14 תשובות
את טועה, לא בוחרים אם להיפגע מקללות והכוונה לא למילים כמו ''טיפש'' באופן חד פעמי, אלא עלבונות, השפלות, הרס האמון באנשים. למרות שמכה תעבור, כאב נפשי ימשיך להתקיים.
שואל השאלה:
למה כולם חושבים שאני נקבה
בכל מקרה אני טוען אחרת. אם כולם בכיתה יקראו לי אידיוט לא יהיה לי אכפת כל אני לא אאמין שזה נכון ולא אקשיב להם. אני בוחר עם להפגע או לא ואני בוחר לבחור בלא.
אני מאוד מקובע במחשבה כרגע, אז תוכלי בבקשה לתת לי טענות מוכחות מדעית או מקור אמין?
סליחה אם זה יותר מדי לבקש חח
זה כמו שתגיד למישהו שהוא "שמן" מלא פעמיים הוא בסופו של דבר בעצמו יחשוב שהוא באמת שמן ויפגע בעצמו כי הוא יעדיף לא להיות בעולם הזה מאשר שהוא יהיה "שמן".
זה לא אומר שעדיף להרביץ.
אבל מילים יותר כואבות.
.
מכה יכולה להעלם אבל פיגעה נפשית משאירה צלקת.
אני עדיין זוכרת איך כולם הציקו לי וצחקו עלי בבית ספר יסודי וכל מה שהם אמרו. אני עדיין זוכרת איך זה הרגיש כשהחברה היחידה שהייתה לי בכיתה ב' אמרה לי שאני מכוערת וצחקה עלי והפיצה עלי שמועות. אתה יודע מה אני לא זוכרת? איך זה הרגיש כמשכו לי בשיער אבל אני זוכרת שהם עשו את זה וזה לא משנה עד כמה תשתנה זה תמיד יהיה איתך ועד היום יש לי את הפחד שזה יקרה שוב למרות שאני יפה (לדעתי) ומקובלת. אני בכיתה ט. זה לא עוזב אף פעם.
שואל השאלה:
אני מרגיש כאילו אני האדם היחיד שלא אכפת לו מה אומרים עליו.
אם ייקראו לי "שמן" לא יהיה לי אכפת. אם הם לא מביאים לי כרגע סטטיסטיקות שמראות שאני באמת שמן לגיל שלי לא יהיה לי אכפת. אותו דבר חוזר על כל שאר הדברים
ברור שיש אנשים שקל להם להתמודד עם סביבה פוגענית, אבל אתה לא יכול לצפות מכולם להיות כמוך
במידה ובן אדם שממש ממש חשוב לך אומר משהו קשה ברצינות זה דבר פוגע, זה יכול להרוס את האמון בבן אדם וזה יכול פשוט לגרום לעלבון ממש קשה ממנו.
פגיעה פיזית עוברת, כל מכה עוברת בסופו של דבר וכל שריטה נרפאת,
אבל פגיעות ממילים זה דבר שזוכרים וזה משהו שנתקע לבן אדם שנפגע בראש וכל פעם שהוא יזכר בזה הוא עלול להפגע מזה מחדש ולהזכר איך זה גרם לו להרגיש וזה משפט/מילה שנחרטים לבן אדם בזיכרון כי זה משהו שגרם לו להרגיש רע.
לכן פגיעה ממילים קשות מבן אדם שאוהבים קשה יותר מפגיעה פיזית.
אבל הקטע הוא שצוחקים על הדברים הלא כל כך יפים בכך. אם יש לך אף גדול אז על האף אם אתה נשמע רע אז על הקול שלך אם יש לך ציונים רעים אז אתה טיפש. תמיד יש משהו לצחוק עליו ואכפת לך. מאוד. כי אם באמת לא היה לך אכפת לא היתה שואל את זה בכלל.
שואל השאלה:
#so_fancy
ברור שאכפת לי. לכל אחד יש דרך אחרת שבה הוא רואה את העולם. אני רוצה לדעת איך אנשים אחרים רואים את העולם מהעיניים שלהם.. לדעתי זה חשוב

רשמתי את השאלה בצורה נסערת כזאת, ודבר כזה א. גורם לאנשים שחוו דברים כאלה לרצות להסביר את מה שהם רוצים בהרבה יותר פירוט ו-ב' גורם לאנשים למצוא עניין גדול יותר.

בכל מקרה כדאי שגם תלמדו פרספקטיבות של אחרים, זה יכול לעזור הרבה. אני למשל, אדם מאוד פסימי. אם הייתי צריך להסביר את הראיית עולם שלי זה היה לוקח כמה דפים חחח
וואלה אומרת לך גם לי לא אכפת מה אומרים.
כי וואלה זה סך הכל שמועות, כן.
אבל כשקובעים (שנגיד) ששכבת עם חצי בית ספר וכולם צוחקים עליך וקוראים לך זונה ברחוב את שואלת את עצמך למה זה מגיע לך.
את נעלבת מזה שגם החברים הטובים שלך חושבים עליך את זה, אלה שהכי סמכת עליהם אלה שבחיים לא תעשי להם דבר כזה כי את אוהבת אותם.
וכשיש פחות אהבה ויותר שנאה, אתה שוקל להתאבד.
אם סתם ירביצו לי ברחוב אני יחזיר לא תהיה לי בעיה, גם מילים אין בעיה להגיד אבל מילים יכולות לדרר למוות בלי כל סיבה הגיונית ומכות בדרך כלל יש סיבה מאחוריהם.
שואל השאלה:
ולכן הדרך שלי לבחור חברים ככ"ך ספציפית עד למצב שבו בכל החיים שלי היו לי 2 חברים אמיתיים (לא כולל משפחה)
גם שתי חברים ממש טובים יכולים להיסחף ולחשוב עליך דברים כאלה ואחרים.
זה לא קשור לזמן שאתהמכיר אותם או עד כמה הם נאמנים, הם בסופו של דברים יסחפו עם כולם כי הטבע של האדם הוא להיות כמו כולם ולא להיות שונה. למרות שלהיות שונים, ולהיות עצמך זה גם בסדר.
יש מילים יותר פוגעות משמן וטיפש..
אני חושבת שזה נכון שמילים פוגעות יותר פגיעה פיזית כי הפגיעה הפיזית עוברת אולי נשאר סימן אבל כשמישהו פוגע במילים אתה לא מפסיק לחשוב על זה כל יום ולאכול את עצמך על זה יש "צלקת" בנפש