10 תשובות
שואל השאלה:
^ ואני משער שישראל אם היא תתערב היא תלך עם הנוצרים?
אנונימי
אם תהיה מלחמה בין איראן לישראל חס וחלילה אז ארה"ב תהיה המדינה היחידה שתצטרף אלינו.
אולי ארה''ב וסעודיה (אולי).
ארה''ב כי טראמפ נגד הסכם הגרעין ונגד איראן.
וסעודיה כי גם הם נגד החימוש של איראן וגם הם מאויימים.
למה שישראל תתערב במלחמה שלא שלה? כאילו חסר לנו בעיות
אי אפשר באמת לדעת, וכל מי שמתיימר להגיד לך *בוודאות* מה יקרה פשוט שוגה. לאחר חורבן הבית הנבואה ניתנה לשוטים.
אבל גם אם תהיה מלחמה כזאת אז זה כנראה ירעיד את המזרח התיכון ויווצר בלגן מוחלט.
"נוצרים"? כמעט כל העולם נוצרים, אתם צריכין להיות יותר ספציפים..
אני לא חושב שתהייה מלחמה בין ישראל לאיראן אבל אם כן זה יהיה איראן, סוריה, רוסיה מול ישראל, ארצות הברית, צרפת, אנגליה. ועוד איזה צפון קוראיני שיהיה נגד כולם
אנונימי
חיזבאללה וסוריה יצטרפו לצידה של איראן, מכוון שהן ביחסים טובים עימה, צבאותיהן בקשר הדוק, והן כולן רואות בישראל אויב משותף. ייתכן וגם יופעל לחץ על עיראק, בשל קרבתה הגאוגרפית לישראל, ובכך יושלם ציר הרשע השיעי נגדנו. אם כי יכול להיות שבשל המלחמות הפנימיות שדאעש גורם בעיראק ובסוריה הן אינן יצטרפו למלחמה או רק יספקו סיוע.

אם נשכיל לפתח קשרים עם מדינות הסונה באזור, ולהרכיב קואליציה סונית נגד ציר הרשע השיעי, הן ירגישו חופשי להצטרף אלינו ולהיות מוכנות לשיתוף פעולה צבאי, מתוך כך שהן יראו בזה הזדמנות להפיל את מתחריהם השיעים על האסלאם, ובראשית כל מתחרתה הגדולה ביותר של איראן, הלא היא ערב-הסעודית.

הכורדים צפויים "לרכב על הגל" ולתקוף את איראן גם כן, על מנת לשחרר את מזרח כורדיסטן מכיבושם. אם כי, בדומה לסוריה ועיראק, אולי גם הם יתקשו בכך עקב קרבות עם דאעש.

ארמניה תהיה מונחת על הכף וכנראה תשמור על ניטרליות, משום שיש לה קשרי מסחר גבוהים ומוצלחים גם עם איראן וגם עם ישראל. לכן אני חושב שעל רה"מ לעשות כל מה שביכולתו על מנת להדק את קשרי ארמניה-ישראל ולשכנע אותם לקחת את הצד שלנו בסכסוך עוד עכשיו ולהטיל אמברגו על איראן, דבר שיכה קשות בכלכלתה ועלול מאוד לגרום לה לסגת מתוכנית הגרעין מרוב סנקציות, כפי שקרה עם קדאפי בזמנו.

ארה"ב תמשיך לתמוך בכורדים כפי שעשתה עוד מימי אובמה, תחזק את בריתה הקיימת עם ערב-הסעודית וכמובן תעמוד לצד ישראל. פוטין אינו צפוי. או שרוסיה תיקח את הצד הנגדי או שהיא תישאר ניטרלית כמה שאפשר, זה בעיקר תלוי האם טראמפ יצליח לשפר את יחסי ארה"ב עם רוסיה כפי שהוא הבטיח או לא.
ארצות הברית יכול להיות תעזור לנו
יש לנו את התמיכה של ארצות הברית, חוץ מזה אנחנו די מסתדרים בעצמינו.
לא יצטרפו, עוד מעט תהיה מלחמה בין הנוצרים למוסלמים, חכה תראה