8 תשובות
אם הוא יהיה שחקן טוב בחקירה המשטרתית מילה שלך מול המילה שלו רוב הסיכויים שהפרקליטות יסגרו את התיק מחוסר ראיות. אני מציעה לך להתקשר אליו ולהקליט את השיחה. תורידי את האפליקציה של הקלטת שיחות ותתקשרי אליו תדברי איתו על זה שנורא נפגעת וממש בשיחה תכנסי לפרטי הארוע ותדובבי אותו. אם תצליחי בזה תגשי עם הראיות למשטרה.
הלואי שתצליחי זה עניין של מזל.
לדעתי לא לפעול לבד. לפנות למשטרה או מרכז סיוע לנפגעי אונס ותקיפה מינית. אתה זקוק לעזרה ותמיכה מקצועית.
מקווה מאד שהוא יקבל את מה שמגיע לו.
להעלות משהו כזה, בלי רקע..
נתחיל בשאלה באיזה גיל אתה, מתי זה קרה, איך זה קרה.. כל אלה גורמים משפיעים.
קודם כל לא לשתוק לגבי זה. זה החלק הכי חשוב, שתף את הסביבה התומכת שלך והכי מהר שאפשר.
בתור אחת שעובדת עם נפגעי תקיפה מינית בין השאר, אומר לך שזה יהיה תהליך ארוך ושחייבים לעבור. אבל נשים את התביעה/ משטרה וכל הטררם סביב זה בצד. דאג לנפשך קודם, והשג טיפול בהקדם.
אז לסיכום קודם:
1. לשתף את הסביבה התומכת כמה שיותר מהר- הורים, מנהלים, עובדת סוציאלית.
2. בעזרת הסביבה התומכת להשיג עזרה מקצועית- אם זה רפואית, ואם זה נפשית.
3. להגיש תלונה במשטרה, ולגלגל עניינים עם הייעוץ המתאים.
תתייעץ עם עורכי דין של שי"ל (פזורים בכל הארץ) ותתייעץ איתם
הם חבר'ה נפלאים וישמחו לייעץ לך בהתנדבות ובחינם
הלוואי שהוא יירקב בכלא כדי שילמד לקח ולא יפגע באחרים
תפנה לקו לנפגעי תקיפה מינית.
שלום,
מזעזע. נקודה.
אבל אינני מבין את שאלתך "מה לעשות?" - אתה עברת תקיפה, כמו כל תקיפה היא משאירה את חותמה בנפש ולעיתים בגוף, אני מקווה שאין לך פגיעה גופנית מהמעשה. אם יש לך פגיעה גופנית אתה חייב לקבל טיפול רפואי ובדיקה גופנית. במידה ונפגעת בנפש, אתה צריך להתמודד, פגיעה בנפש היא קשה יותר לזיהוי ולטיפול מפגיעה בגוף. במקרה ואתה חש את הפגיעה הנפשית באופן שמקשה עליך להתמודד כלומר לתפקד אתה חייב לגשת ולקבל סיוע נפשי. ישנם לא מעט אירגונים שנותנים סיוע כזה וסיוע כזה ניתן גם במסגרת קופת חולים. כמובן אתה גם יכול לפנות למשטרה (עוד מעט נעסוק בדברינו במורה) כמדומני שהם עצמם מחוייבים ואף מעונינים לעזור לך ולהפנות אותך לטיפול מקצועי בתיווכם.

עכשיו החלק השני בשאלתך "מה לעשות?" עשוי להתפרש ביחס למורה. כמובן אני מתייחס לדבריך באופן מלא אמון, אני מאמין שמה שנעשה לך הוא חד משמעי ומתפרש רק באופן אחד - אונס! מעשה אכזרי בעל אופן מיני מובהק שלא ניתן לפרשנות. וכו'... אבל כמובן שאם מטרתך "לנקום" במורה על מעשיו דרך פניה לערכאות משפטיות, ואתה מתכונן לנהל מאבק על הצדק בעיניך והוא מן הסתם חיסולו של המורה גם ממקצוע ההוראה גם ממעמד חברתי כלשהו, ובכך תראה נקמה.. דע לך שמסע לא פשוט לפניך. מסלול ההוכחה יכול להיות מתיש ומחליש... אתה עלול לעבור אונס משני בגלל שרשויות הצדק מחויבות (ובצדק לצערי) להתייחס לדבריך בפקפוק עד שיצא הצדק לאור... זו דרך קשה לא פשוטה ולעיתים מאוד מתסכלת, אינני בטוח שתמצא ריפוי בדרך הנקמה זה גם עלול לפגוע בך.
זה לא אומר שלא צריך ואולי אף נכון ללכת בדרך הזו... אבל שתדע שלא כולם בוחרים בה. זו לא בהכרח הדרך שתרפא אותך באמת.
כמובן ישנו החשש הכבד שאם מדובר בבן עוולה שכזה הוא עלול לחזור על מעשיו כלפי אחרים. אבל, אין בזה כדי להצדיק את ההחלטה שלך, אתה באמת נמצא כרגע בנקודה שזכותך להחליט כרצונך באיזה מסלול של ריפוי עצמי אתה בוחר.
במידה ותחליט לעזור לאחרים, עצתי לך שתמנע ככל שתוכל מרגשי נקמה. המשפט בישראל כמו בתורה ובהלכה וגם המשפט הציבורי הוא משפט חינוכי מתקן, ולא נוקם. ויש בזה הרבה הגיון וצדק.
בסופו של דבר יחד עם היותך הנפגע היחיד והעיקרי ממעשה זה. הרי יש כאן עוד אדם בזוי שפל ומסכן - הייתי אומר חולה. חולני. זה המורה הזה שאמור להיות מגן וחבר לך, שהפך ברגע לשטן שלך. לאויב ואולי אפילו רוצח אכזרי - הוא רצח לך את הנפש.
הוא זקוק לעזרה לא פחות ממך אולי הרבה יותר - לא בגלל שאתה נפגעת פחות. ברור שאתה נפגעת הרבה יותר, אבל אתה נפגעת... אתה אם תרצה תוכל לקום לעמוד על רגליך והדברים הללו אולי לא ישכחו ממך, אבל יצליחו להרים אותך למקומות טובים זה אפשרי זה קורה. לכל מיני נפגעים קלים וקשים.
הוא לעולם לא ימחוק את חטאו מעצמו, ולא משנה אם ידעו את זה אחרים או לא. מספיק שהוא יודע... החטא ירדוף אותו בעולם הזה ובגיהנום... בעצם הוא כבר בגיהנום של חייו. משם קשה מאוד להוציא בן אדם אם בכלל..
אם אתה רוצה לעזור לו לעזור לאחרים, ולא לנקום - תשתף בעובדות האלה אנשים שסביבו. אנשים שיאמינו לך. והם בחכמה ובשקט עשויים למצוא את הדרך לעזור לו (הוא יוכרח לעזוב ולשנות את מקום עבודתו לקבל טיפול פסיכולוגי וייעוץ ואולי ברבות השנים ישוב לחברה כאדם מתוקן. גם בכלא בסופו של דבר זה יהיה המסלול שהוא יעבור אבל בפרסום וברבים זה פשוט יהיה יותר מסובך לו ולך לדעתי. לכן אני מאמין בטיפול שקט נכון ועדין בפצע הכואב הזה שלך ושלו.

בהצלחה תהיה חזק - תדע שאתה לא לבד בזה והכי חשוב תדע שאתה בכלל לא אשם.. ואתה יכול כמו רבים אחרים שהצליחו להתרומם מהרגשות הנוראיים לעתיד טוב ורוד בטוח ונעים בהצלחה.
לך למשטרה גבר הם שם בשביל לאכוף את החוק וזה לא חוקי
תהיה חזק אחי או אחותי העיקר הכוונה
אנונימי