29 תשובות
יש לי בן דוד אוטיסט.
פעם זה התבטא אצלו בבעיה בוויסות חושי ותחושתי וכל מיני דברים כאלה (אני לא מספיק יודעת, רק זוכרת שהוא היה מכאיב לעצמו עד רמה של שבירת יד וכו בלי להרגיש בכלל)
היום הוא בן 10 והוא מטופל במוסד לילדים כמוהו, כך שהוא הרבה יותר טוב היום.
שואל השאלה:
זה נושא מאוד מעניין
אנונימית
אני מתבגר יחסית לאט (אני בן 22 ומרגיש ואוהב דברים של בני 14 כמו מצויירים) אנשים לא אוהבים אותי, יורדים עלי, מרגיש שאף אחד לא באמת יכול להבין מה אני עובר (זה גם חוסר ביטחון אבל זה גורם עיקרי)
שואל השאלה:
מתמטיקה, כל מי שיורד עליך סתם מגעיל, כל האנשים שהכרתי שהיה להם אוטיזם היו ממש חמודים..
דרך אגב, איך קוראים לך? :)
אנונימית
אם את רוצה שם תשלחי הודעה בפרטי כי אני לא רוצה לפרסם שם באתר (מטעמי בטיחות)
שואל השאלה:
אהה אוקי
אנונימית
שואל השאלה:
אם יש כאן מישהו שיש לו אח עם אוטיזם או שהוא מכיר מישהו עם אוטיזם יכול גם לענות, אם הוא רוצה כמובן חח...
אנונימית
אז יש לי אספרגר ואני בתפקוד גבוה, מבחינת התנהגות הבעיה העיקרית שלי זה שאני די אובססיבי (על שאר הקשיים כבר התגברתי כמו הקושי של לגשת לשיחות, וכל זה) היה לי סייע עד כיתה ט כולל, לפי דעתי זה גרם להרבה אנשים לשפוט אותי לרעה ולהימנע מלהכיר אותי באמת, וסהכ אין לי הרבה חברים אבל יש לי קצת
תודה שאת אומרת דברים טובים שואלת השאלה :) זה עוזר קצת, אני עברתי הרבה דברים (לא כולם קשורים לאוטיזם) וכל הביטחון שלי הלך לפח המיחזור (כן אני אקולוגי) אני מרגיש די שבור... אבל את עוזרת, רציתי שתדעי את זה
מה זה אומר שאתה אקולוגי?
מה שאמרתי על פח המיחזור, במקום זבל, אני שומר על הסביבה
אוקיי אבל זה שאתה ממחזר אומר שאתה אקולוגי? אקולוגי יכול להיות תיאור לאדם?
לא ידעתי...
כנראה הוא אובססיבי לקטע של מיחזור ושל שמירה על הסביבה אז הוא קורא לעצמו אקולוגי
אוקי חשבתי ככה קוראים, את יכולה להגיד ירוק או משהו, או פשוט שומר על הסביבה, לזה התכוונתי
מעניין D:
היי, אמרת שאתה אספרגר נכון? אתה יכול להבין סמיילים וכאלה? זה סתם משהו שהמציאו לי על אספרגר שהם לא מבינים פרצופים וסימנים או שזה אמיתי?
שואל השאלה:
מוזר מאוד שיש אנשים שרעים לאוטיסטים, דווקא מלא מלא אוטיסטים חמודים, חכמים, נחמדים, רגישים אני ממש לא מבינה מה הם מוצאים שרע בזה.. ולא קשור לאוטיזם, אני לא מבינה למה יש אנשים ששונאים אנשים שלא עשו להם כלום.. בשביל מה? גם אם מישהו לא חכם וכו.. זה לא סיבה לשנוא אותו סתם ככה.. יהיה הכי כיף עם כולם יאהבו את כולם אהבת חינם :)
ומתמטיקה אתה ממש חמוד, באמת D:
אנונימית
כמובן יכול להיות שפרצוף מסוים הבנתי לא נכון, אבל לדעתי זה יכול לקרות לכולם, אבל לרוב אני מסתדר עם זה, ושולח די הרבה אימוג'ים בעצמי
לא יודע למי פנית אבל אצלי זה חצי קלאצ' אני מבין סמיילים פחות או יותר אבל שונא להשתמש בהם (כשאחרים שולחים לי אין לי בעיה פשוט אני מתכתב בלעדיהם) תאמינו לי עם ה1000 סמיילים האלה שהמציאו אף אחד לא באמת מבין לעומק את כולם
שואלת השאלה את בן אדם טוב 3>
אף אחד לא *שונא* אוטיסטים, אנשים פשוט בדרך כלל נרתעים מהשונים כי זה הטבע האנושי... זו בעיה אבל אני לא חושבת שבאמת יש מישהו ששונא אוטיסטים.
שואל השאלה:
אני מאמינה שבכל בני האדם יש טוב, אולי חוץ מיוצאי דופן קיצוניים..
בעצם, גם אנשים שרובנו החשבנו כממש רעים מה בעצם היו המטרות שלהם? למשל, ילדים שעשו בריונות על ילדים אחרים (שזה ממש לא יפה וממש רע) למה הם עשו את זה? אולי הם חשבו שככה הם יגרמו ליותר ילדים לאהוב אותם.. הם לא הבינו שזו לא הדרך. אבל המטרה של רובם הייתה שיהיו להם יותר חברים.. אני מאמינה של99% מהעולם יש פונטנציאל להפוך לאנשים טובים.
אנונימית
אני מסכים איתך, רק רציתי שתראי שאת עוזרת אז אמרתי לך :)
כן למה את ככה מקטינה את המחמאה שלו? זה לא יאה ככה! סתם צוחק
שואל השאלה:
3>
אנונימית
שואל השאלה:
חח תודה מתמטיקה לא התכוחנתי להקטין את המחמאה שלך או משהו, זו מחמאה ממש נחמדה ותודה, סתם התחשק לי לפרוק קצת חח.
אנונימית
זה בסדר :) אני מכיר את ההרגשה, בעיקר שפוגעים בי אני תמיד רוצה לשפוך את הלב למישהו.. לא תמיד יש למי
יש לי בן דוד אוטיסט, והוא חמוד נורא בתכלס אפילו יש לנו דברים משותפים
זה מתבטא בכל מיני התפרצויות זעם למיניהן גם על דברים קטנים ולא חשובים
והוא גם לא יודע מתי לעצור בדברים מסוימים
והיו פעם ילדים יותר קטנים שהתגרו בו וזה עצבן אותי נורא
יש לי אח עם אספרגר. אצלו זה מתבטא בכך שהוא נורא חכם ומאד חברותי לכולם, אבל הוא לא ככ יודע להבדיל בין טוב לרע לדוגמא אנשים יכולים לעשות דברים רעים וזה יחשב לו כמגניב חוץ מזה הוא מאד מתחבר לאנשים מנומס וכו... יש לו גם קצת רגישות תחושתית לדוגמא מפריע לו שמגרדים עם קלקר או זכותבים עם שפיצר ומכוונים אור מדי חזק אליו. לפעמים כשהוא עצבני אז הוא מתעצבן על כולם ואומר שכולם רעים אליו וכו... - מוציא דברים מפרופורציה. אבל בכללי הוא כמעט כמו ילד רגיל הוא לומד בתיכון רגיל והכל. מקווה שעזרתי!