8 תשובות
כמובן זה תלוי כמה כוח סוס יש למזגן ואם הוא חסכוני, אבל בגדול אם המזגן חסכן אז יעלה לך בסביבות 70 -80 שקל לחודש, כאמור זה בערך.
שואל השאלה:
זה המזגן תדיראן. דיי ישן. לא יודעת את הפרטים חדר קטן יחסית
אנונימית
מצאתי סימולטור, הכנסתי לפי מזגן בן 3 העובד 12 שעות ביום
יצא בערך 120 לחודש אבל קשה לדעת. אני מניח שזה לא רחוק מהאמת
מזגן אינוורטר יותר מקשה על העניינים מכיוון שהוא משנה את התדר לפי השיגיונות של משתמש ושל מזג האויר בחוץ. בינתיים בדגמים קטנים ניתן לקבוע במידה מסויימת מי חסכוני בארץ אבל רק דרך cop ולא דרך a (כי a ניתן גם לדגם עם מקדם של 3.70, וגם לדגם עם מקדם של 5.3 - שהוא הכי גבוה בארץ). אצלי יש בחדר שינה מזגן אינוורטר יפני 1 כ"ס ישן יחסית בן 11 שנה עם cop 4.2. הוא צרך לחודש שלם 60-100 שקל עם פעולה נונסטופ 24/7 כל החודש באותו חדר, שומר על טמפ' של 24 מעלות (אני מקרר תרופות בחדר שלי, אז לא מכבה גם כאשר אני לא נמצא). בחדר אחר מזגן 1 כ"ס רגיל עם cop של 3.50 עבד קשה יותר על 20 מעלות וביזבז להורה שלי 150-200 שקל (לכל חודש יש עומס חום אופייני משלו).

יש משהו חשוב שתבינו: כל המזגנים הרגילים הקטנים עם a צורכים אותה כמות חשמל כמו g מזגן שנותן תפוקה של 10000 צורך כ-800 וואט כמו מזגן שמפיק 9000. זה שיש לו 10000 יעבוד אותו זמן דק' בכל שעה, כי היצרן מתכנן מינימום של 6 דק' עבודת מדחס. אם תנסו לשנות טמפ' למשל להעלות מ-20 ל-25 וזאת 3 דק' לפני שתמו ה-6 דק' האלה - תיווכחו לדעת שהמדחס מתעלם מזה הוא ימשיך לעבוד עוד 3 דק' ורק אז יפסיק. הפיקוד יתאים את עצמו לדרישות שהשתנו רק אחרי כן. ההגבלה הזאת מקטינה את היכולת של הטרמוסטט לחסוך אנרגיה במשך כל שעה. אז במזגנים קטנים רגילים אתם לא צריכים לשגע את עצמכם מהדרוגים a לעומת g, אין שום הבדל רציני במציאות. גם צריכת החשמל נופלת מ-800 ל-650 במזגנים הרגילים האלה בגלל טמפ' חיצונית נמוכה יותר מ-35 כך שאי אפשר אף פעם לחשב במדוייק את הקילוואט המצטבר לאורך היום והלילה.
אנונימי
המזגנים של היום הרבה יותר חסכוניים ממה שהיה פעם, בגלל זה לרוב מדובר בעלות זניחה פר חודש, אנחנו עם מזגן חדש של תדיראן שפועל הרבה מאוד שעות ומאוד מרוצים ממנו, הוא נורא חסכוני
גלי, נכון שהיום הם חסכוניים יותר, אבל אם עדיין עובד אצלה המזגן הישן ללא בעיות של ריחות צחנה ועובש, רעש מופרז וכל מיני תקלות - אין טעם שתחליף אותו עד שתופיע תקלה או בעיה שתעלה לה מאות שקלים לסדר אותה.

שוב פעם, לחדרי שינה הכי חסכוניים הם רק המזגנים עם cop מעל 5 ואין לתדיראן שום מזגן כזה היום. כל השאר איבדו מזמן את הכתר. אגב באירופה אף אחד לא מדבר על דרוגים של אותיות אלא רק על מקדמי יעילות (נצילות) המשמעות היא שאם למזגן נניח יש יעילות 3.8 הוא נותן לכל 1 קוט"ש שהוא צורך (במהלך שעה או יותר) 3.8 קילוואט מצטבר של הספק קירור. ביעלות של 5 הוא נותן 5 קילוואט מצטברים של הספק קירור לאותה צריכה מצטברת של 1 קוט"ש במשך שעה של עבודה או יותר. ככה מבינים היטב מה זה בעצם מקדם יעילות, והוא בעל משמעות הרבה יותר רחבה מסתם להגיד שהמזגן בדרוג a.
אנונימי
תראי בגדול זה תלוי איזה מזגן יש לך, למשל יש הבדל בין מזגן רגיל לאינוורטר. ככה שהדירוג אנרגטי יותר גבוה ככה המזגן פחות בזבזן. לנו באופן אישי יש אלפא אינוורטר של תדיראן בבית ודי מרוצים. עובד כמו שצריך וחסכוני ביותר, מציעה לך לבדוק אותו גם..
דנה היקרה, לא דירוג כמה שיותר גבוה, אלא cop. אינוורטר יכול לחסוך אבל לא ניתן לנבא את ההתנהגות שלו בהתאם להעדפות משתמש ואת אופן ההתקנה של המעבה. נראה לי שאת לא מבינה שיש הבדל של עד 40% בין המזגן הכי גרוע בתוך דרוג a להכי חסכוני בהתאם למקדם הנצילות.
אנונימי
באותו הנושא: