7 תשובות
טבעונים לא אוכלים חלב, ביצים או דגים
אני לא טבעונית אבל הם לא אוכלים ביצים וחלב
שואל השאלה:
אני יודעת, השאלה היא אם המוצר לא מכיל את המרכיבים האלה, ובאותו מפעל מייצרים גם דברים לא טבעוניים, גם אם יש אחוז קטנטן שמוצר לא טבעוני נגע במוצר, עדיין תאכלו את המוצר?
אנונימית
אני יכולה, אבל יש לי עדיפות שלא, כי אמנם "עלול להכיל" הוא בשביל אנשים שאלרגיים וזה לא באמת מכיל את אותו המוצר, אבל זה אומר שהמוצר מיוצר באותו מפעל שמייצרים בו מאכלים עם מרכיבים מן החי. ואני מעדיפה לא לשלם את הכסף שלי למפעל שאחר כך משלם אותו לתעשיות הביצים או החלב.
אנונימית
עלול להכיל זה לא אומר שזה באמת מכיל, הסיכוי הוא נורא אפסי. למשל פסטות וכאלה-כתוב על זה שזה עלול להכיל ביצים רק בגלל שזה מיוצר באותו פס יצור, אבל למה בעצם שהביצים יגעו בפסטה?
אני אישית אוכלת גם מה שכתוב שעלול להכיל..
כן. אם אני לא אוכל דברים שכתוב עליהם "עלול להכיל" לא יישאר לי מה לאכול.
^ואגב אני לא מסכימה עם זה שלא צריך לקנות מחברות שמייצרות גם אוכל לא טבעוני כי אם כבר בדיוק להפך, צריך לקנות את המוצרים הטבעוניים של החברות האלה ולהראות להם שיש יותר ביקוש לאוכל טבעוני וככה הם ייצרו יותר.
דברים שעלולים להכיל ביצים, חלב, דבש, כן.
דברים שעלולים להכיל בשר או דגים, לא. זה פשוט מעבר לטבעונות, זה משהו שדוחה אותי, ואני לא יכולה לאכול משהו כשאני יודעת שאולי יש שם איזו פיסת בשר.

^זה עניין של דעה אישית, אבל אני מעדיפה לשלם לחברות שמייצרות רק אוכל טבעוני, עדיף לי לתמוך כלכלית בהן. אבל זאת רק דעה. גם המחשבה על להראות לחברות לא טבעוניות שהביקוש לאוכל טבעוני עולה זה מצוין.
באותו הנושא: