11 תשובות
בדיוק כמוך, תצאי עם חברים
גם אצלי החיים כל פעם אותו דבר,
חוזר מהבית ספר, נפגש עם חברה שלי או חבר טוב, וזהו.. לא יותר מדי
זה דיי רגיל..
את לא תצפי כל יום לעשות משהו אחר...
CSD
שואל השאלה:
בסדר אבל בתור תחביב? כאילו מה? לפעמים יוצאת אבל זה לא ממש עוזר..
תנסי למצוא משהו שיעסיק אותך, תחביב בין אם זה לצייר לכתוב.. לרקוד.. יש הרבה דברים.
גם לצאת עם חברים זה אחלה רעיון
אולי תנסי למצוא עבודה?
שואל השאלה:
עוד רעיונות לתחביבים? ניסיתי לצייר ולכתוב.. לא הלך
לרקוד בכלל לא הקטע שלי
שואל השאלה:
קטנה מדי לעבודה
אז תרשמי לחוגים בתחומים שאת אוהבת
משחק, צילום, קריאת ספרים
אני אישית חיפשתי מלא זמן את התחביב שלי וזה נורא קשה, הייתי 7 שנים בריקוד ושנה בהתעמלות קרקע ולא באמת אהבתי את זה
לא מזמן התחלתי לנגן בגיטרה ואני ממש אוהבת את זה, כדאי לך לנסות.
איך להיות מאושר? כתוב הנקבה אף תקף לשני המינים

1. השתמשי בנוסחה של דר טל בן שחר
אושר = הנאה + משמעות.

בכל דבר שאת עושה, תמיד תשאלי את עצמך:
א'. האם אני נהנת ממה שאני עושה?
ב'. האם יש לזה משמעות?
המטרה היא ליצור את השילוב המנצח בכל תחום בחיים. יהיו גם מקומות וימים שבהם לא תצליחי להשיג גם וגם, אבל כל עוד זה החריג ולא הכלל את בדרך הנכונה. מעבר לכך, נסי לפצות על המצבים האלה כדי לאזן את המצב הנפשי בפעילויות פנאי. כלומר אם רע לך בבצפר, אל תמשיכי את זה בבית אלא תעסקי בתחביב; אם קשה לך בחדר כושר תפנקי את עצמך ביציאה אחרי כך; אם רבת עם אנשים בעבודה תקבעי להפגש עם חברה טובה. יתר על כן תיצרי לך הרגלים קבועים כל יום שאת נהנית לעשות, כמו חצי שעה קריאה לפני השינה, צפייה בתכנית ריאליטי כל יום מסוים, ציור, כתיבה וכו'- זה נשמע פשוט אבל מלא אנשים טובעים במטלות ושוכחים לעשות משהו בשביל עצמם עד שהם מותשים וחסרי מוטיבציה להמשיך בכלל ואז כל התחומים סובלים (בצפר, חברים, תזונה וכו').


2. תעדיפי חוויות על פני חפצים

כסף זה כמו הגיינה- אם את מלוכלכת זה מפריע, אבל אם את נקייה את כבר לא רוצה להיות נקייה יותר. בהקבלה אם אין לך מספיק כסף את מוטרדת אבל אם יש מספיק את כבר לא חושבת על זה יותר. מחקר גילה שלחוויות כמו הופעות, טיולים, וארוחות גורמים לאושר ממושך ואמיתי יותר מחפצים כמו בגדים, מכוניות, איפור ורהיטים יפים שגורמים לאושר קצר מאוד. אז אלא אם כן באמת חסר לך חפצים, את צריכה להשקיע יותר בחוויות.


3. אל תישברי מכשלונות

קחי לעצמך שעה וכתבי על כשלונות מהעבר בכל התחומים: מה הם היו, מי אחראי, ואיזה לקחים הפקת. כל פעם כשתחווי קושי תחזרי לדף הזה. זה סופר חשוב גם בקטע הנפשי וגם מפני שזה עוזר לסגור את הפרק של הכישלון שיהיה מאחורייך.


4. תציבי מטרות לפי 5 כללי סמארט.

לא משנה באיזה מקום את בחיים, את רוצה להגיע למקום טוב יותר. אז קחי את הכוונה הזו ברצינות ותקבעי לעצמך לפחות 3 מטרות בתחומים שונים (קריירה, גוף, בצפר, זוגיות, תזונה, משפחה, כסף וכו'). כדי שהם יהיו אפקטיביים, הם צריכים להיות לפי smart: מפורטת (specific), ניתן למדוד את ההתקדמות (measurable), ממוקדת במעשים (action oriented), מוגבלת בזמן (time bound), קשורה למציאות הנוכחית (realistic). מומלץ לכתוב על דף מול העיניים כדי שלא תסחפי אחר מטלות, שיעורי בית ושאר דברי יומיום ותשכחי ממה שחשוב באמת. בנוסף אם יש לך מטרה לקום בשבילה בבוקר יהיה לך הרבה יותר קל להתמודד עם כל הקשיים הבאסות האחרות.


5. תהיי אסירת תודה.

זה נשמע קלישאה אבל יש עשרות מחקרים שהוכיחו את הכוח העצום שיש ללהיות אסיר תודה. מדינה דמוקרטית, מים זורמים, אוכל, קורת גג, חשמל, משפחה, יש המון דברים מדהימים שלא כדאי לקחת כמובן מאליו! מספיק 20 דברים ברשימה וצפי במצב הרוח שלך מתרומם מיידית.


6. תיקחי אחריות על החיים שלך.

אנשים אומללים מרגישים חסרי סיכוי, מוצאים תירוצים כל הזמן, מלאים ברחמים עצמיים ולא פועלים לשינוי מצבם. וכתוצאה מכך הם טובעים עמוק בתוך הבוץ, נותנים לאחרים ולסיטאוציה לשלוט בהם, נהפכים לחלשים, וזה יוצר מעגל אינסופי של עצבות וכעס. קחי אחריות על עצמך: אל תתני לאנשים לשנות את האופי שלך, אל תאפשרי לאנשים לקחת את הכוח שלך, אל תתני לאנשים להשפיע על הרגשות שלך! זה דבר קטן שעם הזמן תהיי טובה בו וזה ישנה לך את החיים. כל דבר שקורה לך, תשאלי איך את תרמת ליצירה שלו ולמדי מכך להבא; אם טעית פשוט תתנצלי ( יעריכו אותך יותר אם את ישירה). אם תקחי אחריות על המעשים שלך ועל התוצאות שקיבלת מהחלטות, את תביני שרק את יוצרת את המציאות שלך ותקבלי מזה כמויות מדהימות של כוח. כך שתמצאי פתרון לכל בעיה וכל קושי, גם אם מישהו יפריע לך את תזיזי אותו מדרכך. ולכן אי אפשר לחכות לאישור מאנשים אחרים או לעזרה מהם- הכוח יבוא רק ממך.


7. תחיי בהווה ולא בעבר ועתיד.

אם את מודאגת, תחפשי פתרון פרקטי ורציונלי לבעיה מבלי לתת לרגשות ולשטויות לנהל אותך. אם זה משהו שאת לא יכולה לפתור, פשוט קבלי את זה והשלימי עם המציאות כי אם לא ניתן לשנות את המציאות צריך לשנות את הגישה. אל תתני לחרטות/קשיים לעכב אותך כי החיים תמיד קדימה. בלתי אפשרי להחזיר את הגלגל לאחור או לצפות את העתיד. תעשי מה שבגדר היכולת שלך איפה שאת נמצאת כרגע עם מה שיש לך כרגע, תוך השלמה עם החיים הנוכחיים.


8. תדאגי לבריאות.

לישון שמונה שעות, להפחית מלח/סוכר/קפאין, להעדיף אוכל אורגני וטרי ללא חומרי צבע וריח על פני אוכל משומר וממולח ומעובד, להתאמן 3 פעמים לפחות בשבוע, להגביל זמן מול טכנולוגיה, לצאת לטבע יותר, לשבת כמה שפחות, ולאכול יותר ירוקים הם המרכיבים של הבריאות. כדי למנוע מחלות וקשיים בעתיד, שכמובן פוגעים באיכות החיים ובשמחה, תדאגי לגופך כעת. ויש מלא מחקרים המוכיחים כי בעת האימון משתחררים הורמוני שמחה אנדרופינים במוחך.


9. תתעקשי רק על מה שחשוב.

את לא יכולה להכריח אנשים לאהוב אותך, את לא יכולה לתקן אחרים, את לא יכולה להדחף לקבוצות, פשוט תחתכי קשר אם ניסית הכל וזה לא היה הדדי. יש מעל 7 מיליון אנשים בישראל אז את בטוח תמצאי 3,4 חברות וחבר. מי שלא רוצה? לא צריך! על מה שאת כן צריכה להתעקש זה המטרות- לנסות להכנס דרך החלון אם לא פותחים לך את הדלת, להתקדם בכל צורה אפשרית, לא משנה כמה לאט, העיקר לא לעצור ולא לתת סיפוק לאויבים שלך.


10. תבחרי באושר מבפנים ואל תתלי אותו במשהו אחד ויחיד

אל תצפי שדבר אחד מסוים, כמו ניתוח פלסטי, 100 במבחן, בית גדול או נסיך על סוס לבן יגרמו לאושר. חיים מאושרים לא נוצרים מאירוע אחד דרמטי אלא מתוך שני דברים: בחירה פנימית והרגלים טובים ביומיום. זה דורש עבודה יומיומית- כלומר גם כשקשה תבחרי לשים חיוך על הפנים, תבחרי בגישה רגועה ולוגית ולא רגשנית ולחוצה, ותבחרי להעריך את חצי הכוס המלאה. וגם כשעצוב תבחרי להמשיך לעשות הרגלים חיוביים, לא ליפול לדיכאון, ולנצל כל יום עד הסוף.
באותו הנושא: