9 תשובות
שאלה טובה. מעולם לא למדתי עזרה ראשונה למקרים כאלו.
מחליף סרט
אני בקורס מד"א.. אז אציל את חייו עד אז
אצעק אם יש רופא באזור כי אני יכולה רק לגרום נזק
אגש לבן אדם ואני אבצע בדיקת הכרה: מילולית (אצרח לו בשני האוזניים ואמחה כפיים) ופיזית (אסחט לו את שני שרירי הטרפז) אבצע בדיקת נשימה במידה והוא נושם > אני אכניס את המטופל לתנוחת "בול עץ" ואתן דיווח חוזר למד"א.
במידה והוא לא נושם> אתקשר למד"א ותוך כדי אבצע בדיקת דופק בעורק הקרוטיד במידה והוא לא נושם ויש דופק> אדווח את זה למד"א ואם אני יכול להנשים אני אנשים ואנתר דופק כל הזמן (כי הוא יאבד אותו בכל רגע).

במידה ואין דופק> אדווח למד"א על מטופל ללא דופק ושמתבצעת החייאה במקום > אתחיל בעיסויים של 30:2 (30 עיסויים ו2 הנשמות) > אבקש מבן אדם ספציפי לקרוא למאבטח שיביא לי דפיברילטור ושירחיק את כל הישראלים הסקרנים משם > אבקש מהמאבטח לחתוך את החולצה עם המספרים שיש בערכה של הדפי' ולהדביק את המדבקות > ואפעל לפי הוראות הדפי' עד להגעת הצוות רפואי.


הערה למגיבים פה:

חשוב חשוב חשוב לנסות לעזור צריך כמה שיותר אנשים שיבצעו החלפה של עיסויים כי הבן אדם שעושה עיסויים זה מעייף במהירות ודפי' במיוחד במקומות ציבוריים הוא מדבר וידריך אתכם מה לעשות כל אחד יכול להפעיל דפי' ללא כל ידע רפואי.
עשיתי קורס 12 אז אני יודע בדיוק מה לעשות.
בהתחלה קוראים לו לראות אם הוא מגיב אחר כך תופסים לו חזק בשכמות אם הוא לא מגיב אז בודקים לו את בית החזה אם הוא זז או לא ואם לא אז מתחילים בהחייאה של כמאה עיסויים בדקה
לוקחים את הבן אדם למשטח ישר, למשל: רצפה מתחילים את העיסויים תוך כדי מבקשים ממישהו שירוץ להנהלה לבקש דפי ואז מתחילים להקשיב להוראות הדפי.
וככה מצילים בן אדם
אנשים לכו לעשות קורס 12, זה מציל חיים!
אנסה להציל את חייו.
אתרחק מהמקום
כאילו אני יכולה להתנהג כמו כל עם ישראל ולעמוד מעליו, להיראות היסטרית ולהלחיץ את האנשים שאתו. אבל בגלל שאני לא יכולה לעזור לו מבחינה רפואית, אני הכי אעזור אם אתרחק ואתן לאנשים שיודעים מה לעשות לעבוד