82 תשובות
אותי אישית כן.
כן
אני בכללי מאמינה שגם אם אלוהים קיים (אגנוסטיקנית), כל הבחירות החופשיות נתונות בפני בני האדם.
איפה את חייה? אלוהים נתן לרופאים אל השכל והיכולת לרפא אותך
ואלוהים הוא זה שגרם לרופאים גם להצליח.. תמיד תחשבי על זה ככה, שמה שקורא, קורא לטובה. גם אם מדובר על אדם שמת, כנראה שהוא כבר ביצע את התפקיד שלו, כנראה שהמוות שלו יגרום למישהו להבין משהו. כל דבר שקורא הוא בשליטת ה' כדי שלך יהיה את הכי טוב, גם אם עכשיו אתה לא יכול לראות את זה..
אנונימית
שואל השאלה:
Daniel nevo
מאיפה את יודעת? הוכחה כלשהי...? ראית אותו מתישהו..?
אנונימית
שואל השאלה:
גל, איך את כל כך בטוחה בזה?
אנונימית
כן. יש את התורה, יש את הרבנים שמוכיחים, יש ככ הרבה ניסים שהם מעל הטבע שרק אלוהים יכל לעשות.
אני לא הכי דתיה בעולם אבל אני מאמינה שכל דבר שקורה לי טוב או רע הוא מאלוהים.
זה לא מעצבן אותי, אבל יש בזה משהו טיפשי. הרפואה מתקדמת בזכות המדע, הטכנולוגיה, לא בזכות התנך והחרדים שיושבים ולומדים תורה כל היום.
אבל זה דיי ברור שאנשים שיושבים ומתפללים כשמישהו שחשוב להם נמצא בניתוח יאמינו גם שאלוהים הוא זה שהקשיב לתפילות שלהם.
מסכימה איתך. אלוהים לא מה שגרם להם להצליח-_- זה שנים על גבי שנים של התמדה השקעה ולימודים קשים מאוד. אחכ ללכת ולהגיד שאלוהים זה שנתן להם את הכוח רצון או את היכולת זה להוריד מהערך שלהם.
הכי מעצבן אותי שמעיזים לקשר בין החרדים שלא עובדים ולא עושים *כלום* למען המדינה שלנו רק יושבים ומתפללים כל היום לבין האנשים החרוצים האלה שמשקיעים את הנשמה שלהם ואפילו מוותרים על חיי המשפחה שלהם בשביל נפשות אחרות.
בדיוק^ תמשיכו להודות ולהמשיך להודות לאלוהים שלכם כשהוא נותן לכם מחלות, דחייה, כאב, מוות וכו'. בסוף זה לא כזה משנה לי אישית, זה אתם שחיים באשלייה. העיקר שבסוף תעשו משהו למען המדינה ולא תגמרו כמו חרדים קיצוניים (לא אומרת שכולם ככה) שרק מתפללים. לא מתגייסים לצבא, לא עובדים, רק לומדים תורה ומתפללים.
זה לא סותר. אלוקים מנהל את העולם ודואג שהוא יתפתח בצורה מבוקרת. לדוגמא, הסיבה שאלוקים דאג שבימי קדם אנשים האמינו שהעולם ישר ושטוח ולא עגול, היא בדיוק הסיבה שבגללה הם לא קיבלו את התיאוריה הזאת- התפישה הפרימיטיבית שלהם לא היתה קולטת את זה והם לא היו בונים מגדלים כדי לא ליפול בטעות. כך, גם בתחום הרפואה אלוקים דואג שכל תגלית תתגלה בזמן המתאים לה, וגם שכל ניתוח יצליח או ייכשל בהתאם לתיכנון העולמי. זה נכון בכל תחומי החיים. אבל, זה לא סותר את זה שבתכלס מי שדרכו יצא התיכנון הזה לפועל, נבחר באופן מיוחד ומתוכנן, ולכן כמובן שצריך להודות לרופאים כשהם עושים את עבודתם בצורה טובה ולכעוס עליהם כשלא. האלוקיות של העולם לא מסירה את האחריות מהאדם.
אנונימי
אשלייה? אם זו אשלייה אז אני אמשיך לחיות בה עד סוף חיי. לא יודעת מה איתך אבל הרבה יותר קל בחיים שיש בשמיים למי לפנות שקשה ולמי להודות.
אנונימית
שואל השאלה:
Daniel nevo, הרבנים לא מוכיחים כלום, רק מדברים ומדברים.
תביאי לי הוכחה הגיונית לקיומה של ישות עליונה.
אני אגלה לך סוד, את לא תמצאי שום הוכחה לקיומן של ישויות אלוהיות כלשהן מהסיבה הפשוטה - קיומן נשלל.
אפשר גם להודות לאלוהים על השואה, המוות, המחלות, השנאה, האונס ועוד דברים מדהימים ונפלאים שאלוהים שלנו עשה.
הייתי ממליצה לו ללכת לטיפול נפשי, חשד לסדיזם.

ולגל, התכוונתי איך את כל כך בטוחה שהוא קיים לא שמי שרואה אותו מת.
אנונימית
מתי קיומו של אלוקים נשלל?
הפוך, ההרמוניה הטבעית סותרת את תיאוריות הכאוס השונות שהן גרורות ממילאיות של הכפירה באלוקים.
אנונימי
נכון אנונימית. זה קל יותר. לא אמרתי שלא. את יודעת מה עוד קל יותר? קל יותר לשבת ללמוד תורה במקום לעשות באמת משהו עם החיים שלך. קל יותר לא לעבוד ולחיות מהכסף שהמדינה משלמת לך. קל יותר לשנוא את הקהילה הגאה. זה קל. הרי יש לכם את התירוצים, אלוהים לא מרשה.

אבל זה לא אומר שזה הדבר הנכון לעשות.
וואו הכי מסכימה...
הפוך, ללמוד תורה כל החיים ולחיות בקושי וצימצום זה הרבה יותר קשה מלחיות חיים מופקרים ונהנתנים. הרבה יותר קל לקבל את כל העולם ו"לזרום" מאשר לעמוד על עקרונות ולהיות מסוגל להילחם למען אידיאלים. העולם האידחאולוגי החילוני הוא עולם רכרוכי ולכן הוא מתמוסס.
אנונימי
וואו, כל כך.
מה זה השטויות האלה? נראלך שאלוקים צריך את ה'קרדיט' שלך?!
השם הוא זה שגורם לדברים לקרות, הוא זה שכיוון את הרופא ללמוד את הרפואה שלו רק בשביל רגעים כאלה.
וכן, ברור שגם לרופא, יציר כפיו של הקב''ה, יש חלק בעניין, לא סתם אומרים ''מגלגלים זכות על ידי זכאי..''

חחח אוי לא, בצמצום. תעשה לי טובה, אתם מקבלים מלא כסף מהממשלה וככל שאתם מתרבים ומביאים איזה 8 ילדים למשפחה נותנים לכם עוד יותר כסף.
איך בדיוק אתה נלחם על אידיאלים? העתיד שלך הוא לשבת ולהתפלל או לעשות סקס עם מישהי ששדכו לך אותה ולהתרבות. ואתה עוד מקבל על זה כסף..
ממש מלחמה. אתם לא צריכים להלחם. אתם לא צריכים להלחם כדי שיתנו לכם פאקינג להתחתן או לאמץ. תעשה לי טובה, אתם לא אלה שמסכנים בסיפור.
מי את חושבת שפותח לך את העניים כל בוקר? למה את חושבת שזה שאת בריאה ושלמה זה מובן מאליו? איך את מסבירה שגם אחרי השואה וגם אחרי כל המלחמות והאויבים שלנו נשארנו עם מאוחר כנגד כל הסיכויים?
אני לא מבינה איך אפשר בכלל לא להאמין?
אז כן אומרים תודה גם על המחלות וגם על הדברים הקשים כי בסופו של דבר אלוקים רואה מלמעלה מה שלנו קשה לראות- עושה את החשבונות שלו וגורם לנו גם להתמודד עם דברים קשים. רק תיהיי בטוחה שזה נועד לחשל ולחזק אותנו! לא סתם.
מקבלים מלא כסף? אתה חי בסרט.. תבדוק פעם מה קצבת הילדדים היום, ותבדוק כמה עולים חיתולים לחודש. זה בקושי מכסה. וקצבת ילדים עש גם לחילונים, זה שאין להם את הבגרות להיות הורים ליותר מילד וכלב זה משהו אחר.
אנונימי
השמישמור אתכם אנשים! שאלו שאלה על רופאים ואלוקים, מה. הקשר. לעזאזל. לחרדים?!
תפסיקו לתקוע את הדעה העקומה שלכם בכל מקום! זה שהקב''ה גורם לרופאים המוכשרים האלה להצליח לא אומר שאתם צריכים להתנפל עכשיו על חרדים!
אין כאן שום קשר לחרדים ואם באלכם לפתוח על זה דיון, תעשו את זה בשאלה חדשה ובדיון חדש.
לכל אלה שאומרים "תגידו תודה שהוא נתן לסבא שלי סרטן" וכל מיני תגובות כאלה...
מה אתם עשיתם? עשיתם משהו שהוא ביקש? לא עבדתם בשבת? לא הדלקתם אש בשבת? לא אכלתם חמץ בפסח? שמרתם על צניעות? מיליון תלונות יש אליו אבל לא עושים כלום ממה שהוא כתב אז למה אתם באים בתלונות?
כמו לעבור ברמזור אדום ולהידרס ואחרי זה להתלונן שהנהג לא בסדר!
אנונימי
השמישמור אתכם אנשים! שאלו שאלה על רופאים ואלוקים, מה. הקשר. לעזאזל. לחרדים?!
תפסיקו לתקוע את הדעה העקומה שלכם בכל מקום! זה שהקב''ה גורם לרופאים המוכשרים האלה להצליח לא אומר שאתם צריכים להתנפל עכשיו על חרדים!
אין כאן שום קשר לחרדים ואם באלכם לפתוח על זה דיון, תעשו את זה בשאלה חדשה ובדיון חדש.

כסף? מי נותן איפה לעזאזל? את חושבת שהאלפיים שקל בחודש ממוטטים את המדינה או עוזרים במשו לאברכים? כמובן שהם מודים על זה, אבל אין לכם מה לבכות על הכמה אלפים בודדים שהמדינה משחררת..
אני בריאה ושלמה כי יש אנשים שנלחמים כדי להגן עלי ועלייך יכפוי טובה. יש אנשים שם בכל עיר ובכל גבול ששנים עומדים על הרגליים כדי להבטיח שלא יקרה לך משהו חבר.
"מי את חושבת שפותח לך את העיניים כל בוקר?" אמ. אני..?
דניאל, לפני השואה היו מלא מלא יהודים מפוזרים בעולם. וצבאות מבעלות הברית שבאו לעזרתנו הצילו אותנו מהכחדה מוחלטת. אבל היינו קרובים לזה.
לכל דבר יש סיבה, זה שאתה לא יודע הסטוריה ומטיל הכל על אלוהים זו הדרך הקלה. שוב, תמיד אותם בוחרים בקל.
אתאיסטים מאמינים בהוכחות מדעיות? איזה הוכחות מדעיות יש לבריאת העולם? האבולוציה? הכל תיאוריות.
אנונימי
מעבר לזה, אתאיזם סובר שאין אלוקים, ולכן צריך להוכיח את זה בדיוק כמו שהמאמיו צריך להוכיח את קיומו.
אנונימי
מצחיקים אותי האתאיסטים שהעיקר לא מאמינים וזה אבל כשקורה להם משהו פתאום כן יש מישהו למעלה. פתאום נזכרים להאמין חחח
ובסדר זה בריא להתעצבן (: תתעצבנו כמה שבא לכם אבל זה שאתם לא מאמינים זה אך ורק בעיה שלכם. אף אחד לא יצליח לשנות לנו את הדרך חשיבה ואת האמונה שלנו.
וכן ה' עושה הרבה דברים והוא זה שקובע מי יחיה ומי ימות.
מחלות- זה ממש לא הוא מביא, אנחנו מביאים את זה על עצמינו, הוא רק יודע מה יקרה בכל נתיב שנלך.
אז את העצבים שמרו לעצמכם כי זה לא יעזור לכם (: יום טוב
אתאיסטית עסוקים כל היום בלהגיד מה שהתורה לא נכונה אבל הם לא הקדישו אפילו שעה אחת לנסות ללמוד משהו מהתורה ולראות שיש הרבה דברים שנכתבו בתורה עוד לפני שהמדענים גילו אותם.
ומימי לאב אני רק רוצה לתקן אותך כי חרדים תלמידי ישיבה מקבלים 700 שקל ולא 2000.
אנונימי
ועוד משהו אנונימי, אם אתם חיים בהכחשה שלדתיים ולחרדים לא קורה שום דבר רע כי אלוהים מגן עליהם אז זה ממש דפוק.__. לא שמעת על אף חרדי/דתי שמת ממחלה/נרצח/דתיות ודתיים שנוצלו מינית?
תעשו לי טובה. כמו שזה קורה לנו זה קורה לכם באותה מידה. אבל אתם תמצאו דרך להצדיק את אלוהים בכל זאת. תנו לי לנסות, אממ אלוהים עושה את זה כדי ללמד אותנו לקח? או אולי לקחת את הדתיים לחיות איתו מוקדם יותר כי הם היו ככ טהורים!
^ עא, אפשר להתווכח על הכמות. זה לא ממש משנה...
מזתומרת אלוקים זה הכל בלעדיו אין כלום הוא מחייה בכל שניה כל דבר שקיים
והרופאים הם שליחים של אלוקים לרפא.
איפה אלוהים היה בפיגוע בחלמיש? בחופשה, ואולי גם עכשו הוא בחופשה?
ודרך אגב הרבה באים בתלונות על כמה אלפי חרדים שמקבלים 700 שקל בחודש אבל שוכחים להתלונן על ערבים ישראלים שמקבלים הרבה יותר ושגונבים ושודדים ומתפרעים וחלק מהם מבצע פיגועים.
מי אמר שאלוקים לא מביא ייסורים ומוות על מאמינים? אלוקים מתכנן את העולם לאורך מאות אלפי שנים, ולכן את ההשלכות של כל דבר שקורה אי אפשר לראות באותו רגע, אלא דורות אחר כך. וכיוון שאלוקים מנהל את העולם לטוב, גם מוות וייסורים ומחלות ודברים שהם רעים ועצובים בראייה נקודתית, הם טובים בחשבון הכללי.
אנונימי
בכלל החרדים לא צריכים לקבל שקל שילכו לעבוד,
אני אגיד איפה אלוהים היה למי שחושב שאלוהים קיים, השואה פיגועים מקרים של מוות אז לעזאזל איפה אלוהים קיים?
אפשר הוכחה שאלוהים קיים?
דניאל נבו, מי שחיסל את הנאצים ועצרו את מלחמת העולם השניה הם האמריקאים, הרוסים והבריתים שרובם... נוצרים, אז...
אנונימי
אפשר הוכחה שהוא לא קיים?
אנונימי
'שילכו לעבוד'
איזו דרך נחמדה להראות כמה אין לכם כלום בראש.
יש *המון* חרדים שעובדים, קשה, מאוד, אף אחד לא אוכל לכם את הכסף. ואם אתה רוצה לראות ככה, אז סבבה. נניח שהכסף שהאברכים מקבלים הוא רק מהמיסים של ההורים שלי, ושל עוד מלא חרדים שעובדים, ועובדים יפה מאוד. זה הגיוני נורא, ואולי ירגיע אותך קצת, יש?
חח אלוהים לא קיים, אים אלוהים היה קיים לא היה שואה והפיגועים, אלוהים זה שטות שהמציאו
אין הוכחה שהוא לא קיים, כמו שאין הוכחה שהוא קיים.
והוכחות של הרבנים מאוד דפוקות לדעתי. הם פשוט אומרים אה את זה אי אפשר להוכיח ולהסביר, אלוהים.
אנונימית
אין מקום להגיד לנו להוכיח את הקיום של ה' כי כל היופי זה שמדובר באמונה. מאמינים שיש אחד כזה. אני חושבת שאדם שלא מאמין הוא אדם ריקני שאין לו על מי להשען
ובואו תעזבו את כל הפוזה מאחורי המקלדת. אני בטוחה שברגע שקרה משהו אצלכם או שיקרה הדבר הראשון שתעשו זה להתפלל ולבקש שיתפללו בשבילכם. כי קל להגיד שזה אשליה ולזלזל אבל פתאום כשצריך מישהו להאשים ולבכות ולהתחנן נזכרים שהאמונה קיימת.
וכל מי שזילזל פה אתם אנשים קטנים. כי זה סתם לחפש להדליק אנשים ומאחלת לכם שה' יוכיח לאחד ואחד מכם שהוא קיים בצורה יפה יפה.
נכון שהתשובות נראות 'ארוכות ומפחידות' אלמוג אלמוג. אבל אם תטרח לקרוא אותן לא תשאל סתם שאלות פעמיים. -_-
מה הקטע שלכם?
זה כמו שאומרים שניצחנו במלחמה בזכות אלוהים
אז צר לי לאכזב
זה לא!
ניצחנו במלחמה בגלל ובזכות החיילים האמיצים והמדהימים שלנו!
גם אתכם מעצבנות שאלות כאלה שדורשות בכוח צומי וחסרות כבוד בשיט?
אין בעיה תביאו לי הוכחה שהוא קיים ואז אני אתחיל להיות דתי
ניצחנו בזכות ה' שנתן לחיילים המדהימים שלנו את הכוחות המדהימים שלהם (:
חסוי בשקט - אם אלוהים לא היה רוצה שננצח גם עם כל הצבא שבעולם היו מחסלים את כולנו.
אז נכון שיש לנו צבא מדהים. אבל אם אלוקים לא היה בוחר שננצח, לא היינו שורדים.
חחח מי שמגן על המדינה זה חיילים ולא כוח אלוהי תחיו באשליה חח
אתם פשוט מגעילים אותי כמה שאתם לא מוכנים לכבד דעות של אנשים אחרים
ועוד אתם מאמינים בקדמה
כל הקדמה שהייתה עד עכשיו זה בזכות ריבוי הדעות שהופץ בזכות בנאורות.
אז סתמו כבר
ו5 הילדים ניצלו בגלל שהחביאו אותם ולא בגלל אלוהים שלא קיים
אני מאמינה שיש סיבה לכל דבר אבל גם שיש אלוהים יש אנשים שחושבים בדרך אחת יש אנשים שחושבים באחרת למה אתם לא יכולים לקבל דעות של אחרים בלי לפתח ריבים '_'תתבגרו.
תביאו לי תמונה של אלוהים או הוחכה שהוא קיים ואז אאמין לכם
אני חושבת שאני יודעת מאיפה נובעת הבעיה.
אתם רואים את המילה 'אלוקים' וישר חושבים על אלים יוונים ורומיים שיושבים באולימפוס ומציצים לאלות האחרות מתחת לחצאית.

אז לא, זה לא הקב''ה, אין לו דמות והוא לא חושב במושגים שלנו. כדי להסביר את המושג הזה, אתם יכולים לקרוא לאלוקים, אנרגיה, או כוח, או כל שם אחר שעולה על דעתכם. אלוקים זה פשוט שם שניתן לכוח ששולט ביקום, כדי שיהיה לנו יותר קל להאמין ולהתחבר אליו.

אז תנסו, תקראו לו כוח במקום אלוקים, אני בטוחה שכולם מסכימים שיש איזשהו 'כוח' - טבע - שגורם לאנשים לחיות, לחלות ולמות.
אנחנו קוראים לו אלוקים כי אנחנו יודעים ומכירים בו. אבל אם כדי להגיע לזה אתם צריכים לקרוא לו 'אנרגיה המניעה את היקום' אז בבקשה, לכו על זה!
ודי להתווכח על כל דבר. לכל אחד יש דעה משלו וזהו.
אלמוג מן הסתם אין להם. כל הקטע זה שאין הוכחות אבל מאמינים בכל זאת. זה לא מה שמעצבן אותי. תאמינו בזה שיש אלוהים, אל תתנו לו קרדיט אבל על עבודה קשה של אנשים.
נגיד הצילו מישהו ממוות, הם אומרים שזה אלוהים, לא, זה רופאים שעמלו קשה והצילו את הבן אדם.
אנונימית
רואים בבירור רב בשאלה הזאת שהרוב באתר מאמינים, ואני חושבת שגם בארץ.
אז אל תגידו שזו מלחמה וקשה להיות מאמין. אתם הרוב ואתם מתרבים כמו מטורפים אז עוד מעט זה יהיה יותר מאיסור לאמץ.. עוד מעט בטח גם תגרשו את כל הקהילה הגאה מהארץ.
אנונימית
חח רופאים בעצמם אומרים שיש דברים שנמצאים בגדר נס על מה אתה מדבר? (Airbag) עלק גסות רוח
אנונימית
אני חסוי בשקט שהגבתם לו
אז אני אשכרה לא מאמין שאני אומר את זה אבל אתם צודקים
בתכלס
בלי אלוהים שהיה מחליט שננצח במלחמה היינו מתים
כל כך מעצבן. בתור בת של מנתח שעובד 13 שעות ביום אני אומרת לך את זה
שואל השאלה:
לכל אלה שטענו שאין שם הוכחה למפץ וזה הכל בגדר תאוריה - צירפתי לכם קישור.

היו כמה תגובות פה שהעלו בי גיחוך קל, אוי האירוניה.. "לא לומדים מספיק על התנ"ך"
לי יש בגרות בתנ"ך לכם אין בגרות באבולוציה, 12 שנים אני לומדת תנ"ך ובנוסף לזה אני באה ממשפחה חרדית, אז איך לומר בעדינות? התנ"ך כבר יוצא לי מכל החורים.

אם כבר אתם לא לומדים על האבולוציה או מקדישים רגע מזמנכם היקר כדי לקרוא על תאוריות בנוגע לבריאת העולם.
אנונימית
ברור שצריך להודות לרופאים, מי שלא מודה להם פשוט כפוי טובה.
והם לא קיבלו שכל מאלוהים, הם למדו רפואה המון שנים - זה לא משהו שמקבלים וזהו.
אחשלי היקר, תאמין לי שהייתי בהרצאות של רבנים ושמעתי די והותר.
וכן, יש לי קמצוץ של ידע ולכל אחד שלמד 12 שנות לימוד יש לפחות את הבסיס.
לעומת הרבה משתמשים פה שאין להם שום מושג על האבולוציה וחושבים שהמפץ הגדול זה "פיצוץ והכל נברא"
אז בבקשה מאותם אנשים, אל תגידו לי שאין לי שמץ של מושג בנוגע לתנ"ך.
שואלת השאלה, השאלה שלך הצחיקה אותי.
כי זה כמו שתגידי "גם לכם מעצבן שנותנים לכותב קרדיט ולא לעיפרון? הרי העיפרון עשה את זה"
נכון, יש את מי שבתכלס מבצע את זה (וכמובן שאנחנו צריכים להגיד לו תודה ענקית על זה שריפא) אבל אל תשכחו את מי שעומד מאחורי זה. הרופא הוא כמו עיפרון ביד של הכותב.
ואני מתה על האתאיסטים האלה ש"לא מאמינים לא מאמינים לא מאמינים..." ואז כשקורה להם צרה או משהו "אוי אלוהים בואו נתפלל..."
ולחכמולוגים פה שאומרים "איפה אלוהים היה בזמן השואה ו.." הוא היה איתנו ביחד ולא עזב אותנו לרגע אחד, מהסיבה הפשוטה שאנחנו פה היום חזקים, עם מדינה וצבא מדהים משלנו. תפסיקו לקחת את הדברים הרעים בהיסטוריה ולשאול עליהם שאלות כי זה טיפשי ותינוקי מצידכם. אין לנו את השכל לקלוט מה אלוהים עושה בשבילנו כי אנחנו קטנים בשביל זה.
ואני אגיד לכם מקומות שאלוהים *כן* היה שם?
קריעת ים סוף
ניצחון החשמונאים
נס פורים
מכות מצרים
מלחמת השיחרור
מלחמת ששת הימים
מלחמת יום כיפור
מלחמת לבנון
מלחמת המפרץ
מלחמת לבנון השניה
מבצע צוק איתן
מבצע עמוד ענן
וגם כל שניה ושניה שאתם נושמים פה, זה בזכותו.
אלוהים אני אוהבת אותך!
ויכוח טיפשי במיוחד, בלי קשר לאמונה או אי אמונה צריך לתת קרדיט לרופאים על מה שהם עושים ואני אסביר גם למה
לפני שמונה מאות שנה הרופאים כמו שאתם מתארים לא היו משהו והרפואה בכללי הייתה גרועה ביותר, נגזר של זה הוא שהרבה אנשים מתו. היו אנשים טובים או "צדיקים" שמתו צעירים, ולרוב גם תינוקות שמתו לפני שעשו משהו בחיים.
עכשיו יש רופאים ואחוזי תמותת התינוקות נמוכים מתמיד ואין כל כך הרבה אנשים שמתים מתחת לגיל 30, לפי זה ניתן להניח שהרופאים כן משנים בלי קשר לקיום ישות עליונה או חוסר קיומה. גם אז היו אנשים טובים שנפצעו והיה גם אל לפי האמונה, אבל בלי רופאים טובים הם פשוט מתו. עכשיו יש או אין אל כמו קודם לפי האמונה שלך, קורא בעל סיבולת קריאה גבוהה, ויש אנשים טובים שחולים ונפצעים, הדבר היחיד שהשתנה במשוואה הוא הרופאים שהיום יש להם יכולות רפואיות יותר טובות והיום האנשים ה"צדיקים" האלו חיים אחרי זה לעיתים יותר קרובות.
לפי זה אפשר להבין שאמנם אלוהים לפי האמונה של מי שכתב את השאלה היה, אבל ככל הנראה שכיום הרופאים היותר טובים עושים הבדל מסוים ולפיכך לדעתי צריך להביא להם קרדיט מטורף.


תודה רבה למי שקרא את זה, אתה בנאדם חכם וחזק נפשית מבחינת כמה שאתה יכול לקרוא.
שואל השאלה:
מלאכית, אוקיי זכותך לחשוב כך אבל ברצוני לענות לדוגמה שנתת "גם לכם מעצבן שנותנים לכותב קרדיט ולא לעיפרון? הרי העיפרון עשה את זה"
האמרה הזו די מטופשת.
לעומת אלוהים, הכותב שכתב עם העיפרון אכן אמיתי, ניתן לראות אותו, לשמוע אותו, להרגיש אותו.
לאלוהים אין שום הוכחה שמראה שהוא קיים.
וכן, זכותך להאמין ואני לא אומרת לך לא להאמין בו כי אין שום הוכחה מוצקת לקיומו אבל די טיפשי מצידך לתת כדוגמה את הכותב והעיפרון.
אגב אם אלוהים היה במלחמות האלה, למה היו מלחמות מלכתחילה?

ומה תינוקי בלשאול איפה הוא היה בשואה? זכותנו לדעת.
אנונימית
השאלה הכי רצינית שאני שואלת את אלוהים עכשיו זה אם יש לו את הזכות לבחור מי יוולד ומי לא, למה הוא בחר שתיוולדי. כי מסבירים לך מליון פעם וגם לשאלה שלך יש תשובה בתשובה שלי ואני אסביר לך:
הסבירו פה שאלוהים זה לא משהו מוחשי. ודבר שני, פירטתי פה ארועים היסטוריים לא כדי להראות ידע בהיסטוריה, אלא כדי להוכיח לך שיש פה אלוהים שעוזר לנו לנצח כל רגע. ולמה מתכתחילה הוא מביא מלחמות?
א. שוב, אנחנו לא יודעים מה התכניות שלו, זה לא בשליטתינו
ב. מלחמות מביאות לתוצאות אז אולי נגיד כמו שבמלחמת השיחרור קיבלנו דברים, ככה גם זה יביא לתוצאות בהמשך
רופא יכול לבצע תהליך רפואי על שתי אנשים באותו גיל עם אותם מדדים ואותם נתונים רפואיים ולקבל תוצאה לא זהה בשניהם:
הרופא עושה את שלו והשאר עושה הטבע, הגוף והרגש של אותו אדם (נושא מעניין לקריאה - אמונה דתית משפיעה על זה)

בסופו של יום אין סיבה שהודיה לאל כזה או אחר - או לרופא ירגיז אף אחד.
כי כל אחד זכאי להאמין במה שבא לו, ומי שחושב אחרת כנראה לא מאמין בשוויון זכויות ודת - והייתי אומר שעצם שאילת שאלה כזו מותנת בחוסר בגרות, חוסר ראיה מערכתית ובעלת ראיה קיצונית פנאטית וכמובן שנאה לאנשים בעלי אמונה בדת מסויימת.
N/A
כל מי שביקש הוכחה שהקב"ה קיים-
אתם כל כך עיוורים
כל כך
איך אתם יכולים לראות את המציאות-
עובר שמתפתח ברחם
שמש זורחת
טבע
מוח- חכמה
גוף האדם
(וכל זה זה כביכול טבע, כי יש בזה הגיון, כי התרגלנו לזה^)
אז תגידו אתם רואים את זה ולא חשבתם פעם אחת מי אחראי לפלא ה'טבעי' הזה?

נעבור לחלק היותר ניסי
נס 'רפואי' (רפואי עלק ה' הוא היחיד היחיד (!) שמרפא, מפרנס, מחייה וממית. *הדגשה* הרופאים הם ה*שליחים* של ה' שכביכול מרפאים)

הכל הכל הכל! כל הדברים שמתרחשים ביום יום, רק צריך *להתבונן*, ולראות עד כמה הכל זה נס אחד גדול.
הכל זה השגחה עליונה! מבטיחה לכם- רק תתבוננו ותראו עד כמה ה' נוכח בחיים הפרטיים *שלכם*.

בהצלחה ויום טוב:)
כל דבר שקורה לא משנה טוב או רע זה בעזרת בורא עולם! וכמובן שהכול יראה מציאותי! לכל דבר הוא אחראי והוא רצה שהרופא יציל אנשים אז הם הצילו כי הוא המלך! זה ממש לא מעצבן. תמיד מתפללים בשבילו והוא המלך
ברור הרי הרופאים מטפלים בבן אדם אם אלוהים מטפל בהם למה יש רופאים
לא, זה לא מעצבן אותי כי אלוקים הוא זה שנתן לרופאים את הידע והכישרון לרפא אנשים
ברמות!
נעזוב את זה שאין אלוהים
רופאים עובדים שנים ולומדים שנים רק בשביל לעוזר לבן אחם ומה הם מקבלים? "תודה לאלוהים"
לא לרופא
חציל רומני^
כל כך לא נכון מה שאתה אומר.
צריך להבין שהרופאים הם שליחים של ה', ולכן נודה לקב"ה, אבל זה בכלל לא סותר שנודה גם לרופא.
תבינו אנחנו בני אדם!
חחח איך שליחים של אלוהים? הוא לא קיים
מאיפה לך לדעת שהרופאים הם שליחים של בכלל יישות עליונה כלשהי? יש לך הוחכה כלשהי? אמרו לך?