13 תשובות
שואל השאלה:
להפך אני רואה זאת כחלישות דעת וחוסר אופי יהודי, להתחתן עם אחת לא מהדת שלך.


ואני אומר את זה בגלל כאלה שראיתי שרושמים "בגלל שאתה מתייג אנשים לפי דתם אתה בעצם שוכח שכולם בני אדם וזה פסול ודיי גזעני"

מה הקשר? אז אם אני לא מתחתן עם אחת שלא מתאימה לדעות שלי, זה גזעני? אולי אני רוצה לשמור על זהות חד-ערכית? ולשמור על דעותי?

ממש לא מבין את אלה שטוענים שזה גזעני.
ואת האמת, קצת מעצבן אותי שהם טוענים ככה.
אין גזענות.
זכותה לא להתחתן עם נוצריה
אתה בסופו של דבר בוחר עם מי להתחתן אז בזה גזענות זה ממש בסדר שאתה רוצה להתחתן עם יהודייה.
אין פה גזענות, אתה צודק שאתה לא רוצה להתחתן עם נוצריה, מונע התבוללות.
אין גזענות
נצרות זה לא גזע
אפילו שאני אחת שהכי בעד שוויון זכויות אני יכולה להגיד שזה לא גזעני
אנונימית
זה לא גזענויות בכלל.
אפשר לטעון שזה לאומניות, אבל האמת שזה לא, כי אתה לא מפלה מישהו או מוריד לו זכויות בגלל הלאום שלו. אתה פשוט לא רוצה קשר. זכותך
אוקיי.
1. זו בחירה שלך עם מי להתחתן, מתי, ואיך, ואף אחד לא יתערב לך בזה (אלא אם כן אתה להט"ב ואז אסור לך. לפחות בינתיים).
2. עצם העובדה שאתה פוסל איזושהי קבוצה של אנשים (שהיא גם הקבוצה הכי גדולה של אנשים שיש) ואומר שאתה לא תתחתן איתן, על סמך זה שהן לא יהודיות, זה נקרא הפליה על רקע אידאולוגי. על הפליה אני מניח ששמעת?
3. למי שכתבה על התבוללות; את מוכנה להסביר לי מה פסול בזה? התבוללות מעלה את הפיריון, לתינוק יש סיכויים טובים יותר לצאת בריא, וזה מקרב בין תרבויות.
4. הקראש שלי לא יהודייה, אז אני לוקח את זה קצת מעבר, אבל אני עדיין יכול לומר שאתה מבצע הפליה על רקע אידאולוגי. שזו בעצם תת דוגמה לגזענות.
שואל השאלה:
לשמור על הערכים שלי, זאת הפליה? חשוב לי לשמור על הזהות שלי. ולהתחתן עם אחת מהעם שלי. כי אלו העקרונות שלי. שלא נמצאים בנוצריה, או ערבייה. תפיסת העולם שלהם שונה משלי, וכן חשוב לי להתחתן עם אחת שתואמת דעותיי ועקרונותיי.
(ונעזוב שיש איסור דתי להתחתן עם מישהי מדת אחרת, גם בלי זה, זה לא "גזענות" או "הפליה")
זה לא גזעני, הקטע הוא כשזה מגיע לרמה של '' איכס נוצריה '' שזה כבר מגעיל, אבל כל עוד באמת שחשוב לך היהדות ואתה מסכים עם זה ואתה לא חושב שנצרות או כל דת אחרת ( עם בכלל דת ) תתאים לך אז באמת שזה בסדר. אם נגיד היית כותב - איזה מגעילים האנשים שמתחתנים עם נוצריות, איך הם מעזים? פשוט דוחה! זה כבר היה גזעני, כאילו שהנצרות היא סוג של מחלה או מפלצת
אני באמת לא יודע על איזה ערכים אתה מדבר, אז אני לא אתייחס.
אני פשוט אסביר את מה שאמרתי:
הפליה: אפליה היא מונח סוציולוגי המציין הבדלה בין קבוצות חברתיות שונות, קטגוריות חברתיות או פרטים שונים, הבדלה המעניקה לקבוצה, קטגוריה או פרט מסוימים יתרונות או חסרונות יחסיים בהתייחסות אליהם, מבלי שתהיה הצדקה עניינית לכך.
אתה מפלה. על רקע ה"אמונה" שלך. לכן זו גזענות.
שואל השאלה:
מה קשור? Nritor...
לא מצליח להבין אותך אחי.