9 תשובות
חושבים מה יקרה איתי בעוד עשר שנים, מפסיקים להתבכיין ולהתמסכן ועושים מה שדרוש.
אנונימי
להבין שכולם עברו את זה ושגם אנחנו נעבור
אם יש לך חברה טובה שהיא גם שביעיסטית לפעמים להתלונן על הדברים שאת עוברת יכול לעזור לך להרגע ולהתמודד איתם טוב יותר
גם אני שביעסטית ואני ממש מבינה אותך.. כל יום נותנים לנו מלא שיעורים, עבודות ויש בחנים כל שבוע.. זה ממש קשה ככה שגם חוזרים מאוחר כל יום וכל מה שבא לי לעשות זה פשוט לישון..
אני פשוט נחה אחריי שאני חוזרת ואז מתחילה עם כל הדברים אבל יוצא שאני הולכת לישון ב1-2, יש גם את הסופש לעשות את הדברים האלה.
תחשבי שאם עכשיו את תשקיעי לא תצטרכי אחר כך להשלים את כל הדברים האלה, כולם בסוף עוברים את זה.
אם אתם חושבים שעכשיו קשה חכו לתקופה שקרובה יותר לבגרויות.
תאמיני לי שאחרי שתסיימי את זהה את תרגישי כזאת הקלה שאת אחריי.
פשוט לנוח קצת כשמתאפשר, לנקות את הראש, מוסיקה טובה, והכל באמת עובר
יא' זה השנה הכי חרא אבל תתנחמי בזה שאני הייתי מסיים את הלימודים ב6:30 והיה לי עוד נסיעה של שעה ורבע עד לבית ואח שלי שעכשיו ביא' מסיים ב8 אבל הוא בפנימייה אז הוא לא נוסע כל יום הביתה, קיצר את צריכה לדעת שיש כאלה שסובלים יותר ועדיין שורדים תנסי להסתכל על מעט הדברים הטובים שיש לך בבית ספר כמו חברים כי בכיתה יא' עברתי לבית ספר אחר ולא היו לי שם חברים כמה חודשים, תחשבי על זה שעוד שנה את תהיי שמיניסטיים ואזתוכלי לשלוט בבית ספר, לפחות ככה זה אצלנו (סמיילי בוכה מרוב אושר)
אנונימי
את תעברי דברים יותר קשים, זו רק חלק מההכנה אליהם.
עצות: תכירי לך חברה טובה שתוכלי להתלונן בפניה על כל הלחץ שלך, תאכלי נכון ומסודר, תעשי חצי שעה כושר ביום (זה ישפר את רמת הזיכרון שלך ואת רמת התפקוד הכללי), כשאת לומדת למבחנים אל תנסי להעתיג את החומר-תנסי להבין אותו (לי אישית לא עוזר לקרוא את החומר, אז המון פעמים אני הופכת אותו לטקסטים ומשחקת אותו. ככה אני מבינה יותר טוב), תשתי לפחות חצי ליטר מים ביום, תרשמי את הדברים שאת צריכה לעשות על דף ולידם תרשמי את הזמן שאת הולכת להקדיש לכל אחד מהם...
מתפשרים על 70-80 כדי לא להרוס את הבריאות, וחשוב גם לעשות דברים כיפיים ולצאת ולבלות כל שבוע תוך כדי כדי שהמוטיבציה לא תרד.

מבינים שהתוכנית החדשה של משרד החינוך 70 ו30 אחוז דפקה לנו את החיים כי זה בעצם מוריד לנו שנה של למידה לבגרויות ככה שהכל דחוס וצפוף ביא ויב, במקום לסיים עם מקצועות בי', אז אין לך הרבה ברירות. זה לא באשמתך לכן 70-80 זה סבבה לגמרי.

לא נכנעים לשטיפת המוח שבית הספר זה הדבר הכי חשוב בחיים ויגרום לך להתעשר או להצליח כי זה לא. מעסיקים פשוט יפסלו אותך אם אין לך בגרות אבל זה שתעשי בגרות טובה לא נותן לך יתרון, חוץ מפטור מקורס אחד או שתיים באוניברסיטה (לא משמעותי, עדיין תצטרכי פסיכומטרי ועוד בחינות קבלה ועוד דברים). אל תשכחי שציונים גבוהים לא אומר שתעשי הרבה כסף, אם תחקרי את הנושא לעומק תגלי שאין קשר בזה בכלל.