5 תשובות
שבעלי תשובה הם בדרגה יותר גבוהה אפילו מצדיקים.
הכוונה לזה שבמקום שבעלי תשובה עומדים, למשל חוזרים בתשובה (אנשים שמוסרים נפש בשביל הקב"ה.. אנשים שגילו את האמת ואת התכלית שלהם בעולם ומוכנים ללכת עד הסוף בשביל ה' לא חובה דווקא למות או משהו כזה ) במקום שהם נמצאים הם יכולים להיות יותר מצדיקים גמורים! למשל צדיק גמור, גדול דור.. הוא עובד על המידות שלו, יותר קל לו עם ניסיונות שהקב"ה מציב לו. ויש אדם שלמשל גדל במשפחה חילונית וכל חייו הוא מתמודד בזעה וקושי עם ניסיונות שהקב"ה יתברך שמו מציב לו. השכר של זה שמתמודד עם הניסיונות בקושי ומתיגע הוא יותר גבוה! כי קשה לו יותר! הקב"ה מסתכל על הדרך שאדם עושה לא רק על התוצאה:)
זה אומר שאם יש משהו שחזר בתשובה ויש משהו שנולד דתי או חרידי אז זה שחזר בתשובה יקבל מקום מסוים בשמיים (מקום ממש טוב) ואפילו מי שנולד דתי או חרידי והיה דתי או חרידי כל חייו לא יוכל להגיע למקום הזה:)
זה לא קשור רק לדת...

הכוונה היא שבמקום בו נמצאים אנשים עם חוכמה, בעלי ניסיון, מתוחכמים..
אנשים צדיקים לא יישארו אותו הדבר ויושפעו ממנו.

אני כמעט בטוחה..:)

(ראית את הפרק של אליפים? (: )
מה שאמרו לך מעלי.
אני רוצה להוסיף שיש לזה פרשנות גם לחיים מעבר לדת: תחשבי נגיד על מישהו שהכל היה לו קל בחיים, נגיד תמיד היה לו כסף ושלחו אותו לבתי ספר הכי נחשבים והוא קיבל את החינוך הכי טוב וכו'. לעומתו קחי מישהו עני או שהיו לו חיים קשים, עבר הרבה וכנגד כל הסיכויים הוא הפך לבן אדם טוב, ערכי ותורם לחברה. אז המצב שהוא הגיע אליו מוערך יותר מהמצב שהבן אדם הראשון הגיע אליו, את מבינה? כי הוא לא נולד לתוך זה אלה הגיע לשם מתוך גדלות נפש.
לבן אדם הראשון לא הייתה הזדמנות להתנהג לא יפה, אנחנו לא יודעים - אולי אם הוא היה עני הוא היה הולך לגנוב? הוא מעולם לא התנסה בזה בכלל. הבן אדם השני היה בתחתית וקם ממנה וזה המסר של המשפט.
באותו הנושא: