49 תשובות
אני לא שונאת. אבל מעצבנים אותי טבעונים שמנסים לשכנע אחרים להיות כאלה
כי הם נכנסים לאחרים לצלחת
לא שונאת אבל מרגיז אותי שהם כופים את סגנון החיים הלא בריא שלהם על אנשים אחרים
אנשים לא שונאים את כולם, זה יותר כעס על אותם טבעוניים שחייבים לעקוץ אותך על העובדה שאתה אוכל בשר, ומראים לך סרטונים של פרות נשחטות בזמן שאתה אוכל בשר...
הם מנסים לשנות פה אנשים.
מתערבים בצלחת של אחרים כמו מי שמעליי אמר.
כי אנשים שאוכלים בשר לא אוהבים את זה שכמה קיצוניים מתנפלים עליהם בגלל זה כאילו שהם רצחו את החייה. לאף אחד לא נעים כשמאשימים אותו בדברים מוגזמים סתם ככה.. אני טבעונית ואני לא נכנסת לאף אחד לצלחת כי מה הפואנטה? לריב? יש סרטוני הסברה על טבעונות ומי שמתעניין יצפה בהם. לדעתי לא צריך לכפות על לא לאכול בשר כי זה כמו לדחוף לטבעוני בשר לצלחת.. אז כן.
שואל השאלה:
זה לא כמו לדחוף לטבעוני בשר לצלחת זה ממש שונה. וזה לא להאשים בדברים מוגזמים סתם ככה. מאכזב שאת
בתור טבעונית מדברת ככה.
אנונימית
ובמה זה שונה? זה כל אחד ודעתו ואם כופים על מישהו לעשות או לא לעשות משהו זה אותו הדבר.
אני טבעונית ואני מאמינה בזה שבשר זה פשוט גופה על צלחת עם טעם קצת טוב. אני לא אוכלת בשר כי החיות עוברות שואה אמיתית. ונכון זה לא בסדר. אבל שימי את עצמך במצב שאת יושבת עם מישהו שאוכל בשר ואת לא. את לא תתחילי להגיד לו שהוא רוצח אכזרי ושזה לא בסדר. אפשר להסביר את העמדה שלך בדרך תרבותית ולא קיצונית.
קודם כל יכול להיות שהוא בכלל לא מודע לכל הדברים האלה.
בכל מקרה דיברתי על הקיצוניים בלבד.
אני לא שונא טבעונים.
אני רק ממש שונא את אלה שרואים מישהו אוכל בשר ומתחילים לדחוף את האף שלהם לצלחת שלו ולהגיד ''רוצח'' ולנסות להכריח אותו להפוך לטבעוני.
שואל השאלה:
זה לא נקרא לכפות, זה להראות לאנשים את המציאות כי יש הרבה שאוכלים ומעדיפים לעצום עיניים תוך כדי. הזוועות שבעלי החיים עוברים זה דברים שרק בני האדם יכולים להבין מבחינת שכלית. ובעלי החיים לא יכולים להתאגד ולהתגונן בעצמם, בשביל זה יש אותנו.
אנונימית
שנאה זה מילה כואבת וקשה. אני ממש לא שונאת טבעונים. אבל כמו בכול קהילה מסויימת או קבוצה יש את הצד הטוב שלהם והצד הרע. אני אוהבת את המוסריות שלהם ואת הדרך הכללית שהם בחרו בה, את הערכים והעקרונות. אבל אני מכירה מלא טבעונים שניסו לכפות עלי וממש לא דיברו איתי כי הייתי אוכלת ביצים ובשר. אבל האחרים אלה שקיבלו אותי לא כפו עלי אבל כן ידעו להסביר בצורה קצת יותר אמפתית ונכונה לדעתי את הפעילות שלהם ומה הם מרגישים שהם מייצגים. אבל גם את הטבעונים שכופים אני לא שונאת והאמת שאני יכולה להבין אותם.
קשה לאנשים להתמודד עם השונה
אנונימית
כי הם מציקים ונכנסים לך לצלחת ומדברים רק על כמה שהם טבעונים וכמה שהם לא צריכים את הבשר כל שיחה איתם מובילה לעד כמה שהם לא זקוקים לבשר
שואל השאלה:
אז אני מכירה מלא שמנסים לשכנע טבעונים לאכול בשר ותמיד זורקים הערות דוחות לידי בכוונה כמו "וואי איזה טעים זה שומן" או "בשר זה לא רצח זה טעים רצח" או שכמעט כל בן אדם ששומע שאני טבעונית אומר לי "איך אפשר בלי בשר? את מפסידה.." וכל מיני דברים כאלה ואם אני אגיד למישהו איך אתה אוכל בשר אז זה יעצבן אותו.
ויש עוד וכל מיני הערות שאף אחד לא מייחס אליהם חשיבות אבל ברגע שטבעוני מעיר הערות אז עושים מזה יותר סיפור.
אנונימית
כי הטבעונים מיוצגים על ידי המיעוט הקיצוני שנדחף לצלחות של אחרים.
זה הסטריאוטיפ.
אנונימית
שואל השאלה:
טבעונים הם לא מיעוט של קיצונים שנדחף לצלחות. ככה כולם מגדירים את זה כי קשה להם להתמודד עם האמת. וקל להציג אותנו באור שלילי.
מצחיק שאומרים על טבעונים שהם קיצונים ואלימים אבל לאכול חיות שנטבחות זה לא קיצוני ואלים? ברצינות..
אנונימית
אני לא...
לדעתי יש הבדל בין לזרוק הערות ובאמת לעשות דיון נורמאלי בנושא הזה של בשר. שני הצדדים יכולים להסביר את העמדה שלהם. ולשני הצדדים יש הסברים משכנעים מספיק. מי שבאמת רוצה להבין למה כדאי לא לאכול בשר ינסה להסכים עם ההסברים של הטבעוניים, ומי שמעדיף לסגור את העיינים ולהמשיך לאכול בשר יעשה את זה. ואם מישהו בחר לא להתעסק בזה, ופתאום מתחילים להגיד לו שהוא לא בסדר אז איפה פה הצדק? עולם חופשי.
זה כמו להגיד שלרצוח זה לא טוב, ואסור לאנוס ולגנוב. יהיו כאלה שיעשו את זה בכל מקרה כי לא בראש שלהם להשתנות. בעולם יש אפילו קניבליזם, אז באמת-זה לא רק בשר. יש המון בעיות.
שואל השאלה:
"זה כמו להגיד שלרצוח זה לא טוב.. יהיו כאלה שיעשו את זה בכל מקרה" אז את מסכימה עם זה שזה בסדר שלמרות שרצח בני אדם למשל זה אסור, אבל עדיין יש כאלה שעושים את זה.. זה נראה לך בסדר?
אנונימית
אני לא שונאת.
פשוט מעצבן אותי שחלקם לא נותנים לי לאכול בשר בשקט.
יש טבעונים שהם פשוט טבעונים ולא אכפת להם מה אחרים אוכלים והם לא נכנסים להם לצלחת.
זה לא נראה לי בסדר אבל היעילות של הריבים בנוצרים בגלל טבעונות לא ישכנעו אנשים. כדי לשכנע מישהו לא צריך עכשיו לקחת אותו ולסקול אותו באבנים. מה שאני אומרת דיי פשוט מי שהופך לטבעוני עושה את זה מתוך מודעות והבנה של למה הוא עושה את זה. אין פואנטה לעשות מהומות.
שואל השאלה:
יש פואנטה כי אם אף אחד לא ידבר המודעות לא תעלה.
לא יודעת באיזה עולם את חיה, אבל אם לא תדברי החיות לא ידברו בעצמם. ככה זה עובד מאמי
אנונימית
אני לא שונא טבעונים, אני שונא אלה שנדחפים לי לצלחת. אני אוכל מה שבא לי ואני לא צריך לדפוק חשבון לאף אחד. אני באופן כללי לא חושב שטבעונות זה מוסרי יותר, אבל אני לא הולך לפתוח על זה דיון פה. כל הדרך של הכפייה הזאת רק יוצר אנטיגוניזם.
חוץ מזה, את חושבת שהאישיות של האדם תלוייה במה שהוא אוכל? אני לא. יש לי חברים שאוכלים בשר וזה לא הופך אותם לאנשים רעים. עם כל הכבוד לטבעונות אני לא שופטת אנשים לפי זה בלבד.
תזכרי שבסופו של יום גם אני וגם את ובכלל אף אחד לא מושלם. אם כולם יעבדו על עצמם במקום לנסות לפסל אחרים לפי הסטנדרטים שלהם יהיה מקסים.
כן צריך לדון בזה אבל צריך גם להיות מודעים לזה שגם לדעות אחרות יש מקום להיות
לא שונאת טבעונים, אני שונאת טבעונים שמטיפים...

בתור בת לאמא טבעונית, שהיא מטיפה ולא לא הולכת להפגנות או משהו כזה, אבל כן מונעת ממני לאכול בשר בבית ועד לפני כמה חודשים לא היה ביצים, אני מנצלת כול הזדמנות שלי לאכול בחוץ וכן אני יודעת תגידו מה שתגידו גופות זה טעים לי.

יש לי חברות צמחוניות והן לא מטיפות לי ואני מעריכה טבעונים/צמחונים שלא מנסים להטיף לי כי פאקינג לא אכפת לי ממה זה עשוי...

זה דרך החיים שלכם כמו שלאכול בשר זאת דרך החיים שלי.
כולם יודעים מה החיות עוברות, כולם פה ראו סרטונים, כולם פה ראו הכל. אם זה היה עובד אנשים היו מפסיקים לאכול בשר. גם אני יכול להכין סרטון קורע איברים פנימיים עם מוזיקה עצובה על המלחמה בסוריה, זה אומר שכולם ירוצו לסוריה עכשיו?
שואל השאלה:
"חפש אותי בראשון" מצטערת לזלזל אבל זו התשובה הכי בורה שקראתי עד היום.
אנונימית
אני רוצה להסביר לך משהו, בימיי אנשי המערות, את חושבת שה"בני אדם" של אז שתו תה צמחים ואכלו סלט?
לא.
הגברים לקחו חניתות וצדו את המזון שלהם, כמו כל טורף רגיל.
אולי לטורפים אחרים יש שיניים חדות ומהירות, אבל לנו יש את השכל.
כן- בשר תמיד היינו צריכים לגוף, גם עוד מימי קדם.
הבעיה זה שטבעונים מנסים להוכיח שאם אין לנו טפרים וניבים אנחנו לא אמורים לאכול בשר.
אבל תמיד אכלנו ותמיד נאכל.
אנחנו גם חיות טרף אחרי הכל...
ואני לא ממעיטה בבעייה של אכילת הבשר- אחרי הכל אני בעצמי טבעונית אז מן הסתם הגעתי לזה בדרך מסויימת שהאמנתי בה. אם זה היה תלוי בי (וכן כמובן שזה לתוי בלהעלות את המודעות), מעכשיו היו סוגרים את כל מפעלי הבשר. אבל זה לא יקרה בין לילה כי אנשים צריכים להאמין בזה ולהפסיק לאכול בשר כי ככה הם חושבים לנכון, ולא כי אמרו להם רוצח אתה עושה שואה לחיות. פשוט שום בעייה לא נפתרת מהר כל כך. אבל אני מקווה שבעתיד באמת באידיאל יפסיקו לאכול חיות. (למרות שזה לא נשמע כמו משהו קל). כמו שיש זיהום אוויר. חלק מהסיבות זה עישון- אנשים לא יפסיקו לעשן בין לילה תמיד יהיו כאלה שכן יעשנו. ולגבי עישון האנשים פוגעים ישירות בעצמם-וזה עוד לא נפתר- אז חיות? זה נשמע להם בכלל בסדר לאכול חיות.
מה בדיוק הבעיה? כולם יודעים וכולם מודעים לזה, אז למה אנשים לא מפסיקים לאכול בשר? אל תגידי שאנשים לא יודעים כי אין אחד שלא יודע כבר עם כל התעמולה הטבעונית
לכי תנסי להאכיל אריה בטופו וסלטים נראה כמה הוא יאהב את זה..
אנחנו בול אותו הדבר אנחנו אוכלי כל לא יכולים בלי בשר
אנונימית
כי הם טובים יותר ומוסריים יותר ואלה שלא טבונים מקנאים בהם

(אתם יכולים להודות פשוט)
מאותה סיבה שאנשים שונאים שמנים, נמוכים, אתיופים, אשכנזים, ספרדים, רוסים, טרנסגנדרים, ערבים, ימנים, שמאלנים ואת העולם באופן כללי.
וגם בנים שנמשכים לבנים ובנות שנמשכות לבנות.
והנטספארק פאקינג לא נותן לי לכתוב את זה נורמאלי.
השאלה הזאת נטו באה בשביל להיכנס לנו לצלחת אז הנה התשובה שלך שונאת טבעונים שמתערבים לי בחיים הפסקתי לאכול בשר במשך שנתיים כי פשוט לא אהבתי את הטעם ולא בגלל החיות, השתמשתי בתחליפים שיש בהם ברזל כולל מאכלים שונים וכדורים. הבנתי שזה 9וגע בבריאות שלי אחרי שהתעלפתי פעם אחת מרוב חולשה ובגלל שפשוט קרסתי מעייפות בצבא בגלל זה. חזרתי לאכול בשר בשנה האחרונה ואני מרגישה ממש טוב. אז די לפגוע בבריאות שלי ולהציע פתרונות חלופיים כי זה לא עוזר לכל אחד. תתעסקי בחיים שלך
אנונימית
הרבה אנשים שונאים טבעוניים מסיבה מאוד פשוטה: כשהם רואים מישהו אוכל בצורה נורמלית ובריאה ברזל וחלבון, יענו בשר, הם לא יכולים לשבת בצד ולשתוק, הם חייבים לצרוח עליו שבשר זה רצח וכל השטויות האלה. הרבה אנשים חיים יפה מאוד בלי כל המשפטים האלה
כי המון טבעונים מטיפים וחושבים שהם היחידים שצודקים.
הנה, את דוגמה לכך- 'הם לא יודעים את האמת'. סליחה?
האמת שלי היא שאנחנו, בתור בני אדם בעלי שכל, שונים מבע"ח אחרים, ולכן את לא יכולה להשוות ערך חיי אדם לחיי בהמה.
את לא יכולה לקבוע מהי 'האמת' עבורנו, אנחנו חיים את אותה המציאות.
סליחה אבל לפי מה שאת מגיבה כאן זה בדיוק כמו שאני אבוא ואכריח אותך לאכול בשר, אל תתערבי במה שאני אוכלת, לא אתערב במה שאת אוכלת. שכל אחד יעשה מה שטוב לו. אנשים שונאים את הטבעונים כי אתם חושבים שאתם יכולים לשנות את העולם. אתם לא משלימים עם זה שלא משנה מה תעשו החיות עדיין מתות ואנשים ממשיכים לאכול בשר והכל ממשיך אין מה לעשות. מילא היו אומרים לאנשים אל תאכלו וזה באמת היה נפסק אין לי ספק שאנשים היו מסכימים אבל די תחיו במציאות ואל תיכנסו לצלחות של אחרים. היית רוצה שמישהו יגיד לך "כולה בשר תאכלי" וידחוף לך את זה לצלחת? אני בטוחה שלא. כמו שבן אדם מכבד אותך תכבדי אותו.
את שואלת למה אנשים שונאים אתכם ובמקום להבין ולהתייחס לתשובות כאן את שוב הולכת נגד ולא מנסה להבין את הצד השני אז אל תתפלאי למה שונאים אתכם.
אנונימית
שואל השאלה:
תמשיכו לשנוא אתם לא מעניינים אותי
אנונימית
בכיף מותק, זה מפריע לך בסופו של דבר לא לנו. אני יכולה להגיד לך שהטבעונים כבר מזמן לא מעניינים אף אחד.
אנונימית
אני לא שונא אבל הרבה מאוד טבעונים פולשים לנו לצלחת ומנסים לכפות עלינו לא לאכול בשר או מוצרי חלב וביצים.
זה מעצבן ואני לא סובל שמתערבים לי בצלחת.
מותק עצם העובדה ששאלת למה אנשים שונאים אותכם כבר מראה שכן אכפת לך וממש אכפת לך, דבר שני תקראי טוב את התשובות שלך ותביני למה שונאים אותכם.
דבר שלישי אין לכם זכות לכפות עלי (אה סליחה, ''להראות לי את המציאות'' או איך אתם קוראים לשיט הזה) מה לאכול ואין לכם זכות לדחוף את האף שלכם לצלחת שלי כי כל אחד רשאי לבחור מה לאכול.
את רוצה אז תמשיכי לאכול את ה''כאילו'' גבינת מוצרלה שלכם שעשויה משומן קוקוס ומיליון חומרי טעם וריח, אבל להגיד לי מה לאכול זה כבר עיניין אחר, כל אחד רשאי לבחור בעצמו מה לאכול בלי שידפקו לו את השכל מהצד, טוב?
וכשמנסים להסביר שזה לא מעניין אף אחד אתם קוראים לנו רוצחים וואטבר. שיהיה
אבל כמו שאני לא קוראת לך עצם שיצא מואגינה ככה את לא תקראי לאוכל שלי גופה, ברור?
אה סורי הסלמון שלי מוכן הלכתי לאכול :)
כי הם חושבים שכל הטבעונים נכנסים לאנשים לצלחת. זה כמו גזענות כי לא כל הטבעונים ככה.
רק שתדעי לך, גברת שואלת שאלה טבעונית יקרה, שבכל פעם שאת פותחת את המחשב לשאול שאלות בסטיפס או לראות "קירות שקופים", את משתמשת בחשמל שמגיע מתחנות הכוח שבשביל לייצר חשמל מזהמות את כל האוויר והצמחים ובעלי החיים נפגעים מזה. אז אל תתלונני שאנחנו אוכלים חיות שקנינו אותן כבר מתות ולא אנחנו הרגנו אותן ואם לא אנחנו היינו קונים אותן אז מישהו אחר היה קונה אותן.
רובם נכנסים לאנשים לצלחת וגורמים להם להרגיש רע.
מטיפים ונדחפים.
קולניים ומציקים.
לי אישית, אין כוח לזה.
כשאתם אומרים שאין לטבעונים זכות לכפות עליכם לא לאכול בשר, זה כמו לומר שלאף אחד איו זכות לכפות על היטלר להפסיק להרוג יהודים. זה בדיוק אותו הדבר. וכשאתם אומרים שזה לא נכון, אתם אומרים בעצם שאנחנו נעלים מהחיות מסיבה כלשהי.
^ממש אבל ממש לא.
את עכשיו משווה אותנו להיטלר?! בושה, גועל נפש.
אין לכם זכות לכפות עלינו מה להכניס לצלחת וחוץ מזה אם אנחנו יכולים לאכול בשר והגוף שלנו יכול להכיל את זה אז מותר לנו.
הגוף שלנו יכול להכיל גם בשר אדם. זה אומר שיש לי זכות לאכול בשר אדם?!?!
לסיכום אל תאכלו חסות ועגבניות כי זה רצח עם וכי הם לא ידברו בשם עצמם. הם יצורים חיים וקוטפים אותם כדי לאכול! בושה אנשים פשוט בושה. רצח שואה לירקות! מי איתי?
אנונימית