6 תשובות
שלום לך,

אין מחיר "סביר" לשמלת כלה, זו כמו לשאול מהו המחיר הסביר לקניית בית. יש בתים במיליון שקל ויש בתים בעשרים מיליון, השאלה כמה את רוצה להשקיע. בסופו של דבר, עלות השמלה אינה נגזרת רק מהבדים והעיצוב, אלא לעיתים גם משמה של המעצבת.

היום ניתן לומר שעלות שמלה כלה נעה בין 2000-15,000 ש"ח.
רכישת או השכרת שמלת כלה היא בדרך-כלל עיסקה חד-פעמית. למרות שמדובר בבגד הנלבש פחות מ-10 שעות, ההוצאה עלולה להגיע לעשרות אלפי שקלים. כלות, שאינן סובלות מבעיות תקציב, אף מזמינות 2 שמלות - האחת לחלק הראשון והרשמי של הערב, והשנייה למסיבת הריקודים.

שוק שמלות הכלה מחלק ל-3 קבוצות עיקריות: הראשונה היא סלונים של מעצבים מפורסמים הגובים 5,500 עד 20 אלף שקל לשמלה. שם תשלמו בעיקר תמורת העובדה כי המעצבים מזוהים עם תחרויות יופי למיניהן וכתבות פרופיל בעיתונים. ברשימה: גלית לוי, פנינה טורנה, אושידה, דני מזרחי ויובל כספין.
בקבוצה השנייה והגדולה ביותר נמצאים סלוני כלות, ללא מעצבים נוצצים ומפורסמים. המחירים המוצעים במקומות אלו, נגזרים ממיקום הסלון ומידת פרסומו, והם נעים בין 3,000 ל-6,000 שקל.
בקבוצה השלישית נמצאים מעצבי אופנה ישראלים. בדרך כלל מדובר בדגמים אישיים לקנייה בלבד. העלות מגוונת ונעה בין 3,000 שקל לעשרות אלפי שקלים.

תוכלי גם למצוא שמלות יד שנייה לקנייה באתרי יד2 וכדומה, וגם שמלות כלה למסירה באתר "אגורה". תמיד גם אפשר לקנות שמלה לבנה באחת מחנויות האופנה ולא לשלם אלפי שקלים... בחירה אישית של כל אחת.

מזל טוב!

צוות גן הפקאן
יש עכשיו מבצע שמלות כלה וערב במחירים ממש זולים בלבן - בית אופנה לכלות, הם מציעים שמלות ערב בבאר שבע ושמלות כלה בבאר שבע לפני שהם יוצאים עם שמלות כלה 2014,
בהצלחה ומזל טוב
תלוי רק בך. כמה כסף יש לך וכמה את מוכנה להשקיע
יש שמלות חינם ויש בעשרות אלפים
סביר זה יחסי:)
אנונימי
אני חושבת שזה משתנה בין שמלה לשמלה.
אני עשיתי השוואות מחירים דרך אתר שמאפשר לקבל עד 3 הצעות ואז קיבלתי החלטה מושכלת.
ממליצה בחום.
השירות בפריסה ארצית.
ראי קישור מצורף.
אנונימית
ועל תכשיטים?
חשבת?
אני ממליצה שאחרי שתשכירי שמלה תלכי לחנות בשם לולאות בתל אביב. יש להן אחלה מחירים ואחלה תכשיטים במיוחד לכלות.
באותו הנושא: