7 תשובות
שאלת המיליון דולר.
לדעתי כדאי שתשאיר את כספך בשקלים.
אם מדובר בהשקעה לזמן ארוך, לא הייתי שולל את ה$ הקנדי, יש להם את אחד הכלכלות החזקות בעולם.
אם מדובר ב"שוק המט"ח", הריני להזהירך מפני שוק זה, כ90% מהמשקיעים דרך חברות הפורקס הפסידו את כספם, ואין כאן המקום להאריך, ראה הוזהרת!
בכל אופן, שיהיה לך בהצלחה!
בכלל לא בטוח שכדאי. השקל נחשב כמטבע חזק.
הכלכלות החזקות הן אלה של דרום-מזרח אסיה, הודו וסין שבשלב מסויים מעריכים שיעקפו את ארה"ב אבל זה לא אומר שכדאי למהר ולשהשקיע ברופי או בין. מה שכן יש זו אפשרות להשקיע בסלי מטבעות אבל כרגע כאמור השקל נראה חזק ויציב.
אם הייתה תשובה ברורה לשאלה הזו, כולנו היינו עשירים הרי..

בעיקרון, תחום המט''ח הוא אחד הלא יציבים שיש, וקשה מאד להצביע על מגמות נקודתיות ברוב המקרים. אני מציע לך להיכנס לאתר המתעסק בנושא של מט''ח, לעסוק מחקר מעמיק על התנודות החודשיות, השנתיות או השבועיות של כל מטבע, ולפעול בהקדם.

קשה מאד להסביר את זה על רגל אחת. אני נכנס כמה פעמים ביום לאתר "ביזפורטל". יש שם עדכונים יומיים, מגמות, ניתוחים, השוואות, טיפים וכן הלאה. הייתי מציע לך להתחיל את המחקר שלך משם, ובכל מקרה להיזהר בחודשים הראשונים.

בהצלחה
שמוליק
אני אהבתי ותמיד אוהב את האירו. אל תיקח את המילה שלי לגבי זה כי כל אחד יש לו דעה קצת שונה בתחום הכלכלי פיננסי. אני נכנסתי לתחום הפורקס אישית. עם תוכנות מסחר של פורקס אוטומטי ראיתי רווח קטן אבל ממש מהר. בתוך מספר שעות הרווחתי 3% על האירו שקניתי. התוכנה עשתה שם מלא חישובים בכמה שעות. אני חדש בזה יחסית אבל ממש מתלהב מהתוכנות פורקס הגאוניות.
פורקס
עדיף שתתמקד במטבעות של מדינות שיש לך את הידע הכי גדול בהן. למשל בתור ישראלי יהיה לך יתרון במסחר על הדולר / שקל לעומת תושב הונגריה למשל...
מסכים מאד עם מי שאמר דולר-אירו זה הוא צמד החמד לטעמי. לאחרונה אני שוקל לעבור למסחר רובוטי ממסחר רגיל, ואני עדיין בודק את זה דרך מספר חברות שמציעות פתרונות כאלה, שמעתי מחבר מהעבודה שסוחר דרך יוטרייד של אביב טלמור שהמסחר עצמו קל מאוד ולא צריך להיות איש טכנולוגי בשביל לסחור.
דולר-אירו