5 תשובות
שאלות לאולמות חתונות


1. האם יש חניה לאורחי האולם? האם החניה חינם?
2. האם יש מנקה צמוד לשירותים במשך כל האירוע?
3. כמה כסאות סביב כל שולחן?
4. על כמה שולחנות אחראי כל מלצר?
5. מבחינת עיצוב - מה כוללת חופה סטנדרטית? מה כולל שולחן סטנדרטי?
6. האם עולה כסף להתחבר למע' ההגברה של האולם? כמה?
7. האם חובה לעבוד עם מעצב ספציפי ("מעצב הבית")?
8. האם מותר לתקליטן להכניס את גשר התאורה שלו? אם לא – כמה עולה תאורה של המקום?
9. מה מחיר מנה בשקלים?
10. האם יש לחתן ולכלה חדר המתנה מספר שעות לפני האירוע?
11. מהם תנאי התשלום?
12. מהם סידורי הביטחון בחניון ובכניסה?
13. מהם צורות ההגשה של המנות? (בופה, אמריקן סרוויס, רגיל)
14. כמה אנשים האולם יכול להכיל?
15. עד איזו שעה ניתן לקיים את האירוע, ללא תוספת מחיר?

ציפי קרניאלי מומחית סטיפס
וטיפים רבים נוספים בתגית "חתונה".
מערכת סטיפס
תקציב – בשלב הראשון חשוב להעריך את גודל התקציב העומד לרשותכם, להפקת האירוע. מומלץ לנהל טבלת אקסל, המפרטת את העלויות הפוטנציאליות של הספקים ונותני השירותים השונים: מגן האירועים, התקליטן וסלון הכלות, דרך מסיבת הרווקים ועד לסידור הפרחים ומפות השולחן. כך תוכלו לעקוב אחר העלויות ולוחות הזמנים וגם לוודא שלא תשכחו אף פרט קטן בדרך.

מקומות לאירועים – בשלב השני תצטרכו להחליט ביחד, מהו סגנון האירוע המועדף עליכם ובאיזה מקום תרצו לציין את אהבתכם הנצחית. בחירה בין גן אירועים מפואר בטבע לבין אולם אירועים מעוצב ומקורה, תאפשר לכם לתכנן את התקציב ליתר הספקים ולהתאים את סגנון המוסיקה, התאורה, עיצוב החופה וכו'.

עונת השנה – ההחלטה באיזו עונה לקיים את החתונה מאוד חשובה, הן בהיבט הכלכלי והן בהיבט התכנוני. חתונות בקיץ הן, לרוב, יקרות יותר במיוחד אם הן נערכות תחת כיפת השמיים.
כמו כן, סגנון שמלת הכלה, האיפור, חליפת החתן ואפילו התאורה והתפאורה משתנים בהתאם לעונת השנה.

בנוסף, אם אתם מתכננים אטרקציות ייחודיות, חשוב להתאים אותן לעונה בה בחרתם להתחתן. מופע זיקוקים מרהיב, למשל, יתאים לחתונה קיצית בגן אירועים רחב ידיים בטבע.

מספר מוזמנים – גם לכמות האורחים יש השפעה ניכרת על סגנון האירוע ועל בחירת המקום שבו תתחתנו. הכינו מבעוד מועד רשימת אורחים, הכוללת בני משפחה משני הצדדים, חברים קרובים ומכרים. נסו להעריך את מספר האורחים שיגיעו לאירוע, תוך כדי התחשבות בעונת השנה, חגים, חופשות, תקופת בחינות וכו'.

תכנון זמן – אמנם יש לא מעט זוגות, הבוחרים בתכנון חתונת בזק בדקה ה- 90, אך אם אתם רוצים לוודא שהכל יהיה "מתוקתק", קחו לכם פרק זמן של חמישה עד שישה חודשים לתכנון היום המאושר בחייכם. מומלץ להתחיל מראש עם הדברים הגדולים יותר – מקום האירוע, צלם, תקליטן ושמלת כלה וזאת כדי שתוכלו לקיים מספר פגישות לטעימות, מדידות, עיצוב וכו'.
בחודשיים, שלושה אחרונים תתמקדו בדברים הקטנים והחשובים, לא פחות להצלחת האירוע – בחירת רב, טבעות נישואין, זר לכלה, שמלת שושבינה, מניקור, הזמנות מעוצבות, עוגת חתונה ועוד.

עזרה בארגון האירוע – תכנון וארגון חתונה טומן בחובו אינספור ריצות וסידורים. אל תתביישו לבקש עזרה מהורים, קרובי משפחה וחברים טובים במהלך התקופה האינטנסיבית הזו. התייעצות שוטפת עם זוגות שהתחתנו לא מכבר, תאפשר לכם לקבל המלצות חמות ועדכניות, במטרה למנוע הפתעות לא צפויות ולא נעימות בערב האירוע.
הזמנות לחתונה מעוצבות רק אצלנו תמצאו את ההזמנות לחתונה בעיצובים המיוחדים שלנו.
קצת באיחור, אבל אני מניח שאנשים מגיעים גם לשאלות ישנות :)
יש כאן רשימה מאוד מאוד מפורטת. להדפיס ולהיעזר :)
ובעיקר במזל,
גל חצור