9 תשובות
לפעמים זה בטבע של האישה ולא בגלל שלא אוהבת,

אני מכיר בדיוק הפוך אישה חרוצה נקייה מתפקדת הכי טוב

בעולם, אבל לא אוהבת את בעלה.
שואל השאלה:
הסיטואציה האישית שלי היא שונה. נכנסתי להריון, זה הריון שני והוא מאוד קשה הוא לחלוטין השבית אותי. ההריון הראשון היה בדיוק אותו הדבר. זה הופך אותי לסמרטוט, ובאמת נדרש מאמץ ענק עבור כל תזוזה ופעולה קטנה אפילו. לפני ההריון הייתי בסדר, דאגתי לנקיון עד כמה שאפשר, שמחתי לבשל לו ואת הקניות דאגתי לעשות אני למרות שאין לי רשיון ולו יש. הטיפול בילדה שלנו נשען רק עלי. ההריון באמת הרס אותי מכל הבחינות, בייחוד שאיך שגיליתי שאני בהריון רציתי להפיל וכבר באתי לבית חולים לביצוע ההפלה והוא פשוט שכנע אותי להשאיר אז עזבתי את בית החולים. ידעתי פשוט שאני לא אוכל לשאת את זה ושכרגע יותר מידי דברים תלויים בי. אני נאלצת רק לשמוע ממנו שהנה יש נשים בהריון שעובדות עד סוף ההריון כשלצד זה הן עוד מטפלות בשלושה ילדים בבית, מנקות עושות הכל וכו. ומסרב להבין שכל אחת עוברת את זה באופן שונה, בייחוש שההריון הראשון היה לי בדיוק אותו הדבר. כאבים, הרבה התעלפויות, החולשה הזאת כמו שיש כשחולים או בהתייבשות עם סחרחורות, בחילות עם הקאות ובאמת כל מה שאק אפשר. ומבחינתו זה תירוצים ועצלנות. לכן הוא מאוד התרחק ממני, לא מביע שום חיבה סימפתיה או איכפתיות. מתעצבן עלי כשאני ממררת בבכי במקום לנחם ולהגיד לי מילה טובה. מדבר אליי בזלזול יתר ושפה ממש דוחה. כשניסיתי לדבר להבין אם אולי פשוט הפסיק לאהוב אותי כי עם כל הכבוד הכל מצביע רק על זה, טוען שזה אני כבר לא אוהבת אותו. כי אילו הייתי אוהבת הייתי מבינה שחשוב לו שיהיה פה נקי ומסודר, באמת ממש לא נקי עכשיו. ושהייתי דואגת להכין לו אוכל... מה שגם מצריך בעצם הליכה לצורך קניית מצרכים ברגל לבד. ממש מתייחס אליי כמו לאדם רגיל כאילו כלום. הכל תירוצים. אני ממש לא משחקת במשחקי כוח ואגו זה לא בשבילי... אני פשוט באמת לא נמצאת במצב שאני מסוגלת וחוסר התמיכה וההבנה כמובן שלא מעלה בי מוטיבציה לכלום ואני נמצאת בדיכאון עמוק ונמצאת אפילו בטיפול תרופתי. כשסך הכל לא היה צורך בשום טיפול תרופתי והתרופה היחידה וההכי טובה יכלה להיות תמיכה והבנה ואילו היו עוברים את ההריון הזה איתי ביחד ולא הייתי נאלצת לעבןר הכל לבד. הוא מבטא אליי רגש חיובי רק אם אני עושה איזו מטלה כמו כביסה או מצליחה לנקות את הרצפה כשאני אוספת כוחות. כאילו שזה מה שמבטא את האהבה שלי. אני לא מבטאת אהבה בצורה כזו, אני מנסה להגיע באמצעות זה לשלום בבית על מנת למנוע מלחמות ואמירות קשות מצידו שסתם יגרמו לי למרר בבכי כמו תמיד.
מיואשת
הכי כדאי לך להביא עוזרת פעמיים בשבוע, ותראי איזה קל ונעים יהיה לך, המון לקחו מעט עוזרת והחיים חזרו להיות נורמליים לחלוטין, תשקעי יותר בבעל בילדים ותראי כל החיים ישתנו לך לטובה.
עצוב לקרא מה שאת מספרת..
נראה לי את ממש אוהבת את בעלך.. בעיה שהוא בן אדם נצלן ואטום שלא ראוי לאהבה שלך: ( סליחה על הדברים הקשים..
יש אנשים שלא משתנים.. מכירה בעלים שישבו בחיבוק ידיים מול טלוויזיה בזמן שאישא עם חום גבוה מנקה ועושה כביסה, כלים..
אבל במיקרה שלך היתי ממליצה בכל זאת לפנות ליעוץ זוגי..
תזכרי רק דבר אחד.. ילדים שלך צריכים אותך שלמה ובריא! תשמרי על עצמך!
שום ניקיון וטענות של בעלך הממורמר לא שוות את הבריאות שלך!
תהיי חזקה..
נשמע לי שאת קורבן ניצול. אי-אפשר לדרוש ממישהי לעבוד וגם לעשות את כל עבודות הבית ועוד כשהיא בהריון. אגב, לא כתבת בכלל מה הוא עושה למחייתו, אבל זה לא נראה לי הגיוני שהוא יצפה שאת תעשי הכל, ואם הוא חושב שככה נשים צריכות להביע אהבה אז יש לו בעיה קשה.
דבר ראשון תחליטי איפה את רוצה להיות - קחי בחשבון שעימות עלול במקרה קיצוני להוביל לגירושין ומצד שני התקפלות עלולה להוביל אותך למצב של התמוטטות מוחלטת. הדעה שלי היא שהראשון כבר עדיף. תתעמתי איתו פעם אחת ואם זה מדרדר אז נסו ללכת לגישור, רצוי מאוד לא אצל מישהו דתי.
דבר אחרון - גם אם בסוף זה מסתיים בצורה הגרועה זה עדיין פחות רע מלהיות אומללה כל החיים.
NiQ
בלי הרבה מגילות כן
הבנו ממך את הבעיה אך לא שמענו את אשתך. למטבע יש שני צדדים. אם הנישואין חשובים לך אני מציעה לך שתגיד לאישתך אני אוהב אותך וחיי הנישואין שלנו חשוב לנו אני מציע שנפנה ליעוץ זוגי רע זה לא יעשה זה רק יתרום ויבנה. אני מכירה זוג נשוי שהיו רבים המון עד למצב של כוונה להתגרש. בני הזוג פנו לטיפול זוגי והיום הם חיים באושר כבר הרבה שנים.
רק ייעוץ זוגי יוכל לעזור, בתקווה שבעלך יבין שהבעיה היא אצלו.
העיצה שראיתי למעלה להביא עוזרת פעמיים בשבוע, אין בה כדי לתרום דבר לזוגיות שלכם, משום שאולי זה רק יקל עליך, אבל לא יפתור את הבעיה.
ומי אמר שמצבך הכלכלי מספיק טוב גם להביא עוזרת?
אנונימית
גבר ואישה צריכים לעבוד בבית בדיוק באותה מידה. זה לא התפקיד של האישה לטפל בבית
אנונימי