5 תשובות
שואל השאלה:
יכול להיות
כי הם רוצים להפוך את כל העולם להיות כמוהם ולא מבינים שזה פשוט לא יקרה
כי הם חושבים שגם אם הם יהפכו מישהו לצמחוני וטבעוני אז זה יגרום לזה שיפסיקו להרוג חיות כדי לתת בשר למרות שכולנו יודעים שזה לא יפסיק
כדי להעלות מודעות שלא קיימת, להציג צד שרוב האנשים לא מכירים בו. המציאות שקיימת כרגע בעולם היא קיצונית, התפיסה היא שהעולם לא צריך להתנהל ככה, וצריך לדבר על זה, השאיפה היא אכן לשנות.
אין שום בעיה עם אותם דיונים ואין שום בעיה לדבר על זה ועם עצם המטרה לשכנע (אלא אם הבן אדם אטום ולא מוכן לפתוח ראש ולשמוע - וחבל, ואז אין טעם). אלא הבעיה מתחילה בהטפות ובכפייה, זו לא הדרך.
כשבן אדם כבר יודע מה נמצא אצלו בצלחת ומה הסיבה האמיתית לכך, ועדיין בוחר להמשיך בדרך הזו מטעמי נוחות, זו זכותו לגמרי. אבל אם לבן אדם אכפת מעצמו, אכפת מאחרים, אכפת מהסביבה, יש בו קצת סימפתיה לבעלי חיים ויש בו הגיון - רוב הסיכויים שהוא כן ישקול מעבר לטבעונות. ולכן טבעונים מנסים להעלות את המודעות. לעצבן זו ממש לא המטרה של אף אחד. המטרה היא להפוך את העולם למקום סביר כמה שאפשר בעוד קיום של בני האדם כאן.
אדם אחד נוסף שיעבור לטבעונות אולי לא ישנה שום דבר בעולם - תעשיות הבשר, הביצים, החלב ועוד ימשיכו להתקיים. אבל כל שינוי משמעותי בחברה חל בזכות קבוצות קטנות שנלחמות למען השינוי, ולכל שינוי כזה לקח זמן. לקח 400 שנה בשביל שלשחורים יהיו זכויות באמריקה למשל.
אני חושבת שטבעונים עדיין לא מצליחים לעכל את העובדה שישנם אנשים ששונים מהם.