63 תשובות
תפסיק עם זה! סתם פוגע במאמינים.
תבין אין הוכחות זה אמונה
אני קראתי את ההתחלה וזה כל כך היה נישמע לא הגיוני
אלוהים הוא הכל אוקיי הוא ברא את היקום הוא ברא את האדם המים והיבשה
ובזכותו יש בכלל את הלוגיקה הזאת שלך..
שואל השאלה:
אם מוכיחים לך שמשהו לא קיים אז זה אומר שהוא קיים? זה מאוד הגיוני מה שאת טוענת. זה כמו שתגידי שפיית השיניים קיימת כי אנשים מאמינים בה.
אנונימי
שאלוהים קיים כך כל זאת והוא ישות עליונה מעל לחוקי הלוגיקה ולמרות זאת יש להם היגיון
זאת אמונה אין לה הוכחות.. מתי תלמד את זה?
שאלוקים קיים ואתה סתם מזבל בשכל
אנונימי דתי
אני אתאיסט אבל אני לגמרי מבין מאמין ואני אפילו חושב שזה דבר מצויין שזה קיים. זה נותן חיזוק נפשי מאוד טוב לאנשים. ומביא להם מישהו להאשים שדבר רע קורה ולהודות שדבר טוב קורה.
שואל השאלה:
אלוהים לא יכול להתקיים במרחב עם זמן ומקום כי אז הוא כפוף אליהם ולכן הוא לא כל יכול. זה סותר את ההגדרה של אלוהים.
אנונימי
יש הוכחות למכות מצרים
600 אלף בני אדם ראו אותו במדבר
לא סתם..
דברים יפים אמרת, מעורר מחשבה רצינית.
יכולים לטעון שאלוהים יצר את חוקי הלוגיקה והמימד.
אם כך מי יצר את אלוהים...?
וכמו שאמרת האדם משתמש בזב רק האדם בשביל שהוא יוכל להבין את המציאות האדם המציא לו את החוקים מתימטיקה מדע המציא לו נוסחאות שיעזרו לו להבין את העולם זה לא ככה זה רק מה שהאדם המציא
לא יוצרים את אלוהים היא יצר את כל השאר קיים מאז ומתמיד
למה פוגע במאמינים? בסך הכל רשם כמה דברים.
אנונימית
שואל השאלה:
אתה ראית את 600 אלף האנשים האלה שאתה מדבר עליהם? כל אדם שיכתוב ספר זה אומר שזה נכון?
אנונימי
השאלה אם אלוהים באמת קיים או לא. לא חשובה העיקר שיש אמונה והיא מחזקת את האנושות. אתאיסטים צריכים להבין את זה במקום לנסות לשכנע מאמינים שאלוהים לא קיים
אנונימי אם יש הוכחה ל- 10 מכות מצרים אוקיי?
אז איך זה ש- 600 האלף בני אדם האלה לא קיימים?
ודרך אגב אם הם לא היו אנחנו לא היינו עכשיו.
לוגיקה אה?
שואל השאלה:
מאוד פשוט: אלוהים הוא כל יכול, נכון?
זה אומר שהוא לא כפוף לאף חוק או כוח. אין מרחב בעולם שהוא חסר זמן ומקום וגם לא היה לפני בריאת היקום. זאת אומרת שאם אלוהים קיים הוא כפוף לכוח וזה סותר את ההגדרה של אלוהים. לכן הוא לא קיים.
אנונימי
כי הם מתו וזה היה לפני המון זמן
שואל השאלה:
אני בסך הכל רוצה לדון. זה שאתם מתעלמים מדברים זה לא אשמתי. אתם לוקחים אמונה כדבר מובן מאליו, אבל לא מתאמצים לחקור ולחשוב מעבר. זה כמו שתגידו שפיית השיניים קיימת כי אתם מאמינים בו. נתתי לכם הסבר למה אלוהים לא קיים, יש לכם תשובה?
לכם מותר לשכנע אתאיסטים להאמין שאלוהים קיים ולי אסור ההפך?
אנונימי
אתה מתאמץ לחקור דברים ודעות של מדענים כופרים חמוד
אם אלוהים לא קיים אז מי יצר אותנו?
מי שרוצה שיאמין ומי שלא רוצה שלא יאמין.. אל תנסה לערער לאנשים פה תאמונה
אתה לא הוכחת שהוא לא קיים רק טענת שיש משהו שהאדם המציא שקוראים לו חוקי הלוגיקה שבגללו אלוהים לא קיים אבל זה רק משהו שהאדם המציא אתה טוען טענה קיצונית ועדיין לא הסברת למה אין אלוהים לך הסבירו שיש המון עדויות ויש תנך מציעה לך לפתוח שיש שם אוסף עדויות וניסים שקרו ותיעדו במהלך השנים שאגב תואמים בזמנים ובאירועים להיסטוריה אז אתה מוזמן לבדוק ולגלות שמוכיחות שכן יש אלוהים ולך תסביר עכשיו כל מה שכתוב שם
אם הוא לא קיים אז מי יצר את כל החיידקים שאתה מדבר עליהם?
מה גז ועוד גז שווה מיטוכונדריה?
גז ועוד גז שווה ציטופלזמה או מה שלא יהיה?
שואל השאלה:
גם רבנים טוענים שאלוהים לא יכול להתקיים בזמן ובמרחב. זאת אומרת, שהוא היה קיים לפני בריאת העולם. הבעיה היא שגם לפני בריאת העולם היה מקום וזמן (לא חומריים כמו היום) ולכן הוא צריך להיות כפוף גם אליהם. זה סותר את ההגדרה של אלוהים. מה הבעיה?
אנונימי
חח אני ממש לא מבינה למה אתם מתווכחים. בסהכ בן אדם לא מאמין אמר דבריו. לא מתאים לכם? תתעלמו. והוא צודק. אלוהים לא הוכח כקיים ואתם עדיין אומרים אני יודע. שהוא קיים. ולא אני חושב שהוא קיים. מדובר פה ב*אמונה*
אנונימית
יוסף סטלין. חיידקים וגזים היו כבר קיימים. הם פשוט התפתחו ואנשים גילו אותם ויצרו מהם דברים
איך הם הפכו לקיימים אה?
אז אני אומרת שהוא כן יכול להתקיים בזמן ובמרחב ושתדע שרבנים פועלים לפי הפרשנות שלהם לתנך ותראה לי שזה מה שהם אמרו
מאמינים תפסיקו להיכנס לאזור המקופח שלכם ולחשוב שרוצים להסיט אתכם מאמונתיכם, היא בסה"כ מעלה פה דעה ומנסה לייצר דיון.
התנך זה הוכחה אחת גדולה שהוא קיים בוא נראה אותך מפריך אותה
וגם איך אתה מסביר שיש כל כך הרבה אנשים שכן מאמינים אם הוא לא קיים ובמיוחד העם שלנו שאלוהים ליווה אותנו כל הדרך
זה דיון דביל וחסר משמעות
שואל השאלה:
חומרים התחילו להיווצר לאחר המפץ הגדול. ההתפשטות של האנרגיה הובילה ליצירת אטומים וחומרים. יצירת החיים והתפתחות החיים קשורים לעניין אחר. אם על אלוהים לא חלים חוקי הלוגיקה זה סותר את חוקי הלוגיקה כיום.
אנונימי
מפץ גדול. הסברים שאני לא יודעת ככ כי לא חקרתי. אבל לדעתי פשוט העולם לא מנסה לחקור ואומר טוב אין הסבר לדבר הזה שקרה אז כנראה משהו גדול בשמיים המציא את זה
חוקי הלוגיקה זה משהו שבן אדם המציא זה לא אומר שזה נכון זה סתם שיטות שלנו להבין את היקום
ולכל המאמינים. כל דיון פה על אמונות. אתם חושבים שמנסים לשכנע אתכם לא להאמין. זה בחירה שלכם אנשים רק משתפים נחשבות שלהם. הם לא מנסים להפוך אתכם לאתאיסטים!
שואל השאלה:
אם הוא יכול להתקיים במרחב עם זמן ומקום זה אומר שהכוח שלו מוגבל וזה סותר את ההגדרה של אלוהים. הקיום שלו תלוי בהם. הוא לא מעליהם, הם מעליו. אתם כל הזמן מתלוננים שמתקיפים אתכם כשרק רוצים לערוך פעם אחת דיון נורמלי.
אנונימי
כרגע לא הפרכת את הטענה שלי אז אני לא מאמינה
נערה יפה. זה שדברים כתובים בספר לא אומר שהם מוכחים. גם סיפורים על פיות כתובים בסםר זה לא אומר שזה קיים בהכרח. זה אמונה שאין לה עדיין הוכחות
ואמרת בדיוק את התשובה: מאמינים. אם הוא היה מוכח כקיים כולנו היינו דתיים ולא הייתה את השיחה הזאת
אנונימית
אלוהים הוא רעיון, אמונה. וכמו שחז"ל טענו- תפיסת האלוהות היא מעל ליכולתו של האדם, לכן אנחנו לא יכולים להבין את הישות העליונה. בגלל הטענה הזו, לוגיקה לא עובדת, לוגיקה זה דבר אנושי, אלוהים הוא על-אנושי ואף מופשט.
שואל השאלה:
אלוהים הוא ישות שאינה לוגית, נכון? זה אומר שהקיום שלה שולל את כל חוקי הלוגיקה ואת השכל האנושי. אנחנו משתמשים בחוקי הלוגיקה כדי להבין מה האמת ומה השקר. אתם מנסים להוכיח שיש אלוהים בדרך לוגית, אך סותרים את הלוגיקה. מאוד הגיוני.
אנונימי
שוב, כל התפיסה הזאת היא מעל ליכולותינו, אני מסביר לך את רעיון האלוהות בדרך לוגית, לא את מהות האלוהים. בבקשה תקרא קודם, אני אפילו לא רוצה להתווכח, אני מביע דעה.
שואל השאלה:
אני מבין אותך ומכבד את דעתך. אני פשוט הסברתי למה קיום של אלוהים סותר את ההגדרה של אלוהים ואף אחד פה לא מתייחס. אין כזה מרחב בלי מקום וזמן. אם אלוהים קיים במרחב זה אומר שהוא כפוף למקום ולזמן ולכן הוא לא כל יכול. זה סותר את ההגדרה שלו.
אנונימי
"אומר שאלוהים לא יכול להתקיים במימד של זמן ומקום"
לא יודעת איך הגעת לזה.
ואם הוכחת שחוקי הלוגיקה שגויים, זה אומר שהטענה של שגויה מפני שהיא לוגית;)
וואי שמע *אי אפשר* להוכיח דבר כזה
אני לא כותב השאלה אבל אני מניחה שזה השערה. אל תתנפלו
אנונימית
שואל השאלה:
אלוהים לא יכול להתקיים במרחב של זמן ומקום ולא רק אני טוען את זה (גם רבנים). הסיבה לכך היא שהוא יהיה כפוף אליהם וזה סותר את ההגדרה שלו ככל יכול. אם הוא לא כל יכול אז הוא לא אלוהים ולכן הוא לא קיים.
אנונימי
חושבת כמוך..
אבל תן להם לאמין... זה משעושה להם טוב אחרי הכול...
שואל השאלה:
ברור שאני אתן להם להאמין. אני לא בא לכפות על אף אחד, אלא לקיים דיון. לא כל שאלה פה צריכה להפוך לריב.
אנונימי
האם אתה מאמין באלוקים?
לא.
האם אתה מאמין רק בדברים שהוכחו מדעית?
כן.
האם אתה יכול להוכיח שאין אלוקים?
לא.


שואל השאלה:
הרגע הסברתי למה לא יכול להיות אלוהים. אתם פשוט מתעלמים מכל מה שאני אומר.
אלוהים בהגדרתו הוא ישות כל יכולה שאינה מוגבלת. הבעיה היא שבכל מרחב בעולם היה קיים ועדיין קיים זמן ומקום (לאו דווקא חומריים). אם אלוהים קיים במרחב שבו יש זמן ומקום, זה אומר שהוא כפוף תחתם. הוא לא מעליהם. זה אומר שהוא לא כל יכול ולכן בהגדרתו הוא לא אלוהים.
אנונימי
שואל השאלה:
ישות שלא קיימת בשום זמן ומקום היא פשוט לא קיימת. הגיון פשוט. אם היא לא קיימת בשום מקום אז היא לא קיימת. אין פה הרבה אופציות, או שהיא קיימת או שלא.
אנונימי
לא הוכחת שום דבר תוכיח שזה נכון זה תאוריה שהמצאת ולא הפרכת את התנך כי מדענים והיסטוריונים אפילו בדקו את הסיפורים הכתובים שם וראו שהם קרו ומצאו הוכחות ושרידים של תיבת נוח ויש עדויות ממצריים ודברים כאלה שמוכיחים שזה נכון וממש חקרו ובדקו ואתה מה עשית סתם המצאת תאוריה שהירצחו אפילו לא נכונה איך שהעולם עובד לפי דעתך ולכן אין אלוהים ולא כל מה שרבנים אומרים זה נכון כי הם חיים לפי פרשנות אתה לא סתרת את התנך ומדענים והיסטוריונים הוכיחו שכן ובאמת בדקו ולא כמוך סתם חושב שובר את הראש שלוש דקות ולא מקשיב פה לאף אחד
אז בוא אני באה ואומרת לך שאני לא מאמינה בחוקי לוגיקה סתם חוקים שאנשים המציאו תוכיח לי שכן ואני לא צריכה אותך או שום רב שיוכיח לי שאין אלוהים כי יש והוא מעל הכל ויכול להיות כל דבר
שואל השאלה אתה מזלזל בנו המאמינים ובזכות אלוהים יש בכלל את הלוגיקה שלך.
שואל השאלה:
לא ידעתי שיש הוכחות לים שנחצה לשניים, סנה בוער ואוכל שיורד מהשמיים. אם אלוהים לא קיים בשום מקום ובשום זמן (לאו דווקא חומריים) אז הוא לא קיים. זה נטו הגיון. לא צריך להיות פרופסור למדעי המוח כדי להבין את זה. ההסבר פשוט אבל אתם הולכים ראש בקיר ומדברים על התנך. לא דיברתי על התנך, אלא על קיום של ישות עליונה.
אנונימי
זה לא היגיון זה רק ההיגיון שלך וכן מדענים ישבו וחקרו את זה שהמון דברים שהיו בתנך קרו באמת מצאו שרידים של תיבת נוח וכל זה וכנראה יש הוכחות גם למה שאתה אומר שיש והם באמת חקרו את זה עכשיו ואני אסביר לך בצורה פשוטה זה ההיגיון שלך ועד שלא תביא הוכחה זה לא יהיה אמין היגיון אתה אומר אז גם לפי היגיון של ילד קטן אין שפה אחרת מלבד עברית או היגיון מלפני הרבה זמן שהעולם הוא שטוח ויש לו סוף הרי זה ממש הגיוני אז מה זה לא אומר שזה נכון זה היגיון שלך סך הכל
שואל השאלה:
עזבי רגע את התנ"ך. אני אפשט את זה ותקראי את מה שאני אומר. אתם מתעלמים מזה ופשוט כותבים בלי לנסות להקשיב.

אלוהים בהגדרה שלו הוא כל יכול. אם הוא כל יכול הוא לא כפוף לזמן ולמקום. אם הוא נמצא במרחב עם זמן ומקום, זאת אומרת שהוא כפוף לזמן ולמקום ואז הוא לא כל יכול. הרבנים טוענים שהוא נמצא במקום ללא זמן ומקום, אבל אין כזה דבר ולא היה כזה קיים. אם הוא לא תופס אף זמן ואף מקום אז הוא לא קיים.
אנונימי
אז אולי הוא לא כפוף כי הוא יכול להיות בכל מקום כל זמן בכל מרחב ואתה לא הפרכת את התנך
שואל השאלה:
הוא לא יכול לא להיות כפוף לזמן ולמרחב. זמן ומרחב הם לאו דווקא חומריים כמו לאחר בריאת היקום. אם מפריכים את קיום האל מפריכים גם את התנ"ך.
אנונימי
זמן זה דבר שהאנושות המציאה בשביל לסדר דברים
זמן זה מושג ולאו דווקא משהו שקיים כמו שאנחנו רואים אותו כרגע
אנונימית
זמן לא דווקא חומרי. מרחב חלל הזמן. תקראי על זה
אנונימית
באותו הנושא: