5 תשובות
ג'ון טארגאריין הבן של ראיגאר טארגאריין וליאנה סטארק. הוא היורש החוקי.
לא קוראים לו אאיגון.
אל תשכחו שלראיגאר היו עוד שני ילדים. ילדה בת 4 בשם ראינריז, ותינוק בשם אאיגון. הוא לא היה קורא ככה גם לג'ון.
נראה לי שקוראים לו ג'יהאריז, זה שם טארגריאני די עתיק, וככה גם נד כיבד את הj בתחילת השם ונתן לו שם עם j.
החיזיון היה על ג'ון, לא על אאיגון. כשהוא אמר שלילד הזה ישירו *שיר של אש ושל קרח*, הייתה לזה סיבה. ולא סתם, זה הפך לשם של כל הסדרת ספרים.
במשך שנים לא היה איחוד נישואים בין משפחות סטארק לטארגריאן (יש תיאוריה שלמה גם על זה). כשראיגאר אומר את זה, הוא בעצם מדבר על תינוק שנולד לבית סטארק (בין הבתים הכי צפוניים, מדבר על חורף כל הזמן, גר במקום שנקרא *וינטר*פל), לבין בית טארגריאן ("אש ודם", "דם הדרקון"). שיר של אש ושל קרח, ההגיון אומר שהוא מדבר על ג'ון. הספר נקרא שיר של אש ושל קרח מסיבה, אני לא מאמינה שהגיבור העיקרי בסיפור הוא אאיגון החמישי (אם אני לא טועה, או השישי), למרות שבספרים הוא חי וקיים. ג'ון הוא דמות עיקרית בספרים ובסרטים, אאיגון מופיע לראשונה רק בספר החמישי.

התיאוריה שגם ג'ון נקרא אאיגון הגיונית, אבל במידה הזאת הם יאלצו להכניס את כל השיקולים של ראיגאר לזה, את כל העבר שלו, את הדרך שהוא הגיע לזה... אחרת זה יראה כאילו מישהו שם לגמרי פספס את התינוק שהיה לראיגאר מאליה. קצת קשה לשכוח שנשארו לסדרה בסך הכל 7 פרקים, אז לא נראה לי שהם יבזבזו זמן על זה. יש עוד המון דברים שצריכים לקרות, הם לא יכניסו עכשיו סיפורים חדשים.
אם ג'ורה עבר בפרק אחד מאולדטון לדרגונסטון, ומשם לחומה... שזה מרחק שלוקח חודשים, לא נראה לי שהם יבזבזו זמן מסך על ההחלטה שעשה ראיגאר על השם של ג'ון.

עבר המון זמן מאז שקראתי את הספרים... אז סליחה אם אני משלבת בין שתי נבואות לא קשורות. הנבואה היא אותה נבואה של הנסיך המובטח שיצא ממלח ועשן, ועם חרב 'בוא-אור' ועם ניסה ניסה הזאת? אם כן, אז הם ישנו קצת את הנבואה, לא יכניסו את השם אאיגון לעניין, ובזה נגמר הסיפור. הם עשו אותו הדבר עם הנבואה של סרסיי, שלא הכניסו את ה'וולאנקאר' לסדרה, וכך די בטוח שאף אחד מהאחים שלה לא יהרוג אותה (אם כן, זאת הייתה חתיכת טעות לא להכניס את זה).
אם זו לא אותה נבואה, הם פשוט לא יכניסו אותה לסדרה.

איזה כיף שיש עוד מישהו שמתעניין בתיאוריות וקרא את הספרים, יש לי יותר מידי ידע על הסדרה הזאת ואף אחד לא מוכן לשמוע XD
"שערו של האיש היה כמו של אחיה (ויסריז), אבל הוא היה גבוה יותר, ולעיניו צבע כחול עמוק ולא סגול חיוור. "אאיגון", הוא אמר לאישה שהיניקה תינוק שזה עתה נולד במיטת עץ אדירה. "היש שם טוב מזה למלך?"
"האם תחבר עליו שיר?" שאלה האישה.
"יש לו שיר", השיב האיש. "הוא הנסיך שהובטח, ושירו הוא שיר של אש ושל קרח". הוא נשא את מבטו כשאמר זאת, ונדמה שראה אותה עומדת ליד הדלת. "חייב להיות עוד אחד", הוא אמר, ודאני לא ידעה אם הוא מדבר אליה או לאישה שבמיטה. "לדרקון יש שלושה ראשים". הוא ניגש אל מושג החלון, הרים נבל, ואצבעותיו פרטו בעדינות על מיתריו הכסופים. עצבות מתוקה מילאה את החדר כשהאיש, אשתו ובנו נעלמו בערפל בוקר, ורק המוזיקה נותרה אחריהם להאיץ בה."


זה הקטע המלא מהספר.
עכשיו כשאני קוראת את זה, באמת יכול להיות שמדובר באאיגון של אליה. "חייב להיות עוד אחד"? הוא קרא לבן שלו אאיגון, ולבת שלו ראיניז. בדיוק כמו אאיגון ואחותו כשהם כבשו את שבעת המלכויות. חייב להיות עוד אחד, מה שאומר שיש לו כבר שניים, כי הוא צריך שלושה. הוא צריך את ויסניה.
עוד דבר, שראיגאר לא היה בלידה של ג'ון. הוא מת כמה שבועות לפני. נד הגיע כמה דקות (או שעות) אחרי הלידה של ג'ון, לכן ליאנה עדיין דיממה (ועדיין חיה. אם הדימום לא הפסיק, היא לא הייתה מחזיקה יותר מיום). ראיגאר רחוק מאוד משם, ולא היה מספיק להגיע לקרב במשולש (שם מת) וגם להיות נוכח בלידה של ג'ון.
עוד דבר קטן, שלא ברור מאיפה הוא הביא לשם נבל, אם מדובר בלידה של ג'ון.
אבל עדיין אין שום סיבה שיגיד לה שלילד הזה ישירו שיר של אש ושל קרח (אלא אם כן אני שוכחת איזה פרט בנבואה). לפי זה, הגיוני שזה ג'ון. כל השאר... מבולגן לי מידי.
כשהוא אמר שהילד הזה יהיה מלך, יש לזה כמה פרשנויות. אאיגון השישי היה המלך החוקי, כיוון שנולד ליורש העצר ולאשתו החוקית. אבל ראיגאר כן התחתן עם ליאנה, ולא חטף אותה, הם ניהלו רומן בסתר, ואולי תכנן להעניק לילד הזה את העצר, ולא לאאיגון השישי. הוא ביקש שיקראו לו אאיגון, ואשתו (במקרה הזה, ליאנה), לא אמרה כלום, לא הזכירה שכבר יש לו בן בשם הזה. אבל אם זאת הייתה אליה, סביר שלא תאמר כלום.

אני מבולבלת לגמרי אחרי שקראתי את זה שוב. אני אשתדל לשמור על ראש פתוח ולקוות שזה היה ג'ון, ושלא יקראו לו אאיגון.
הם בכל זאת יהיו חייבים להסביר למה ראיגאר בחר את השם הזה, כי הרבה אנשים יודעים על התינוק שהיה לראיגאר. אם סתם יקראו להם באותו שם זה יראה כאילו הסדרה לא עקבית.
היו כמה דברים בספרים שלא הכניסו לסדרה, יכול להיות שהקשר בין הנבואה לבין השם לא יכנס. גם הסיפור על ניסה ניסה לא נכנס, שזה חלק די משמעותי בנבואה.

בכל אופן, אני מקווה שיש לו שם אחר.