43 תשובות
נסי ללמוד כמה שאת יכולה בקצב שלך, אל תקחי על עצמך יותר מדי, פשוט שאת יכולה ללמוד ועשי הפסקה ואז תחזרי ללמוד מתי שנוח לך.
גם אני הייתי כמוך, אני יודעת מה זה ואז גיליתי את הדבר האלוהי שהוא טלפון בקלמר. בנינו אף מורה לא שמה לב.
גרם לי למאות בהמון מקצועות.
גם אני ביא.
אנונימית
תלוי אם זה בשביל לרמות אז לא. ^
שואל השאלה:
אני שונאת לרמות במבחנים... אני לא מרמה את המורה אני מרמה את עצמי זה לא שווה...
מה זה משנה לרמות? לי אכפת רק מהציון ומהתעודת בגרות שלי. איך אני הולכת לקבל אותה? ממש לא מעניין אותי. העיקר בסוף לקבל אותה בלי לקרוס ולמות בדרך.
אנונימית
זה משנה, כי זה לא ביושר, זה לא שווה את זה אם לא עבדת על זה ועשית כמה שאת יכולה, זה פשוט נקרא לרמות וזה לא מוסרי. ולא ערכי.
עדיף לקבל תעודת בגרות ברמאות מאשר לא לקבל בכלל
אנונימית
עדיף להיות כנה וישר מאשר רמאי ושקרן, בסוף זה לא שווה את זה. זו גישה לא נכונה אנונימית, מה עם המצפון שלך? אין לך נקיפות מצפון? את מרמה אחרים ומשקרת לאחרים וגם לעצמך, ובכלל זה לא ביושר אלא בדרך לא מוסרית, איזו מין חברה זו תהיה שאנשים מרמים אחרים בשביל המטרות שלהם? אז גם מותר לרמות במשחקים, בחברה, בזוגיות או אנשים בכללי!? זה מוסרי זה!? איך את היית מרגישה אם מישהו היה מרמה אותך? העולם הוא העגול, מה שאת עושה, זה יחזור אליך בסופו של דבר.
זה לא קשור לחיים שלי זה לא קשור לזוגיות שלי זה קשור לבגרות שלי *בלבד* זה שפתחתי טלפון במחבחן לא נותן לך את הזכות לקרוא לי רמאית. אני לא רוצה לגמור על עצמי ולא לישון לילות בלילה. עברתי מספיק שנים כאלה.
אנונימית
את יכולה לשים לי מינוס כמה שאת רוצה, אבל עמוק בתוכך את יודעת שאני צודקת, זו לא הדרך, אני בעד שהיא תצליח אבל לא ככה, לא בדרך הזו. הצלחה לא אמורה להיות על חשבון אף אחד, לא צריך לדרוס אנשים בשביל להגיע לפסגה, זה מעשה אנוכי וחסר מוסר, לא עושים את זה. זה כן קשור למוסר וגם עליך, לא מעודדים אנשים לעשות מעשים לא מוסריים, יכולים לתפוס אותה, את מקלקלת אותה בדרך הזה, זה כן נקרא לרמות בכל סוג שהוא, שאת לא עובדת על זה ועושה את המיטב שלך. אז את מרמה אחרים, כמו בארתור שפרנסין העתיקה מאמר כלשהו באינטרנט על חג ההודיה וזה היה רמאות וזה רדף אותה כי היא הבינה שזה לא היה המאמר שלה ועבודה שלה, בסופו של דבר היא אמרה את זה ועשתה את זה כמו שצריך, טוב שהיא קבלה כי היא עשתה את זה בעצמה, לא דרך אחרים או לגנוב מאחרים. אם היא תקבל ציון מציון בגלל שהיא רמתה אז זה לא אומר שזה היה שווה משהו, כי זה לא היה נקנה ביושר, אלא ברמאות. ציונים טובים מקבלים ביושר. אני רוצה שהיא תצליח אבל לא ברמות או בשקרים. זה יכול לדרדר אותה.
שואל השאלה:
אורה ושמחה את צודקת... אני אולי משתגעת ומשתנת בגלל הדברים שאני עוברת בכיתה הנוראית הזאת אבל אני לא אתן לנה להרוס את מי שאני ואת הערכים שלי
כל הכבוד, זו הדרך, עדיף שתעשי את זה ביושר, ערכים זה דבר חשוב, אין לנו מוסר וערכים אז מי אנו בכלל, זה הקו האדום בין מה שנכון ומה שלא נכון, ואני בשום אופן לא רוצה להיות בחברה כזו שמעודדת לעבור על ערכים ומוסר, בני אדם יתנהגו כמו בני אדם, לא לעבור על החוקים מוסריים.
את פאקינג משווה אותי לסידרה מצויירת. את תמשכי לחרוש, לא לישון בלילות, לקרוע את עצמך, ואני אקבל 100 בלי ללמוד מילה.
אין לי שום מצפון על זה ושום כלום יש לי רצון לסיים את הבית ספר בהצלחה. לא אכפת לי מאף אחד, אכפת לי רק מעצמי ומההצלחה שלי, למרות שלא הבנתי איזה אנשים אני "דורסת" בדרך כי זאת בחירה שלי וזה לא פוגע באף אחד.
אנונימית
אני לא משווה, זה רק מוסר השכל מזה. היא תחרוש והיא תעשה כמה שהיא יכולה במיטב שלה, וביושר. זה פוגע באנשים, כי זו גניבת דעה. את מקבלת מאה ברמאות ולא ביושר. לא עשית שום דבר שווה שתקבלי מאה בגללו, רק הלכת על הדרך הקלה שהיא לא מוסרית וקבלת מאה שלא מגיעה לך בכלל. זו רמאות, הלוואי שמצפון שלך יתעורר ויגרום לך לשנות את דעתך מתישהו, חבל שלא אכפת לך, כי זה מעשה אנוכי וחסר מודעות עצמית היא לא תקרע את עצמה, היא תצליח בכוחות עצמה וביכולות שלה, לפחות יש לה מוסר וערכים יותר ממך, את סתם תקבלי מאה על שום דבר שלא עשית או טרחת בגללו, מי שטרח בערב שבת יאכל בערב שבת, את המורים ואת עצמך, היא תישן טוב בלילות, לפחות היא תעבוד כמה שהיא יכולה בלי לרמות ולהיות לא מוסרית כמוך, את חסרת מודעות עצמית למה שאת עושה, הלוואי שיום אחד את תביני איך זה שמרמים אותך, אז תביני שזה היה מעשה רע ומרושע. יש לך, את פשוט מתעלמת מזה כי זה לא נעים לך שהוא אומר לך שזה לא נכון, בהצלחה של רמאות ושקרים, חבל שלא. זו גישה לא טובה לחיים. בחירה לא טובה וזה פוגע, זה תמיד פוגע. יש על זה מלא סיפורים עם לקחים. מי שמרמה גם ירמה בעבודות שלו ובחיים, עלול להיתפס וגם זה עלול לבייש אותו ולהביך אותו, כמו אנשים מרמים אחרים בדברים שהם מוכרים כמו שעון או דיסק או פלאפון וכל דבר אחר, אדם שמרמה במבחן לא ירכוש מיומנות חשובה זו, זה להסוות את החולשה שלך וגם פוגע בסיכוי הצלחה שלך בתחום אחר בחיים, גם יכולים לסלק אותך מהבית ספר והלך לך על הסיכוי להצלחה, אנונימית או עונש יותר חמור, כל מה שאדם זורע את זאת גם יקצור, מי שמרמה הוא כמו שעון יד מזיוף. שפת אמת תיכון לעד ולשון שקר תעמוד רק לרגע.
אני לא מבינה למה את ממשיכה להשוות רמאות של מבחן לראות בחיים האמיתיים כי זה ממש לא אותו הדבר. וזה לא עניינך מה אני עושה אם החלטתי שככה אני רוצה להצליח מה אכפת לך? זאת בחירה שלי ולא שלך. אף אחד לא נפגע מזה, לא אני, לא את, לא המצפון שלי ולא אף אחד אחר. את יודעת מה? המצפון שלי לא נפגע. להפך, אני מרגישה שלמה עם מה שאני עושה. זה שאת לא מוכנה לקבל את זה זאת בעיה שלך.
אנונימית
שואלת השאלה
מזתומרת "אני לא אתן לה להרוס את מי שאני"?
מנראלך אני אשכרה באתי לעזור לך ולתת לך עצה את לא מוכנה לקבל אותה? סבבה, בחירה שלך.. אבל למה את אומרת "להרוס את מי שאני" תגידי תודה שעניתי לך בכלל
אנונימית
את תגרמי לה לרמות וגם ככה לשקר ובגללך היא תסולק מבית ספר. זה כן ממש אותו הדבר, אכפת לי, את כן תיפגעי מזה, אנשים אחרים יפגעו מזה, המצפון שלך כן יפגע. הוא כן נפגע. את לא. זו לא בעיה שלי אלא שלך, באת לעזור לה? יותר נכון לדרדר אותה לרמה לא מוסרית וערכית שבגללך היא תהרוס לעצמה את החיים ויסלקו אותה משם! היא לא תגיד, היא יותר מוסרית ממך ויש לה ערכים, לך אין, את מכרת את עצמך בזול. היא לא רוצה להיות כמוך, היא יודעת מה יותר שווה ונכון לעשות, יש לה מצפון, מה שלך אין בדיוק כי את משקרת לעצמך.
.
עידכון: טעות
אנונימית
תתחילי להרגע "מכרת את עצמך בזול" תתחילי לשקול את המילים שלך קודם כל. דבר שני נתתי עצה, לא רוצה לקבל אותה? סבבה מבינה, זכותה. אבל ככה להגיב?
אתם צריכים להבין שזאת הדרך שלי מקבלים? סבבה לא מקבלים? סתמו תפה ואל תגיבו זה לא עניינך בכלל איך אני מקבלת ציונים במבחנים. ואת יודעת מה? את מדברת על המצפון שלי בלי הפסקה אבל אולי תשימי תשימו לב לשלך? לקנאה שלך שאני מקבלת 100 בלי למצמץ?
"לא רוצה להיות כמוך" כאילו אני איזה פושעת. זה לא עניינך בכלל אז רדי לי מהחיים כבר מאוסה
אנונימית
אני מקנאה בך!? חה הצחקת אותי, מי מקנא ברמאית!? את פושעת.. אפשר לחשוב שאני מקנאה באדם שמרמה את עצמו ואת אחרים.. אני לא מקנאה בך, שלא תחשבי לרגע שאני אקנא ברמאית כמוך, עשית פשע, רימית.. אני בכלל מקנאה בך, תשקלי את המילים שלך. נתת עצה רע, עצת אחיתופול נתת. המצפון שלי נקי כי הוא יודע שזה לא שווה, ושלי לפחות פועל ופעיל. קנאה? מי מקנא בך? חיה באשליות.. את מקבלת את זה שלא ביושר, אין פה מה לקנא בכלל... תקשיבי לי טוב, אני לא מקנאה בך, בכנות, שום קנאה ושום בטיח, אני ממש לא מקנאה בך, אני לא מקנאה באנשים עם בלי מוסר וערכים, סליחה יש לך טעות. אין בי שום קנאה. זה הכול במוח שלך :)
תקשיבי את חייבת להתחיל להרגע. כן את מקנאה שאת עובדת קשה ואני משיגה את זה בלי למצמץ אפילו. מי את בכלל שתקראי לי פושעת? רמאית? עבריינית מקלדת זה מה שאת. זה שנתתי עצה שנוגדת את מה שאורה ושמחה "המדהימה" מאמינה בו לא גורם לי להיות פושעת. כל המילים שלך רק מחזקות אותי. אני יודעת שזה בא מקנאה. זה לא משנה בסופו של דבר איך זה בא... ביושר או שלא בסופו של דבר אני זאת שיהיה לה תעודת בגרות מוצלחת.. חח קנאית.
אנונימית
לא מקנאה.. הצחקת אותי. אני לא עבריינית מקלדת, אני רק אומרת לך שאת לא עשית נכון. זה לא בא משום קנאה. לא מקנאה -.- למה שאני אקנא בך? מה יש לי בכלל לקנא בך? שאת מרמה? שאת לא אדם ישר ועם ערכים? שיגלו אותך? אבל בסדר תמשיכי לחשוב שאני מקנאה, אני דווקא לא מקנאה באנשים כאלה, אין מה לקנא ובשביל מה לקנא. את אדם טוב שטעה בדרך
את כן עבריינית מקלדת. ואני שמחה שאני מצחיקה אותך.. תמשיכי לצחוק ונראה לאן תגיעי
אנונימית
אני דווקא כן סיימתי ללימודים מזמן ואני די למדתי והצלחתי לעבור למרות הציונים שלי שלא היו משהו, אני לא, אני רק אומרת לך שאת לא בדרך הנכונה, אני באה להאיר אותך וגם להעיר אותך מזה, אני דווקא גמרתי ללמוד מזמן, יש לי ציונים טובים ואני גם הייתי בשלב הזה של רמאות ואני הפסקתי. אני הפסקתי לרמות, אני משתדלת לעשות את זה בדרך הנכונה ואפילו סיימתי בגרות, שלא תחשבי שאני הייתי אדם ישר, אני גם הייתי בקטע של רמאות אז, גם באנגלית ביסודי אני רימתי אבל הפסקתי את זה, אני רציתי להרוויח את הטוב שלי נכון ולא לרמות את עצמי.
תפסיקי לשפוט אחרים על מעשים שאת עושה/עשית בעצמך.
אנונימית
לא שופטת, פשוט מראה שזו לא הדרך. אני לא מנסה לפגוע בך אם זה מה שחשבת, אני פשוט לא אוהבת את הדרך להגיע למעלה דרך רמאות ושקרים, מספיק יש אנשים שהגיעו למעלה דרך זה וזה פגע באנשים אחרים שתומכים בהם, חברי כנסת וכל זה, אני מבינה שאת רוצה להצליח אבל הדרך הזו מסוכנת. לכן אני אומרת שעדיף להיות ערכי ומוסרי ולעשות כמה שאפשר מאשר לרמות ולגנוב מידע מאנשים בשביל להצליח. שמעי אני מצטערת על האופן שבו יצאתי עליך, פשוט לא אהבתי את הדרך שלך. וזה לא נובע מקנאה.
אבל את בעצמך אמרת שגם את היית עושה את זה.
ותפסיקי כבר להגיד רמאות ושקרים כי זה ממש לא. אם הייתי לומדת הייתי מקבלת אותו ציון, פשוט חוסכת לעצמי סבל.
אנונימית
זו כן רמאות ושקרים, הייתי עושה, בעבר, הפסקתי, זה ממש כן. אם היית לומדת כמה שאת היית יכולה ובקצב שלך, היית מקבלת ציון טוב יותר והרגשה לקבל משהו על מה שעשית בעצמך שווה יותר מאשר לרמות, כי הרווחת את זה ביושר. מה שאת אומרת, רק שתדעי, אני לא מנסה לפגוע בך, אולי הייתי יותר מדי ישרה אתך, אני פשוט לא רוצה חברה כזו שאין לה ערכים ומוסר.
לא באתי להיות חברה שלך בואי נתחיל מזה, מי שמדבר בצורה כזו לעולם לא ארצה להיות בחברות, דבר שני אני מרגישה שלמה עם עצמי אז אני לא מבינה מה עניינך.. המצפון שלי שקט.. תמיד לפני מבחנים הייתי בלחץ מטורף חורשתחורשץ שבוע לפני-זהו. הכל מאחורי. החיים שלי טובים עכשיו. אז די.
אנונימית
שמעי, אני לא הייתי נגדך, פשוט לטובתך, הייתי ישרה שתביני את זה, א ולי הייתי צריכה לדבר אליך בצורה אחרת ולא כזו, ענייני כי אני לא רוצה שיתפסו אותך ושיסקלו אותך מבית ספר. אולי הוא שקט, אולי, אולי כי את השקטת אותו. אני מנסה להאיר אותך שתביני שזו טעות גדולה, אולי הייתי צריכה לדבר אתך אחרת, פשוט כעסתי על האופן שאת חושבת שזה צריך להגיע להצלחה, לא בקטע של קנאה וכל זה. אני פשוט לא אוהבת אנשים שהולכים בדרך הלא נכונה להצלחה. את הדרך שלהם לא אוהבת. את אדם שטעה בדרך
את לא יכולה להסיק שאני אדם שטעה בדרך כי את לא מכירה אותי בכלל.
וחצי מהעולם עושה את זה אז לכי תשפטי אותם לא אותי
אנונימית
חצי מהעולם לא עושה את זה, רובו, אני יכולה להבין שאת טעית בדרך, אולי לא מכירה אותך אבל אני יודעת שזה לא דבר מוסרי לעשות, אני לא שופטת אותך, אני פשוט לא רוצה שאנשים יעשו מעשים חסרי מוסר וערכים שעלולים להרוס להם את החיים נפשית ומנטלית ורוחנית. המוסר חשוב לי יותר מהצלחה.
אז לי ההצלחה יותר חשובה מהמוסר
אנונימית
אבל מה זה שווה בכלל? האם זה שווה משהו? עשית את זה כמה שיכולת? טרחת ועבדת על זה קשה? נתת כל מה שיכולת לתת? השקעת? זה שווה משהו?
כן זה שווה. אני אשכרה חיה עכשיו. אני יוצאת, נהנת מהחיים. שנה שעברה כל היום הייתי כלואה בבית, מבחן למבחן. לא יוצאת לא נהנת או לומדת או ישנה. עדיף לי לחיות מאשר להרוס את החיים שלי בלימודים
אנונימית
ואם זה יהרוס לך את החיים בצורה מוסרית ונפשית? אם יגלו אותך? את לא חשבת שאולי יום אחד יגלו אותך מרמה? שיסלקו אותך מהבית ספר? יענישו אותך? יהיה לך שם רע של רמאית? שאנשים לא ירצו להיות חברים שלך בגלל זה? שהורים שלך יתאכזבו ממך ולא יתגאו בך? שגם תרמי בעבודה? מה אם יגלו אותך במבחן מרמה? מה תגיד להם? יכולים לכעוס עליך בגלל זה ולהעניש אותך, ההורים שלך יתאכזבו ממך, המורים יתנו לך עונשים חמורים, סילוק מהבית הספר, חברים שלך ירכלו עליך ויקראו לך רמאית ולא ירצו לשבת לידך מחשש שתרמי במבחנים, יעשו עליך חרם, יתעלמו ממך, יקחו אותך למנהלת, הורים יענישו אותך בבית ולא יתנו לך פרסים, כל מה שרצית לא תקבלי בגלל זה. יהיה לך שם רע של רמאית וכל בית ספר שתהיי בו, יכירו אותך בגלל זה, האם זה יהיה שווה את המחיר?
טוב שלא הגזמת.. כל החברים שלי עושים את זה. אני לא היחידה.. והמורות שלנו אף פעם לא שמות לב.
אלוהים נתן לי מתנה. לא אנצל אותה?
אנונימית
אלוקים לא בעד לשקר ולרמאות, אל תנגוב, אז מה אם כולם עושים את זה, אם כולם ירצחו גם את תרצחי, אם כולם ישדדו בנקים גם את תשדדי. אם כולם יפגעו בעצמם גם את תפגעי בעצמך, מה את מושפעת מאחרים? אלוקים לא בעד לעשות מעשה לא מוסרי. זה לא מתנה, זה מעשה רע, אז כל החברים שלך עושים את זה, לא סיבה להיות מושפעת לרעה ולרמאות, ואם הם ירצו לפגוע במישהו גם תעשי את זה? יקפצו מהגג? יעשו חרם? בריונות למישהו גם תעשי? לא חשבת ללכת נגד זרם? מאיפה לך שאלוקים תכלס בעד שתרמי? אלוקים לא נתן מתנה שנקראת לרמות, אל תגנוב כתוב בתורה, גם אל תגנוב מידע או דעה. אני לא יודעת אם את מאמינה או לא, אבל נחשיב את זה למוסר אנושי. אם כולם עושים משהו רע, זה לא אומר שגם את צריכה לעשות משהו רע, ואם כולם יעשו בריונות למישהי, גם תרצי לעשות את זה כמוהם? אם הם ירצו לגנוב מחניות? או לשדוד בנקים? או לרצוח? או לעשות כל דבר שהוא לא מוסרי, גם תעשי את זה, לא כול מה שכולם עושים צריכים לעשות בדיוק, את מושפעת מחברה לא טובה, לחץ חברתי. תחשבי קצת בעצמך.
אני לא מושפעת מאחרים אני דואגת לעצמי ולאינטרסים שלי
אנונימית
את מושפעת מהם, אמרת שכל החברים שלך עושים את זה, אז הבנת שאם הם עושים את זה, אז למה לא את. את כן, זה כמו שאם החברים שלך מעשנים גם את תעשני מתוך לחץ חברתי, לא רצית להיות היחידה שלא עושה את זה אם הם עושים.
זהו שחברים שלי מעשנים ואני לא. אני האחרונה שתהייה מושפעת מחברה. זה שאני משתמשת בטלפון במבחן וגם חברים שלי זה חא אומר שאני מושפעת אחריהם, אני פשוט מקלה על עצמי, טוב לי ככה.
אנונימית
טוב אם זה מה שעושה לך טוב, אני חושבת, אבל את לא צריכה לרמות גם אם הם מרמים. זה פשוט לא בסדר.
כל מי שהציע לה לרמות? מה אתם נורמלים?
אם יתפסו אותכם מרמים בבחינת בגרות אתם מקבלים חשד להעתקה, ואם החשד אומת פוסלים לכם את הבחינה לשלוש שנים.
שלא נדבר על זה שאם באוניברסיטה אתם עושים את זה אתם עשויים לעלות לוועדת משמעת ויעיפו אותכם מהתואר.
ממש לא נורמלי לעשות את זה ואם אתם רוצים להסתכן בלא לקבל בגרות בעיה שלכם.

עכשיו לנושא, אני מזדהה איתך גם אני גומרת כל יום ב5 וחצי וגם 5 יחידות מתמטיקה ואנגלית אבל מתמודדים.
המפתח הוא לארגן את הזמן נכון, זה כלל לא קשור לכמה למדת למבחן אלא באיזו צורה.
לי למשל היה מבחן משווה בתנך, עליו למדתי נטו יומיים שלושה בשבוע של מבחן בפיזיקה וקיבלתי ציון גבוה ביחס לכאלו שלמדו שבוע.
זה בכלל לא פקטור זמן הלמידה להצלחה שלך. פשוט צריך להיות נוכחת בשיעורים.
באשר לשיעורי בית, אני אישית לא מקבלת מלבד מתמטיקה, אנגלית ופיסיקה ואלו המקצועות החשובים לכן שימי אותם בחשיבות עליונה. לא לעשות שיעורים במקצוע הומני זה לא סוף העולם.
אם יש לך מבחן גדול תתחילי בטווח הכי ארוך שמוקצב לך.
כולם עוברים את זה וגם אנחנו נעבור את זה כמו גדולות.