15 תשובות
זה ממש משונה שהטיול שנתי אצלכם חובה. אצלי בבית הספר, אם אתה רוצה לצאת לטיול צריך לשלם עליו בתשלומי הרצון בסביבות ה1000 שקל, רק אם אתה רוצה לצאת. ילדים עם קשיים כלכלים בכלל לא הולכים לטיול שנתי, זה תשלום גבוה מדי עבורם וזה בכלל לא חובה להם.
ולשאלתך, אני מאוד ממליצה לך לומר להורים שאת פשוט לא רוצה ללכת. אני אמרתי להורים ובהתחלה הם הופתעו, אבל הסברתי להם שזה נורא קשה לי, כואב לי הראש בימים של הטיול תמיד ואין לי עם מי להיות שם. וההורים שלי הסכימו לי בסופו של דבר.
אנונימית
שואל השאלה:
אבל זה חובה אז הם יכעסו עלי... וכן גם אצלי אין לי עם מי להיות וזה כי אני בקושי מדברת או חברה של מישהו/י בכיתה (לא מתחברת חסוג ילדים) וההורים שלי בקטע כזה של "זה לא טוב את צריכה להתחבר' וזה וממש לא בא לי על כל השיחות האלה עכשיו... מה לעשותת?!
אנונימית
שואל השאלה:
אבל זה גם לא בשליטה של ההורים שלי מה שחשבתי לעשות זה פשוט לומר שלא הרגשתי טוב
אנונימית
לא נורא אם יכעסו, מה המורים יכולים לעשות לך כבר? להרחיק אותך מהבית הספר? זה לא חוקי לעשות ככה אם הורים לא שולחים ו/או לא משלמים על הטיול שהוא במילא בתשלומי רצון. גם אני לא יוצאת יותר לטיולים שנתיים וההורים פשוט לא משלמים. ולהורים תגידי את כל הסיבות שכתבתי למעלה בלי הקטע שאין לך חברים בכיתה (גם לי אין).
אנונימית
שואל השאלה:
1. המורים יכעסו עלי כי זה חובה והם אמרו בכיתות שמי שלא יגיע הם יעשו לו שיחות עם המנהלת (וההורים נראלי)
2. זה לא תירוץ טוב שתמיד כואב לי הראש. לא להורים (ואם התכוונת למורים אז ממש לא, הם ממש לא סלחנים ויגידו שעדיין אני צריכה לבוא)
אנונימית
תגידי להורים שלך שאת צריכה להיות במחזור וזה בשטח ואין מקלחות ושירותים מסודרים ויהיה לך קשה ככה. למורים פשוט תגידי שזה סיבות אישיות ואם יקחו אותך לשיחה תגידי שאת במחזור ותמיד ממש כואב לך וקשה ואת מעדיפה להשאר בבית מאשר לצאת ולסבול.
שואל השאלה:
לזאת שמעליי, לא סיבה טובה (וחוץ מזה נראלי שכן יש מקלחות ושירותים מסודרים)
אנונימית
טוב.. חבל רק ניסיתי לעזור.

1. תשאלי את המורה שלך "האם טיול שנתי הוא תשלום רצון?" אם היא תענה כן ורוב הסיכויים שהיא תענה כן, אז תאמרי: "למה צריך להכריח הורים של תלמידים לשלם תשלום רצון ולהכריח ילדים להגיע אליו, אם זה אפשרי לצאת רק אחרי שההורים משלמים?"
אם המורה אחרי האמירה תגיד עוד פעם שזה חובה, היא עוברת על החוק ואת מוזמנת לדווח למשרד החינוך.
2. זה תירוץ להורים, ותגידי שאפשר עם הכסף של הטיול לעשות משהו יותר כיפי עם המשפחה במקום להיות במקום מרוחק מהבית במשך יומיים-שלושה.
אנונימית
שואל השאלה:
לא הבנתי את הראשון (הזאת שמעליי). ואני בטוחה שזה לא יעזור, כל התעמתות כלשהי עם אחד מהמורים לא תעזור. יכעסו עלי ויגידו שאני חייבת. זה ממש שערורייה מה שהולך שם
אנונימית
אני חושבת שזה כן יעזור, כי טיול שנתי היה באופן תמידי דבר ממש לא חובה ועם תשלום רצון.
אנונימית
פשוט תגידי להורים שלך שאת לא רוצה ללכת לטיול, אם את לא חותמת על האישור את לא יוצאת וחוץ מי זה טיול שנתי זה אף פעם לא חובה והמורות אומרות את זה סתם
אנונימית
שואל השאלה:
תראו לא חשבתי שזה כזה חשוב או משהו להגיד את זה אבל אולי כן- המורים אומרים שמי שלא הולך לטיול לא הולך לפולין. עכשיו לא נראלי שאני רוצה ללכת לפולין אבל עדיין הכל חובה וזה ויש לנו רכזת שכבה נוראית שאין הגיון בשום דבר שהיא מכריחה אותנו לעשות ואי אפשר בכלל להתעמת איתה.
בקיצור לתת אישור ביום לפני הטיול (שזה קצת חשוד) או לא לתת בכלל (שזה ממש חשוד)? ומה לעשות עם ההורים? הם אולי ידעו את זה מתישהו... מביך
אנונימית
אם לא בא לך ללכת אז אל תביאי אישור.
אנונימית
שואל השאלה:
אבל אין כזה דבר "לא בא ללכת" אולי רק אם לא מרגישים טוב. אבל אם אני לא אביא את האישור אז ידעו בטח שלא בא לי ללכת. אני אולי יכולה להביא את האישור בדקה התשעים (מחר, שזה יום לפני הטיול) אבל אז ישימו יותר לב אלי כזה ויגידו למה היא לא באה והמורים (ובמיוחד הרכזת שכבה והמחנך) נורא יכעסו עלי
אנונימית
באותו הנושא: