24 תשובות
באמת עכשיו
*בהנחה ש* אלוהים קיים לדעתי הוא סטדיסט ברמות ונהנה להסתכל על הסבל של כל העולם, ולא רק בקשר לשואה.
תמיד קל להגיד "נסתרות דרכי האל" או שאלוהים קיים ופשוט לא מתערב אף פעם בכלום, בוא תן הוכחות לזה.
החליט שלא להתערב? למה? אנשים נאנסים ומהרגים ותוך כדי הם מתפללים שאלוהים יציל אותם, אבל הוא מחליט לא לעזור? נכון, זה לא אומר שהוא לא קיים, אבל זה בהלחט אומר שהוא לא יהיה נחמד.
אין אלוקים, אם יש לא ייתכן שהוא נתן לנו כל כך לסבול.
הוא היה בשואה וזה קרה כדי שלנו תיהיה מדינה
מינוסים גו
שואל השאלה:
.
אנונימי
נסיכונת, באמת? אלוקים (צ'אק נוריס) יכול לחפש דרכים קצת יותר יצירתיות לתת לעם שלו מדינה חוץ מלהרוג חצי ממנו בערך, לא חושבת?
לשואל- אתה צודק, אם חוטאים אז מתים, ממש הוגן מצד אלוקים, להזכירך המצוות נועדו בשבילנו ולא בשבילו אז מה הקטע לרצוח אותנו בכזו המוניות?
אני לא מוצא כל הגיון בנוכחותו בעולם.
שואל השאלה:
לא תמיד חייב להיות היגיון
אנונימי
בנושא הזה כן
"הנחמד באדם" מה זה משנה לך מה הדרך?
אם לא הייתה השואה לא היה את מדינת ישראל
ובלי שום קשר בסוף הרוסים באו והצילו אותנו
ואתם עוד צוחקים על חצי מהרוסים
איזו סיבה יש לי לצחוק על מישהו בגלל העדה שלו?
ובהנחה שהוא קיים הוא היה יכול למצוא דרכים יותר טובות שנקבל מדינה
זה 6 מיליון יהודים שמתו פשוט בדרכים מזוויעות ועוד הרבה שנשארו עם פצעים פיזים ונפשיים מכך, אז הדרך משנה מאוד
אנחנו גרים בישראל.. בשבילם הכי חשוב זה המבטא
ברוך הבא לעולם המזעזע שלנו
קל להאשים את אלוהים בכל הבעיות שלנו, אנשים רצחו את האחים שלהם וזה רע מאוד, אבל אם אלוהים היה עוזר בהכל אז מה אכפת לאנשים לעשות רע? צר לי להיות זאת שאומרת את זה, אבל יכול להיות שבלי השואה אף אחד מכם לא היה חי כרגע ובטח לא פה
חחח מה הקשר רוסים עכשיו? אני חצי רוסי אגב, בטח שמשנה לי הדרך!
את רצינית?!
אם אלוקים כל כך מושלם שיביא לנו מדינה בלי הרג המוני וחולני כזה, את רצינית במה שאת אומרת?
למה שאנחנו לא היינו חיים?
למהכולם מדברים על מה שעבר על היהודים ולא על מה שעבר על הרוסים? בזמן השואה מתו 20 מילון רוסים מניסון להציל יהודים. זאת אומרת שאם אלוהים קיים הוא משתמש באנשים לא יהודים בשביל להגן על היהודים. בקיצור הור הורג את כל מי שלא יהודי פלוס מי שיהודי..
זה מתשובה של מישהו ב-fxp.

"הואיל ואלוהים מוגדר, במרבית הדתות, ככל יכול, יודע הכול ומקור הטוב; נשאלת השאלה מדוע עולמנו שופע ברשעות, חוסר צדק וסבל? אם אלוהים הוא כל יכול ויודע הכל, אז הוא יכול ויודע כיצד למנוע את העוולות בעולמנו. אם אלוהים הוא טוב ונדיב אז הוא רוצה להשכין ערכים טובים של שלום, אהבה וחמלה; ולמנוע רשעות, חוסר צדק וסבל. אם אלוהים יכול, יודע ורוצה למנוע את הרע בעולמנו - מדוע אינו עושה כן? אם אלוהים רוצה למנוע רוע, אך אינו יכול - אזי אינו כל-יכול. אם הוא יכול אך אינו רוצה - אזי הוא רשע. אם הוא גם יכול וגם רוצה - מאין נובע הרוע? אם הוא גם לא יכול וגם לא רוצה, אין סיבה לקרוא לו אלוהים. יוצא מכך שאלוהים טוב לא יכול להתקיים."
את זה פילוסוף כתב, לא יודע את שמו, מה שבטוח זה שאותו עונה מ-FXP העתיק חחח אני פשוט זוכר שקראתי את זה במקום כלשהו של מישהו עם שם "גדול"...
אלל תעצבן אותי. בבקשה אל תתחילו עם הצדדים האלה
אנונימית
אם אלוהים גרם לזה שתהיה שואה כנראה שהיו לו סיבות לזה והוא כן התערב ועובדה שיש היום *שורדי* שואה (לא ניצולי) וזה משפיע עלינו היום ועובדה.
נניח והוא קיים, והוא בחר לא להתערב. אז מסקנה אחת אפשר להסיק מזה - האל שלכם סדיסט שאוהב לצפות באנשים נשרפים או נחנקים מגז או נורים ישר לתוך קברים באדמה.
הכל בעיניי המתבונן. תפסיקו לחפש את הדברים המפגרים האלה כי זה פשוט לא נכון.
אם הוא היה בשואה ובחר לא להתערב. זה אומר שהוא או סדיסט, או שהוא בחיים לא התערב בעולם, או שהוא פישל לגמרי בלהיות אלוהים. בכל מקרה, זה אולי לא מוכיח שאין אל בכלל, אבל אני בספק אם אפשר לומר שהאל, כפי שיהודים רואים אותו קיים ועושה דבר כזה.

אם הוא עשה את השואה כדי שתהיה לנו מדינה, אני לא חושבת שאפשר לקרוא לו אלוהים. אני לא חושבת שניצול שואה אחד יגיד שהוא מוכן לעבור את מה שהוא עבר כדי שתהיה לכם מדינה. אז שישה מליון כאלה. לא הייתי רוצחת אפילו 100 אנשים בשביל מדינה. שום פיסת אדמה לא שווה כל כך הרבה חיי אדם. להגיד שהשואה קרתה כדי שתהיה לנו מדינה, לדעתי זה לקחת את זכר השואה ולדרוך עליו.