19 תשובות
יש תקרה רבעונית לתשלום עבור תרופות.
משהו כמו 800 שקל לשלושה חודשים.
קצת מוזר שאת משלמת 1200 לחודש.
תרופות לא עולות 1200 שקל לחודש אלא הרבה פחות, לא ברור למה הגעת למסקנא הזאת
אנונימי
שואל השאלה:
התרופות בסל הן רק 800 ש"ח אבל לכל הנכים שאני מכירה יש תרופות לא בסל. ובדרך כלל הם 1,200 זה קצת מאוד לתרופות של נכה או חולה כרוני.
בכל אופן גם אם התרופות היו 800 מה שהן אף פעם לא, אבל גם אם הן היו איך היה אפשר לשרוד מקצבה של 2,342 ש"ח לחודש?
אנונימית
תנסה לעבוד דרך השיקום של ביטוח לאומי בעבודה שתתאים לך
לא ממקומי לשפוט אבל לפי מה שזכור לי ברגע שהקצבה נמוכה גם אחוזי הנכות נמוכים, מה שאומר שאפשר לעבוד במשרה חלקית.
אנונימי
^היי, אנונימי, תשומת לבך שמדובר בגובה קצבה מלאה. אחוזי נכות מוסיפים במקרים הקשים ביותר (אחוז נמוך של זכאים) עד 451 ש"ח.
כאלו שאין להם כושר עבודה ולא מסוגלים להשתלב כיאות ללא קשיים בשוק העבודה.
(מפתיע, נכון!?)

מזה מורידים ביטוח בריאות 103 ש"ח (אירוני נכון!?)

לנכים שזכאים לקצבת ניידות, מגיעים עוד כמה אלפים, אבל המטפל עולה הרבה יותר מקצבת ניידות.

אנונימי
כל אחד מחוייב בביטוח בריאות לפי הכנסתו, לא משנה מהיכן היא מגיעה.

בכל אופן לפעמים צריך להגיד תודה על מה שיש עם כל הקושי. יש מספיק מדינות שלא משלמות אפילו את זה.

אנונימי
שואל השאלה:
מדובר בנכה שלא יכול לעבוד, בבקשה לא לשלוח לעבודה ולא להאשים נכה שלא יכול לעבוד על זה שהוא לא עובד.
לאנונימי 2,342 ש"ח לחודש לא נחשבת כקצבה נמוכה, אלא כקצבה למי שיש לו 100% אי כושר עבודה 100% אי כושר. לא סתם מקבלים 100% אי כושר עבודה מביטוח לאומי. ובאמת לא ממקומך לשפוט.

לאנונימי 3 או שזה אותו אחד שמשמיץ אם לא ניתן לשרוד מקצבה כל כך נמוכה למרות ששילמנו כל התקופה שעבדנו ביטוח לאומי וקודם כל המדינה נמדדת ליחס שלה כלפי החלשים אז על מה להגיד תודה? נכה שגוסס מעוני קיצוני צריך להגיד תודה? למה האכזריות הזאת?
אנונימית
השאלה מה זה אומר אי כושר עבודה. האם האדם מרותק למיטתו או שהוא נייד? אני מכיר נכה 100% שמשלים הכנסתו דרך האינטרעט בביתו.
אני מסכים שהקצבה היא ביזיונית אבל המדינה לא רוצה שיווצר מצב כזה שהקצבה תהיה גבוהה כמו משכורת מעבודה והאנשים שעדיין בריאים (לא הנכים) יעדיפו לנסות לעקוץ קצבת נכות וזה יכול להגדיל את כמות האנשים המובטלים שמקבלים קצבאות נכות. גם ככה יש חוסר בעובדים בשוק העבודה. אני מקווה שתביני למה בדיוק אני מתכוון ולא תחשבי חלילה שאני יורד על הנכים
אנונימי
אי כושר עבודה - יש בזה אספקט של יכולת לעבוד פיזית, מנטלית (התמדה), ויש בזה אספקט של אדם שאין לו הכנסה מעבודה בפועל, כך שזה יכול להעיד על הקושי שלו להשתלב בעבודה, גם אם זו מהבית. (ברגע שיוצאים לעבוד יש הגבלה על סכומי הקצבה - וכאן מלכודת הקש, שמצד אחד פוגעת במוטיבציה של נכים לצאת לעבוד ומצד שני מגבילה ניצול בידי מי שלא באמת מגיע לו. בכל מקרה, תהיה סמוך ובטוח שהועדות בביטוח הלאומי, הרבה יעידו, הם דבר מזעזע ולא כזה בקלות מחלקים כספים, צריך את כל ההוכחות שהאדם אכן לא יציב).
אנונימי
זה בטוח, המדינה תיקח ממך כסף במהירות אבל בשביל לקבל זו פרוצדורה של חחודשים ואפילו שנים
אנונימי
שואל השאלה:
כנראה שאותו נכה שעובד דרך האינטרנט הוא מומחה גדול באיזה תחום, כנראה שהיה לו מקצוע קודם לכן. יש הרבה שאין להם כסף למאוורר בקיץ, לאוכל לתרופות איך ישלמו על לימודים? שלא נדבר על זה שהרבה מאוד פעמים הם פיסית לא יכולים ללמוד.
חוץ מזה נכות היא לא רק ברגליים, נכות יכולה להיות גם בידיים שהאדם יכול להתהלך אבל לא להשתמש בידיו, הוא יכול לא להיות מסוגל לדבר הוא יכול להיות עיוור, ולא כולם גאונים, וגם אלה שכן גאונים זקוקים להרבה מאוד כסף כדי להיות לא לחלוטין חסרי עצמאות גם עם הנכות הקשה.
ותפסיקו עם הציד מכשפות האלה, אין שום אפשרות לגרום לאף רופא להאמין שיש לך מחלה שלא קיימת אצלך, הרופאים אפילו לא מאמינים שכואב לך כאשר אתה בוכה במרפאה מכאבים אלא אחרי שהבדיקות הראות את סיבת הכאב. לא ניתן לרמות אותם את מכשירי הרנטגן סי טי בדיקות דם, ואף רופא. גם כישופים ממש ממש לא עובדים ככה. תפסיקו להאשים בכישוף כל מי שלא מוצא חן בעיניכם ולהגיד שהוא יכול לשבש מכונות.
אנונימית
בוא נצא מנק' הנחה שנכים 100% יקבלו בין 5-6 אלף שקל קצבה. מה מונע מחלק מהאנשים הבריאים לעשות נזק לגופם בשביל לחיות על חשבון המדינה?

אם עכשיו אדם בריא עובד קשה ומרוויח 4.5 אלף לחודש, יעשה תאונת עבודה או כל דבר שיגרום לו להיות נכה עם אחוזים, משהו אמיתי לא הצגה ויחיה על חשבון המדינה ואז המדינה תהיה חייבת להוריד סכומי קצבאות כי כבר לא תוכל לעמוד במספר הדורשים.
אנונימי
הטענה שלך מופרכת^ חברות הביטוח (ביטוחי בריאות, אובדן כושר עבודה וחיים) מזמן היו פושטות רגל (אמנם יש מקרים מזעזעים שאנשים פגעו בעצמם במתכוון אבל זה נדיר).
אנונימי
ברגע שהקצבה כזו גדולה יחסית אדם יכול לעשות את זה. הרבה אנשים היו מעדיפים לשבת בבית ולגרבץ ולהרוויח 5-6 אלף מאשר ללכת לעבוד קשה בשביל 4.5
אנונימי
שואל השאלה:
להיות נכה כל יום כל שעה שנכה חי זאת עבודה קשה, עבודה קשה מאוד. הרבה יותר מלעבוד. זאת עבודה קשה להתקלח, ללכת בבית לחמם אוכל, לנקות אבק זאת עבודה פי 10 יותר קשה מאשר לנקות אבק כשאתה לא נכה. הם עובדים ביום אחד פי 10 יותר קשה מאשר שבריאים עובדים בעבודה שלהם במשך חודש, אבל רק על ההשרדות שלהם.

אם יש מישהו שכל כך לא רוצה לעבוד וכל כך רוצה לפגוע בעצמו ואדם שאין לו מוטיבציה ללכת לעבודה ולתפקד וגם רוצה לפגוע בגוף שלו הוא צריך להיות באשפוז כפוי.
אנונימית
לא כל אדם, דיברתי על אנשים שעובדים בשכר מינימום. לדעתי זה יעודד אנשים מהסוג הזה לחפש לחיות על חשבון המדינה והם יעשו כל מה שצריך בשביל להשיג את זה.

כל עוד הקצבה נמוכה משכר בעבודה לא משתלם להם ללכת בדרך הזו.
אנונימי
שואל השאלה:
זה לא על חשבון המדינה זה על חשבון כספים שהם שילמו כל החיים לפני כן והוריהם שילמו. אין לך מושג איזה סיוט זה לא להיות מסוגל ללכת לראות לשמוע להשתמש בידיים אין לך מושג כמה נורא זה להיות נכה ואיזה עבודה קשה זאת פשוט לשרוד. אתה באמת חושב שלעבוד זה יותר גרוע? לדעתי מי שחושב ככה בסכנה מיידית וצריך אשפוז.
אנונימית
בהמשך לתגובה על נזק עצמי כדי לקבל קצבה - אז אם אדם מסוגל להזיק לעצמו בצורה נוראית הוא צריך טיפול וזה כבר לא שפוי! אם הוא מסוגל להזיק לעצמו, הוא מסוגל להסב נזק לאחרים.
אנונימי