8 תשובות
ראשית תלוי ברמת האור הטבעי הקיים במטבח, במידה וקיים אור טבעי מספק, אזי הצבעים יכולים להיות בגוונים כהים יותר, ולהיפך במקרה של מטבח בו האור הטבעי ירוד.
אשר לצבע הספציפי, זה ממש תלוי בבחירתו האינדיבידואלית של כל פרט.
אינג' אבי מילר מומחה סטיפס
אדום הוא צבע מעורר תאבון, אם את נועזת תוכלי לעשות בו שימוש במטבח.
מנסיון צבעים בהירים ורגועים ימאסו פחות מהר, כמו גם יעיקו פחות עם רדת ההתלהבות.
ליאור
צבע ארונות המטבח תלוי מאוד בטעמו האישי של בעליו. אני באופן אישי מעדיפה ארונות בהירים, מעץ או צבועים בגוון בהיר, אבל יש רבים שמעדיפים דייקא את ההיפך. ככלל, צבעים בהירים יוצרים תחושה של חלל גדול יותר. עיצוב המטבח תלוי גם הוא בבעליו. בעקרון, חשוב להתאים את המבנה לחלל הקיים, למגבלות ולאורח החיים של בני הבית. אם אתם מבשלים הרבה כדאי לדאוג למשטח עבודה גדול, אם אתם אוכלים במטבח - שולחן אוכל נוח וכיוב'. אני ממליצה לעשות שיעורי בית: להגדיר צרכים (כמות בישולים ואיזה, האם טיגון, אפיה וכו', כמות אחסון ואיזה - האם אוכל יבש, כלים, סירים וכו', מנהגי אכילה והתכנסות, העדפות אישיות ותקציב) עם כל הנתונים האלה כדאי לגשת למעצב פנים או לאחת מחברות המטבחים, והם כבר "יתפרו" לכם מטבח שמתאים לכם. בהצלחה.
קרן לסר מומחה סטיפס
המטבח שלי בהיר קרם אבל אני רוצה לצבוע את הקירות ולתכנן חיצונית מטבח מרגיע ונעים לי לביתי ולאורחים שלנו, מטבח שיהיה חמים ומזמין ומביא מזל
מיה
לגבי עיצוב המטבח- תוספת אחת.
כדאי ליצור מצב בו המקרר, הכיור והכיריים קרובים כדי צעד זה מזה (ואם ניתן גם מגירת הכלים) נוח אף יותר אם יש משטח עבודה נוח ופנוי בצמוד לכיריים.
נסי לראות מטבחים של חברים ולזוז בהם מעט לשם התחושה. עיצוב המטבח חשוב מאוד ומשפיע רבות על החשק וההנאה שבהכנת האוכל.
חגי
לא לשכוח לאבזר את המטבח בצבעים משלימים. זאת אומרת שאם המטבח כתום, אז כדאי לשים כד או פרחים ירוקים. לשמור על מרקמים אחידים ככול ניתן וסגנון באותו הקו.
דני גלעד
לא לשכוח לאבזר את המטבח בצבעים משלימים. זאת אומרת שאם המטבח כתום, אז כדאי לשים כד או פרחים ירוקים. לשמור על מרקמים אחידים ככול ניתן וסגנון באותו הקו.
דני גלעד
בגדול הוא צודק, אבל שמתי לך למטה קישור למדריך מקצועי על מטבחים ובחירת צבעים למטבח.
יונת