13 תשובות
לדעתי אי אפשר להיות מאוהב במישהו אם לא דברת איתו אף פעם.
שואל השאלה:
דיברנו... לא הרבה פשוט. חוצמיזה שאני לא כל הזמן אומרת שהוא חתיך. ושדלוקים זה חיצוניות. שאני חושבת עליו אני חושבת עליו ועל האופי שלו
אנונימית
שלחי לו הודעה בטלפון
שואל השאלה:
מה פאדיחה..
אנונימית
אני מציע לך שתשלחי לו הודעה כי אחרי זה יכול להיות שהוא יתפס..
שואל השאלה:
הוא לא הוא לא חחח
אנונימית
אולי תשבי לידו בכיתה
אם הוא בכלל בבית ספר שלך
תשמעי, אם את לא מכירה אותו לעומק או חווית איתו דברים אז אני לא חושבת שאפשר להגדיר את זה כהתאהבות
שואל השאלה:
אז?:(
אנונימית
חח אז את כנראה דלוקה עליו, שזה גם נחמד וכיפי, וזאת בחירה שלך אם לתפוס אומץ ולקחת את זה צעד קדימה
שואל השאלה:
אבל דלוקה זה שאת מאוהבת בחיצונית שלו וחושבת כמה שהוא חתיך וחמוד... ואני לא ממנה את זה ברשימה של האהבה כלפיו..
אנונימית
להידלק על מישהו זה לא רק בחיצוניות, זה גם שפת גוף, קול, ההתנהגות שלו כלפי חברים אבל כל עוד את לא מכירה את ההתנהגות שלו בתור בן זוג אלייך אז את לא ממש יכולה להתאהב
להגדיר הידלקות על אדם כמשיכה לחיצוניות בלבד והתאהבות כמציאת האופי כמוצא חן בעינייך, זה תיאור די שטחי של שני הרגשות. אני חושבת שמה שמגדיר "הידלקות" והתאהבות זה בעיקר עומק הרגש. מה שמוצא חן בעינייך בבן אדם הוא אכן חלק אחד שמשפיע על עומק הרגש, אבל לא הדבר העיקרי, אלא עצם מה שאת מרגישה כלפיו בדיוק.

אני הייתי מגדירה רגש בתור התאהבות כאשר הרגש מגיע לרמה שבה את לא רק אוהבת אלא נמשכת לפנימיות של אותו האדם. לא רק לאופי, אלא לכל מי שהוא, הכל בו. מאחר ובני אדם אינם מורכבים מאופי ומראה חיצוני בלבד, כמו שמקובל לחלק אנשים ולהגדירם לפי שני הדברים האלו. ואותה משיכה רגשית חזקה, גורמת לכך שיהיה לך מאוד אכפת ממנו ואת מרגישה שהיית עושה הרבה בשביל הקירבה שלך איתו, אבל היית עושה אפילו יותר בשביל שהוא רק יהיה מאושר.
ה"פרפרים בבטן" הם חלק בלתי נפרד מהתאהבות בעיניי, כיוון שהתאהבות היא בעצם כימיה במוח, הורמונים שמשתחררים לגוף. ה"פרפרים" הם חלק ממשיכה רגשית.

מה שמבדיל "הידלקות" להתאהבות היא העוצמה של אותה משיכה רגשית והעומק שלה. הידלקות לא חייבת לכלול משיכה לחיצוניות בלבד, שהיא משיכה אתסטית ו/או מינית, היא כוללת גם רגש רומנטי ברוב הפעמים. ההגדרה שלה נשארת "הידלקות" ולא הופכת להתאהבות כיוון שאותו הרגש עדיין ברמה יחסית שטחית, למרות שלא מדובר רק במשיכה למראה החיצוני.
לי נשמע שאת כן מחבבת אותו בתור מעבר לידידות, אבל לא הייתי אומרת שזו התאהבות.
אנונימית