יבוא ונשנה לבן אדם את החיים, נתחתן איתו ונביא ילדים- ניצור עוד אנשים.
וגם אם לא נתחתן ונביא ילדים- נהיה תקופה אצל מישהו.
אני אקצר את כל זה וארשום משפט שאני חושבת שנכון לגבי זה- אנשים משנים אנשים.
משמעות החיים לסבול ולמות
משמעות החיים היא לתת, לתרום ולעזור לזולת, בסופו של דבר גם אתה תקבל
להיוולד, ללמוד, לעבוד, למות
אה ואהבה
אני חושבת שבשביל שיהיה מישהו שבאמת ידע על היקום והכל..
הרי אם לא היינו- אף אחד לא באמת היה מודע לקיום של היקום (כשאני אומרת אנחנו אני מתכוונת גם לחייזרים במידה ויש כאלה מספיק אינטיליגנטיים)
ואז אם אף אחד לא מודע לזה, זה כאילו שזה לא קיים, כי אין מישהו שידע שזה קיים.
זה קצת מסובך להבין למה אני מתכוונת כי קשה לי להסביר חח
אבל לדעתי אנחנו פה כדי שיהיה מי שידע
לישון, להתעורר בבוקר, להתעייף, לישון, להתעורר, להתעייף, עד שיום אחד אתה עייף מדי ואתה מת:)
לדעתי אין משמעות
הרי בסוף מתים
גם אם נהנת ואולי יש כאלה שיחשבו שהמשמעות היא להנות בכל הזמן שיש לנו
לדעתי זה לא ככה כי מתים
לחיות ללמוד ולמות :)
מחשבות של גיל 11 XD
לעשות מה שבזין שלך וליהנות, כמובן תוך כדי התחשבות באחרים.
אוכל
אנונימית
אם נדע את משמעות החיים מה הטעם בלחיות?
אנונימית .
KKnight. Called
איזה חיובי אתה^ XD

כול אחד מוצא משמעות לחיים שלו. בשבילי המשמעות כרגע היא אילומינטי ו חבר שלי^~^
זה סובייקטיבי
ציפיתי ליותר תגובות של 42 חח ואני באמת לא יודעת, פשוט לחיות.. זה נתון לויכוח יש כאלה שיחשבו שיש משמעות ויש כאלה שלא
אנונימית
אני מאמין שנשלחנו לעולם הזה על מנת לבחור בין טוב או רע, ונקבל שכר על פי המעשים שלנו, אם טוב גן עדן, אם רע גיהינום.

אני מאמין שלא באנו סתם אלא למטרה כלשהי, זאת אומרת שיש ייעוד לחיים, ולא מתים ונשכחים, אחרת בשביל מה באנו אם נספגים באדמה? אני מאמין שיש עולם הבא ולא התקיימו בשביל שייקברו אותנו באדמה, אחרת מה התכלית כאן? אני חושב לעניות דעתי, שתאי חיים כמונו לא הגיעו מן האוויר אלא נבראו בחכמה, כיוון שהוכח שיש בנו מיליארד נוירונים שמחוברים במוח, ואילולא נוירון אחד שלא היה מחובר כמו שצריך המוח שלנו היה חסר תועלת, זאת אומרת שיש משהו מעלינו שנתן לנו חיים, וזכות קיום, ואין תשובה אחרת, כי אורגניזמים ותאים חיים לא יכולים להגיע בזכות עצמם, הם צריכים משהו שיביא אותם לידי קיום. אז לסיכום אני מאמין שיש עולם הבא שנגיע אליו בזכות מעשינו הטובים או חלילה הרעים בהתאם למעשינו ככה נגיע בהתאם למקום. תחשבו על זה בנאדם חי 70- 80 שנה בשביל מה? למות? לא חושב. אני מאמין שיש מטרה אחרת עבורנו
תומר
נאגטס עם ציפס גדול ומלא קטשופ
ואו אורגזמה
לחפש מהי משמעות החיים
אוקיי, אני מזהירה מראש זה מורכב ופילוסופי.
קודם כל לפני שמתחילים להתעסק בדבר כמו "משמעות החיים" כדאי שנבין מה זה בכלל. הבעיה העיקרית של אנשים כשהם מנסים למצוא משמעות לחיים היא שהם מפרשים את כל אחת מהמילים- "משמעות" ו"חיים" בכמה דרכים שונות מאוד ולא רלוונטיות אחת לשנייה ככה שנוצר דיון שבכל רגע ורגע משנה את הנושא שלו ואנשים פשוט לא שמים לב שהם לא מדברים על אותו הדבר וסותרים אחד את השני עם טיעונים לא רלוונטים.
טוב אז נתחיל עם המילה "משמעות"- רוב האנשים מפרשים את המילה הזו בתוך ההקשר הזה כהרגשה- הרגשה של שייכות או תרומה למשהו, דבר שמספק וממלא אותך. לגבי הקיום של זה בדרך כלל אין וויכוח, יש כאלה שקל להם יותר למצוא את המשמעות הזו בחיים שלהם ויש כאלה שפחות אבל אנחנו יודעים שזה קיים אז אמשיך הלאה. אנשים ריאליסטים יותר נוטים לפרש את המילה "משמעות" כחשיבות או מטרת החיים ביקום פחות או יותר, שזו לא בהכרח גישה חכמה יותר אבל היא בעיקר שונה לחלוטין מהקודמת וגם רלוונטית יותר לגישה שאתה הצגת בפירוט השאלה אז אתמקד בה. ועכשיו בוא נדבר רגע על המילה "חיים"- כשאנחנו אומרים "חיים" אנחנו מתכוונים לפרק הזמן הזה שבין לידתו של אדם למותו וכל החוויות שהוא חווה בזמן הזה? כלומר הדבר הזה שאתה קם לתוכו בכל יום? או שאנחנו מתכוונים בכלל לתופעה הזו של קיום החיים ומדברים על החברה האנושית כולה כגוף אחד בלי שום קשר למה שכל אדם פרטי חווה? נתחיל דווקא מהאפשרות השנייה. אנשים ריאליסטים מאוד נוטים להאמין שבני אדם מאוד זניחים ולא חשובים ביקום מאחר והיקום הוא (כנראה) אין סופי וכל כך גדול ומורכב ומי אנחנו וההבנה שלנו לעומתו? ובעקרון כן.. נכון, אבל בוא נתעמק בזה לרגע. בשביל מה בני אדם חשובים ביקום? מה הופך משהו לחשוב בכלל? הגודל שלו? ההשפעה שלו? השפעה על מה? שינוי בצורה? אם סופר נובה תתפוצץ עכשיו היא תהיה משפיעה יותר מאיתנו? סביר להניח שהתפוצצה עכשיו באיזשהו מקום ביקום סופר נובה כי היקום כל כך גדול, האם אתה מרגיש במשמעות של זה? ואם אתה לא תרגיש אז מי ירגיש? זה כמו למצוא תרופה לסרטן אבל לא לספר על זה לאף אחד, איזו חשיבות יש לזה?
אם מתעמקים בזה מבינים שרק מי שיש לו תודעה מסוגל בכלל לדבר על משמעות כי הוא זה שמעניק אותה, לכן כשמדובר במשמעות כזו זה צריך לכלול מישהו בעל תודעה כמו בן אדם. אם אין מישהו בעל תודעה שיתן משמעות אז אי אפשר בכלל לדבר על משמעות כי זו מילה מופשטת שהומצאה על ידי בני אדם.
בנוסף, אפרט בקצרה לגבי חוסר הוודאות לגבי קיום דברים שחיצוניים לתודעה שלנו כי זה גם רלוונטי בעיניי לחשיבות התודעה של בני האדם ובעקבות זה החיים בכלל שמאופיינים בתודעה הזו- תסתכל סביבך ותתמקד באיזשהו חפץ. איך אתה יודע שהוא באמת שם? אתה רואה אותו? אתה שומע אותו? אתה מרגיש אותו? אם כן וההוכחה הזו מספקת אותך משמע- לצורך העניין אם יכסו לך את העיניים, יאטמו לך את האוזניים ויקשרו לך את הידיים תוכל להניח שהחפץ כבר לא שם?
אנחנו מסתמכים על החושים שלנו כדי להוכיח קיום של דברים אבל לא הוכחנו את נכונותם של החושים. למעשה, הצלחנו להוכיח לא מעט פעמים את הבעיתיות בהסתמכות על החושים, כמו למשל בסרטי תלת מימד שהדמויות נראות לנו תלת מימדיות למרות שהן לא. אז על מה בעצם אפשר לסמוך? מכיר את המשפט "אני חושב משמע אני קיים"? זה בדיוק זה. הרחבה והסבר של המשפט- אתה לא יכול להטיל ספק בכך שאתה מטיל ספק או לחשוב שאתה לא חושב, זה יהיה פרדוקס. מפה חשיבותה של התודעה ובעקבות זה חשיבותם של החיים בעיניי, בלעדיהם היקום פשוט היה יקום וזה לא היה מפריע לאף אחד כי לא היה אף אחד שזה יפריע לו וזה היה לחלוטין חסר משמעות ומיותר. למה כשדברים משפיעים עלינו זה משמעותי יותר מכשהם משפיעים אחד על השני? דבר ראשון כי אנחנו מסוגלים להגדיר את זה בצורה הזו בניגוד לדברים דוממים ודבר שני כי לנו בניגוד ליקום (לפחות לפי מה שידוע לי) יש מטרה. בראש ובראשונה מטרה אבולוציונית- לשרוד, ולאחר מכן מטרות נוספות שנוצרות לנו בעקבות עצם היכולת שלנו לייצר אותן כי יש לנו תודעה. מה נותן לנו זה שיש לנו מטרה? שאנחנו יכולים להגדיר את הדברים שמקרבים אותנו למטרות שלנו כטובים או ואת הדברים שמרחיקים אותנו כרעים וכך נוכל לקבוע גם מה משמעותי יותר ופחות ומשפיע יותר על הדרך שלנו למטרה. מה שמוביל אותי לפרשנות הראשונה שהצגתי ל"חיים"- פרק הזמן מלידתו ועד מותו של אדם. גם לגבי הפרשנות הזו לאנשים ריאליסטים בדרך כלל יש ביקורת- מה הטעם בחיים ומטרות אם בכל מקרה אנחנו מתים בסוף? בוא נדבר על זה רגע.. האם חיי נצח יתנו לך יותר או פחות משמעות ביקום? האם הם ישנו את זה שבמשך פרק זמן מסויים על ציר הזמן (בהנחה שיש אחד כזה) אתה היית קיים ונתת משמעות לדברים סביבך? זה כמובן יתן לך אפשרות לתת משמעות לעוד דברים אבל אם תהיה מוגבל זה אומר שכל מה שעשית היה לשווא? ומה זה בכלל אינסוף? כשהזמן עובר ולא מפסיק לעולם לעבור? או אולי מרחב של יקום שאין לו גבולות? יש אינסוף בהרבה מאוד דברים. אפשר לחלק יום אחד לאינסוף רגעים קטנים למשל. כמו שג'ון גרין אמר- יש אינסופים גדולים יותר מאינסופים אחרים, כמו שבין 0 ל1 יש אינסוף מספרים ובין 0 ל2 יש אינסוף גדול יותר. ועל פי הפיזיקה- היקום מחולק ל4 מימדים- אורך, רוחב, גובה וזמן. כלומר זמן זה לא רק משהו שעובר, הוא משחק תפקיד משמעותי יותר, ואם נסתכל על הזמן כמעגל למשל או כציר אז הנקודה שבה אני חייתי תמיד תהיה שם גם כשכרגע אנחנו נמצאים בנקודה אחרת וזה לא פחות כבוד בעיניי.
מהסיבות האלה הגודל שלי ביחס ליקום או זה שמוקדש לי רק פרק זמן ספציפי לחיים בעיניי לא מפחיתים מהמשמעות שלי. אני לא מרגישה קטנה, אני מרגישה עולם ומלואו, יקום ומלואו אינסוף בפני עצמי וכל זה כשאני מוקפת בעוד אינסוף אינסופים סביבי שלכל אחד מהם יש את המקום שלו ואף אחד לא גורע מהשני, לא צריך להיות סדר עדיפויות פה. (פאק מה? יש אורך מקסימלי לתגובות פה?)
הגבתי כבר אותו דבר בשאלה על הצלחה בחיים, אבל לדעתי זה חופף גם עם המשמעות שלה.
המשמעות שלנו היא להקים משפחה ולפרנס אותה בכבוד, כמובן שנרצה גם להשפיע על העולם לטובה במידת האפשר. נתחיל מקטן ונתקדם לגדול
Zaz
את טועה אפשר להניח שחפץ נמצא גם בזכות ההיגיון שלנו לא צריך חושים בשביל זה, אם אני יודע איפה החדר שלי, אני לא צריך חושים בשביל זה, מספיק ההיגיון שלי.
עובדה שיש דברים שאנחנו לא יכולים לתפוס בחושים שלנו אבל הם קיימים, כמו גלי רדיו, קרינות, קרינות אלקטרו מגנטיות, מרחב ועוד המון, הטענה שלך לא נכונה, בני אדם הם היצורים הכי חכמים בטבע איך הגעת לזניחים?
בני אדם יצרו כל כך המון דברים מכונות לרכבות למכוניות או מטוסים, אנחנו שולטים על הטבע, אז איך הגעת לזה אנחנו זניחים?

אנחנו חכמים וחוכמה הגיע אלינו ממקור עליון שהביא אותנו לידי קיום, כי אין בכך הגיון שהגענו לחיים לבד, כי זה לא אפשרי אנחנו כל כך מתוכננים שלא ניתן לחשוב שאקראיות הביאה אותנו, כמו למשל המיליארדר הנוירונים שציינתי, באקראיות לא ניתן לחשוב שמיליארד נוירונים התחברו מעצמם, כי אין להם שכל לעשות זאת, הם חומר, לחומר אין מוח.

מה שניתן לחשוב ישות על חומרית שעשתה זאת
וואו זו שאלה מאוד מסובכת...
איך הגענו לפה? למה כל מה שקורה קורה? איך הוא קורה? מדוע הוא קורה? למה אנחנו איך שאנחנו נראים? כיצד החלל וכל היקום הגיע? מדוע החלל הוא אין סופי? או שהוא לא אין סופי? מה אנחנו עושים פה? מה המטרות שלנו בחיים?

הרבה סימני שאלה
להיות מאושרים
אנונימית
ליהנות, זהו.
אנונימית
לתקן את מה שלא עשיתי בפעם שעברה..
אנונימית
42!
ולא!
זה לא מסרט -.-
תתביישי בכלל שאת חושבת שזה מסרט
אבל כן
התשובה לחיים ליקום ולכל השאר זה 42
Broken, על פי תשובתך ברור לי שחלק ממה שאמרתי הבנת לא נכון וחלק אחר פשוט לא הבנת. אני מאשימה קצת את הניסוח שלי וקצת את סטיפס שאילצו אותי להוריד כמה מילים וגם קצת את זה שאנחנו מגיעים מהנחות יסוד מאוד שונות- אתה מאמין בכוח עליון ואני אגנוסטיקנית וזה יכול להיות משמעותי פה אבל גם לא בהכרח. אם תרצה אסביר לך בפרטי טוב יותר את כוונתי, לא חושבת שיש צורך להסביר כאן.. אלא אם כן יש פה עוד אנשים שחושבים כמוהו או לא ממש הבינו וירצו הסבר.
x41day

לא הבנתי, איך אם אני כותבת שאין משמעות אז יש משמעות?
אהבה, אהבה היא משמעות החיים. היא כל השאלות של ה"למה" היא התשובה להכל. בלי אהבה לא היה עולם, אהבה נמצאת בהכל. היא הצחוק היא החיוך היא הדמעות היא נמצאת גם בכאב.
כשאדם מת אתם מרגישים כאב בלב, את האהבה שהייתה לכם אליו ועכשיו הוא לא כאן, בגלל זה כואב לכם. אהבה היא הכל היא השמש הירח הכוכבים הרגשות היא נמצאת בכל מקום. ולא רק בזוגיות, החיוך הזה שלו/ה שגורם לכם להתמכר הצחוק המתגלגל.
אהבה היא משמעות החיים.
אנונימית
Knife Called Lust - "הי אני אנונימית בכלל" כתבה "מה אכפת לי מהמינוסים" (לא אכפת לי מהמינוסים), בתגובה לזה את כתבת שאם היא כותבת שלא אכפת לה, זה בעצם אומר שכן אכפת לה.

פישוט של זה (הלוגיקה) - אם היא כותבת שלא, זה אומר שכן (זה אומר את ההפך).

אם לוקחים את אותה לוגיקה בדיוק ומשליכים אותה על מה שאת כתבת (שאין משמעות לחיים), זה אומר שיש משמעות לחיים (ההפך ממה שכתבת).
הכוונה שלי הייתה שאם היא אשכרה ערכה את התשובה שלה במיוחד והשקיעה זמן בזה, סימן שכן אכפת לה מהמינוסים. לא תגיב על משהו אם לא אכפת לך ממנו.

אני עניתי על השאלה "האם יש משמעות לחיים" את הדעה שלי בעניין: שאין. לא כל מה שאומרים הוא הפוך, פשוט אם אתה משקיע זמן בלערוך ולכתוב תשובה שאומרת כמה לא אכפת לך מזה שאנשים לא אהבו את מה שכתבת, סימן שכן אכפת לך, לפחות קצת. שוב, אם לא היה לך אכפת לא היית שם על זה בכלל.
כשאני שמה לב שיש לי מינוס אני מבינה שאנשים לא אהבו את התשובה שלי, ותכלס לא אכפת לי. אם היה לי אכפת הייתי כותבת משהו על המינוסים.
אוקיי, תודה על ההסבר.