6 תשובות
למה להדביר לטאות? הן לא מזיקות

תנו ללטאות לחיות
לטאה לוכדת כל מיני חרקים שמזיקים לנו והן מאוד ידידותיות אם מפריע לך תנסה ללכוד ולהעביר לשטח אחר
הסבר לי מדוע צריך "להדביר" לטאות. לטאות טורפות חרקים שחלקם לא רצויים לנו בקרבת הבית, אף אחת מהן לא ארסית או גורמת לאי נוחות כלשהי לדיירי הבית. חוץ מזה, "הלטאות" שחיות בבית הן ברוב המקרים שממיות והן אוכלות זבובים, ואולי אף עכבישים. יש לך בעיה עם זה? נכון הן מצקצקות - אלה לרוב הזכרים בשעות הערב, שמנסים לתקשר עם בנות מינם. אז על זה מגיע להם גזר דין מוות?
התאפס על עצמך. אנחנו גרים בעולם שבו איננו הדיירים היחידים. אמנם נטלנו לנו את הזכות המפוקפקת לקיים סלקציה, ולמיין את החי והצומח לפי מידת הנזק שהם גורמים לנו ולהדביר את חלקם. זה גם לא מוסרי וגם לא חכם (שמע: בסין פעם החליטה הממשלה שהצפרים אוכלות חלק ניכר מיבולי השדה והכריזו עליהם כ"אויבי העם". כתוצאה מכך התרבו העכברים והנברנים והנזק לחקלאות היה רב, והם נסוגו מהחלטה זו - לא סיפור, אמת לאמיתה). מה דעתך?
ד"ר יעקב דפני מומחה סטיפס
מסכים עם ד"ר דפני ב-100%.
אלכס בירמן מומחה סטיפס
יש דרך ללכוד אותן!
שים מלכודות דביקות כמו של עכברים ללא הדפנות הגבוהות שימנעו מהן להכנס לתוכן ועליו משהו מתוק או ריחני שהם יגיעו אליו. והן יתפסו
מנסיון שמתי לעכברים והן נתפסו בכמויות!
נועם
בגינה שלי גרה משפחה של לטאות בגודל של כ 30 ס"מ מעבר למראה שלהן שדוחה אותי אני חושב שהן זוללות את עלי הורד המטפס ששתלתי ומשאירות ענפים קרחים. האם התופעה מוכרת?
אשמח לרעיונות איך לעשות להן רילוקישן
מישל
מישל